10 yasindaki kizimin koltuk altinda tuyler cikmis?

10 yasinda tuy cikarmi ya gorunce sok oldum uzuldum ne ara buyudu bu cocuk :( birde kollari ve bacaklari asiri tuylu saclarida cok kalin hormonlarinda mi bir bbozukluk var yoksa doktorami goturmeliyim boyle bir durum hakkinda bilgisi olan varmi?

0|0
1521

En İyi Kız Görüşü

• Çocuk endokrinine götürmelisin.

1|0
    0|0
    • Endokrin bolumu bile her hastanrdr yok cocuk endokrini de ayrimiymis

• Tesekkur ederim hemen arastrcam

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• hormon bozukluğudur büyük ihtimalle bir doktora götür.

1|0
    0|0
  • olabilir bir doktora gözükün bence

1|0
    0|0
  • Zamanla değişen genetik ve çevresel faktörler nedeniyle ergenliğe artık daha erken yaşta adım atıyor çocuklar. Bu sebeple 10 yaş bir kız çocuğu için çok erken değil. Ama içinin rahat etmesi adına iyi bir tıp fakültesi hastanesinde çocuk endokrinoloji birimine muayeneye götürebilirsin. İçini rahat ettirecek en güzel yanıtı ancak tam teşekküllü bir muayene ve tahlillerden sonra doktorlar verebilir.

0|0
    0|0
  • bazı kız cocukları daha erken gelismeye baslar senin kızda öyle :)

1|0
    0|0
  • Yediği gıdalara hormon basılmasından ötürü. Artık çocukların hormonu bozuluyor ve bundan 10 yıl öncesindeki insanlardan daha sağlıksız olup daha erken yaşta hastalanıp öleceğinden emin olun.

0|0
    0|0
  • Onlar Zamanla dükülüyor diye biliyorum 2 3 aya bişey kalmaz bence çünkü bir çocuk vardı 7 8 yasinda bir ara kollarında tüğler vardı şu an yok gelip geçici onlar

0|0
    0|0
  • Dr götürüp hormon testi yaptırın. Daha sağlıklı sonuç alırsınız!

1|0
    0|0
  • Hormonlarında bozukluk vardır

1|0
    0|0
  • abla doktora git sağlık bu

1|0
    0|0
  • Ruslarin hormonlu diye geri gonderdigi bukadar gidayi yedikten sonra normal bence

1|0
    0|0
  • Hormon testine götür, doktor yönlendirir.
    Geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • Hormonlardadir ve bir doktora gitmelisin

1|0
    0|0
  • Adet düzeni nasıl?

0|0
    0|0
  • Bozukluk vardır.

0|0
    0|0
  • yaşında çocuk var genetik bunlar kafana takma bizim işyerinde santim sakal var ben yaşındayım sakal yok yani genetik

0|0
    0|0
  • insan olduğu için olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Hormonel olabilir doktora danisin

0|0
    0|0
  • Götür istersen normal gelişim çağı

0|0
    0|0
  • erken ergenlık olabılıyor

0|0
    0|0
  • Esmerlerin hormonları daha çok çalışıyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 14

• ergenlık yasının 10 yasına ındıgını duymustum yedıklerı yuzunden :( seyrettıklerı yuzunden :/ bende anneyım ve bu durumda sanırım yınede bır endokrıne goturmek en ıyısı dıye dusunuyorum.

1|0
    0|0
    • Evde tv yok pc yok binde bir kere bizim telefondan bisiler izler

• Bu devirde boyle benım kuzenlerımde de cıkmıstı yedıkleri yiyeceklerden kaynaklanıyor telaş yapmayınız

1|0
    0|0
  • Erken ergenlik olabilir doktora götür bence

2|0
    0|0
  • Ablacım nerden bilelim şimdiki gençler gdolu valla hormon testi yaptır sen ne olur ne olmaz

2|0
    0|0
  • doktora bir götğr..

1|0
    0|0
  • Hormonal olabilir. Doktora görünmesinde fayda var

1|0
    0|0
  • Belki de genetiktir. Bilmiyorum, ama dra götürün bence.

1|0
    0|0
  • tabiki doktora götür beklemen bile hata

1|0
    0|0
  • Hemen onu alıp endokrinoloji hekimine götürüyorsun hormonlarla alakalı olabilir

0|0
    0|0
  • Esmerse normal.
    İyi hatırlıyorum, ilkokulda esmer bir arkadaşım koltuk altına ve genital bölgesine ağda yaptırıyordu. Biz beyazlarda ise bu süreç biraz daha geç başlıyor.

0|0
    0|0
  • ablacımmm senin kıllanman 20 yaşında mı oldu ne biçim bir sorudur bu ne kadar bilgisizsin o çocugu nasıl büyütmeyi düşünüyorsun
    imza: fahriye abla

1|0
    0|0
  • Erken tabi ama kızının seninle aynı zamanda regl olmasını agdaya baslamasını beklemeni önermem daha erken oluyorlar cunku buyuj ihtimalle kızın Oniki yasında regl olur ki bu da cok normaldir Genital bolgesini de kontrol etmelisin ona gore tuylerini sen alabilirsin yabda kısaltabilirsin tabi ki agdasız

0|0
    0|0
  • Olabilir normal bir durum eğer tüyleri çok fazla çıkarsa götür doktora onun dışında po-problem yok

1|0
    0|0
  • Yav sakamisin gardasssss

2|3
    0|0
Yükleniyor... ;