CİNSEL YAŞAM

OKEY

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!

Gizli Üye

Cinsellik günlük yaşamımızın önemli bir parçası. Biyolojik yapımız gereği ona ihtiyaç duyuyoruz ve bunun da ötesinde yapmaktan inanılmaz zevk duyduğumuz bir şey. Ama bu durum herkes için böyle olmayabiliyor çünkü bazı öğretiler ve ön yargılar cinsel beraberliğe karşı olumsuz bir tutum sergilenmesine neden olabiliyor. Halbuki cinsel ilişkiyi kolaylaştırmanın, kadınları daha rahat hissettirmenin de yolları var. Buna dair bilinen bazı yöntemlerden biri vazelin. Peki vazelin kullanımı doğru mu, yanlış mı? Başka alternatiflerimiz var mı? Hemen anlatmaya başlayalım...

Öncelikleee; vazelin ne işe yarar?

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!

Yumuşatıcı bir krem olarak ya da soğuk algınlığına karşı kullanılan vazelinin bir fonksiyonu daha var; kayganlaştırma görevi üstlenerek cinsel ilişkiyi kolaylaştırmak. Bunu daha önce duymuş muydunuz bilmiyorum ama vazelin bu amaçla da kullanılıyor. Çünkü kolay ulaşılabilen bir ürün ve penisin yüzeyinde kayganlık oluşturarak birleşme işleminin daha kolay gerçekleşmesini sağlayabiliyor. Bu açıdan bakınca ideal gibi görünse de ne yazık ki birçok sakınca barındırıyor. Çünkü bu amaç için kullanılabilirliği resmi olarak onaylanmış değil. Bilmelisiniz ki vazelini kayganlaştırıcı olarak kullanmanın olumsuz sonuçları olabiliyor. Vajinanın sahip olduğu doğal floraya zarar verebilen vazelin, vajina açıklığından girdiğinde bıraktığı etkiyle de enfeksiyona yol açabiliyor. Yani vazelinin cinselliğe faydaları arasında sadece kayganlaştırma etkisinden söz edebiliriz ama bunu yaparken farklı olumsuzluklara da neden olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Peki, başka alternatifler var mı?

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!

Vazelini cinsel ilişkide kullanmanın tam anlamıyla uygun olmadığını söyledik. Peki başka ne kullanabilirsiniz? Aslında bebe yağı da kullanılan diğer ürünlerden. Bebek ürünü olması sebebiyle sahip olduğu hassasiyetten dolayı daha masum olduğu söylenebilir ama onu da kullanmanın %100 doğru olduğunu iddia edemeyiz. Çünkü yan etkiler yine söz konusu olabiliyor. Krem çeşitleri de bu amaçla denenen ürünler arasında yer alıyor ama maalesef ki kremler de uygunluk testini başarıyla geçebilmiş değil. Eczanelerden alınabilecek farklı tür kayganlaştırıcılar mevcut ve bunların nispeten daha güvenilir olduğunu söylemek mümkün. Burada oldukça dikkatli davranmak gerekiyor çünkü ilişkiyi kolaylaştırmak isterken sonraki süreçler zorlaştırılabiliyor.

Öyleyse vajinal kuruluk için en iyi çözüm ne?

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!

Kadınların en önemli sorunlarından biri olan vajinal kuruluğa ne iyi gelir? Bu sorunun cevabı öncelikle ön sevişmeyi uzun tutarak kadının rahatlamasını ve ıslanmasını sağlamak. Ama bazı kadınlarda salgılanan sıvı daha az olabiliyor veya doğumdan sonra bir müddet vajinal kuruluk meydana gelebiliyor. Bu durumda kayganlaştırıcı kullanmak iyi bir çözüm olarak öne çıkıyor aksi takdirde kadınlar cinsel ilişkide ağrı problemi ile karşı karşıya kalıyor. Çözüm için denenen ürünler belirli ölçüde faydalı olabilse de taşıdığı riskler bakımından ideal değil. Bu nedenle uygun kayganlaştırıcılar üretiliyor. Okey kayganlaştırıcı çeşitleri cinsel beraberliğinizi çok daha rahat kılmayı başarıyor. Sağlık açısından testlere tabii tutulan ve uygunluğu onaylanan bu kayganlaştırıcıları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır? Bunu da öğrenelim...

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!

Kayganlaştırıcı çeşitleri jel şeklinde ve akışkan kıvamıyla sürülebilir nitelikte. Ereksiyon halindeki penise ilişkinin hemen öncesinde az bir miktar sürmek gerekiyor. "Az bir miktar" diyorum çünkü yeterli olduğu için çok fazla sürmeye gerek kalmıyor. Vajinaya da sürülebilen bu kayganlaştırıcı jeller penisin vajinal açıklıktan kolayca girebilmesini sağlıyor. Bu sayede kadın için ağrılı cinsel ilişki korkusu ortadan kalkmış oluyor. Okey kayganlaştırıcı jel çeşitleri penisin yüzeyinden çok geçmeden uzaklaşıyor. Bu da ciltle uzun süre temas etmesini engelleyerek aslında güven vadediyor. Yani eğer birleşme esnasında bir müdahalede bulunmak istiyorsanız Okey kayganlaştırıcı jel ürünlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu ürünler ağrıdan ziyade haz duymanızı da sağlıyor.

Kadınların cinsel ilişki sırasında zevk almasının ilk koşulu rahat hissetmelerini sağlamak. Çünkü vajinismus gibi aslında daha çok psikolojik bir durum olan problemlerle boğuşabiliyorlar. Penisin vajinadan zor gireceği düşüncesi korkuyla bir araya gelerek kadınları cinsel ilişkiden uzak tutabiliyor. Kayganlaştırıcı kullanmak kadınları psikolojik anlamda da rahatlattığı için korkularını yenebiliyor ve ilişki esnasında kendilerini kasmaktan vazgeçebiliyorlar. Haliyle bu da cinsel hayatın kalitesini artırıyor.

Peki, sizin bu konuda düşünceleriniz ve deneyimleriniz neler? Hangi kayganlaştırıcı çeşitlerini kullandınız ve hangilerini önerirsiniz?

Vazelin Cinsel İlişkide Kullanılır Mı? İşte O Merak Edilen Soru ve Detaylı Yanıtı!
3
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

34
 • HürreemSultaaN
  Bilgilendirici ve açıklayıcı bir içerik olmuş. Vazelin, bebek yağı gibi ürünler cinsel ilişki için kullanılmamalı.🌺
 • şükran2323
  Her ürünün farklı bir görevi vardır vazelini genelde pişik ve çatlamış hassas bölgele re süreriz fakat cinsel ilişki için ne kadar sağlıklı bilemiyorum
 • __Volkan--Aslan__
  Emeğine sağlık gerçekten güzel bir çalışma olmuş hatta ilk gece korkusu olan kızlarda bekaret bozma konusunda da yardımcı olduğunu okumuştum.
 • AlperTan
  vazelin degıl ama krem kullanılması daha faydalı oluyor hem kaynan lık verır hemde yumsatır delıgı
 • everkeğii
  Vazelin hayat kurtarır 🙈
 • sessizkaranlık03
  Hayır. Doğallık her zaman sağlıklıdır.
 • Gizli Üye
  Anal seks için kullanılır mı peki?
  • Anal seks için en ideali özellikle pembe renkte katı olanları dakikalarca kayganlığını koruyor

  • AlperTan

   krem kullanmanı tavsıye ederım daha kaygan oluyor ve yumsatır.

YÜKLENİYOR...