Cinsellikte İletişim Kurmanın Önemi

northernlightss

İletişim kurmak, insan olmanın gerekliliğidir. Birçok alanda olduğu gibi cinsellikte de iletişim kurmanın önemi ve etkileri çok büyüktür. Sağlıklı ve doyumlu bir cinsel yaşama sahip olmanın kilit noktalarından birisi kesinlikle partnerlerin birbirleri ile iletişim halinde olmasıdır.

Cinsellikte İletişim Kurmanın Önemi

Partnerler birbirleri ile isteklerini ve arzularını çekinmeden paylaşabilirlerse cinsel yaşamları çok daha doyumlu olacaktır. Maalesef ki birçok kişi, özellikle kadınlar, partnerleri ile cinsel isteklerini paylaşmaktan ve onları yönlendirmekten çekiniyor. Oysa ki iki taraf da birbiri ile isteklerini paylaşır ve birbirlerinin isteklerine önem verirse, cinsel problemlerin temel sebeplerinden birini aşmış olacaklardır. Aynı zamanda partneriyle açık olabilen ve istekleri dikkate alınan kişi cinsel hayatta çok daha özgüvenli ve kendi gibi olacaktır.

Cinsellikte İletişim Kurmanın Önemi

Bir şeyler isterken veya istemediğin şeyleri belirtirken, 'acaba garipsenir miyim?', 'komik duruma mı düşerim?', 'hayır dersem üzülür mü? gibi düşüncelere kapılmak çok normal ve birçok kişinin başına geliyor ancak bu durumu aşabilen ve cinsel iletişimi sağlayabilen çiftler çok daha sağlıklı ve zevkli cinsel hayata sahip oluyorlar. Her yerde olduğu gibi cinsellikte de her şey mükemmel gitmeyebilir ve bu çok normaldir. Komik anlar yaşandığında beraber gülmek, cinsel problemler yaşandığında birbirine anlayış gösterebilmek, rahatsız hissedilen durumlarda birbirini anlamak... bunların hepsi açık bir iletişim ile mümkün.

Cinsellikte İletişim Kurmanın Önemi

Cinsellikte iletişim kurmak partnerler arasında sadece cinsel hayata değil, romantik ve günlük hayata da olumlu yönde etki gösteriyor. Cinsellikte saygı duyulduğunu ve isteklerinin partneri tarafından desteklendiğini hisseden kişiler, birbirleri arasında çok daha güçlü romantik bağlar kuruyorlar. Cinsellikte açık iletişim kurdukları gibi günlük hayattaki diğer konularda da açık iletişim kurabiliyorlar.

Cinsellikte İletişim Kurmanın Önemi
7 Görüş