Erken ergenliğe giren bir çocuğun boyu kısa kalır mı?

arkadaşlar kardeşim 9 yaşında ergenliğe girdi. regl oldu. ve 10 yaşlarında masturbasyon yapmaya başladı. cinsellik hakkında birçok bilgiside var. bayağı erken gelişti diyebilirim. yaşından hem zihnen hemde fiziksel olarak olgun. şimdi 11 yaşında. boyu 160 . kilosu 54 . fiziği boyuna göre felan iyi. göğüsleride büyük. bunda bir sıkıntı yok , bir sağlık sorunu yaratmadı, bu dönemlerde biraz sol göğsünde ağrı oluyordu. doktor ultrasyonla baktığında gelişim döneminde olur dedi. ama boyu kısa kalır mı sizce?

0|1
512

En İyi Erkek Görüşü

• En fazla 3 cm daha uzarsa uzar kardeşini doktora goturmediniz mi doktor bunları söylemiş olması lazım?
    Kardeşin bol bol süt içsin ama öyle marketlerden alınan sütlerden değil güvenilir açık süt satan bir yer bulabilirsiniz.
    İlk bikaç hafta her gun kapıya dayanıp kollarını kaldırsın sonra parmak uçlarına kadar kalksın uzana bildiği kadar yukarı uzansin kapıya dayansin tüm vücudu elleri falan yukarı doğru gerilsin bunu 5 kez yapsın bikaç haftadan sonra 10a çıkarsın, 20 kez de zıplasin. Vücut geliştirme, fitness gibi sporlardan 5-6 sene uzak dursun onun haricince voleybol, basketbol falan iyi olur. Bunları yaparsa daha fazla uzayabilir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Uzamaz daha... Cinsellikle salgılanan hormonlar Tsh ı mıydı sanırım başka bir hormonu durduruyor. Bu hormonda boyu ve gelişmeyi etkiliyor. o yuzden regl den önce uzadın uzadın.. en fazla 3 4 santim olcak...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Yuh kardeşin ne tuhaf gelişim göstermiş, doktor bu konuda birşey demedimi ayrica ergenliğe girince boy uzamasi neden dursun anlayamadim. Hani ben ne zaman ergenlige girdim bilmiyorum erkekte net bir belirti olmuyor ama boyum 18 yasina kadar uzadi. Onunda boyu uzayacaktir erken ergenlige girmesiyle bunun ilgisi yok. Ama kardesinin bazi gizlileri olmali herseyi senle paylasmasi bilemedim ne derece dogru

1|0
    0|0
  • Boyu ortalama zaten şu an ama bundan sonra pek fazla uzamaz maksimum 4 - 5 cm

1|1
    0|0
  • 10 yaşında nasıl masturbasyon yaptı? büyüyünce prno yıldızımı olucak :D?

2|0
    0|0
    • ne bu terbiyesizlik?

• nasıl böyle konuşursunuz? kardeşim senin babanın kızı felan mı?

• daha hızlı gelişebileceğine eminim. erken gelişim çünkü bu aslında artık doğal olarak bulamadığım besinlerden ötürü radyasyondan ötürü hormanların daha hızlı çalışması.

1|0
    0|0
  • kalmaz

1|0
    0|0
    • gördnmü yaptığını

• cinsiyeti kız.

• anladım çok iyi bir ablasın

• Evet kısa kalır en fazla 163 olur

1|0
    0|0
  • Sen nerden biliyon mast yaptiğini?

1|0
    0|0
    • kendisi bana söyledi. ablasıyım. paylaşıyor benimle. ablasıyım. samimiyiz. tanımadığı kişilerle tabiki paylaşmıyor. kıyafetlerimiz olmadığında o bana kendi kıyafetini verir , bende ona kendi kıyafetimi veririm. yardımcı olurum. bir sıkıntısı olduğunda danışır.

• bilmesi daha da iyi oldu. şimdi okullarda tecavüz olaylarıda oluyor ne yazık ki.. allaha şükür ki aklı başında.

• Eveet yaa çok haklısın senin gibi örnek bir ablası olması büyük bir şans onun için

• aile ortalaması nasıl boy olarak

1|0
    0|0
    • baba boyunu tam olarak bilmiyorum ama babamda pek uzun sayılmaz. uzun bir aile değiliz. annemle kardeşim nerdeyse aynı boydalar. annemide geçiyor.

• 160 kısa sayılmaz mı?

• valla sayılırda erken daha benim yaşım 160 boyundayım ben ne yapayım

• İnsan belli bir yaşa kadar uzar. Kısalma zor olur biraz

1|0
    0|0
  • 10 yasinda mastubasyon yapmasini senmi ögrettin, yoksa o 11 yasindaki kardesin senmisin..
    11 yasinda 1,60 boyundaysa, o kiz 1,90 falan olur...

Boyunun ergenlikle ne alakasi var, kardesinin boyu genetik programinda ayarli, mast yapsada, yapmasada ergenlige 18 yasindada girse boyu degismez..

2|0
    0|0
  • İnşallah kardeşindir. Ama bana 11 yaşındaki bir çocuk bu sitede üye gibi geliyor...

1|0
    0|0
    • kardeşim bana anlattı ama ileride sağlık sorunu yaratır mı bilmiyorum bu yüzden merak edip sizinde görüşlerinizi almak istedim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayır uzuyor

1|1
    0|0
  • Uzayabilir.

1|0
    0|0
  • Kalır... Sen şükret kardeşinin boyu 160cm ben 155cm'de kaldım -.-'

1|0
    0|0
  • Olabilir

1|0