Kayganlaştırıcılar Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılmalıdır?

EvTerliği
Kayganlaştırıcılar Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Kayganlaştırıcılar, hem erkek hem de kadınların genital bölgelerinde kullanılabilen kayganlaştırıcılar, aşınmayı ve fazla sürtünmeyi azalttığı için hazzı arttırmak için kullanılırlar. Cinsel ilişki sırasında cinsel organlardaki duyu hissiyatını arttırdığı için alınan zevki arttırır.

Kayganlaştırıcı kullanmak için herhangi bir ıslanma problemi olması gerekmez. Tam tersine her şey sağlıklı iken de cinsel ilişkiden alınan zevki arttırmak için kullanılır.

Su bazlı kayganlaştırıcılar

Bu kayganlaştırıcılar, en çok satılan ve kullanımı en kolay olan kayganlaştırıcılardır. Su bazlı yapıları sebebiyle vajinanın ph seviyesine en uyumlu olan kayganlaştırıcılar da bunlardır.

Su bazlı kayganlaştırıcılar lateks içeren prezervatifler ile kullanmaya uygundur. Lateks özelliğine zarar vermez. Ve su bazlı kayganlaştırıcıların en güzel özelliklerinden birisi leke yapmaması. Kıyafete veya başka bir yere bulaşırsa kuruduğunda leke yapmayacaktır.

Yağ bazlı kayganlaştırıcılar

Yağ bazlı her şeyin kayganlaştırıcı görevi görmeyeceğini unutmamak gerekiyor. Bebek yağı, vazelin gibi ürünleri kayganlaştırıcı olarak kullanmak cinsel organ sağlığı açısından zararlı olabiliyor. Alerji, kızarıklık yapabilirler.

Yağ bazlı kayganlaştırıcılar, lateks içeren prezervatifler ile kullanıma uygun değildir. Kıyafetlerde ve çarşaflarda leke yapar. Olumlu tarafı ise daha uzun kullanılabilir, genital bölgenin üzerinden akıp gitmez.

Silikon bazlı kayganlaştırıcılar

Bulması en zor olan ve fiyat açısından en yüksek olan silikon bazlı kayganlaştırıcılar bütün prezervatif çeşitleri ile kullanılabilir. Kullanımı uzundur, vücuttan kolayca uçup gitmez. Alerji ve kaşıntı yapma oranı diğerlerine göre çok daha düşüktür. Kumaşlar üzerinde leke yapabilirler.

Kayganlaştırıcılar Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılmalıdır?
25 Görüş