Yerlesme kanamasi?

Yerlesme kanamasinin yogunlugu ne kadar kac gun suruyor

0|0
16

En İyi Kız Görüşü

• Senin yapamadığınuı ben yaptım netten bakıverdim...

Yerleşme Kanaması Nedeni Nedir?
    Döllenmiş olan yumurtanın, rahim duvarına yerleşme esnasında kanama meydana gelir. Bu kanama da "Yerleşme Kanaması" dır.
    Yerleşme Kanaması Ne Şekilde Olur?
    1-Hemen hemen adet tarihi ile aynı zaman da
    2-Adet tarihin den önce
    3-Adet tarihinden sonra da olabilmektedir.
    Kadından kadına fark göstermektedir. Döllenmeden yaklaşık 6-12 gün sonra görülmekte olan kanama, adet kanaması gibi yoğun olmaz, genellikle lekenlenme şeklindedir ve süresi de 2-3 arasında değişmektedir.

Nadir kadınlarda 12 gün kadar sürebilmekte olup, kanama şeklinde de olmaktadır.
    Rengi açık pembe ve kahverengi arasında kadından kadına değişebilir. Bu kanamayı adet kanaması ile karıştırmakta olan kadınlarımız çoğunluktadır.
    Lakin yerleşme kanamasını, adet kanamasın dan ayıran bir diğer özellikte çok daha hafif ve düzensiz olmasıdır. Adet kanaması ise daha yoğun ve uzun sürelidir.

Gebe isem İdrar Testi Neden Negatif Gösteriyor?

Gebeliği saptayabilen HcG hormonu vardır. Bu hormon yükseldiği zaman idrar testinde çift çizgi görülür. Ancak bazı kadınlar da HcG hormonunun çok geç yükselmesi nedeniyle gebelik hemen farkedilmeyebilir. Yerleşme kanamasından bir hafta sonra yapılan testlerde HcG hormonu ancak 50ml kadar yükselmiş durumdadır. Dolayısıyla en az 2 hafta beklenmesine karşılık daha iyi sonuçlar alınabilir.

Adet gecikmesi ile gebelik kolay belirlenir. Ancak Adet gecikmesi olsa da, olmasa da belirtiler var olduğunda kan tahlili yaptırmak en sağlam sonuçları getirir. Zira kan tahlili erken gebelikleride ortaya çıkarmaktadır.

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• yerleştirene bağlı

2|1
    3|0
  • 1 gün sürer

1|0
    0|0
  • ne yerlesmesi guncellemen mumkunmu!!

0|0
    0|0
  • 1 ya da 2 gün sürer mens kanamasından daha hafif bir kanama olur ama bunun yerleşme kanaması olduğunu genelde kadınlar anlamaz çnkü genelde 28. güne denk gelir mens kanaması sanarlar 2. ay şaşırırlar :)

0|0
    0|0
  • yerleşme kanaması ne

0|0
    0|0
  • Yerlesme kanamasi derken?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;