CİNSEL YAŞAM

OKEY
27 gü

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sağlıklı bir cinsel yaşam, çiftlerin hayatında en az duygusal bağ kadar önemli bir yere sahip. Her birey partneriyle geçirdiği özel dakikaların tadını çıkarmak, bedenleri buluşturan ateşin içerisinde eriyip gitmek ister. Fiziksel olarak doyuma ulaşan beden, kendini ruhsal olarak da iyi hisseder ve bu durum çiftler arasındaki duygusal bağları güçlendirir. Yatakta uyum yakalayan bir çiftin altından kalkamayacağı problem yok gibidir. Eğer siz de cinselliğin büyülü dünyasını keşfetmek istiyor, sağlıklı cinsel yaşam nasıl olur diye merak ediyorsanız cevapları bu yazıda bulabilirsiniz!

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Onu dinleyin ve isteklerine kulak verin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sağlıklı cinsel yaşam kılavuzunun ilk maddesi; karşılıklı iletişim kurmaktır. Sevişirken sizi yükselten detayları, denemek istediğiniz pozisyonları ve rahatsız olduğunuz noktaları partnerinize söylemekten çekinmeyin. Sizinle ilgili daha çok şey öğrenmek onu mutlu edecek, gizli yönlerinizi bilmek size kendisini daha yakın hissetmesini sağlayacaktır.

Ön sevişmeyi asla ama asla ihmal etmeyin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Anın ateşine kapılıp giderken bile ön sevişmeye zaman ayırmayı unutmayın. Birliktelik öncesindeki bu evre, arzuların ve isteğin doruğa ulaştığı dakikalar içermeli. Partnerinizi çıldırtan dokunuşlarla ilgisini taze tutabilir, az sonra yaşanacak doyum hissinin tadını arttırabilirsiniz. Ayrıca ateşli bir ön sevişme bedenlerin gevşemesini sağladığı için ilişki tecrübesi çok daha keyifli olacaktır. Cinsel yaşam kalitesi ölçeği sevişme sırasındaki her evreye eşit özeni gösteren çiftlerde en üst seviyeye ulaşır.

Bedenini çok iyi tanıyın

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sağlıklı cinsel yaşam için altın anahtarlardan biri, partnerinizin bedenini iyi tanımaktır. Onun vücudunu keşfe çıkın. Haz noktalarını belirleyin. Ona dokunun ve verdiği tepkileri ölçün. Bu size fiziksel tatminin yanında duygusal doyumu da getirecektir. Böylece sevişme sırasında hem bedenlerinizin hem de ruhlarınızın birbiri içinde eridiğini hissedebilirsiniz.

Yaşadığınız anın tadını çıkarın

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sevişirken aklınızı sadece partnerinize ve aldığınız hazza verin. Bedenleriniz ve zihniniz tek bir noktada buluşsun. Geçen zamandan bağımsız olarak sadece birbirinizle ve kendinizle ilgilenin. İlişkinin süresine takılmayın, önceki geceyle veya başka bir gün yaşadığınız tecrübeyle kıyaslamayın ve skor tutmayın.

Sadece zevki değil, rolleri de paylaşın

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sağlıklı cinsel yaşam pozisyonları, çiftlerin rolleri eşit paylaştığı zamanlarda ortaya çıkar. Klasik anlayışları ve toplumca size dayatılan rolleri bir kenara bırakın ve içinizden geldiği gibi davranın. Misyoner gibi erkeğin üstte ve daha aktif olduğu pozisyonlarda kadınlarda partnerlerini öperek, dokunarak veya dillerini kullanarak daha aktif rol alabilirler. Sevişme ritmini kadının belirlediği kovboy veya jokey tarzı pozisyonlarda ise erkekler ellerini kullanarak partnerinin coşkusuna daha fazla ortak olabilir. 69 gibi kendiliğinden rollerin eşit paylaşıldığı pozisyonlarla ilişkiye hararet katarken hazzı eşit olarak paylaşabilirsiniz.

Aşkı yaşamaya önem verin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Düzenli ve uzun ilişki yaşayan çiftlerde en sık görülen problem sevişmenin bir alışkanlık haline gelmesi, bir zorunluluk gibi görülmesidir. Buna asla, asla izin vermeyin! Aranızdaki ateşi yakmaya devam edecek alışkanlıklar edinin. Uzun süreli ilişkinin getirdiği güven duygusunu tutkuyla besleyin. Özel planlar, arzulu buluşmalar organize edin ve birbirinize duyduğunuz sevgiyi sık sık dile getirin.

Korunma yöntemlerinizi belirleyin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Cinsel ilişkide korunmanın farklı sebepleri olabilir. Nedeni ne olursa olsun kendinizi güvende hissettirecek, sağlıklı cinsel yaşam ürünleri kullanın. Bu sayede tedirginlik yaşamadan sadece sevişmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kolay ulaşabileceğiniz bir yerde prezervatif bulundurarak beklenmedik anlara hazırlıklı olabilirsiniz. Ben Okey dünyasından gönlüme göre olanı seçip kullanıyorum, siz de kendi zevkinize uygun ürünlerle güvenli ve şehvetli anların tadına varabilirsiniz.

Stresten ve kötü alışkanlıklardan uzak durun

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Bedensel sağlığın en büyük düşmanı stres, cinsel yaşamın da kalitesini düşürüyor. Gergin geçen günlerin, kronik uykusuzluğun, sık sık tüketilen alkolün ve düzenli kullanılan sigaranın zararlarını hem kan değerlerinizde hem de yatakta görmemek için hayat tarzınıza dikkat etmelisiniz. Erkeklerde sertleşme problemlerinin ve kadınlarda orgazm sorunlarının kaynağı olan stres ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak sizlere kaliteli bir yaşamın kapısını açacaktır.

Yediklerinize dikkat edin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Sağlıklı cinsel yaşam için beslenme çok önemli bir nokta. Bedenin güçlü ve sağlam olması size kendinizi zinde hissettirecek ve performansınızın artmasını sağlayacaktır. Sindirimi zor, yüksek kalorili ve yağlı besinler yerine protein ağırlıklı ürünler tüketin. Sebzelerin hücreleri yenileyen gücüyle canlanırken yeşil bitkilerin antioksidan etkisiyle vücudunuzu ateşli anlara hazırlayın.

Gerekirse yardım almaktan çekinmeyin

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Performans sorunları, dönem dönem yaşanan uyumsuzluklar her kişide görülebilecek durumlardır. Bu gibi zamanlarda bir uzmana başvurmaktan, partnerinizle beraber terapiye katılmaktan çekinmeyin. Üzeri örtülen, çözümlenmeyen problemler ileride çok daha büyük sorunlara sebep olabilir. Ayrıca kendi kendinize teşhis koyup bilinçsiz ilaç kullanmayın.

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!

Cinsel hayatın hem yaşam kalitesini hem de mutluluğu etkilediği büyük bir gerçek. İşe bu gerçeği kabullenmekle ve kendinizi zevkin kollarına bırakmakla başlayın, gerisi gelecektir!

Sağlıklı cinsel yaşamla ilgili ipuçlarınız varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Hoşça kalın!

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Tüyolar!
19
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Çokdiplomalıcahil
  Eline sağlık bunu öğrendim şimdi sıra partner bulmada
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  En önemlisi birbirinizi sevin. Sevgisiz seks olmaz
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

518
 • Çok doğru noktalara değinmişsin 💕 Emeğine sağlık 🌺
 • Bence hergesin mutlaka dikkate alması gereken bilgiler
 • Borayigiter
  Tskr doktorum
 • Tamamdır:)))
 • Kalemine sağlık güzel olmuş 😇🤗
 • MyAlice
  Bilgilendirici bir yazı olmuş. 😊😊
 • Sağlıklı beslenme çok önemlidir
 • dragan74
  Faydalı bir yazı olmuş
 • bursalıbiri00
  Teşekkürler
 • Grininellitonu35
  Çok güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler...
 • Veyis038
  O işler uzmanlık alanım😉😊
 • Hüseyin_33
  Sevgilimiz oldu da cinsel yaşam yaşayalım 😒
 • TheExpanse
  Güzel bir bence olmus elıne saglık
 • fbk94
  Güzel bir bence
  #Hükümdar
 • Olliee
  bir partner olsa :))
 • sesmankadinsever
  ogrenmek ayip degil
 • Ayyıldız68
  Bilgi icin tesekkurler
 • gececini69
  sakın ha sakın ön sevişmesiz s2şmeyin
 • eline sağlık güzel olmuş.
 • Gizli Üye
  Teşekkürler
 • Gizli Üye
  Çok güzel olmuş ellerine sağlık
 • Gizli Üye
  KAtılıyorum. Ancak aşk olmadan asla
  • Ömer2702

   Bu devirde aşk diye birşey yok kalmadı.

 • Gizli Üye
  teşekkür ederiz
YÜKLENİYOR...