Çamaşır Makinesine Yanlışlıkla Atılan Şeyler!

EmirAdakul
Çamaşır Makinesine Yanlışlıkla Atılan Şeyler!

Uzun bir aradan sonra tekrardan hepinize merhabalar. Bu aralar oldukça yoğunum ve açıkçası burada pek de zaman geçirmek istemiyorum. Kısmen keyifsizim diyebilirim. Fakat şunu diyebilirim; artık eskisi kadar aktif olmayacağım. Neyse konumuza dönelim.

Bugün sizlere çamaşır makinesinin içine yanlışlıkla attığımı birtakım şeylerden bahsetmek istiyorum. Az çok herkesin başına bu tip şeyler geliyordur. Aslında makinenin içine yanlışlıkla attığımız şeyler genelde en çok kullandığımız ürünler oluyor haliyle. Şimdi sırayla bunlara bakalım.

1- Kağıt ve madeni para

para para para
para para para

Bu hemen hemen herkesin başına gelmiştir. Kimisi bozuk parasını unuturken kimisi de kağıt parasını unutmaktadır. Cep içerisinde unutulan kağıt paralar malumunuz hasar görebiliyor. Çamaşır makinesinde kullanılan sıkma devrine göre bu hasar artabiliyor veya azalabiliyor. En fazla cebinizin için darmadağın bir kağıt para bulursunuz ve dakikalarca onu temizlemek için uğraşırsınız.

Bozuk paralarda ise iş tamamen farklı işliyor. Duruma göre makineye bile zarar verebiliyor.

2- Kulak içi kulaklık

Aman dikkat çok pahalı
Aman dikkat çok pahalı

Şu an da '' bu da ne alaka '' dediğinizi az çok tahmin edebiliyorum fakat bizim başımıza gelmedi diye başkalarının yaşamadığı anlamına gelmez. Belki biz bile yaşayabiliriz hiç belli olmaz. şu an ki fiyatları düşünürseniz kulaklıklar 200 300 tl civarında satılıyor. Böyle bir şey yaşamak kalp krizine sebep olabilir aman dikkat diyelim.

3- Kredi kartı, kimlik kartı vb. şeyler

Moneyy
Moneyy

Kredi kartı, kimlik kartı vb şeylerin yanlışlıkla çamaşır makinesine atılması aslında oldukça yaygın diyebiliriz. Genellikle cep kontrolünü yapmaktan aciz olan kimselerin başına gelen bir durum :D. Eğer kartınızı kaybederseniz ilk önce çamaşır makinenize bakın derim. Hiç belli olmaz belki de oradadır :D.

4- Saç tokası

Tokadan bol ne var ki
Tokadan bol ne var ki

Çamaşır makinesinin içine en çok kaçan maddelerden biride tabi ki tokadır. Genelde firkete denilen toka türü makinenin içine atılmaktadır. Bu da kazanın deliklerin içeriye girerek makinenin içine kaçmaktadır.

5- Telefon

Çamaşır Makinesine Yanlışlıkla Atılan Şeyler!

Biraz komiklik olsun diye ekledim bunu :D. Hadi diğerlerini anladım ama buna gerçekten anlam veremedim. Bir insan telefonunu nasıl çamaşır makinesinin içine atar anlayamıyorum. Tam intihar etmelik bir durum değil mi :D. Düşünsenize 10 bin tl ye telefon alıyorsunuz ve çamaşır makinesinde yıkıyorsunuz. Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin. Amin.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Bir başka bence de görüşmek üzere sağlıcakla kalın hoşça kalın.

Çamaşır Makinesine Yanlışlıkla Atılan Şeyler!
17 Görüş