Keşfet

Uzmanlık Alanı: Dermatoloji

Prof. Dr. Burhan Engin Kimdir?

1998’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Sonrasında “% 0.1 8-MOP İçeren Jel ile Topikal PUVA Tedavisinin Palmoplantar Dermatozlardaki Etkinliği” konulu teziyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında uzmanlık sınavını verdi ve Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı ünvanını aldı.

1 Ekim 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalında uzman olarak göreve başlayan Dr. Burhan Engin Ocak 2011 tarihinde doçent ünvanını, 2016 yılında Profesör ünvanını aldı. Prof. Dr. Burhan Engin İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalında çalışmalarına devam etmektedir.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Başarılı Araştırmacı Belgesini aldı. Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve bu derneğin çıkardığı “Journal of the Turkish Academy of Dermatology” dergisinde Editör görevini ve “Dermatoz” isimli dergide Editör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Bilimsel makale sayısı 200’ün üzerindedir ve bunların yarısı uluslararası yayın niteliğindedir. Psoriasis, saç dökülmeleri, deri lenfoması, vitiligo, lazer ve foto(kemo)terapi önde gelen ilgi alanlarındandır.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

  • Saç dökülmeleri nasıl engellenir?
  • Sedef hastalığı nasıl geçer?
  • Sivilce tedavisi süreci nasıl işler?

Eğitimi

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Tıp Fakültesi 1998

Uzmanlık Alanları

Dermatoloji

Cildiye

Deri ve Zührevi Hastalıkları

Kozmetoloji

Şehir: İstanbul

Eğitim: İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

990 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...