Kadınlar Gerçekten Erkeklere Göre Daha Mı Zor Orgazm Olur?

AncelinaColi
Kadınlar Gerçekten Erkeklere Göre Daha Mı Zor Orgazm Olur?

Her ilişkide iki taraf da orgazm olmak zorunda değil ve her ilişki orgazm ile sonuçlanmak zorunda değildir. Amerika'da yapılan bir araştırma sonucuna göre heteroseksüel erkekler, en fazla orgazm deneyimi yaşayan grup. Ve aynı araştırma sonucuna göre en az orgazm deneyimleyen grup heteroseksüel erkekler ile ilişki yaşayan kadınlar.

Neden kadınlar erkekler kadar orgazm olamaz?

Bunun temel sebebi aslında cinselliğin erkek egemen bir bakış açısıyla ele alınması ve Türkiye'de cinsellik eğitiminin çok kısıtlı olması. Bir diğer sebep de yetersiz uyarılma ve yetersiz oral seks. Kadınlar yeteri kadar uyarılmaz ise ilişkiden zevk alamaz, orgazm ihtimalleri çok büyük oranda azalır. Oran olarak erkeklerin daha fazla orgazm olmasının temel sebebi aslında erkeklerin ilişki öncesinde daha çok ve daha hızlı uyarılması olabilir.

Başka bir sebep olarak da kadınların küçük yaşlardan beri cinselliği tabu olarak görmeye alıştırılmaları. Cinselliğe karşı çok mesafeli büyüyen ve cinsellikten utanan, cinselliği zorunluluk olarak gören kadınlar kendilerini cinsel ilişkide rahat hissedemedikleri için cinsel ilişki esnasında zevk alamıyorlar hatta belki zevk almaya çalışmıyorlar.

Klitoris hakkında yeterince bilgiye sahip olunmaması

Kadınlar Gerçekten Erkeklere Göre Daha Mı Zor Orgazm Olur?

Kadınların birçoğu vücutlarının yapısı gereği vajinal orgazm olmaz. Klitoral orgazm çok daha yaygın ve kolaydır. Ancak birçoğu kişinin klitoris hakkında yeterince bilgi sahibi olmaması, ve klitorisi tanımaması kadınların klitoral orgazm olma oranını da düşürüyor. Kadınlar için orgazma giden tek yolun vajinal birleşme olmadığının farkına varmalı ve başka haz noktalarına da odaklanmalıyız.

Kadınlar Gerçekten Erkeklere Göre Daha Mı Zor Orgazm Olur?
47 Görüş