CİNSEL YAŞAM

OKEY

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

Gizli Üye

Biliyorum, çok heyecanlısınız, belki de ufak bir korku var. Ama tüm bunlar gereksiz. Sonuçta dünyadaki bütün insanların nihayetinde yaptığı, tüm hayvan aleminin etrafta neler olup bittiğini umursamadan hunharca gerçekleştirdiği bir eylemden bahsediyoruz. Böyle anlatınca gözünüzde biraz daha küçüldü, değil mi? Neyse, öncelikle ilk cinsel ilişki korkusunun normal olduğunu ama abartmanın çok gereksiz olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. İlk cinsel deneyim anıları, zihinde her zaman taze kalacağı için oldukça önemli. Fakat adı üstünde; ilk! Dolayısıyla bazı şeyler istediğiniz gibi gitmeyebilir, hayalinizdeki gibi olmayabilir. O yüzden asla korkmuyor, moral bozmuyor ve sinirlenmiyoruz. Yine de işi garantiye almak için sizlere ufak bir rehber hazırlamak istedim.

İlk cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler

Hazırsanız nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

İlk kez olduğunu söylemek zorunda değilsiniz!

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

Partneriniz, gireceğiniz ilişkinin kaçıncı deneyiminiz olduğunu bilmek zorunda değil. Dolayısıyla sizinle alay etmesinden korkuyorsanız ilk cinsel ilişki deneyiminiz olduğunu söylemeyebilirsiniz. Tabii ki bu durum partnerler arasındaki uyuma göre farklılık gösterir. Bazı durumda, partnerinizin ilk ilişkiniz olduğunu bilmesi işleri daha da kolaylaştırabilir.

Beklentiyi çok yüksek tutmayın

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk kez yaptığınız hiçbir işte mükemmel olamazsınız. Dolayısıyla hem kendinizden hem de partnerinizden çok şey beklemeyin. Gerçekçi olun ve anın tadını çıkarmaya çalışın.

Ön sevişmeyi atlamayın

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

Genelde ilk kez ilişki yaşayacak çiftler, ön sevişmeyi o anki heyecanla unutup doğrudan bir sonraki aşamaya geçebiliyorlar. Fakat hem tarafların daha fazla keyif alması hem de çiftlerin birbirini daha iyi tanıması için ön sevişme çok önemli.

Feedback vermekten çekinmeyin

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlişki esnasında işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, pozisyondan memnun olmayabilirsiniz, partnerinizin bazı hareketleri hoşunuza gitmeyebilir. Kısacası her şey olabilir… İşte bu noktada ipler tamamen sizin elinizde. Cinsel ilişki esnasında iletişim kurmaktan çekinmeyin ve hoşunuza gitmeyen şeyleri uygun bir dille anlatıp partnerinizi yönlendirin. Bu, iki tarafın da çok daha fazla keyif almasını sağlar.

Orgazm taklidi yapmayın

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk cinsel ilişkinizde orgazm olmak zorunda değilsiniz. Bu çok normal bir durum. Fakat kesinlikle taklit yapmayın. Zira uzmanlar da bu konuda çiftleri uyarıyor. Eğer bir kez orgazm taklidi yaparsanız aynı kişiyle yaşayacağınız diğer ilişkilerde de taklit yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden dürüst olmak çok önemli.

Korunmayı sakın ama sakın ihmal etmeyin!

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk kez cinsel ilişkiye girecek erkeklere tavsiyeler vermek gerekirse; bu tavsiyelerin en başında “korunmak” gelecektir. Hem istenmeyen gebelikten hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanın bir numaralı yolu prezervatif kullanmak. Prezervatife sadece “korunma amaçlı bir yük” gözüyle bakmamak da çok önemli. Nitekim Okey’in her zevke uygun prezervatifleri, ilişki esnasındaki keyfi katlamakla kalmıyor, iki tarafı da fazlasıyla tatmin ediyor.

Soru sormayı unutmayın

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk cinsel deneyimi çok kötü bir hale sokacak bir şey varsa o da partnerinizin ne istediğini bilmemektir. Kendi kafanıza göre takılır ve onun fikrini almazsanız bu ilişkiden zevk alan tek taraf siz olursunuz. Dolayısıyla partnerinizin nelerden hoşlandığını, hangi pozisyonda daha mutlu olduğunu öğrenmeye çalışın.

Kızlık zarı konusunda bilinçli olun

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk cinsel deneyimde neler olur diye kendi kendine düşünen her genç birey, kızlık zarının gerilmesinden kaynaklanan bir kanamayla karşılaşacağını düşünür. Fakat ilişkinin başlamasıyla birlikte kızlık zarından kaynaklanan o kanama her zaman görülmeyebilir. Hiç de azımsanmayacak bir oran var ki; bu orana dahil olan kadınlar, ilk cinsel ilişkilerinde kanama ile karşılaşmıyorlar. Dolayısıyla kadın ya da erkek fark etmez, ilk kez ilişkiye girecek herkes bu durumun farkında olmalı.

Deneyiminizi kesinlikle başkalarının deneyimleriyle kıyaslamayın

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!

İlk cinsel deneyiminizi yaşadınız. Büyük ihtimalle yaşamadan önce sizden yaşça büyük olanlardan ya da sizden daha erken deneyim sahibi olan arkadaşlarınızdan bu konuda çok fazla şey duydunuz. İşte bu noktada tüm duyduklarınızı unutun ve kendi ilişkinizi diğerlerinin yaşadıklarıyla kıyaslamayın. Aksi halde kendinizi gereksiz yere üzebilirsiniz.

İlk cinsel ilişki sonrası duyguların tadını çıkarın, aldığınız keyfi düşünerek mutlu olun, gerekirse yeni ilişkilerde çift olarak nasıl daha iyi performans gösterebileceğinizi düşünün. İlk ilişkiden sonra ne zaman ilişkiye girilir diye düşünüyorsanız bunun tek bir cevabı yok! Sağlık durumunuz ve performansınız el verdiği sürece dilediğiniz zaman yeniden ilişkiye girebilirsiniz.

Peki, bu konuda siz neler aktarmak istersiniz? Tavsiyeleriniz, endişeleriniz, yorumlarınız neler?

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri: Panik Yok, Çok Eğleneceğiz!
10
13
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1013
 • KorAteşiKızılı
  İlk cinsel ilişki zordur. Hatta sonrakiler de.. bu muymuş dersin hep canım mı acıyacak yani? sonrasında pozisyon denedikce kaslar açılır daha dogrusu siz kasları kullanmayı öğrenirsiniz ve cinsel hayatınız baslar.
 • fukanınhatunu
  Ayrıca beraberlikten sonra sımsıkı sarılıp uyunulmalı. Tecrübesizler için güzel tavsiyeler olmuş.
 • baygizli6
  Öncelikle saygili olmalısınız birbirinizin açığını aramayin sadece eğlencenin zevkin tadına bakın biraz komedi biraz kavgacı hoş eğlenceler :)
 • SinirliBiber
  İlk cinsel deneyimimde sanırım 1 dakikada bitmişti. O kadar heyecana sanırım bu çok normaldi.
  Ama o yaşlarda hayalini kurduğun şeyi yaşamak gibisi de yoktu. :):
 • nextlevel
  Pardon da ne korkusu :D Millet düz duvara tırmanacak durumdayken , ne korku , ne şüphe ne korunma hiç birisi yok. Korunma yok geri çekme var , ısrar ve şiddetle :D
 • adrenalin64
  Uzatmaya gerek yok otonom geçer o iş istediği kadar cinsel cahil olsun.
 • bucar730
  bence herşey partnerin elinde ilk ilişkide yönetilmek daha kolay olur
 • Akıcı ve düzgün üsluplu bir anlatım şekli olmuş. Ilk kez bir yazıyı beğendim 👍🏻
 • SİSTEMB0ZAN
  Okudugunuz ogrendiginiz hersey ilk birlesmede husrana husrana utir. rlinize yuzunuze bulastiracaksiniz. zamanla usta olunur 👍
 • Alonza
  ve tum ıs bıttıgınde dısardan guzel bı yemek söyleyın sonra sarılıp uyuyun
 • ManyetikMUZ
  Orgazmdan sonrada sevisilmeli bu en önemli tavsiye bence
 • bensherlock
  Güzel bence
 • RealistPanda
  Millet tavşan gibi kimse de zaten panik yok. 😃
 • zodyaklısamara_
  Assf😀😀
 • Orhan_nermin
  Panik yok)
 • mdrx592
  mutlaka oral
 • FitGenç2
  İşte budur. Güzel olmuş
 • Gizli Üye
  İlk ilişkinizden 1 hafta önce erkek partnerinize söyleyin 1 hafta hiç boşalmasın 1 haftanın sonunda hem azmış olacak birde üstüne viagra çaktıktan sonra kapıda ambulans hazırda beklesin 1 tahede ceset torbası getirsin muhtemelen kadın yatakta mike tyson darbeleriyle bitkisel hayata girecek ya da cennete gidecek.
  • Ne kullaniyon senn

  • Primamon

   Sen ne anlatıyosun ya ĞW1LMDŞFÖHJ

  • Primamon

   3 tane kız da dislike atmış ŞDMWĞSÖFÖUI

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Evet bekaret konusu gerçekten böyle ama maalesef ki hala gözü kan arayan insan müsveddeleri var. İlk kez ilişki yaşayıp yaşamadığımız zar ile anlaşılmıyor. İlişki dışında başka sebeplerden dolayı da bozulabiliyor. O yüzden bu tabudan acilen herkesin kurtulması lazım.
 • Gizli Üye
  ilk defa denedğiniz bişeyi mükemmel yapamazsnz 👌
 • Gizli Üye
  Ben bekaretimi tehdit edilerek kaybettim. Nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorum içim hep acır.
  • ne tehdidi ki

  • Gizli Üye

   @Hayatnediyorsun ergendim o zamanlar üniversiteye giden bir çocukla normal şekilde konuştuk ister inan ister inanma +18 bile değildi. Eğer benle yatmazsan adını çıkarırım her yere rezil ederim seni gibi cümleler sarf etti. Bende çocuğum aslında korktum ama hiç bir zaman unutmayacağım ve bir gün güce sahip olursam hesaplaşmak istiyorum

  • aaa kötü olmuş ya. ah yerde kalmaz rahat ol. emin ol ister karşılaşarak isterse başka türlü o ettiğini çekecek kesinlikle

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Bence en büyük problem beklentiyi çok yüksek tutmak
 • Gizli Üye
  Önemli olan içindeki o istek olayının bitmemesi. O biterse her şey çöp olur, yalan olur. Eklemek istediğim düzelmeyen ve bahsettiğim şekilde kronik sıkıntılarla yaşamak zorunda değil kimse, bu nedenle hiç vakit kaybetmeden uzmanlardan destek almak gerekir. Hekime gitmek ayıp değil.
YÜKLENİYOR...