CİNSELLİK

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

GelincikKokusu

Merhaba sevgili KS'Can'larım.

Bugün itibariyle yeni bir Bence serisine başlıyoruz. Konumuz Ampirik Bilinenler. Öncelikle bilmekte fayda var:

ampirik
Fransızca empirique
1. sıfat Görgül.

2. sıfat Deneysel:
"Bunu sadece eğitim uzmanları değil, çocuk yetiştiren ana babalar da ampirik olarak bilirler." - Haldun Taner

Kısacası ampirik tecrübe ile öğrenilen, kaynağı bilimsel metodlara değil daha çok ilkel yollarla öğrenmeye dayalı bilgilere verilen isimlerdir.

Bugün sizlerle hem halk arasında çocuk sahibi olmak için uygulanan ampirik yöntemlerden hem de bunların doğruluğu hususunda kendi dilimin yettiğince düşüncelerimden bahsedeceğim. Umarım birilerinin işine yarar. Lafı uzatmadan hadi başlayalım.

Damat Beslenmesi:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Bilindiği gibi ilk gece ya da bebek hazırlığı yapan çiftler kocişlerinin beslenmesine özen gösterirler. Bal, Pekmez vs. Bol şekerli yiyecekler, kaymaklar vs. Keçiboynuzları, fıstıklar, fındıklar :D

Peki bu beslenme şeklinin çocukla bir alakası var mı? Aslında çok var. Bir kere her daim enerji verici yiyecekler hem damadın performansının hem de sperm aktivitesini arttırır. Bundan da öte keçiboynuzu gibi önemli besin maddeleri sperm ucundaki akrozom adı verilen bölgedeki enzim aktivitesini arttırır. Sperm ile yumurtanın döllenmesini kolaylaştırırlar.

Ama yine de aklınızda bulunsun.... Kestane balı, polen, çörek otu ve keçiboynuzu, zencefil, kişniş, kakule, ginseng, havlıcan, ısırgan tohumu, çam fıstığı erkek beslenmesinde önemli rol oynar...

Gelin Beslenmesi:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Damat beslenmesi gibi geline de bol bol yemek yedirirler. Ata sözlerimize bile konu olan ("Ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşeyi" ) gelin beslenmesi çok önemli. Ayva yersen çocuğun kıllı olur bunların arasında en çok güldüğüm....

Elbetteki beslenme gebelik döneminde çok önemli. Ama en güzeli dengeli beslenme. Kadının rahmi bir tarladır arkadaşlar. Eğer bu tarlada gerekli besinler enzimler vitamin ve minareller eksikse gebelik başlangıcında ya da ilk zamanlarında mutlaka bir eksiklik çıkar. Gebelikte beslenme önemli...

Aklınızda bulunsun.... Beslenmede önerilen tüm bitkisel içeriklerin hepsinin fazlası zararlıdır. Ama yine de aslan pençesi, civan perçemi, çoban çantası ve tarçın tozu muskulorelaksan yani kas gevşetici özelliği ile tuba uterinadan baslayarak kadın tüplerinin gevşemesine ve spermin rahat ilerlemese yardımcı olurlar.

Her gün seks yapın:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Kesinlikle doğru değil. Öncelikle hamile şansı kalınmasının yüksek olduğu dönemler bellidir. Bu dönemlerde gün aşırı cinsel ilişki önerilir. Çünkü ejekülasyondan sonra erkekteki epididim bezinde yeni spermler yani genç spermler bulunur. Genç spermler daha dogrusu olgunlaşmamış spermler yumurta duvarını aşmakta zorlanırlar. Spermlerin de tam olgunlaşmasını beklemek gereki.r Onun dışında saadece çocuk sahibi olmak için yapılan cinsel seks insanların bir dönem sonra birbirlerinden soğumasına neden olabiliyor. En güzeli gün aşırı seks yapmaktır.

Bacakları havaya dikip uzanmak:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Her ne kadar görüntü komik olsa da cinsel ilişki sonrası spermlerin yumurta hücresine doğru ilerlemesi gerekli. Kadınlar özellikle ilişki sonrasında hem heyecandan hem de fiziksel aktivite sonrası idrar yapma isteği duyarlar. Ancak ilişkiden hemen sonra ayağa kalkmak spermin dışarı akmasına neden olabilir. Ne kadar çok sperm o kadar fazla bebek şansı diye düşünmek mantıksız değil. O nedenle en doğrusu ilişkiden sonra ayaklarınızı havaya kaldırarak sırt üstü 15-20 dk uzanmanız. En azından fiziksel olarak spermin yumurtalıklara yaklaşmasına yardımcı olur.

Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Bol Bol Nar yesin:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Bu konuda da çok fazla fikir ayrılığı var. Aslına bakarsanız Nar'dan uzak durun diye pek çok yazı da okudum. Ancak Nar sayesinde çocuk sahibi oldum diyen o kadar çok insan tanıdım ki... Yine de aşırıya kaçmadan tüketmekte fayda var. Üstelik tam da mevsimindeyiz. Nar suyu hem şifalıdır hem de.... Anladınız siz...

Spor Yapmak Çocuğun Tutunmasını Engeller:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Son derece yanlış bir görüş... Her şeyden önce spor yapmak kan dolaşımını hızlandırır. Minik kılcal damarların tıkanmasını engeller. Dolaşım rahatlar minik bebişlerimiz daha rahat beslenir. Ha ilk trimesterde yani fötal dönemde tüplerden gelen fötüsün rahme tutunması sırasında elbetteki istirahatte olmak önemli. Hatta riskli gebeliklerde özellikle kanamalı durumlarda kesinlikle dikkatli olunmalı.

Dar Kot/İç Çamaşırı giymek erkeği kısır yapar:

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...

Kulağa çok korkunç geliyor değil mi? Aslında doğru değil elbette ama bilinmesi gereken bir şey var. Dar kot, iç çamaşırı vs giydiğiniz zaman erkeklerde testisler vücuda daha yakın hale gelir. Vücuda yaklaşan testisler ısınır. Fazla ısı her zaman spermler için negatiftir. Bu bilgiyi ilk öğrendiğim zaman aklıma direkt şu geldi. Araplar bu işi biliyor :D (Efil efil)

Lütfen konu ile ilgili ampirik bilgilerinizi yorum olarak yazın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Saygılarımla...

Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...
Ampirikler Klavuzu: Bebek Beklerken...
3
0
Görüşünü yaz
3Kız Görüşü
0Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

30
 • fukanınhatunu

  Bunlar batil inanç gibi bir şey..
  Güzel aydınlatma için teşekkürler

 • zeynep9694beren

  İnsanlar neler neler uyduruyor

 • Gizli Üye

  Uzun zamandır hiç bir bence ye gülmemiştim 😂😂

  Sevdim 2 Kişi
YÜKLENİYOR...