Sizce okullarda cinsellik eğitimi verilse nasıl olur?

Need4Read
Selam değerli KS üyeleri! Her şeyin eğitimi veriliyor da neden cinsellik eğitimi yok? Cinsellik bir ihtiyaçsa ve insan öğrenebilen bir varlıksa neden bunun da bir ders olarak verilmesi fikri tartışılmıyor? Artık toplum olarak bazı tabuları yıkmamızın zamanı gelmedi mi sizce de? Bence toplumdaki bir çok suçun ve suçlunun psikolojik geçmişinde bastırılmış cinsellik olgusu yatıyor. Cinsellik eğitimi derken de korunma yöntemleri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve cinsel işlev bozuklukları gibi şeylerden bahsediyorum. KS topluluğunun bu konudaki fikirlerini merak ediyorum.
Okullarda cinsellik dersi olmalı mı?
Evet, cinsellik eğitimi olmalı.
Hayır, cinsellik eğitimi olmamalı.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
+1 yıl
Neden görüş yazmadan önce soru detayının tamamını okuma zahmetine katlanmıyorsunuz?
Sizce okullarda cinsellik eğitimi verilse nasıl olur?