1 ay

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Hüseyin_33

Herkese selamlar;

Bugün sizlerle, Parteriniz ile başarı elde edebileceğiniz cinsel sorunlarınıza çözüm yolu gösteriyorum dikkatle okuyun!!

Özellikle sertleşme problemi varsa, cinsel isteksizlik varsa, ve kişide organik bir sorun yoksa yani biyolojik bir sebepten kaynaklı değilse o zaman hayatındaki üçlüye bakıyoruz. Fiziksel aktivite; Spor nasıl, uyku düzeni nasıl ve nasıl besleniyor? Bu 3 madde bizim seks hayatımız için çok çok önem arz ediyor.

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Uykudan başlayalım, düzenli uyku uyumak, seks hayatının temelini oluşturuyor. Güne odaklanmanızı, motivasyonunuzun artmasını, stresle baş etmenizi, bağışıklık sisteminizi, göreceğiniz üzere her şeyi ve cinsel hayatımızı da etkiliyor. Hayatınızda düzenli uyku yoksa, alkol varsa sigara varsa çok fazla sağlıksız besleniyorsanız cinsel hayatınız çökmeye başlıyor. Kilonuz artıyor, bunun yanı sıra libidonuz düşmeye başlıyor. Kilonuzun arması ile farklı sorunlarda ortaya çıkıyor.

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Kadın olarak aynanın karşısına geçmek istemiyorsunuz, seksi kıyafetler giymekten kaçınıyorsunuz, bedeninize çok fazla ilgi göstermek istemediğiniz zamanlar olabiliyor ya da erkek kilolu ise penisinin daha küçük olduğunu düşünebiliyor. Seks sırasında aşırı derecede bir aktivite var. Daha öncesinde yani günlük hayatımıza ne kadar daha çok spor yaparsak, seks sırasındaki performansımızda aslında o kadar artış gösterir. Yapılan bir çalışma aslında şunu gösteriyor; Spor yapıldıktan sonraki 24 saate bakıldığında, testosteron hormonu daha yüksek. Zaten spor yapmak testosteronu doğal olarak arttırıyor. Bunun dışında sigara kullanmak iktidarsızlığa sebep oluyor. Sigarayı bıraktıktan sonra sigaranın zararlarının temizlenmesi yani sigarayı kullanmadan önceki haline dönmesine, toparlanmasına yıllar yıllar alıyor. Bu yüzden en başta sigara kullanmamakta fayda var.

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Bunun dışında yüzmek, kan akışınızı hızlandırmak aslında kan akışını, dolaşım sistemine, kalp sağlına iyi gelen her şey aslında cinsel hayatınıza da iyi geliyor. Damarlarınıza, dolaşım sisteminize, kalp atışına ne kadar iyi bakarsanız bir diğer tabiri ile dikkat ederseniz cinsel hayatınıza sizin için daha keyifli ve sorunsuz hale dönüşmeye başlayacaktır. Bazen sorun varken, sorun içerisine bir sorun katıyoruz. Diyoruz ki işte cinsel isteksizliğim var, yaşam düzenini değiştirmek yerine bilimsel takviye alayım ve bu takviye bende bu sefer hormonsal ya da farklı sorunlara yol açıyor veya var olan bir hastalıktan dolayı yan etki yapıyor daha büyük bir soruna sebep oluyor. Beslenme düzenimizde Omega 3 kesinlikle olmalı ve dengeli olmalı. Ne çok fazla hayvansal ne de çok fazla bitkisel ya da çok fazla karbonhidrat ağırlıklı olmamalıdır. Dengede bir beslenme düzeni ayarlamamız gerekiyor.

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Tüketmemiz gereken besinlerde, C vitamini tarafından zengin besinler olmalı. Yine dolaşım sistemimize iyi gelecek olan besinleri tüketmeliyiz. Avokado olabilir, zencefil olabilir, trüf mantarı erkeklerde libidoyu yükseltiyor. Beslenirken acaba bana nasıl iyi gelecek diye düşünebilirsiniz. Kışın mesela kerevizden faydalanabiliriz, afrodizyak etkisi var. Beslenme düzenini ayarlayabilmek aslında hem günlük hayatımızda ki akışı değiştirecek hem de cinsel hayatınızda ki performansı değiştirecektir. O zaman şunu unutmuyoruz !!! Cinsel isteğimizde bir azalma varsa son zamanlarda sertleşmede problem yaşıyorsanız bunu bir gözden geçirin bence.

Okuduğunuz için teşekkürler <3

Partneriniz ile Profesyonel Bir Cinsel Yaşam İçin Tavsiyelerimi Paylaşıyorum
0
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

03
  • mehcab
    Çok güzel ama bunları uygulamak çok zor kuralına göre değil rast gele yaşanıyor cinsellik.
  • Alıcanguney
    Çok teşekkürler
  • superpsikolog
    Güzel hazırlanmış, ellerine sağlık.

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...