Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

чαvrumnєrdєsín
Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer derler oralardan bir yerden belki başka organlara giden bir patika da vardır. 😋 Önceki iki bence'mde nerelere temas edilmesi gerektiğini detaylıca anlatmıştım.

Buyrun Baylar ve Buyrun Bayanlar

Şimdi de uzun ve güzel bir gece öncesi romantik akşam yemeği masanızda bulunması gereken yiyeceklere göz atalım. Hmmm. 🤤

1. Karides, İstiridye, Balık ve Havyar 🐟🦪

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Deniz ürünlerinin libidoyu arttırdığını duymayan yoktur. Bunun sebebi içeriğindeki çinko'nun doğrudan testosteron hormonlarını dolaylı olarak da sperm üretimini etkiliyor olması. Yemeğin ana kahramanı olarak balık ya da diğer seçenekleri meze olarak tercih edebilirsiniz.

2. Erkeklere Muz, Kadınlara Çilek 🍌🍓

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

İçerisindeki magnezyum ve antosiyanin maddesinin etkisiyle çilek kan akışını hızlandırarak kadınlar için cinsel istek uyarıcı etki ediyor, aynı magnezyum bu sefer potasyumla kardeş oluyor ve aynı etkiyi erkekler için gösteren muzda yer alıyor. Herkes kendine benzeyeni yesin karışmayız. 😜

3. Bitter Çikolata 🍫

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Afrodizyakların bilinenlerinden bitter çikolatada hem erkek hem de kadınlarda cinsel heyecan duygularına yol açan feniletilamin bulunduruyor. Ayrıca aşk acısına da birebir gelen serotonin (mutluluk hormonu) ve kafein sayesinde daha aktif olmanızı sağlayacaktır.

4. Kuruyemişler 🌰 🥜

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Yok ki şöyle elcağezleriyle besleyecek biri. 😌 Kuruyemişler arasında öne çıkanlardan kabak çekirdeği, badem, fındık ve Antep fıstığı içeriğindeki çinko, vitaminler ve doğal yağlar ile hem enerji verir hem de isteği arttırır. Siz en iyisi bakkalınızdan hepsini içeren bir mix isteyin işi garantiye alın.

5. İncir

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

İçeriğindeki yüksek polifenol, D vitamini ve antioksidanlar sayesinde hücrelerin yenilenmesinde, sağlıklı ve enerjik hissetmenizi sağlar. Kendinizi zinde tutmanızı ve cinsel arzularınızın taze kalmasını sağlar.

6. Avokado 🥑

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Çok sağlıklı bir besin olarak bilinen avokado, libidonun yükselmesinde de etkili. Genelde diyetlerde yer alan bu besin potasyum yüklü olmasıyla kadın ve erkek için libidonun yükselmesini doğrudan destekliyor. Folik asit ve B6 vitamini miktarı da oldukça yüksek ve bu da enerji veriyor, modunuzu yükselterek cinsel dürtüleri harekete geçiriyor. Stres giderici ve kan akışını hızlandırıcı etkileri bulunuyor.

7. Bal 🍯

Güzel yarışmaydı 😢
Güzel yarışmaydı 😢

Kimi zaman küçük oyunların baş rolü olan bal, afrodizyak etkisi yüksek olan besinlerden ve bol karbonhidrat içeriği cinsel gücü artırmaktadır. Ayrıca östrojen ve testesteron hormonlarını dengeler. B Vitamini bakımından zengin olması, testosteron üretimi için faydalıdır. Bir diğer önemi ise içeriğinde bor minerali olması; metabolizma hızının artmasına yardımcı olur.

8. Karpuz 🍉

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!

Watermelon sugar high demişler, boşa dememişler. 😂 Karpuzda arginine dönüştürülen esansiyel olmayan bir aminoasit çeşidi olan sitrülinin en zengin kaynaklarından biri. Bu aminoasit çeşidi kan damarlarını gevşeterek akışı arttırmaya ve ereksiyonu güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Bugünkü bencemin de sonuna geldik. Okuduğunuz için hepinize teşekkürler. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. 😊

Siz hiç bir besinin kendinizde afrodizyak etkisi yaptığını fark ettiniz mi? Ya da yazdıklarım dışında bir yiyecek duymuş muydunuz? 🌸

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler!
78 Görüş