CİNSEL YAŞAM

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Cinsellikle ilgili toplum olarak doğru bildiğimiz bir çok yanlış var.. Bu gün sizlerle bu konuya değinmek istedim..

1.Temel amaç orgazm olmaktır yanılgısı

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Cinsellik denince bir çoğumuzun aklına sadece penetrasyon ve orgazm aşaması geliyor.. Cinsellik partnerlerin birbirleriyle olan fiziksel yakınlaşmalarından zevk almaları anlamına da gelebilir. Yani yaşanan tensel temaslar da size üst düzey bir keyif verebilir ve bunu mutlaka orgazma ulaştırmak zorunda değilsiniz.. Cinsellikte esas amaç keyif almaktır.

2. Cinsellik penetrasyondan ibarettir düşüncesi

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Cinsellik penisin vajinaya girmesinden ibarettir gibi bir algı maalesef bir çok kesim de hakim.. Oysa ki cinsellik temelin de üreme ve çoğalma dürtüsünden çok karşılıklı haz verme ve alma arzusuna dayandırılmalıdır.. Bu kafa yapısıyla yaşanan ilişkiler neticesinde partnerinizin ilişkiden soğumasına sebebiyet verirsiniz..

3. Erkek ne zaman beraber olmak isterse kadın hazır olmalıdır mantığı

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Maalesef büyük problemlerden biri de bu.. Partnerinizin o an ki duygu durumuna, ilişkiye hazır olup olmamasına ehemmiyet vermelisiniz. Ben istiyorsam beni red edemezsin pozisyonun da yaklaşırsanız o an büsbütün karşı tarafı kaybedebilirsiniz.. Karşılıklı anlayış ve empati yoksa bu ilişkiyi temelinden zedeler..

4. Bir erkeğin gücünün göstergesi ilişkiye girme sıklığıdır mantığı

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Erkek ya da kadın asla cinsel birliktelikleri sayısınca ya da sıklığınca değerlendirilmemelidir. Herkesin libidosu her zaman aynı seviye de seyretmek durumunda değildir. Bu partnerlerin birbirine uyguladığı en büyük cinsel psikolojik şiddetlerden biridir. Sadece cinsellik anlamın da değil kişilik anlamında da geri dönüşü olmayan hasarlar verebilir.. Bu sebeple cinselliği zorundalık olayına dönüştürmeden yaşamak ve partnerinizi motive etmek en güzeli..

5. Cinsel ilişkiyi erkek başlatmalı ve yönetmelidir yaklaşımı

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

İlişki de tüm sorumluluğu karşı tarafa yüklemek hayatın her alanında olduğu gibi yatakta da yorucudur.. Cinsellik karşılıklı istekle ve eylemle yaşandığında anlamlı ve heyecanlıdır. Maalesef bizim toplumumuz da kadın istekli olduğunda ya da partnerine karşı hakimiyeti eline aldığında kendisini hafif meşrep ya da ahlaksız olarak görebiliyor.. Bu durumun böyle şekillenmesinde tabi ki toplum kafa yapısı ve ahlaki değer anlayışlarımız var.. Kesinlikle yıkılması gereken en önemli tabulardan biri olduğunu düşünüyorum. Cinsellik isteyen ve partnerine yakınlaşan erkek nasıl ki normal karşılanıyorsa kadın için de durum böyle olmalıdır. Kendinizi geri plana atmayın ve isteklerinizi tutkularınızı partnerinize yansıtmaktan korkmayın ya da utanmayın..

6. Cinsellikle ilgili konularda gururlu davranıp her şeye hakim olduğu düşüncesine kapılmak

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Bir çoğumuz zaten bunu hayatın her alanın da bilinçli ya da bilinçsiz yapıyoruz.. Kendimizle ilgili maalesef kapıldığımız hatalardan biri de bu.. Yeni bilgiler ve tecrübeler edinmekten kaçıyoruz ve en iyinin biz olduğumuz konusunda kendimizi kandırıyoruz.. Bana kalırsa araştırmaktan, dinlemekten, görmekten ve hissetmekten kaçmamalıyız ve yeniliklere açık olmalıyız.. Kendimizi gerek mental, gerek duygusal ve gerekse ruhsal olarak geliştirebilmek adına en büyük adımı biz atabiliriz.. En azından denemenin kimseye bir zararı olmaz diye düşünüyorum.. :)

Kıymetli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.. Herkese mutlu keyifli günler diliyorum.. :)

#smellsmoke

Cinsellik Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!
19
7
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Yazdıklarınıza katılıyorum ve biyolog olarak birkaç bilgi aktarmak istiyorum.
  Kadınlar istekli hale geldiklerinde vajina 2 katı büyüklüğüne çıkar bunu (işleyiş mekanizmasını malesef tam hatırlamıyorum) beyin, gerekli organlara vajinayı büyütmek için protein salgılanmasını söyler ve gerekli organlar proteini vajinaya yönlendirir vajina 2 katı büyüklüğe erişir ve proteinden arta kalan yumurta akı kıvamındaki sıvı vajinadan dışarı atılır bu da hem kayganlığı hemde spermlerin hayatta kalmasını sağlar, bu yönden ph derecesi önemlidir.

  Cinsellikte erken boşalma probleminin olması için kişinin 6 ay boyunca düzenli bir şekilde ilişkiye girmesi ve hepsinde de 5 dk nın altında (ön sevişme hariç) ejaküle olması gerek. Genellikle psikolojiktir ve tedavisi var. Ergenlikte yapılan sık ve hızlı mastürbasyonlar ve p. rnografi bağımlılığı bunun en temel nedenlerindendir.

  Cinsel deneyimim olmadığı için yukarıda yazmış olduğun bilgilere uzağım empati yaparak ill başta cevabımı yazdım. Kısa tutmak için devam etmiyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

718
 • Pulsarr
  "0'dan 100'e Cinsel Yaşam" diye bir kitap olsa kesinlikle en baş sayfada yer alacak altın değerinde doğrular. Emeğine sağlık 😊
 • Güzel bilgiler olmuş umarım gereken mesaji insanlar almıştır bu faydalı bilgilerden sonra. Elinize yüreğinize sağlık 😊👍
 • Sevlsrc
  Güzel bir bence olmuş
  ellerine sağlık
  tabi ki anlayana
 • Muratt3434
  Helal olsun ne kadarda güzel ve açıklayıcı bir şekilde üşenmeyip yazmışsınız teşekkürler 👏🏻👏🏻

  #bayansmellsmoke.
 • Genellikle orgazm olmaya yönelik sevişmeler yaşanır fakat bedeni doyurmak kolaydır, önemli olan ruhu doyurabilmek.
 • Katılmıyorum. Evliler de erkek ne zaman isterse olmalı kadının çok geçerli sebebi olmadığı sürece kabul edilemez bi durum.
 • Deepsiz
  Eline sağlık anlayana güzel toparlanmış ufuk açıcı gir çıktan çok iyi zevkler çözümler 👌
 • Eceminiz96
  Kizlarin selale gibi bosalmalarinin sidik sanilmasi
 • clavo
  Kadınlar kibarlık sever. (yanlış) - Kadınlar sert seks, duvardan duvara, parçalanmak ister (doğru) ;)
 • CrayzMan06
  Güzel deyim olmuş eline sağlık
 • ASLI_KEREM
  Çok güzel bir konuya değinmişsin sağol
 • Katılıyorum 👌🏼
 • merveeeyilmazzz
  Çok faydalı bir içerik olmuş tebrik ederim
 • bembeyaz6161
  Aydınlandım 👌🏻
 • çok güzel hazırlamışsın eline sağlık
 • Kesinllikle her cğmlesine katılıyorum.
 • MorkZockorborg
  Cinsellik mi o da ne
 • hakanselimli
  kesınlıkle çok dogru tespitler
 • Psychosocial_
  Bunu bizde biliok o kadar cahal değilek
 • Kırbacı unutmuşsun
 • AlleyynaaÇ
  Çok güzel bir açıklama teşekkürler
 • muhammetkaraboga
  taktik maktik yok bam bam :)
 • güzel olmuş 👍🏻
 • Gizli Üye
  6. Maddeyi anlamadın neyin gururu oluyo mi cinsellikte
 • Gizli Üye
  1 cisi ve en önemlisi. kadınlarda tahrik olurlar. sevişmekten zevk alırlar.
  bir kadın sizi sirf ele geçirmek kendini kullandırmak için sevişmez. sizin nasıl cinsellik iç güdüleriniz varsa kadınlarında var. bakmayın kadın üzerinde bu konuda saçma sapan bir baskı ve anlayış var..
  şayet böyle düşünüyorsanız hani sevişen kadın kendini kullandırıyor diyerek, o zaman siz potansiyel tec@vzcsnüz tebrikler..
YÜKLENİYOR...