CİNSEL YAŞAM

OKEY

Klitoral Orgazm ve Vajinal Orgazm Arasındaki Farklar Nelerdir?

dimdirekk

Evet birçoğunuz belki artık bu farkı biliyorsunuz ama bir o kadar da bu farkı bilmeyen genç arkadaşlar vardır. Yazacaklarım bir yerden kopyala yapıştır olmayacağından kendi cümlelerimde hatalarım olursa kadın arkadaşlardan düzeltme isterim :)

Öncelikle bakirelik zamanında klitorisi okşayarak doyuma ulaştığınız orgazma klitoral orgazm adı verilmekte, penisin vajinaya girmesiyle dölyolundan alınan zevke vajinal orgazm denilmekte. Bu ayrımı yapan ise 1950'li yıllarda Freud abimiz. Abimiz bu ayrımı yapınca kadınlarımızda vajinal orgazm olamıyorum derdi başlamıştır, erkeklerimizde de senin kocan iyi değil yaklaşımı :) Ama 1990'lı yıllarda yapılan bir çalışmayla klitorisin 3 boyutlu resmi çizilince, aslında klitorisin sadece o küçük dudaklarınızın arasında yer alan küçük bir nokta olmadığı keşfedilmiştir.

1990'lı yıllar evet yanlış duymadınız. Peki 20+ senedir neden hala vajinal orgazm var sanıyoruz. Freud abimiz çok etkileyici bir adammış demek ki.

Artık buna inanmayı bırakın, aşağıdaki resimde sarı olan klitoris arkadaşlar.

Sarı: Klitoris Mavi: Vajina
Sarı: Klitoris Mavi: Vajina

Yukarıdaki resimde en aşağıdaki uç sizin okşadığınız bölüm. Penisin vajinaya girmesiyle döl yolunun genişletip zevk aldığınız kısım ise klitorisin kolları. Evet klitoris aslında vajinayı saran bir yapı.

Bir de diğer açıdan bakalım:

yan kesit
yan kesit

Yandan görünüşü de bu şekilde. Yeni evlenen arkadaşlara da bir tavsiye. 3-5 ay geçti hala orgazm olamıyorum diyorsanız üste çıkarak penisi vajinanıza kabul ederken klitorisinizi de sürttüğünüzde hem klitoral hem vajinal orgazmın keyfini sürebilirsiniz.

Haa bu arada, artık iki farklı orgazm türü yok. İkisi de klitoral orgazm. Ama zevki nereden aldığınız önemli, yoksa vajinanın iç dokusunda size zevk veren bir sinir yok. Sadece onun genişlemesiyle klitorisin kolları açıldığı için zevk alıyorsunuz :)

İyi günler dilerim.

Klitoral Orgazm ve Vajinal Orgazm Arasındaki Farklar Nelerdir?
2
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
 • Ben de tam yanlış bilindiğini vs yazacaktım ki sen de onu anlatmışsın. Emeğine sağlık 🌺
 • kadir3301
  hmmm sert vurunca neden zevkten kıvrandıkları belli oldu klitorise baskı oluyormuş
 • Gizli Üye
  Hic vajinal orgazm olmadım ve müthiş anlatmışsın teşekkür ederim
  • dimdirekk

   Rica ederim. Kaç yıldır olamıyosun

YÜKLENİYOR...