Deniyor

Şubat Ayına Özel Cilt Bakım Rutinim Ve Önerilerim!

Kawasaki_Ninja

Malum Şubat ayı sevgililer gününü içerdiğinden ve kendimize bir tık daha dikkat çekmek için bakım ve onarım çalışmalarına özen göstermemiz Şubat ayını tek başına geçirmememiz de önemli rol oynar. Şubat soğuğunda cildimizde nelere dikkat etmeliyiz madde madde bakalım.

Cilt Temizliği

Tüm cilt temiz olacak.
Tüm cilt temiz olacak.

Sağlıklı bir cildin olmazsa olmaz ilk kuralı temizliktir. Temizlik olmadan yapılan tüm uygulamalar boşunadır bu bağlamda önce temizlik diyoruz.

Cildin Nem Dengesi

Cilt nemi
Cilt nemi

Soğuk havalarda cildimiz sıcak ve soğukla sürekli bir mücadele halindedir. Kapalı ortamlarda sıcaklık için ortamın nemi ve oksijen oranı genelde azaldığı için cildimizin kurumamasına özen göstermeliyiz.

Peeling Ve Tıraş

Traş
Traş

Kışın düzenli olarak ölü deriyi atmak için önce güzel bir sinekkaydı tıraş ardından peeling yapmalıyız.

El, Ayak Ve Tırnak Bakımı

Manikür pedikür
Manikür pedikür

Cilt nasıl ki sadece yüzümüz değil, aslında aynı şekilde tırnaklarımızda aslında cildimize dahil olmadığı halde cilt üstü ölü tabaka olup bakıma muhtaçtır. Düzenli olarak bakım yapmalı veya yaptırmalıyız.

Beslenme Düzeni

Dengeli beslenme
Dengeli beslenme

Cilt sağlığı için halojen içerikli besinler tüketmenin yanı sıra dengeli beslenmeye özen gösteriyorum vücut bir bütündür ve genel denge bozulmamalıdır.

Yaşlanma Karşıtı İşlemler

Yaşlanma karşıtı işlemler
Yaşlanma karşıtı işlemler

Son olarak anti aging (yaşlanma karşıtı) işlemi yapılarak bakım sonlandırılır. Ben son adımı yapmadım çünkü bunun için henüz çok erken. Uzun lafın kısası cildimiz bizim her şeyimiz ve ona iyi bakmalıyız.

Şubat Ayına Özel Cilt Bakım Rutinim Ve Önerilerim!
8 Görüş