Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Cailleach
Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Bir çoğumuz için alkol ve seks oldukça iyi bir ikilidir. Randevularda, partnerimizle geçecek romantik bir geceden önce, seks öncesi ya da sırasında tüketmekten keyif alırız. Ancak etkilerini ne kadar biliyoruz?

Cinsel istek

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Bir kaç kadeh içkinin cesaret verdiği, gevşettiği, insana farklı bir özgüven hissettirdiği doğru ancak bu her ne kadar seks yapma isteğinizi arttırsa da kadehlerin sayısı arttıkça aslında cinsel dürtüleriniz ve isteiğiniz azalacaktır. Alkol, cinsel uyarılma ve diğer işlevler için gerekli olan kan dolaşımını, sinir iletimini ve solunumu olumsuz etkiler.

Ereksiyon bozuklukları

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Alkol her ne kadar arzuyu arttırsa da performansı düşürür! Bilinçli düzeyde içilen içki elbette buna sebep olmayacaktır ancak fazlası, beyindeki ereksiyon merkezine müdahale demektir ki bu da ereksiyon ve ereksiyonu devam ettirme konusunda ciddi sorunlar yaşamanıza neden olur. Erkekler alkol alımı sonrası geçici ereksiyon sorunu yaşayabilirler çünkü alkol penise giden kan akışı azalmaktadır.

Vajinal kuruluk ve alınan zevkte azalma

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Kadınlarda aşırı içki tüketimi, vajinal kuruluğa sebep olabilmektedir. Alkol, vücuttaki suyu azaltır bundan vajinal sıvılar da nasibini alır ve ilişkinin acılı, ağrılı ve rahatsız edici olmasına neden olur.Ağrılı ilişki de alınan zevkin tabii ki azalması demektir. Bu durumda tek çare kayganlaştırıcı kullanmaktır.

Doğurganlık

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Eğer bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız, genelde söylenen alkol tüketimini tamamen kesmenizdir. Ancak yapılan çalışmalar; hem kadın hem de erkekler için alkolü tamamen hayatlarından çıkartmanın doğurganlıkları ve hamile kalma şansını arttırma konusunda dikkate alınacak bir etkisi olmadığını gösteriyor. Bazı çiftler için hamile kalma süreci oldukça streslidir ve bir kadeh içki endişe seviyesini azaltarak rahatlamak için birebirdir.

Artıları hiç mi yok ?

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Elbette alkolün cinsel yaşamlarımız üzerinde olumlu etkileri de vardır. Bunlardan biri; daha rahat hissetmemiz ve kendimizden daha emin olmamız. Utangaçlık ve çekingenlik gibi duyguları da kısa süre için ortadan kaldırdığı aşikar. Ölçülü alınan alkol seks hayatını daha keyifli hale getirecektir. Bununla birlikte her seks yapıldığında içkiden medet ummak bir süre sonra bağımlılık sorunlarına yol açabilir.

Son olarak

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?

Alkol kimi insanlarda yargı ve karar verme yeteneklerine ket vurur ve kişilerin normalden çok daha farklı davranmasına sebep olabilir. Alkol tüketimi sonrası yapılan seks hele de ilk defa beraber olduğunuz biriyse karşınızdaki, pişmanlık ve suçluluk gibi ağır duygulara sebep olabilir. Aşırı alkol alımı; sonrasında cinsel taciz, tecavüz, korunmasız seks yapmak gibi riskli davranışlar içine girilmesine sebep olabilir. Güvendiğiniz insanların olmadığı ortamlarda fazla içmek her zaman eğlenceli bir fikir olmayabilir.

Alkol ve Seks: Harika Bir İkili Mi Yoksa Yatak Odasına Atılan Dinamit Mi?
42
8
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
42Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • silhoutte
  Aşırı alkol tamamen bir bozukluktur ancak iyi anlaştığın, beraber olduğun bir kadınla oturup rakı içmek birbirine yakınlaştırır. Rakı bir kadın ile içilebilecek en asil içkidir, kırmızı şarap ise fotoğraftaki gibi seksapeldir, ısıtır, hatta uçurur, düşünmediğiniz şeyler söyeyebilirsiniz :) Şampanya var sırada, özel anlarda, romantik gecelerde, jakuzi veya havuzda çok seksi bence ve tekila; bir başka kadınla içilebilecek çok seksi bir içki. Ten, tuz, limon, ve tekilanın muhteşem karışımı. Çoşkuyu arttırıp daha yakınlaştıcı, yakıcı ve fanteziye açık. Ben seks ve alkolü böyle yorumluyorum.
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • Cailleach

   Evet hepsinin yeri ayrı gerçekten ama rakıyı ben ayrı bir yerde tutarım. Bence kişilerin karakterini de nispeten ortaya çıkartan bir içki. Kendine özel bir ritüeli adabı var ve bunu çok seviyorum

  • silhoutte

   Bende öyle, aslında söylemek istediğim tamamen sizinle aynı, bir kadınla samimi, içten bir kadınla içilebilecek en güzel içki. Rakı masasında ben samimiyet arıyorum. Sakin, kültürlü, adaba uygun, rakının ağırlığına yakışır olunmasını. İşte burada bir yakın hissettiğin kadınla içmek rakıyı en tatlı kılan şey benim damağımda. Ayrıca soğuk servis edilenini severim, nedense birde altın yaldızlı çay bardağı tutkum var rakıda :)

En İyi Kız Görüşü

 • papatya__6
  Güzel bir bence olmuş eline emeğine sağlık🌸
  Sevdim 3 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

741
 • Pulsarr
  Güzel bir bence olmuş. Evet herkes körkütük icip sevişmenin harika olacağını düşünse de gerçek hayatta öyle olmuyor o is
  Sevdim 3 Kişi
 • 44asi44
  Dozunda tüketilmesi durumunda hoş bir durum olur genelde ayrıca tercih meselesi içkiden içkiye de fark edebilir rakı başka çok özel herkes beceremez rakıyı ulu orta içilmez içersen de o tadı alamazsın her neyse konu saptı güzel bir bence
  Sevdim 1 Kişi
 • tiryakinimtiryakin
  Bana da pek cazip gelmiyor alkol almak..
  Ayık kafayla yapılan seksin tadını vermiyor..
  Sevdim 1 Kişi
 • aleyna_yaz
  Çok haklısın. seks de uzak durmak gerekir fazla alkolden. Az şarap yemekte ama neden olmazsın. Bir şey merak ettim ama. Diyelim kadın çok içkili. Vajina daha kuru olur dediniz ve açılmasına sebeb olur bu da. Ama kadın o an bir şey hissetmez zaten. Öyle değil mi.
  Sevdim 1 Kişi
  • Cailleach

   Hissedeceği şey acı ağrı olacaktır. Ama baygınık seviyesinde içtiyse fena

  • aleyna_yaz

   Yani hisseder

 • alision
  Azı karar, çoğu zarar diye boşuna dememişler. Rahatlatacak kadar alkol iyi olabilir ama sarhoş olacak kadar alkol sıkıntılıdır. Optimal düzeyde alınmalıdır. Herkesin optimali farklı olduğundan kişi bunun ayarını kendisi yapmalıdır. Benim optimalim 1 bira ya da 2 tek kadeh rakı ya da bir bardak viski Redbull 🤣🤣🤣
  Sevdim 1 Kişi
 • ugurBYZEUS
  bir trakyalı olarak bence değil:D:D:D, alkol içerim, herkezle içmem, içmek için karşıdakinin cinsiyetine bakılmaksızın kim olduğu önemlidir benim için, karşıdaki içmeyi bilmiyorsa, bide ben iyi içiyimdir yahu gibi çok güveniyorsa kendine,1tane kırmızı 2 tane sayar, geri kalanları seniçersin günün geri kalanı moktan bi hal alır, bütün hayallerin suya düşer :)
  Sevdim 1 Kişi
 • tastycock
  Alkolle fazla samimi olmamak lazım. Ama seksten önce 2-3 kadeh viski iki tarafı da hem rahatlatıyor, hem ısıtıyor. Kırmızı şarabı da öneren dostlar var. Yatak odasını dinemitle patlatmasa da tutuşturmak için iyi bir katalizördür alkol.
  Sevdim 1 Kişi
 • Need4Read
  Ben zaten alkol kullanmıyorum. Kırk yılda bir ortam olursa alırım o kadar. Seks öncesi ise alkol tercih ettiğim bir detay değil çünkü benim için seks her ayrıntısını hatırlamak istediğim, fiziksel ve ruhsal bir birleşmedir.
  Sevdim 1 Kişi
 • Be_smart
  insanların gevşemesine yardım eder başlangıçta, onun dışında hiç bir işe yaramaz.. aslında kadın erkek birbirini çekici buluyorsa alkole ihtiyaç hiç yoktur... bir sürü zararı var, bilinçle yapımadığı için pişmanlıklar olabilir, performansı etkiler, kötü kokar vs vs..
  Sevdim 1 Kişi
 • premium34
  Alkol kullanmıyorum partneriminde kullanmasını istemem kimse sarhoş biriyle birlikte olmak istemez değil mi ama ikiside kullanıyorsa kendi bilecekleri bişey ona yorum yapamam...
  Sevdim 2 Kişi
 • mızıkçıcocuk006
  Kişiden kişiye değişir. Cinsel konularda hiç deneyimim olmadı. Ama partnerin biraz gevşemesi açısından karşılıklı içilebilir bence. Ama aşırıya kaçılırsa partneri rahatsız edebilir bilemem 🤷🏼‍♀️
  Sevdim 1 Kişi
 • Mad_Soldier
  Hayatım boyunca hiç alkol kullanmadım tadını kokusunu bilmiyorum. Bu konuda deneyimim olmadığından birşey de diyemiyorum. Ama güzel bir bence ellerine emeğine sağlık 👏👏
  Sevdim 1 Kişi
 • Affedilmeyen
  bir kadeh içip hafif çakırkeyf olmak güzel bence cinsellik öncesi
  ama dozunda olmak zorunda
  abartılı olunca sonunda istenmeyen durumlar olabilir.
  Sevdim 1 Kişi
 • rrevolutionn
  Ben keyifli tarafını yaşıyorum alkolün. Seks öncesinde eğer ani gelişen bir durum ya da tekrar yok ise tercih ederim. Bana ve performansıma her daim iyi gelmiştir, tecrübelerim ve deneyimlerim bu yönde.
  Sevdim 1 Kişi
 • Baleman
  bence harika bir ikili. özellikle de alkolü alıp seks den önce sohbetin dozunu artıracaksın. İşte ozaman tadından içilmez
  Sevdim 1 Kişi
 • Sefaumut
  Fazlasi icilip sen bomba olmassan yatakda patlamadi guzel bir enerji ama fazlasi ile hasari huyuk bir bomba olabilir
  Sevdim 1 Kişi
 • semxsem
  İlişkiden önce hafif alkol candır ve çok keyif verir lakin ilişkinin ortasında gelen tuvalet ihtiyacı tam bir fecaat
  Sevdim 1 Kişi
 • Prince12345678
  Aslinda abartmadan bir kadeh almak iyidir ya cok zorlamadan tabj sürekli olmamak kaydiyla bu arada iyi yazmışsın
  Sevdim 1 Kişi
 • Servetansinn1
  Yatak odasında atılan dinamitten başka bişey değil..
  Sevdim 1 Kişi
 • İndeepth
  Ölçülü olursa iyi bir ikili her iki cins içinde geçerli çünkü daha rahat bir davranma oluşur.
  Sevdim 1 Kişi
 • Daha Fazla (28)
YÜKLENİYOR...