Elif Çisem Çöldür

Uzmanlık Alanı: Eczacılık, Cilt Bakımı ve Aromaterapi

Uzman Eczacı Elif Çisem Çöldür Kimdir?

Uzman Eczacı Elif Çisem Çöldür, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde (İngilizce) %100 burslu olarak okuyup yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü (İngilizce) ile yandal programını tamamladı. Aromaterapi ve Fitoterapi eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alan Elif Hanım, üniversitenin son senesinde Johnsons & Johnsons firmasında Ruhsatlandırma bölümünde staj yaptı. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi Eczacılık fakültesi Toksikoloji laboratuvarında öğrenci asistanı olarak görev aldı.

Lisans eğitimi süresince 2 farklı Eczacılık yarışmasında 2 farklı projesi 1.'lik ödülüne layık görüldü. Litvanya'daki Health of Science Üniversitesi'nde 1 ay süresince 3D hücre kültürü teknikleri hakkında staj yaptı ve mezun olduktan sonra yardımcı eczacılık görevini Antalya'da tamamladı.

Akdeniz Üniversitesi Gen ve Hücre Tedavisi Bölümü'nde yüksek lisans programını tamamladı. Yüksek lisans sürecinde dünyaca ünlü ilaç firmalarından Amgen firmasının Türkiye'de düzenlemiş olduğu yarışmada "Meme Kanseri Gen Tedavisinde Kullanılabilecek Viral Olmayan Taşıyıcı Sistem Formülasyonlarının Geliştirilmesi ve Optimize Edilmesinde Yapay Zeka Kullanımı" isimli projesi ile 1.'lik ödülünü aldı. Elif Hanım'ın yayınlanmış 4 makalesi bulunmaktadır. Aynı zamanda "Diyet Koçluğu" eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. 200 saatlik Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı ve 2 senedir sertifikalı olarak yoga eğitmenliği yapmaktadır. Bunun yanında güncel olarak meslek hayatına Antalya'da devam etmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor:

  • Cilt bakım rutinimde hangi ürünleri kullanmalıyım?
  • Akneli cilde sahibim neler yapabilirim?
  • Güneş lekelerimi nasıl geçirebilirim?
  • Çatlak ve selülit için neler yapmalıyım?
  • Koltuk altı kararması için hangi ürünü kullanabilirim?
  • Bağışıklık sistemim için hangi besin takviyelerini almalıyım?

Eğitimi

Yeditepe Üniversitesi

Eczacılık

Genetik ve Biyomühendislik (Yandal)

Uzmanlık Alanları

Eczacılık

Cilt Bakımı

Aromaterapi

Şehir: Antalya

Eğitim: Yeditepe Üniversitesi, Eczacılık

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

1.162 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...