Lezbiyenlik nedir? Nasıl türemiştir?

Lezbiyenlik nedir? Sokakta bir gay görsem şıp diye anlarım ama lezbiyenleri asla ayırt ademem . Neden lezbiyenler normal karşılanırken gayler toplumda hoş karşılanmıyor ?

0|1
212

En İyi Erkek Görüşü

• Lezbiyen terimi Helen şairi ve sevici bir kadın olan Safo'nun yaşadığı Lesbos adasının adından gel. Safo'nun şiirlerinden o devirde Lesbos adasında yaşça ve tecrübeleriyle olgun kadınların hemcinslerini cezp edecek bütün şehvet ve cinsel beceri ile onları baştan çıkardıklarını, o zamanki dinlere göre aşk betlerinde seks âlemleri yaptıkları anlaşılıyor. Roma'da da İmparatoriçe Helene'nin bakirelerle sevişip, eliyle onların bekaretlerini bozduğu herkes tarafından bilinirmiş.

Terimin kaynağı Lesbos adası ama ortaya çıkışı büyük ihtimalle Amazonlara dayanıyor.

Şairle ilgili bilgi burada var link

1|2
    0|0
    • teşekkürler :)

• Gol Hugo Almeida... Beşiktaş: 1 - Fenerbahçe : 0 ilk yarı bitti

• hahah süper bir goldü almeidaya içimden çok kızdım duydu sesimi ondan gol attı heralde <3

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• arkadaşım lezbiyenliğide gayliğide genel anlamda homoseksüellik ( Eşcinsellik ) olarak adlandırabiliriz. Kendi cinsinden olan başka bir bireye dugusal ve cinsel anlamda ilgi duyan... İkisinin birbirinden hiç bir farkı yokdur neden dersenız eğer içinde yaşadığımız toplumun büyük çuğunluğu hetereseksüel olduüu için diyebiliriz. Birde biseksüeller var hem karşı cinse hemde kendi cinsine ilgi duyan duygusal ve cınsel yakınlık hissedenler birde Aseksüeller var hiç bir cinse karsı birsey hissetmezler anlayacagın nötrlerdir. Gelelim toplumun bakışı ve değer yargıarı eşcinsellerin ülkenmizde iş bulma çalışma sosyal yaşama imkanları neredeyse yok gibidir. Bu yüzden bir cogu fuhuş yaparak ayakda kalmaya çalışıyor. Ancak lezbiyenlerin kalabalık arasına karışmalarının nedeni ; çok fazla göz önünde olmamaları aynı zamanda kendilerını çok iyi gizlemeleri diyebiliriz...

1|0
    0|0
  • tamamiyle horonlarla alakalı bişey diye düşünüyorum bu lezbiyenliği de gay lığı da. hormon bozukluğu sonucunda çıkmış olması muhtemel

1|0
    0|0
  • Bu kavram 1916 yılında, genetikçi Richard Goldschmidt tarafından ortaya atılmıştır. lezbiyenlik iki farklı kadının birbirlerinbe duydugu cinsel arzulardır, genetik olarak iki faklı kromozum bulunmaktadır;

1|0
    0|0
  • benim gibi saglam bir erkege denk gelerek kadinligini hissedememis zavallilardir lez ler. gaylarde benligini vilamamis sunepelerdir.benim sahsi dusuncem bu. her ikiside sapiklik

1|0
    1|0
  • lezbiyenlik niye kötü bişi olarak görülmüo bilion mu?

çünkü dünyadaki her 10 kızdan 8'i biseksüel de ondan.

0|0
    0|0
  • Gay olunmasından 2 milyar kez daha "tatlı / güzel / ESTETİK" olan birşeydir bu lezbiyenlik.Fakat filmler veya p*rnografil filmlerin aksine ben daha çok "vahşi" çiftler olarak gördüm lezbiyenleri bu zamana kadar..Özellikle şu erkek tarafını oynayan kız..gereksiz ve kötü bir kişik olarak geliyor o sırada gözüme .d

0|0
    0|0
  • bana gaylik iğrençama nedense lezbiyenlik kötü birşey değilmiş gibi geldiğini söylemiştim kız arkadaşıma.oda bana aksi durumunu söylemişti.gaylik normal lezbiyenlik itici diye.sanırım cinsiyet farklılığından olsa gere =)

0|0
    0|0
  • Lezbiyenlerle fantezi kurmak guzeldır de ondan

0|0
    0|0
  • erkek bulamayan kadınlar tarafından bulunmuş tur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • lezbiyenlik dişi bir kişinin başka bir dişi kişiye karşı duygusal ve cinsel ilgi duymasıdır

0|0
    0|0
  • lezbiyenlik kızların kızdan hoşlanması sevişmesidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kiminde cinsel sapkınlık kiminde gerçek aşk kiminde tek gecede yaşanan tutku nedenleri cok cinsel sapkın olmayanlar daha duygusal ve aşka susamış kişiler kişiliklerine hayran olmamak elde değil

2|1
    0|0
  • Gaylerde garip bişey var ne biliyim birinin sesi daha ince oluyo ve konuşması,giyimi, hareketleri daha kadınsı oluyo bu yüzden hemen farkediyosun onları ama lezbiyenlerde böyle bişey yok oldukları gibidir lezbiyenler.

Benim üzüldüğüm tek bişey var ülkemizde bu sadece cinsel tercih olarak görülür ve lezbiyenlere ''seni doyuracak adam bulsan lezliği bırakırsın'' denir.Oysa lezbiyenlerde heteroseksüseller gibi aşık olur sever.Sadece bu bir erkek değil hemcinsidir.Ve bence bir bayan diğer bayanı bir erkekten daha iyi sever çünkü bayanlar duygusal yaratıklar olduğundan birbirlerinin duygularına önem verip dikkate alırlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;