Süleymancılar/ süleymanlılar nasıl olurlar?

Tanıştığım biri o cemaatten o yüzden merak ediyorum

0|0
49

En İyi Erkek Görüşü

• Süleyman Hilmi Tunahan
    büyük Bir alimdi o vefat ettikten sonra süleymancıların başına
    başka birileri geçti. süleyman hilmi'den öğrendiklerini öğrencilerine öğretip
    yurt içi ve yurt dışı olmak üzere tebliğ ediyorlar.
    aşağıda kızın biri fettullahtan beter demişte o bedullahın müslüman olduğu bile meçhul
    süleymancılardan zarar gelmez dindar insanlardır.
    toplumda hala dindar insanlara tahaamül edemeyen yobazlar var

2|3
    0|0
    • Peki uzak dur diyenler

• Birisi KotYasakDemişNeyeGöreVeKimeGöreKotPantolonSasakDiyeBirSeyYokBuToplulukdaAmaÖğrenciLerdeOlabilirAyrıcaOlsaBileLaOlumSenDahaDüneKadarOkulaGömlekPantolonLaGitmiyormudunoranınKuralıysaBudaOranınKuralı. birisi kurban etini talebeler değil hocalar yer demiş. böyle bir şey hiç duymadım görmedim ama her topluluğun içinde bir çürük vardır böyle bir şey varsa o onun boynuna öyle genelleme yapamazsın. Bir yobaz daha var arabalarî lüks demiş adamın durumu vardır biner sanane. kadınları çarşaf giymez varsada ben görmedim hem giyse ne olacak size göre yobaz olur tabi. gelelim soruyu sorana kardeşim sen bu cemaatci bu siyasetçi bu ocu bu bucu nasıllar iyilermi diye burlarda cevap aramaKendinBakNasılDiyeSadeceBuKonuİçinDemiyrumHerŞeydeMesalaSenBuKişiyiSevdinArkadaşlıkKuracaksınYadaKonuHerneyseBenİyiDedimDiyeSecmeVeyaBaskasıKötüDediDiyeVazgeçmeKendinBakNeyinNeOldugunaKendinkarar ver

• @BuradanBuyur Saçmalama kardeşim saçmalama nerden uyduruyorsun bunları. Yok böyle bir şey.

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum ama onlar biraz dertler diye biliyorum yani dini konuda fazla sert ve kuralçıkar fetullahxcilardan daja beterler diye biliyorum ama bunlar duyduklarım arti kişiden kişiye değişir jer içinde bulunan insan öyle olcak diye bir kayde yok

0|0
    0|0
    • Aslında sert değiller sadece tek sahip olduğumuz kuranı kerim ve bize emanet kalan peygamberimiz s. A. V sünnetleri ne kadar iyi muhafaza edersek o kadar allah rızası kazanacağımızı düşündüğümüz için yanlış şeyler uzak durmaya çalışıyoruz yoksa kimseye zorla yapacakları işler dayatmak yok kişi kendi iradesine göre kendi uyar

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Bilmediğiniz konular hakkında yorum yaapmayın cahilller

1|1
    0|0
  • dini değerleri ayakta tutmaya çalışan, devlete ve millete bir zararı olmayan cemaat

1|3
    0|0
  • kot pantolon giymek yasak :D genel olarak diğer özelliklerini bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Lisedeyken 4 yil mecburiyetten kalmistim. evimiz koydeydi ben lise okumak icin sehir merkezinde Suleymancılarin yurdunda 4 yilimi heba ettim. Suleymancilari birde benden dinleyin. suleymacilar: Türkiyedeki diğer cematler gibi dini kullanarak zengin olmuş hocalar toplulugundan oluşur. Hocalari genelde zengin lux araclara binerler. Bayan hocalar da dahildir. Din tuccarligini meslek edinmiş hocalar aracılığı ile cehaleti ülkeye yaymak için ugrasirlar. Zaten isminden de anlaşılacağı gibi sonu -cı, - cu eki ile biten bir meslektir. Tıpkı Hırdavatçı, nalburcu, Demirci gibi sonu -cı eki ile biter. Bu meslek gurubunun Sermayesi dindir. Müşterisi cahil insanlardır. Yaptıkları çoğu rutuellerin kuran ile alakası yoktur. Kurani anlayarak okumazlar onun yerine Kulaktan duyma rivayetlere din anlatırlar. Sapkinlilarida bu yüzdendir zaten. Müslümanin yol haritası olan Kurandan uzak oldukları için islamiyeti sadece kendi cemaatleindeki gibi zannederler. Anlayış yoktur. Yobazdirlar.

0|0
    1|0
    • Süleymancı değil. Süleymanlılar. Arkadaşın yorumuna karşılık şu video'yu izleyin : https://www.youtube.com/watch?v=XQsSkREIpew
      Rabbim başımızdan eksik etmesin. Doğru yolda olan cemaatleri.

• Okuttular bu gün namaz kılıyosam takılmadan kıranı kerim okuyabiliyosam kalbimde peygamber aşkı varsa islam dinine bu ladar aşıksam bunları bana tek aşılayan hocalarımdı dünya hayatının geçiçi olduğunu dünya malı kazanmka yerine insan kalbi kazanmanın önemini insanlara güzel davranmayı hep onlar öğretti bana onlar sayesinde kapandım jer sohbet bir ayeti kerime okunarak anlatılır bizde elmalılı hamdi yazar hz. Tefsiri yapaılır açıklaması yapılır uhud şehitleri anlatılır peygamberimizin çektiği zorluklar hz. Ömerin adaleti hz. Ebubekirin sadakati hz. Alinin ilmi ahlakı hz. Osmanın hayası aşılanır bize ashabı suffenin yaptıkları anlatılır allah rızasının dünya malından değerli olduğu dünya malının geçici olduğu tek gerçwğin elimize kalan salih ameller olduğu her sabah namazna kalkılınca sırf peygamberimizin sünnetine uymak için teheccüt namazıda kılınır bin kere allah diye gönülden mevla zikredilmeden güne başlanmaz abdessiz gezilmez besmelesiz iş duasız yemek olmaz kötüledğin insanları

• Tanı adam akıllı anlat bu devirde kaç hoca anlatıyo çocuklarına anne babanıza mf bike demeyiniz ayeti kerimesini okuduktan sonra anne babanıza yapacağınız en küçğk cefa öf demektir eğer daha küçüğü olsaydı allah onuda ayeti kerime ile men ederdi diye bu mu kuranı kerimi anlamaktan uzak yalan uydurma şeyler anlatmak söyle bana kusura bakmayın bana annem babam gibi sahip çokan insanlara böyle anlatan birini görünce dayanamadım rahatsızlık verdiysem mzür dilerim iyi günler herkeze

• Benden sana tavsiye cemaatcilerden uzak dur

0|0
    0|0
  • uzak dur derim

0|0
    0|1
  • Aşk Mahfetti bizi be :D

0|0
    0|0
  • yurtta ki öğrenciler yesin diye yurda bağışlanan kurbanların etlerini hocaların yediği oluşum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Katı kuralları var diye biliyorum.. en azından sözde müslüman diiller

0|0
    0|0
  • Kötü

0|0
    0|0
  • dindarlar fazlaca;eşleri çarşaflı genelde diye biliyorum

0|0
    0|0