Kapat

Kızlık Zarı Denilen Zarımsı Kılcal Damar Öbeği Hymen Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Kızlık Zarı Denilen Zarımsı Kılcal Damar Öbeği Hymen Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsellik konusunda çok bilgimiz olmadığı doğru. Hurafelerin, tabuların hayatımızı yönettiği de doğru ama arkadaş şu bekaret denilen şeye neyin zarar verip vermediği nasıl öğrenilmez bu devirde?Demek ki Haydar Dümen olmasaymış canım ülkemde bisiklet satışları düşecekmiş, kimse binmeyecekmiş, ahlak bozucuya çıkacakmış adı.
Spor desen kadına haram olacakmış o derece!
Bir nesli kurtarmış ama arkadan gelen daha zır cahil olmuş.
Sevgili genç arkadaşlarım!!!
Öncelikle kadın cinsel organının adı VULVAdır, vajina ise vulvanın bir parçasıdır!

Kızlık zarı dediğiniz Hymen, öyle dışardan gelen ufacık bir baskıyla zarar görmez.

Yastıkla mastürbasyon yapmakla, sevgilinizin donunuzun üzerinden vulvanızı ellemesiyle, klitorise dokunarak kendinizi tatmin etmekle de bir şey olmaz.Bale yapmakla, ata binmekle, sporla uğraşmakla da yıpratamazsınız. Şu kafanız bunu neden almıyor?
(Çok nadir ciddi kazalar dışında ama o ciddi kazalar siz sokakta yürürken de başınıza gelebilir ama sokağa çıkmamazlık etmezsiniz)

Vajinaya bir şey sokup çıkartmadığınız sürece bekarete bir şey OLMAZ!

Hymen dediğimiz vajinanın 2-3 santim (4-5 santim olanlar da var) derinliğindedir. Bir kaç milim kalınlığında kılcal damar öbeğinden oluşur.Çeşitli şekilleri vardır ve kesinlikle bir “zar” değildir!
Her 1000 kadından bir tanesi bu kılcal damarlar olmadan doğar!
Ve yine yapılan bilimsel araştırmaya göre kadınların yarıya yakın bir kısmında ilk ilişkide bir kanama “görülmemektedir”, ancak ikinci ya da üçüncü birleşmede kanama meydana gelebilir o da “garanti” değildir.

Anne karnındayken gebeliğin 7-12. haftaları arasında embriyoda dış cinsiyetin gelişmesi gözlenir. Bu sırada embriyodaki genital duvarlar birleşip yapışarak erkeklerde testis torbasını oluştururken kadınlarda bu duvarlar ayrılarak küçük (labia minora) ve büyük (labia majora) dış dudakları oluştururlar. Ayrılma sonucunda ortada kalan “zarımsı” doku hymen yani kızlık zarı adı verilen yapıyı oluşturur.

Kızlık zarının hiçbir fonksiyonu yoktur.

Başımıza bela olmuş bu kızlık zarı bokunun hiç bir fonksiyonu yoktur. Yok dişiler geç bağışıklık kazanıyormuş, yok bizi mikroplardan koruyormuş öyle bir şey yok! Bu söylenenleri haklı çıkartacak bir bilimsel çalışma da yoktur.
Zaten dediğim gibi hymen denen oluşum kılcal damarlardan ibarettir, kendi kimyasalını üretip bizi dış mikroplardan koruyacak bir yapıda değildir!
Ayrıca mantıken biyolojik bir işlevi olsaydı hepsi aynı çeşit olurdu kalp gibi, böbrek gibi, göz gibi v.b. oysa bir çok çeşidi bulunmaktadır!

Bekaret bozulmaz!
Bir kere çamaşır makinesi bozulur, buzdolabı bozulur, ütü bozulur, televizyon bozulur. Bizler bozulmayız!

Cinsel ilişki esnasında kopan kılcal damarlar bizim değerimizi düşürmez!

Ayrıca ilk cinsel ilişkide acı duymanızın sebebi %99,9 hymenin yırtıması değildir! Sebebi kendinizi fazla kasıyor olmanızdır ve bu sebeple vajinal kaslarınızın alışmadığı bir harekete maruz kalması sonucunda ortaya çıkan acıdır aynı zamanda birlikte olduğunuz hıyarın yediği boku bilmemesidir!

Ve evet dikim işlemi adı altında bunun düzeltmesi yapılabilir, çok lazım olursa. Hatta iki çocuk doğurmuş olsanız bile bu işlem yapılabilir.
Ve hayır işlemin yapıldığını siz belli etmezseniz anlaşılmaz!
Hatta Çinliler bu kızlık zarı dedikleri şeyin portatifini bile yapmıştı.
Bir pakette 5 tane bulunuyordu, cümbüş gibi patlat patlat dur:)
Bir de benim zamanımda ne hikmetse bütün arkadaşlarımınki esnekti, bir benimki parçalanan tipten çıkmıştı. Bir ara hayıflandığımı hatırlıyorum, çünkü onlarınki esnekti ancak doğumda yırtılabilirdi falandı ama bu da efsaneydi tabii!

Kızlık Zarı Denilen Zarımsı Kılcal Damar Öbeği Hymen Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

En ünlü hymendir Anüler Hymen (Esnek dedikleri) %65 sıklıkta görülür! Yuvarlak halka şeklindedir ve ortası deliktir, eğer delik penisin geçeceği büyüklükte ise cinsel birleşmelerde kan “görülmeyebilir”.İlk cinsel deneyimde esnek kızlık zarı içten ayrışarak yırtılıyor ama vajina duvarına ulaşmadığı için kanama olmuyor, dolayısı ile yaptım ama hala bakireyim diye bir durum yoktur. Rabbim vermiş doğum yapana kadar bakireyim ise koca bir savsata!
Bu gibi boş şeylerle övüneceğinize kendinizi geliştirin!

Kresentrik Himen yani yarım ay şeklinde olanı vardır görülme sıklığı %3,5. Bir kısmı cinsel birleşme esnasında parçalanmaz! Bir kısmı diyorum, kılcal damarların yoğunluğu oluşturdukları bölgeye bağlı olarak kanamasız cinsel ilişki gerçekleşebilir. Bir kaç damla kana şartlandırmayın kendinizi!

Septalı Himen (Ara bölmeli, köprülü de denilir) görülme sıklığı %1,5 olan kılcal damar öbeğimiz. Genelde ilk ilişkide bağlantısı kopar…
Ama kanama garantisi yoktur!

Kribriform himen (Çok delikli, kalburumsu), kevgir gibi düşünün delikli delikli. Görülme sıklığı %1 den daha azdır.
Yine ilk ilişkide kanama gelecek diye bir garantisi yoktur!

Bir de tehlikeli olanı vardır İmperfore himen yani deliksiz, aynı zamanda patolojik tip de denir. Adet dönemlerinde kanın dışarıya akmasına izin vermediği için cerrahi müdahale ile açılır. Mesela “benimki esnek yeaaaa” yerine bunu kullanabilirsiniz! Hem tıbben gerekli bir şeyi yerine getirmiş olduğunuzdan bir acıma duygusu da kazanabilirsiniz.
Görülme sıklığı %1 den çok daha azdır!

İkinci tip tehlikeli kılcal damar öbeğimizin adı Mikroperfore himendir(Küçük delikli) Zarın ortasındaki çok küçük bir delik bulunur. Adet kanaması dışarıya bir şekilde çıkar ama dönemler çok sancılı geçer.
Bu sebeple bir çoğunda cerrahi müdahale ile açılması gerekmektedir.

Unutmamak gerekir, şu ana kadar karşılaşılan hymen çeşitleri bunlar olsa da anormallikler de gözlemlenebilir. Her bünyede farkılık da gösterebilir örneğin kalın hymen dokusu gibi. Yukarıda bahsettiklerim en çok karşılaşılanlar! Kalın hymen çok az rastlanmakla birlikte az miktarda acıya da sebep verdiği bilinir. Ya da esnek hymen denilenin kalıntılarının doğum sonrası vajinada görülebilmesi gibi. Evet o bizim bir parçamız ama bu bizim değerimizi göstermez. Her seferinde kan gelecek diye de bir durum yok, bazı durumlarda gelen kan miktarı o kadar azdır ki hafif bir pembelik olabilir. Hatta bu görülmeyebilir bile… Ayrıca sevdiğiniz insanları, saçının teline bile kıyamam dediğiniz insanları seçerken özen göstermeniz ve aramanız gereken bir özellik de bu değildir.

Son söz:

1-Değerinizin buna göre biçilmesine izin vermeyin unutmayın siz bir kılcal damar öbeğinden daha fazlasınız!
2-Hala bir hymene sahip olmakla övünenler, bu bir başarı değildir! Başarı kansere çare bulmaktır, başarı faydalı şeyler üretmektir lütfen kendinizi geliştirin. Bununla övünerek eril düşünceyi desteklemekten vazgeçin.
3- Bir erkeğin bakire bir kadın istemesinin altında kıyaslanma korkusu yatar. Malum yiğitliğini bile santimle belirleyen eril düşünce kendisinden önce yaşanmış başarılı bir cinselliği kabul edemez! Kadın hiç bir şey bilmemelidir ki o bir kaç dakikada ancak “işini görmek” için kullanmalıdır.
4- İlk cinsel tecrübeniz sizin tercihiniz olmalı, her ne kadar yapılan baskılara karşı çıkıyor bunların hurafe olduğunu savunsam da partnerinizin baskısıyla cinsel ilişkiye girmeyin. İlk cinsel ilişkinizi birilerini mutlu olmak için yaşamayın!
5- Sevgili erkekler, okuduğunuz gibi ilk ilişkide kan gelecek diye bir kural yoktur! Sevdiklerinizi, hayatınızı geçirmeye karar verdiğiniz insanları bir kılcal damar öbeği ile değerlendirmeyin. Ömrünüzü o öbeğe bakarak değil, sevdiğinizin yüzüne bakarak geçireceksiniz. Bacak arasından çok aklına dikkat ediniz!
6- Kanama garantili hymen yani kızlık zarı diye bir şey yoktur, hem o zar bile değildir!


74|15
4154

En İyi Erkek Görüşü

 • Mükemmel bir yazı. Ancak bunlarla toplumun çok büyük bir kısmını ikna etmek çok zor. Öyle adamlar var ki, evlenip eşinin bakire olduğuna ikna olduğu halde hayatı boyunca paranoyak yaşayan, acaba eliyle, ağzıyla başka bir şey yapmışmıdır diye kafayı yiyen binlercesini düşün. Hani imkan olsa her tarafı kılcal damarlardan oluşan bir paket içerisinde sunulsun istiyor peze.. nk. O denli yani. Çok teşekkür ederiz yine de. Emeğine sağlık.

  14|0
  0|6

En İyi Kız Görüşü

 • Yorumlara bakıyorum da çoğu karşıt düşünceye sahip insan hakaret edebilmek için kimliğini gizlemiş, kendi fikirlerine ne derece bağlı oldukları görünüyor. Komik olan erkeklerin de bir zarı olsaydı burada ötenlerin %80'i bir anda yok ya önemli değil, milli oluşumun damgası o diye haykırırdı :D Bekaretine saygı duyduğu gibi başkasına saygı duysa millet boş muhabbetler dönmezdi. Hadi diyelim kız hakikaten or*spu, sana ne abi o kadar değersizse muhattap olma.

  16|3
  0|0
  • Yaşın için 18 yazıyor... Şu yaşta sahip olduğun mantık ve fikirleri sakın kaybetme. Gelecek için az da olsa iyi şeyler düşünebilmem, bir nebze umudumun olması senin de içinde bulunduğun %10 dilimden kaynaklanıyor...
   Akıl ve fikir seninle olsun...
   Sevgiler.

  • Hepsini Göster
  • @cikolatakiwaffle teşekkür ederim:))

  • Rica ederim. İyi akşamlar.

Benzer Benceler

Loading...

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 53

 • Üstte kızlık zarı çeşitlerini ve eğer kan gelmediyse bu kızlık zarının kaybedilmiş olmadığı anlamına gelen yazılar yazıyorsun ama altına son söz bölümü olarak resmen sevdiklerinizle birlikte olun, kendinizi kocanıza saklamayın, onlar sizi kullanıyorlar, tecrübe edinmenizi istemiyorlar o yüzden tarzı alakasız birşeyler yazıyorsun..

  Sencede bir tezatlık yok mu bencende?

  Ayrıca cinselliği bu kadar basitleştirmeyin..

  Siz kadınların geneli erkeğin tecrübeli olmasını, iki gelgitte boşalmamasını istersinizde bizim isteklerimiz sizin tam tersi durumda..

  O yüzden zaten sizin adınız kadın, bizim adımız erkek..

  Kendi düşünce yapınızla erkekleri kıyaslamaya çalışmamalısınız bence..

  Biz sevdiklerimizi ne geçmişte nede gelecekte biriyle paylaşmak istemeyiz bunun nedeni budur..

  Kıyaslanma korkusu gibi saçma bir sebep degildir..

  Ve santim hesabı yapmamızda egomuzdan değil, siz kadınların büyük penis ve zenci merakınızdan dolayı bozulan psikolojimizden kaynaklanıyor..

  Elinizdekilerle yetinmeye çalışırsanız ve her ortamda ağzınızı 18-20 santimden açmazsanız hiçbir erkekte santim hesabı yapmak zorunda kalmaz..

  Üst kısımlarına katıldığım ve beğenerek okuduğum ama alt kısımlarına gelince katılmadığım ve beğenmediğim bir bence olmuş..

  Eline sağlık..

  4|5
  12|0
  • Valla on numara eleştirmişsin ağabey. Haklısın dediklerinde

  • Hepsini Göster
  • @calimera06 Allah öyle erkekleride/kadınlarıda karşımıza çıkarmasın..

   Ben olayın aslında geçmişinde veya geleceğinde değilim..

   Kendisini karısına saklayan veya kocasına saklayan insanlar sanki aptalmış, kullanıyormuş, kullanılıyormuş, kendinizi kullandırtmayın gibi alakasız birşeyler yazılmış ona tepki gösterdim..

   Bedenini tek bir insana saklamanın aptallık olduğunu düşünmüyorum şahsen..

   Güzel başlayan ama sonunda çuvallayan bir "bence" olmuş..

   Gayet güzel başlamış ama iş her zamanki gibi önünüze gelenle her sevdiğinizle yatın demeye gelmiş..

  • Ben öyle olduğunu düşünmüyorum zaten bakir erkeklere kimse bakire alıp napacaksın diyemez demiyo görmedim hiç herkes hakeetiği gbi buluyor erkeklerimiz çok bencil kaç tane bakireyi kandırıp bakire olacak kafasında. Bakir olmayanlar hep namus bekçiliği yapanlar laf onlaradır

 • Kimsenin bekaretini sorgulamak bana düşmez. Bekareti ile namuslu ya da namussuz yaftası eklemek de bana düşmez. Ama ortada olan bir gerçeklik vardır yaşadığımız coğrafyaya göre. Evlilik öncesi cinsel birliktelik yaşamış kıza maalesef ki pek iyi gözle bakılmaz. Nedendir niçindir sorgulamak da bana düşmez savunmak da bu görüşe muhalif olmak da..
  Ama kalkıp da burada bekareti benim için önemli değil istediği gibi gelsin kabulümdur diyen erkekler ve zar benim vajen benim istediğim gibi yaşarım kimseyi bağlamaz geri kafalısınız siz diyen bayanlar...;
  Yarın kız çocuklarınız evlilik öncesi birliktelik yaşarsa buna da rahatlıkla onay verebilecek misiniz? Cevabınız YÜREKTEN evet ise sizleri bekaretle yargılayanları esefle kınarım, fakat cevabınız tereddüt içerisinde gidip gelmelerle doluysa kusura bakmayın sizler kendinizi kandırıyorsunuz demektir.
  Tekrar söylemek isterim ne bakir-bakireye geri kafalı, kezban, mal derim ne de ilişki yaşayana kötü gözle bakar yaftalarım.
  Esprili bir yaklaşımla;
  Herkesin hayatına kimse karışamaz...

  5|2
  3|0
 • Bu kadar fazla bilgiye ben bile sahip değildim ki böyle şeyleri aramayı severim. Süper bir bence olmuş, aşağıdaki "yada yukarıdaki" beyinsizlerin, kız kafalıların yaptığı saçma yorumları da takma... Namusu bacak arasındaki bir organın zarında arayacak kadar sığ insanlarla tek kelime konuşmak bile zaman kaybı.

  11|0
  1|3
 • Namusun beyinde olduğunu söyleyenlerin gerçek namussuz olduklarını biliyorum ve geriside ancak teferruat. Siz gidin onca erkeğin altına yatın ve bir erkeğin sizle evlenmesini bekleyin. Oldu canım balinalarda uçan memeliydi zaten.

  6|5
  14|3
 • Kızlar Soruyor sitesinin açılış sayfası olarak doğrudan bu bence paylaşılmalı...
  Eline, aklına sağlık...

  12|0
  1|4
 • kızlık zarı evet zar denilse de zar değil. ağız içi dokusu gibi mukoza yapısında bir dokudur.

  her gün defalarca zifaf gecesi olayını anlatmaktan bezdim. kızların korkusuna baksanız sanki savaşa gidiyor. ellerinden gelse kapıda ambulans bekletecekler.

  3|0
  0|0
 • Saygi ile egiliyorum... Nihayet dusuncelerime tercuman olan bir kadın cikti. Ben bunlari soyledigimde ne sifatlar yakistirdilar bana tahmin edebilirsin

  12|0
  0|0
 • Eline sağlık yararlı bir konu olmuş, burdan sonuç çıkartıp kafasını kızlık zarı vb gibi şeylerle kafasını bozmuş insanları düzeltsin :)

  12|1
  0|4
 • Güzel bir bence olmuş.
  Bilmeyen arkadaşlar faydalanır umarım.

  Tek eşliliğe inandığım için bedeni bekaret önem arz ediyor. Bunun basite indirgenmesine de gülüyorum sadece.
  Sevdiğin insanla beraber olun bıdı bıdısı :)
  Sevdiğin adam seni ne için sevdiği ortadaymış ki o olmamış sonrakine geçmişin.
  (Buradaki 2. tekil ifadeler kimseyi hedef almamaktadır.)

  4|1
  3|0
 • Problem zar değil, problem daha önce başkasının seni zikmiş olması. Hayatınıza yönelik bir karar alıyorsanız arkasında durun. Sevişmek istiyorsan sevişirsin , vajina muamelesi görürsün, seninle sevişip günü kurtaran , gidip sevişmeyenle evlenir. Verip verip sonrada saygın kız muamelesi beklemeyin kimseden. Sende bir tür peynirsin işte kabul et yap vazifeni.

  Namus iki bacak arasında değilse nerede? Beyindeyse bacaklarının arasına hükmedemiyor mu? Motorlara sevgiler :D

  5|1
  14|2
 • namus iki bacak arasında değildir kafaları gelmiş yine. evlenmeden zarı bozmuşsan tabi herkes laf yapar

  4|8
  20|0
  • Karın evlenmeden önce diktrir sen de namuslu aldım diye enayi olursun

  • @cikolatakiwaffle onun kah. peliği olur. sen de artık patlaklarla idare edersin yazdığın bu yoruma bakarak

 • Zar dediğin soğanda da var.
  Bu kadar büyütülmesini anlayamıyorum.

  47|2
  11|15
  • Abi sonunda gercek yüzünü gordüm 😀😀sürekli biber resmi vardi profilinde valla cok merak ediyodum yüzünú 😁😁😁 valla bu sitede bildiğim nadir insanlardan birisin 😀😀 hatta teksin sanırım 😀

 • Kılcal damar kopunca değeriniz düşüyomu biliyorum ama, kılcal damarı kopmayan kızlar herzaman 2-0 öndedir ve daha değerlidir.

  9|12
  13|0
 • sizinki tamamen maddeci bir yaklaşım ve o açıdan bakınca kesinlikle haklısınız ama şikayet ettiğinizkonular ise toplumsal kanılar ve dini olgular üzerinedir o sebepden farklı kulvarlarda yarışıyorsunuz ya inancıörfü terketmeniz gerekir ki zaten öyle bir durumda bekaret denen olay sizleri bağlamaz ya da bunları yapayım kimse yargılamasın ama inancımıda yaşayayım demek pekde sağlam bir düşünce yapısı deyil buda benim bencem.

  3|1
  0|0
 • Bir erkekle cinsel olarak birşeyler yaşamış bir kız, zar yerinde olsun olmasın bekaretini zaten kaybetmiştir. Bununla birlikte cerrahi müdahale, kazalar, kendini "mutlu" etme sırasında yaşanan bozulmaları bekaret bozulması olarak saymam ben şahsen. Ancak kızların da bu konuda dürüst olması lazım, neysen osun. Yalan söylemeye, üzerini örtmeye, kılıf bulmaya gerek yok.

  2|3
  1|0
  • Yalan söylemelerinin sebebi bazı erkek müsbetteleri tarafından or*spu damgası yiyecek olmaları. Ki bence zarına bakıp öyle bir kanıya varacak erkeğe yaranmaya çalışmak aptallık:D İronik bir şekilde çoğu birçok kızla yatmış erkekler oluyor zaten. Doğal olarak sanıyor ki o kızda onun tiktiği ırıspılardan 😂 Bana kalırsa saçmalığın daniskası, geçmişi geç şu an adam olabilmişsen sıkıntı yok.

  • Hepsini Göster
  • Müşrik nedir?

  • @KomserBaretta Şirk halindeki kişidir kısaca

 • S. kso çekip analdan yiyip de bakire karım olacağına patlak sadık dürüst ve karakterli karım olsun. Fantezi olsu diye parasıyla diktirir diktirir patlatırım. En mükemmel bence bu da. Eşek hoşaftan ne anlar? Buradaki hödüklere dil dökmeye çlışmamalısın bence. O kılcal damarlar neden orada var? Yok kendini haklamışsın. Yok efendim bilmem ne yapmışsın da kendini haklıyorsun. Erkekler istemese hiç bir kız gel beni s. k demez. Demek ki sorun sizlerde beyler. Yatakta da kendime güveniyorum. Benden iyisi ile beraber olmuş olsa da bana sadık kalsın patlatıp bana boynuz geçireceğine patlak olsun her gece birbirimizi yiyelim (:

  22|2
  4|1
 • Töresiz türk olmaz. Timsaldir o zar... Kendini aklamaya çalışmışsın demek ki bir halt etmişsin.

  7|9
  23|1
  • Kendini haklamak değil karın zarını diktirip gelebilir diyor. Ya da çükün küçüktür zarı yırtmazsa karıyı suçlama diyor

  • Hepsini Göster
  • meşrulaştırmıyor. Kızlara bekaretten ibaret değilsiniz bir bireysiniz diyor. Sen bakire istiyorsan bir tane bulur evlenirsin. Niye bütün türkiye bakire olsun istiyorsun? 30 milyon kadınla mı evleneceksin

  • Bencillik yapmıyorum...

 • Bakirelik sart ben anlamam arkadas namus herseyden onemli.

  18|7
  36|2
 • Kadının namusu kızlık zarından ibaret degildir!! Benim için ruhu bakire olsun

  14|0
  0|5
 • Bozduran kendini böyle avutmaya çalışıyor. Kardeşim herkesin bozdurması kendine bu iç meselesi ben ilkimi kocamla yaşamak istiyorum diyorsa bir "kız" kendini kocasına evleneceği adama saklayabilir. Ama yok zevk işi deyip sağda solda yatıyorsa sonra gelip "Zar hiç bir şey önemli olan iç güzellik, iç saflık içe önem ver" diyorsa kusura bakmasın da ee erkekler de zar sağlam olacak der tabii. Bizim adetimiz belli biz öyle sağda solda yatan kız ile tabii artık "kadın" oluyor, evlenecek adam değiliz. Bu erkekten erkeğe değişir başkası bana dokunmaz der ben rahatım der sağda solda vurduran kadını alır öbür başkası da ben almam der ben hiç kimse ile ilişkiye girmediysem bu zamana kadar o da girmemiş olacak der. Bu yazılarla kızları oyuna getirip bir hataya sürüklemeyin bunu okuyan kız inanacak ve gidecek sevgilisi ile işi pişirecek sonra gelecek burada sevgilim bozdu bıraktı gitti hadi bakalım.

  2|2
  13|0
 • Güzel anlatmışsın eline sağlık. Ama yetiştirlme tarzı toplum baskısı ve en önemlisi benden önce birinin sevdiğim insana dokunmuş olması rahatsız edici. Yani naparsam yapayım bu düşünceye engel olamıyorum. He ben yapmadım mı bende yaptım ama böyle şeyleri bilmemek daha iyi bence.

  1|0
  5|0
 • özgürlüğü seks yapabilitesinin artması olarak gören zihniyet umarım biraz da olsa kendisini sorgulamıştır. eline sağlık.

  4|1
  8|0
 • bravo çok güzel bence katılıyorum :) bakirim beni seven kişinin de bakire olmasını isterim. 👏 👏

  5|1
  2|1
 • istediğin kadar açıkla. toplumun değerleri var işte. zihinlerde değiim olmadıkça erkeklerinde bekareti olur kurbağalarında kızlarında. kızlık zarına toplumun bakış açısından çekinen bir bayan yarın oğlu olunca o da kız olmayan bir gelin adayıyla gelince tepki gösteriyor. bu da başka bir bakış açısı. erkekler açısından da. cidden bir erkek kızın vajinasının içindeki zarla ilgilenmez. anlamazda. bilmezde. o sadece kızın sıfır km olmasını ister. yoksa zarı ben yırttım de. inandır. tabi nasıl yapcan. adam dert etmez. erkek zihni ne bilim başkasının onun manitasına dokunmuş oldugu düşüncesini sevmiyor. hatta erkekler mümkünse bakılmamış bile kız ister. ütopik ama. böyle. ilk ben bakayım sadece ben bakayım der. neyse seni kızdıran bir yorum oldu biraz ama.

  2|4
  5|0
 • Mesele biraz da güven meselesi. Şimdi birinin senden önce ne kadar fazla ilişkisi olmuşsa, senin ilişkinin de önceki ilişkilerle aynı kaderi paylaşma oranı artıyor. Sonu olarak, bakire insanlarla evlenmek daha fazla tercih ediliyor.

  0|0
  2|0
 • Ohaa yani Türkiye de temiz kız kalmamış. Yazılanları okudukça kanım dondu.

  4|2
  15|1
 • İyi ki o hymen denilen şey var. bir kadını benim kanattığımı bilmem o ilki gerçekleştirmiş olduğumu bilmek bana 2 kat zevk verir

  1|3
  21|0
 • Sadece zar önemli değil tabi ahlakı da önemli. ama önemsizmiş gibi lanse edilmesi saçma bence. Bunu özgürlük olarak görmek daha da saçma.

  3|0
  7|1
 • O zar evlenmeden evlenmeden giden bir kizla evlenmem zaten

  1|3
  11|0
 • Gölgelerin gücü adına, güç bende artık !

  -Hiymen

  3|0
  1|0
 • Erkeklerden görüşlere devam
  23
Loading...

Kızlar Ne Diyor 40

 • Oral seks yapana namuslu, tecavüze uğrayan kıza namussuz diyebilen bir ülkede yaşıyoruz. Paylaşımını sonuna kadar okudum, emeğine sağlık. Çok doğru noktalara değinmişsin. Ama bu yobazlara anlatmak imkansız.

  12|3
  0|0
 • Gerçekten çok gerekli ve faydalı bir yazı olmuş. Burada yıllardır çevirip çevirip bu tarz soruları soruyor birçok kişi yıllardır. Moderatörlerden isteğim bu yazıyı sabitlemeleri veya herkesin götebilecegi bir yere taşımalarıdır

  12|1
  1|6
  • *Ülkemizde kan gelmedi denilip onlarca kadın öldürülüyor her yıl bu yazıyı herkes okumalı*

  • Hepsini Göster
  • yahu sen bir söylediğinin arkasında durda sorduğuma cevap ver
   sen 20 yaşında dünyayı parmakladın bitirdin zaten bana hayatın gerçekleri ile yüzleşmedi diyorsun değilmi? geç bu işleri küçük hanım toplasan 10 tane cinayet çıkmaz bu şekilde, çıkan 3-5 tanede atadan dededen cahil cühela tayfası, ona gelin olan kızda cahil ki ne yapsın..
   sen neyse boşver bu işleride yırtık zarı nerde iyi dikiyolar onu araştır, malum yarası olan gocunur böyle şeylerde..

  • ne kadar kalitesiz bir insan olduğun anne gibi kutsal bir kadına ettiğin laftan belli oluyor
   sen zar diktirmeyi öğrenmeden önce bir Türk dili edebiyatı dersinden geçmen lazım, gerçi yazdığını kendin ne kadar anladın onuda düşünmek lazım..
   ayrıca sen benim ettiğim lafı söylemeyip modifiye ediyorsun yahu alt tarafı 10 cinayet demedim bu kadar beyin yosunu olunmaz yahu hakkaten adam yerine koyup tartışıyoruz bunun gibi seviyesi düşük insanlarla..
   ah tabi insan derken sen alınma lazfın gelişi..

 • Toplumun degerlerini yozlastirmaya yonelik bir calisma. Hayir efendim biz Turk Islam sentezinden kopmayiz. Herkes namusunu sana gore"hymen" herneyse koruyacak? 40 kisi ile dusup kalkip ewlenen biri ile namusunu korumus bir kiz asla bir tutulamaz. nokta

  13|17
  21|0
  • Senin türk-islam sentezin arap emperyalizmi toplumum cahil kesimlerini din kullanarak asimile ettiler

  • Hepsini Göster
  • Burada benceyi veren kişi, 40 kişiyle yatıp kalkmış kızlardan bahsetmiyor. Ne bileyim, belki aşık olup ta bekaretini aşık olduğu kişiye vermiş kızlardan bahsediyor. Düsünsene, aşık oluyorsun ve bekaretini veriyorsun ama toplum seni kınamaya başlıyor. Bu durum çok koyar...

  • Namus dediin youtube da türbanlı yazdığında gördüklerin ise namuslu olmaya devam et (:

 • Arkadas sorun o kilcal damaz vs degil. Onun kendisi bisi ifade etmiyor ama insanlarin bazi degerlerinw yönelik bilgi veriyor. Bir erkek daha önce bisi yasamadiysa, karsi tataftan da bu gibi bir beklentisinin olmasi cok normal ve haliyle buna önem vermeside cok cok normal.

  4|3
  5|0
  • Peki bir kız yaşamamışsa erkeğin milli maç sayısı kızı üzmez mi?

  • Hepsini Göster
  • Bekaretin aranması gereksiz. Dürüst olmalı iki taraf da

  • @cikolatakiwaffle sorun bekaretin aranmasi degil. Kadinlarda kontrol edilebilir bisi bu. Bir kadin daha önce iliskiye girmedim deyip bekaretini kaybetmis ise sence "yok o bakireyim dedi, ben ona inaniyorum" demek sacma olmaz mi? Bir erkek " o benim her sekilde kabulüm" der ise kadinin dürüst olup dogruyu söylemesi cok mantikli ama eger bir erkek bisi yasamamis ise ve karsi taraftan da aynisini bekliyor ise bunu önemsemesi gayet dogal. Dedigim gibi, o kilcal damar basli basina olay degildir. Olay, o damarin bize verdigi bilgidir. Norm, deger, inanc vs..

 • Simdi bu yaziya b*k atanlar olacaktır illa ki. Ama onlar olmasaydi nereden bilecektik aklin ve mantigin degerini. Cok kaliteli bir bence olmus

  16|1
  5|6
 • Allah senden razı olsun. Bu millete iki yıldır anlatıyorum, hala da anlamıyorlar. Iyi ki, yazdın canım. Ellerine sağlık öpüyorum💋

  7|2
  0|0
 • İlk defa bir benceyi hiç sıkılmadan hepsini okudum.. Süper yazmışsın ancak bu kadar anlatılabilir bayıldım 😊

  Eline sağlık gerçekten büyük emek var.

  6|1
  0|0
 • Çok yararlı bir bence olmuş, tabi anlayana, anlayabilene (veya anlamak isteyene)...
  Artık milletin anlaması lazım bekaretin hymenden ibaret olmadığını. Ya bak ona verilen isim bile bizde farklı dışarda farklı. Hymen adı Eski Yunan'daki evlilik ve düğün tanrısı Hymenaeus'tan gelir. Ama bizde bu dokuya direkt kızlık zarı demişler ne alakaysa... Erkeklerde niye buna benzer anlam taşıyan "bir dokuya" erkeklik zarı (yada pul, tavla, barbut, armut, maamut vs... gibi bir isim) gibi bir yaftalama yapılmamış?
  Neyse daha fazla yazmama gerek yok, sen zaten yeterince güzel bir şekilde açıklamışsın.. Tebrikler..

  7|1
  0|0
 • Harika bir bence olmuş, onlarca kız bu yüzden intihar etmeyi bile düşünüyor.

  Merak ettiğim şu ki sizi bu tür sorularda daha sık görüyorum, konuda uzmansınız bizlere gore.
  Pekii siz doktor musunuz? Eğer değilseniz mesleğinize nedir?

  3|0
  2|5
 • Harika bir yazı olmuş. Hala vulvaya vajina diyen insanların şurada bilgi vermesi zaten başlı başına fiyasko.

  4|1
  0|0
 • Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

  Bu arada iyi ki kılcal damarlarımız var yoksa bu erkekler ne ile uğraşıcaklardı.

  3|0
  0|0
 • bisitlet kullanırken düşüp kızlığını kaybender var sözde niye yalan söylüyorsunuz neden korkuyorsunuz anlamıyorum. Ben küçükken kışın bir tepeden kayarken ağaca çarptım hymen bölgesndekı kemiğim çatladı kanamam oldu ama o bölgeden değiil 3 hafta yürüyemediğimi hatırlıyorum ama kızlığıma hiçbirşey olmadı öyle dalın girmesiyle ağaca çarpmakla bisitletten düşmekle olcak iş değil o yalan söyledikçe siz kaybedersiniz yalan söylemeyin bir hata yapmış olsanız bile arkadaşımın dediği gibi bu sizi değersizleştirmez siz hala sizsiniz.

  3|3
  0|0
 • Valla görüşüne baştan sona katılıyorum. Böyle düşünen erkek yoksa evde kalmaya da razıyım

  3|2
  0|0
 • Önüne gelenle zar bozulmasın diye herşeyi yapıp sonra ben bakireyim diye dolaşanı bende çok gördüm. Onlara başka şeyler diyorum ben ama burası yeri değil. Onun için zara takıntılı bir sığırla kim napsın? Bakire ol ya da olma bu böyle.

  0|1
  0|0
 • Kalin kafadaki zara bunu sokmak zor ama guzel xhsgsgs

  5|1
  0|0
 • Burda sorulan soruların hepsi troll, ciddi değil. Yineden yararlı olmuş eline sağlık

  3|0
  0|0
 • Bu sorun malesef sadece Türkiye de var. Daha önemli sorunlar varken ülkede neden kızlık zarı cart curt? Beynimizi bunlara yormaya deymez

  2|0
  0|0
 • Eline saglik cok güzel bir bence olmus bence günün bencesi sensin :)

  1|1
  0|0
 • Burda bakire önemli değil diyen bazı erkekler bence bakıre olmayan bir kızla evlenmez evlendiği Zaman mutlaka ters karşılar lafı konuşmak kolay

  1|1
  1|0
 • Eline sağlık iyi bir derleme olmuş
  İnş buna ait zihniyetlerde değişme olur

  2|1
  0|0
 • Emek vermişsin baya. Emeğine sağlık. Gerçekten hepsine katılıyorum.

  0|0
  0|0
 • Gelde beyin özürlülere anlat

  11|0
  4|8
 • Ellerine sağlık çok güzel olmuş ^_^

  5|1
  0|4
 • Bu benceye imzamı atarım işte.
  Tebrik ederim.

  5|1
  0|0
 • cok guzel ve anlamli

  6|0
  2|6
 • Yazı güzel de ülkede işlwr böyle yürümüyor işte

  1|0
  0|0
 • Hahaha eğlenceliydi

  0|0
  1|0
 • Güzel yazmışsınız. Emeğinize sağlık

  0|0
  0|0
 • Çok güzel bir bence. Sevgilimle de sırf bu yüzden ilişkiye girmiyoruz. Bakireyim. Herşeyi yapıyoruz ama birleşme olmuyo. Şimdi bazılarınız her haltı ye ama bakire kal diyceksiniz. Bizim için zaten bu önemli degil. Malesef ki adetler hala devam ediyo ve bizim oralarda kapıda bekleme olayı hala sürüyo. bir de bu saçmalığı var işte. Her ne kadar sevgilim önemsemese de çarşaf kanlı çıkmalı. Alacaksın kafalarını birbirine vuracaksın hepsinin. Çarşafı göstermek al kızı şey yaptım demek resmen :/

  0|0
  1|1
 • Eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Kızlardan görüşlere devam
  10
Yükleniyor...