Gerdek gecesi beklenilen çarşaf hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ben bu çarşaf olayını çok çağdışı buluyorum.

Gerdeğe giriyorsunuz ordaki o ilk gece duygusunu yaşamak yerine, aman bir çarşafı vereyimde kurtulayım kafasında oluyorsunuz.

Örneğin bazı yerlerin adetleride farklıdır misal; evinize gidiyorsunuz ilk geceniz, gerdek geceniz bu gün ve yanınızda çarşafı bekleyen kadında geliyor. Napıyor o? salonda sizin işinizi bitirmenizi bekliyor. Hayır bir kere insan rahat olmaz yani. Niye bekliyorsun ki? amaç nedir? kanın akıp akmadığını öğrenmek mi? bumu çarşaf olayının açıklaması? bir zar içinmi yırtınıyor bunlar? hayır bir kere her insandan kan da gelmez. Kızlık zarı her kızda aynı olmaz farklıdır. Araştırmalar bile bunu açıklıyor zaten. Bunun esneği var hassası var. İlla kan akacak diye bişey yok. Hayır kan da akmazsa gelin tedirginliğe kapılıyor şimdi ayıplayacaklar diye ama sonuçta bakireydi. Fakat kan gelmedi aile içinde bu büyütülecek, belkide ilerde kızın yüzüne bile vurulacak kavgada vs. İşte ben bu saçmalığın kaldırılmasını düşünüyorum. Bence bu geri kafalılık. Ve utanç verici bir durum. Sizin görüşleriniz nedir?

Güncellemeler:
Bende evlenicem yakında fakat böyle bir şey yaşamak istemiyorum. Bu yüzden insan tedirgin olur ya. O ilk geceden ne anlarım ki ben...

0|0
520

En İyi Erkek Görüşü

• Ailesine o yüzü veren erkek gitsin kendini bilmem nerden atsın

2 lafta edemiyorsa karısına aileside göz diker, yahu nasıl iğrençlik nasıl mantık nasıl insanlık dışı varlıktır bunlar, eşimin kızlık kanını ne diye gösterir insan? bunu gösteren başka şeyinide gösterir, namusuzluktan başka bişey değil, evleneceğim eşimi alır 1 hafta tatil beldesinde balayını yapar gelirim, yemiişim böle töreyi adeti, örümcek beyinli aciz ruh hastaları...

6|2
    1|1
    • Çok doğru söylüyorsun. Artık bu geri kafalılıktan kurtulmalı bu insanlar ya... 1988 de değiliz 2013teyiz yahu. Ben istemiyorum benim kızlık kanıma niye bakıcaklarmış ya. Bi zar ammada önemliymiş. Kızacaksa bana eşim kızmalı başka birisi değil. Bunlar valla harbiden örümcek kafalı.

• Onun için evlenmeden önce şartını koyup aile evinde oturmicaksın dilini uzatacaksınki böyle bişeye cesaret edemesinler...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• ne kanı yahu,boyle bır seyı gormek ısteyecek adamın aklını alırım,bırakın bu işlerı artık..

2|1
    0|1
  • 3|0
    0|1
  • O iğrenç adet halen devam ediyor mu ya ?

2|1
    0|1
  • çarşaf adeti her yerde yok. ve ilkel evet

1|1
    0|1
    • Nişanlımın ailesi biraz dinine falan düşkün bide beni pek sevmezler de çarşaf olayına engel olursam kesin kız değil bu damgası yiyeceğimden korkuyorum.

• Malesef malesef ya. Düşün telefon bekliyorlar evdeki aileler yani özellikle anneler o kadın kız kızmış diyecek diye. Hayır bu saçma adet kızın kız olduğundan emin olan aileler bile yapıyor. O neye gerek ki? çok saçma iğrençlik.

• bunu nısanlına soyle bence. senden boyle bır sey ıstıyorsa da evlenme bır zahmet.

• O kan akacak, o kan bulaşacak!1!11!111!1!11

0|1
    4|2
  • cinsellik 2 kişin arasında olan şeydir başka kimsenin birşey bilmesini istemem ne benim ailem nede eşimin ailesi benden böyle birşey isteyemez !

1|1
    0|0
  • bele bağlanan kırmızı kurdele de az saçma değil yanii.. bunuda buradan ekleyelimm..

0|1
    1|0
  • Çok saçma bir gelenek. Ben asla izin vermem böyle şeylere. Bazı yerlerde çarşafı çamaşır gibi asıyorlarmış. Millet gelip baksın diye

0|1
    0|1
    • Evet koy yerlerindeymiş galiba. Rezalet rezalet ya

• Ya Kan akınca silah sıkana ne demeli ?

cut.

0|0
    2|0
  • böyle bir geleneği olan kişiyle işin neyki senin.ne sacma bişeydir ya

0|2
    0|1
    • Ya işin saçma yönü bizim ailde de bu adet sürmekte. Yani karşı tarafa laf etsem bir türlü etmesem bir türlü çünkü annemde sevgilimin annesinin kafasında.

• o kan işi basit bişey yanide.nereliydin sen canım ?

• Ne çarşafı ya ,Toparlanır doğru Makinaya ,olur olmaz , kime ne gösterecekmisiz , kime ne

1|1
    0|0
  • Cok güzel Bi adet , nedense kızların hepsi karşı ?!

0|0
    5|1
    • Senin eşin belkide o bekleyenler yüzünden seninle 8 ay ilişkiye giremeyecek kasılmaktan, heyecandan aceleden. Bunun nesi çok güzel?

• çarşafı alıp dışarı sallayarak çıkmak, sonrada onla aşağıda bekleyen düğün alayına halay başı olup sabaha kadar onu sallamak gerek :D

0|0
    0|0
  • senn soledıklerın dogruu ama orf ve adet geregı olur senn kocan bılsın ne oldugunu kan sorun degl elnden akıtır kanı durumu kapatırsın yanı

0|0
    0|2
    • Hayır sorun tamamen o kadının bizim evimize gelmesi. Ben sürekli birilerinin bizi beklemesinden rahatsız olurum ya. :S

• ozamn kocana solucn ılıskıye gırmeyıp kanı akıtıp carsafı gondercen

• Günümüzde çoğu genç nişanlıyken hallediyor o işi..

0|0
    1|0
  • bu kaldı mı ya hala? esnek zar vs vs bir sürü şey var. bir de o kanı analdan da sağlarlar yani o kadar beklemesinler..

2|0
    0|0
    • Of basli basina igrenclikten baska bisey degil ya 2013teyiz ya

• aynen..

• sen lüks otelde gerdeğe gir..sorunun çözülmüş olur..

genel olarakta sana hak verdim doğrusu...

1|0
    0|0
  • Carsaf olayı garıp bır sey. Ya derı koltukta, dusta vs. sevısıyorsak ne olacak?

1|2
    0|0
  • ilk gece öylemiymiş lan o.. o çarşafa biri elini sürerse kavga çıkar valla kadın benim kadınım kimseyi ilgilendirmez.

4|1
    0|1
    • Valla bencede öyle yapmalısın. Ve iğrenç bir durum ya aha kana bakıcaklar kız bu tamam diye.. Ne kadar banal.

• artık yoktur ya öyle birşey. düşününce kıskançlık krizine giriyorum birinin eşinle beraber olması gibi birşey..

Kızlar Ne Diyor 5

• nasıl yani? hala yapılıyor mu bu?

bunun yapıldığı yerlerde odaya girince parmağınıza falan iğne batırın, kanı çarşafa akıtın.kapıdaki hatuna kanlı çarşafı verin bi'gönderin onu. sonra gerdeğe girersiniz

1|2
    0|0
  • Yerin dibine girsin oyle adet

2|0
    0|0
  • hangi çağda yaşıyoruz dinde yok böyle şey

0|0
    0|0
    • Bunlar mal işte herşeyi dine bağlıyorlar. Kendi merakları kendi uydurmaları...

• Eşiniz ailesi böyle mi

• Ben ilk defa senden duyuyorum bu çarşafı bekleyen falan olayını kim bekliyomuş ben 2 yıldır evliyim öyle bişey olmadı çevremdende duymadım nerde yaşıyosunu ve nerden öğreniyosunuz bu hurafeleri allah aşkına saçmalamayı kesin.

0|1
    1|1
    • ben bizzat kendi ailemde tanık oldum.. kız erkeğin evine getirildi.. damadın(bizim tarraf) annesi, ve kızın yengeleri annesi eşliğinde odaya girdiler, gelinle kız odada kaldı görümceler kaynana gelin çıktılar.. bende evi terkettim.. sorun çıkmamış... asıl sen nerede yaşıyorsun... komedi maksatlı olsun drama olsun birçok filme bile konusu geçer...

• istanbulda yaşıyorum ben ilk defa sizlerden duyuyorum yani.

• Ne güzel şeymiş o valla :D şanslısın ozaman.

• bencede çok aşşağılayıcı bir durum ve kızları iyice gerginleştiriyor. artık böyle uygulamaların kalmadığını umuyorum. günümüzde insanlar sevişmeden evlenecekleri kişiyi seçmiyor sonuçta bekaret kafaya takılan birşey bile değil pek çok büyük şehirde

1|2
    0|1
    • İşte en korkunç olayda o ben biri odada beklerse öyle bizi ilişkiye bile giremem kasılırım. Bu kasılma yüzünden 8 ay ilişkiye giremeyenler var ya.

• en iyisi evlenmeden test sürüşü yapmak hem neyle karşılaşacağını bilmek lazım

Yükleniyor... ;