CİNSEL YAŞAM

OKEY

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!

AşktırGriGökyüzü

Cinselliğin herkes için gerekli, hatta zorunlu bir aktivite olduğu için hayatımızın merkezinde olduğunu söylersek yanlış söylemiş olmayız. Ama her konuda olduğu gibi cinsellikte de belirli detaylar çok önemli ve dikkat edilmedikçe uzun vadede bazı sıkıntılar doğurabiliyor. Cinsel hayat çeşitli nedenlerden dolayı canlılığını yitirebiliyor ve cinsellikte monotonluk baş gösterebiliyor. Bu noktada belli adımlar atılırsa cinsel hayatı hiç olmadığı kadar canlı hale getirebilmek mümkün. Şimdi bu detaylara bir göz atalım:

İlk şart: Partnerinizle denge kurmalı ve aynı enerjiyi yakalamalısınız

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!
Cinsel hayat yalnızca evlilikte geçerli değil fakat çiftler uzun yıllar boyunca beraber olduğu için cinsel hayatın canlılığını yitirmesi durumu en çok evli çiftlerde gözlemleniyor. Aynı kişiyle sürekli beraber olmak bir noktadan sonra kişilere haz vermeyebiliyor. Ama burada en önemli nokta partnerinize duyduğunuz sevgi ve yakınlık hissi. Eğer onu gerçekten seviyorsanız sizin için cinsel hayata renk katmak işten bile değil. Öncelikle cinsel hayata bir zorunluluk veya rutin gibi bakıyorsanız bu bakış açınızı değiştirmelisiniz çünkü bu durum sizi en baştan psikolojik anlamda şartlandıracaktır. Olaya sevdiğiniz insanla yakınlaşarak aranızdaki aşkı iliklerinize kadar hissetmek ve adeta bütünleşmek olarak bakarsanız bu, çok büyük gelişmelerin başlangıç noktası olacaktır.

Cinsellikten beklentileriniz konusunda şeffaf olun

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!
Cinsel haz herkes için farklı bir şeyler ifade eder çünkü herkes aynı şeylerden tahrik olmayabilir. İlişki esnasında aşırı hoşlandığınız şeyler olduğu gibi asla tercih etmediğiniz durumlar da olabilir. Bunların her ikisi de cinsel hayatınızı önemli oranda etkiler. Bu nedenle partnerinizle bunları açıkça konuşmanız seks hayatını renklendiren öneriler arasındadır. Birlikte olurken çok daha fazla haz duymanızı sağlar ve bir dahaki birlikteliğinizi sabırsızlıkla beklemeye başlarsınız. Partnerinizi ilişki esnasında konuşarak rahatlıkla yönlendirebilirsiniz, o sırada iletemediğiniz durumları da normal bir anda rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Unutmayın ki cinsel hayatta kartlar açık oynanır, utanmaya yer yoktur!

Farklı ortamlarda, ansızın yakınlaşmayı deneyin

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!

Cinsel ilişkiye hep aynı ortamda, örneğin yatak odasında, girmek cinsel hayatı cansızlaştıran en önemli unsurdur. Çünkü olayı biraz mecburi gibi gösterir ve tekdüze hale getirir. Bu yüzden farklı bir yerde de yakınlaşmanız hayli faydalı olacaktır. Örneğin misafirliğe gittiğinizde, asansörde, mutfak gibi evin farklı bir odasında, tatilde de beraber olabilirsiniz. Farklı zaman ve farklı ortam cinsel yaşamı renklendirme tüyoları içinde en öne çıkanlar arasındadır.

Farklı pozisyonları keşfedin ve keyfini çıkarın

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!

Cinsel ilişkiye girmenin farklı birçok yolu olabilir. Yani birleşme esnasında farklı pozisyon seçenekleri vardır ve bu farklılık cinsel hayata renk katan önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Bu pozisyonların tümünü bilmeniz pek olası olmadığı için her konuda olduğu gibi bu konuda da internetten faydalanabilirsiniz. Google'dan yapacağınız kolay bir arama işlemi karşınıza farklı pozisyon seçeneklerini sıralayacak ve cinsel yaşamı canlandırma konusunda ufkunuzu genişletecektir. İlişki sırasında Okey ürünlerini tercih etmeniz de zevki doruklarda yaşamanız ve korunmanız açısından oldukça yararlı olacaktır.

Yatak odanızın dekorasyonuna müdahale edebilirsiniz

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!

Cinsel beraberliğin en çok yaşandığı yer olan yatak odalarının dekorasyonu cinsel hayatın kalitesini ciddi düzeyde etkiler. Sıkıcı bir ortam sizi ruhen etkisi altına alabilir ve şehvet duygunuzu ne yazık ki baskılayabilir. Sıcak renklerin hakim olduğu bir ortam ise aksine sizi daha da arzulu bir insan haline getirebilir. Duvarda asılı olan bir fotoğraf, ortada duran gereksiz bir nesne ya da dikkatinizi dağıtacak herhangi bir şey ilişki esnasında konsantrasyonunuzu bozabilir ve içinde bulunduğunuz anın keyfini çıkarmanızı engelleyebilir. Bu nedenle yatak odanızı en ideal şekilde düzenlemelisiniz.

Partnerinizi arzuladığınızı ona bildirin

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!

Partnerlerin ilişki dışında da birbirine yakın olması gerekir. Yani sevdiğiniz insana herhangi bir anda, durduk yere de sarılabilir veya boynuna öpücük kondurabilirsiniz. Birden onu sevdiğinizi dile getirmeniz de aranızdaki yakınlığı hep diri tutacaktır. Bu tür küçük adımlar bile iletişimi daha sağlıklı hale getireceği için cinsel hayata renk katmayı başarır. Bunun dışında partnerinizi arzuladığınızı belli ederseniz ilişkinin seyri de oldukça değişecektir. Çünkü onu istediğinizi bilmesi öz güven kazanmasını ve size daha istekle yaklaşmasını sağlayacaktır. Aranızda herhangi bir şekilde, az ya da çok utanma durumu söz konusuysa önce bunu aşmalısınız.

Bonus: Hormonlarınızı harekete geçirin

Cinsel hayatın baş düşmanı olan cinsel isteksizlik neyse ki ortadan kaldırılabilen bir durumdur ve bu konuda bazı gıdalar imdadınıza yetişebilir. Çok eski zamanlardan beri badem, fındık gibi bazı gıdaların verdiği enerji sayesinde cinsel arzuyu pekiştirdiğine inanılır. Bunların yanı sıra çilek, çikolata gibi gıdaların afrodizyak etkisi yarattığı bilinen bir durumdur. Eğer yeterince arzu sahibi değilseniz gıdaların bu gücünden faydalanabilirsiniz.


Peki, sizin "Cinsel hayata nasıl renk katılır?" sorusuna verebileceğiniz cevaplar neler?

Cinsel Hayatı Canlandırmanın Yolları ile Özlediğiniz Hazza Ulaşın!
7
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

17
 • demet_eren84
  Kesinlikle sıradanlığın dışına çıkılmalı. Daha önce denemediğiniz şeyleri denemeli, hayalini kurduğunuzda bile yok artık dediğiniz durumları uygulamalısınız.
 • Gokhanclsknn
  Alayı hikaye bunların az kadınların duygularına dokunun yok ceviz fındık al yeter falan ne bu dik durma sevdası önce duyguları canlandırın
 • Buğranız
  Plansız, olmadık yerde veya zamanda, şehvet dolu gibi daha bir çok şey 🔞
 • Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demişler :)
 • bilgi verici olmuş bu yazı
 • deniz776
  Kafadan senaryo kurulup yapilirsa harika olur
 • abazadüşmanı_
  Bunları uyguluyorum partnerlerim mutlu oluyor
 • sesmankadinsever
  keske bir partnerim olsa da yasasam
YÜKLENİYOR...