Sevgililer arasında Alman usulü hesap olmalı mı?

Sevgililerin hesabı Alman usulü ödemesini nasıl buluyorsunuz, bu ilişkiyi nasıl etkiler?
İlişkide alman usulü hesap ödemek
İlişkide alman usulü hesap ödemek

1|1
7280

En İyi Kız Görüşleri

• Maddi duruma göre görüş değişebilir tabi ki ama standart bir ilişki de bence ya Alman usulü ya da yemeği sen odediysen kahveler benden vs gibi bir tarafa yikmadan ödemek daha mantıklı bir yaklaşım olur fakat toplumumuzda erkeğe hesap yıkıp geçinen kızlar olduğu gibi kıza hesap odettirmem diyen bir tayfa da var ve bu tayfa öyle bir boyutta ki bir ortama en son katılan o bir çay vs içmiş kasaya gidiyor hesabın hepsini o ödüyor mal mısın sen param çok diye mi hava atıyorsun ya da enayi mısın sen seni hesabı öde diye mi çağırdık biz neyse hesap yıkan kız da hesabı illa ki ben ödeyeceğim diyen erkek tayfa da çok itici iki harekette çok itici net.

1|1
    0|0
  • Yani bir o ödesin bir ben ödeyeyim. hep karşı taraf ödemesin ama hesap ortaya gelince de ikimiz birden cüzdana sarılmayalım, ikimizden biri ödesin.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Bir o ödesin bir ben ödeyeyim, arada iki ben bir o, arada iki o bir ben.. değişebilir, kimin içinden geliyorsa veya maddi durumu iyiyse o daha baskın ödesin. Bu işin bir oranı yok, arada alman hesabıda yapılabilir, bence en temizi

1|0
    0|0
  • Alman usulüde olabilir ancak bence bir buluşmasa erkek başka bir buluşmada da kız öder. Böylelikle kasada sen fazla verdin ben az verdim muhabbeti olmaz.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

7078
  • Biz kızlar eşitlik adi altinda ben öderim arada ne var desektee bir buluşmada erkegin hadi yari yari odeyelim teklifini baya yadirgariz _şuna bak erkek olacak bide.. felan.
    Örf ve adetlerimiz fena sinmiş içimize:))

3|4
    0|1
  • Yemeği erkek ödediyse başka bir mekanda tatlıları kadın almalı. İlk buluşma hariç. İlk buluşmada hesabı davet eden öder. Bu hep böyledir.

1|0
    0|0
  • Her türlü hesap olmalıdır :DD

1|0
    0|0
  • Olabilir de olmayabilir de.

1|0
    0|0
  • Olmalı denemez, ama olabilir.

0|0
    0|0
  • Hayır olmamalı.

0|1
    0|0
  • Olmamalı.

1|0
    1|1
  • ___Alman usulu değilde 1 kere erkek 1 kere kız ödemeli gibi bu zamanda. Erkeğe tek taraflı yüklenmeye kalkan beyinsizler o erkeğin parası bitince onu satıyor başkasına gidiyorlar. Böyle pislik karaktersiz kibirli kızların olduğu bir ülkede yaşıyoruz, görmemişliktende oluyor tabii bu durum. Ekonomik durumların bozuk olduğu bir ortamda erkeği tek taraflı olarak sömürmekten keyif alan kızlarla uzun bir yola çıkmak uzun bir birliktelik kurmak tabiki mümkün olmayacağı için (!) birlikteliklerde genelde kısa sürüyor! evet her erkek sizi keyfi olarak terketmiyor! ekonomik olarakta terkediyor ki parası bitince siz onu terkedeceğiniz için o sizi terkediyor bununda örneği çok ama kims ebirbirinin yüzüne söylemiyor. Tabiki keyfi olarak başka kız için ayrılanlarda var doğru (ama o itleri gecehayatına takılan p! çleri siz buluyor seviyorsunuz) ama ekonomik durumdan ayrılanda çok var.
    Normal şartlarda yabancı bir kız olsa sevdiği erkeği düşünür ona değer verir ayağını yorganınan göre uzatır, birlikt eolduğu erkeğe makul mantıklı şekilde para harcatır bunuda erkek farkeder onun verdiği değeri anlar ama konu bizim kızlara gelince çoğu aç maymun gibi birlikte olduğu erkeğe vampirlik yapmayı büyük bir hak ve güzel bir meziyet olarak görğyorlar ve hakettiklerinide buluyorlar. Ne ekersen onu biçersin. birlikte olduğun erkeği düşünmez sömürmeye kalkarsan oda seni işi bitince hakettiğin gibi atar unutur ve ardına bakmadan gider. Normal şartlarda bir erkek zaten sevdiği kız için hesap yapmaz ama ekonomik ortam bozuk! bunu kafanıza sokun ve ona göre davranın yoksa herkez hakettiğini bulur. Yok ben erkek arkadaşıma iyi davrandım parasınıda yemedim ama o beni aldattı terketti diyorsan o zaman suç yine sende o şrefszi sen seçmişsin, barlada yatan gecehayatına takılan alkolikleri dinsiz uyuşturucu kullanan ! tleri sevenler başlarına gelecekleride hakederler..

0|0
    0|0
  • Sevgi paylaşmak değil mi zaten bizim erkeklerimiz elinden geleni yapar bu konuda bazen olmaz ya da zor durumda kalabilirler o zaman da kızın orda devreye girmesi gerekir alman usulü felan biraz çirkin oluyo atıyorum söyle olsun sinemaya gittiler kız alsın biletleri yemek yerken erkek ödesin yani herkes çalışıyo emek veriyo sonuçta arada bir sevgi aşk var ise para 3 planda olması lazım.

2|1
    1|0
  • Benim yanımda hiç bir bayan hesap ödeyemez biz böyle görmedik.. Bizim adetlerimiz de erkek şövalyedir ve yanında ki sevdiği de prenses..

1|0
    0|0
  • yaa tostu ben söyleyim içeceği sen söyle 🤔 ya da iki üç defa aynı yere gidiceğiniz bariz belli cafe vb yerler sonuçta kahveyi bir o söylesin bide sen söyle bunun açıklaması yok ki😏 daha çok buluşmak için bahane gibi sayarsınız aslında🙄ama işte milletimiz böyle saçma sapan düşünüyor 😐

0|0
    0|0
  • Ya mantikli düşünülürse evlenene kadar alman usulü olmali cunku herkesin bütçesi gelir durumu farkli. Ancak toplum olarak bazi gereksiz statuleri yukledik cinsiyetlere neymis kadinin ysninda erkek hesabi ödermiş be mubarek sen calisiyonda o calismiyo mu ha calismaz essek gibi odeyecek

0|0
    0|0
  • Kolay kolay hesap ödettirmem sevgili veya normal kız arkadaşlarıma zaman zaman bunun konusu bizde de geçiyor bu sefer ben ödüyecem bir daha senle buluşmuyacam bile deseler de onları bir şekilde ikna edip yine ben ödüyorum onlar da bunu bildikleri için tuvalete gitme bahanesiyle gidip çaktırma dan hesabı ödüyorlar. Ben de onlara kahve veya sinama ısmarlıyorum durumu yine eşit hale getiriyorum. Benim için hesabı kimin ödediği değil o anın tadını çıkarmak önemli..

0|0
    0|1
  • de det.. boşunamı çalışıyoruz... ayrıca güzel kardeşim almanları hiç sevmem,, usulünüde hiçççç sevmem... onlar gidip p*rno çekmeye devam etsinler hesap işine karışmasınlar..

0|0
    0|0
  • Her zaman olmaz, fakat bazen insanların maddi durumu yetersiz kalabiliyor. Anlayışlı bir insan ise hesaba yardım eder diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence olmalı hesabı erkek öder diye bir kural yok ama erkekler ödüyor alman usulü olmalı çünkü o erkeğin parası ne kadar ne kadar kazanıyor veya ne kadar alıyor ailesinden bilemeyiz belki senin yemeğine harcadığı Son parasidir ve ya haftalığı falan en iyisi alman usulü herkes yediğini ödesin

0|0
    0|0
  • Olmalı. Ben kimsenin ödemesini istemem kaldı ki benden ziyade ailem de istemez ayrıca niye erkek ödesin çok saçma. Kişiliğime hakaret gibi

0|0
    0|0
  • Niye olmasın ki? Çok mantıklı bence. Ya da herkes kendi hesabını ödeyeceğine sırayla ödeyebilirler hatta bu kadar bile kasmaya gerek yok kendi aralarında denge kursunlar.

0|0
    0|0
  • hiç sevmem bu işleri.. hani senin paran benim param falan hesabı ben öderim isteyen taş devri desin ama kadına hesap ödetmem, ha içinden gelir bir gün o ödemek ister o başka

0|0
    0|0
  • kesinlikle alman usulu olmali çünkü kız erkek diye ayırt edilmemeli tabi ilk buluşmada kim çağırıyorsa onun ödemesi daha nazikçe olur ama gelecektekileri alman üsulu ile ödenmeli bence

1|0
    0|0
  • ben hep erkeğe ödetilmesine karşıyım. sevgilimle bir yere gidiyorsak o ödemiş ise diğer sefer izin vermem ben öderim.

1|0
    0|0
  • Alman hesabı nedir ya. Arkadaş ortamında bile olmaz.

1|0
    0|1
  • Kadın zorla arada ödemeli ortalama %60 erkek %40 kadın olmalı.

Ben şahsen bana ödettirmesede sonra gömlek tşört filan hediye alıyorm yoksa kendimi kötü hissediyorum para yiyen biri gbi

0|0
    0|0
  • Aslında karşılıklı düşünce olması gerekir bu konuda.. Bugün bende olmaz yarın onda sonuçta düşmez kalkmaz bir allah

1|0
    0|0
  • Almaan üslusunu bilmemde ama benim bildiğm tek üsul islami üsul çerçevesinde olması daha iy, gerektiriyorrr

1|0
    0|0
  • Hayır yaa o ne ki asla asla asla , bana hesap odeten bir erkekle ben aslaa ayy kötu oldum yaa.

0|0
    1|2
  • Kimde varsa o versin alman usulü bana göre daha çok arkadaşlar arasinda iyi

0|0
    0|0
  • Tek taraf bütün hesabı ödemesin de, Alman usulüne razıyım.

0|0
    0|0
  • Olmali bence yuk gibi hissederim kendimi. He illa ben ismarliyicam derse menüde ucuz ne varsa onu yerim

0|0
    0|0
  • Yani kasaya vs gittiğinde sen cüzdanından çıkarıp onunda o an çıkarmasını beklemek ya da hadi yarısını yolla demek cidden kötü bir durum yani ayda yılda bir gidiliyorsa arada para hesabı geçmemeli he eğer sürekli gidiliyorsa bir yerlere yine hesap kitap yapmanın anlamı yok iki tarafda maddi anlamda çok iyi düzeyde değilse anlayışlı olup daha seyrek gitsinler gittikleri mekana ki masraf ne bir tarafa yıkılsın sürekli ne de arada beraber ödeyelim vs tarzı laflar geçsin itici olur yani. Böyle olursa durumlar hesabı erkeğin ödemesi daha makul geliyor bana sonuçta sürekli gitmiyorsun hani para muhabbeti yapmamalı bir erkek o durumlarda.

0|0
    0|0
  • Ya bir. Yerde kız öder bir yerde erkek. Yani olabilir bu. Adamın da bütçesi. Vardır illaki

0|0
    0|0
  • sürekli hesap halinde olmak hoş değil. sinema benden tatlı senden hesabı bir ayar tutturulsa daha keyifli olur.

2|0
    0|0
  • Kendilerine ait paraları yoksa öğrenci falansa olmalı bence, kendilerine ait bir maaşları olunca ısmarlamak isteyen ısmarlar ya da Alman usulü yapılır yine

0|0
    0|0
  • Bizde sistem genelde böyle, ama benim talebim değil arada ben ısmarlıyorum ama kız arkadaşım genelde yarısıını vermek istiyor

0|0
    0|0
  • Alman usulü yabancılaştırır, sevgililerin durumuna göre kimde varsa o ödemeli veya eksikse, kadın üstünü tamamlayabilir.

0|0
    0|1
  • Hesap kitap ayrı olmaz o benim sevdiğim se yeri gelir ben öderim bende olmaz o öder onda olmaz ben hallederim

0|1
    0|0
  • Olmamalı hayatımda bir Kadına hesap ödetmedim ÖDETMEM DE

2|2
    0|1
  • Olmamali seven iki insan birbirine destek cikmali kadini erkegi yok diye dusunuyorum

1|0
    0|0
  • üzerinde fazla yoksa ve gerekiyorsa hepsini ben öderim hayat müşterek

0|0
    0|0
  • Olabilir canim neden olmasin ki hatta olmali sonra ayrildiklarinda birbirlerinin basina kakmasinlar

0|0
    0|0
  • Bence olmali. İlk kavga da ayrilma da bunlari ortaya koyanlar da var.

0|0
    0|0
  • İki taraf yarı yarıya ödesin bence. Sonra erkek öderken kız sorun çıkartıyor ben öderim ben öderim diye, erkek ödemeyince de erkeğe odun deniliyor. İki tarafta ödesin sorun çıkmaz

0|0
    0|0
  • En azından ayda bir yapılmalı diye düşünüyorum yükler paylaşılmalı

0|0
    0|0
  • hiç sevmem bu işleri.. hani senin paran benim param falan hesabı ben öderim isteyen taş devri desin ama kadına hesap ödetmem, ha içinden gelir bir gün o ödemek ister o başka

0|0
    0|0
  • Ekonomik ilişki modeli bu Böyle davranan kadın para kazanmanın zorlugunu bilir gibi geliyor Erkek ise cimrinin pintinin kralıdır Onunla sevgili olunmaz 🤣

0|0
    0|0
  • Bir gün o ismarlae diğer gün ben boyle yari yariya komik oluyo

0|0
    0|0
  • hayır imkanlar dahilinde bir tanesi ödemeli, almanlar bile sevgililiklerinde alman usülü ödemiyorlar.

0|0
    0|0
  • Alman usulü değil..
    Bazen sizz bazen sevgiliniz ödemeli..
    Her çıktığınızda,, bir tarafa yüklenmek doğru değil..
    Paylaşım güzeldir..

0|0
    0|0
  • Olabilir bence, herkes yediğini ödesin. Ne var bunda..

0|0
    0|0
  • Hayır ben sırayla ödemekten yanayım hep bir tarafa yıkmak olmaz

1|0
    0|0
Daha Fazla
98

Benzer Benceler

Yükleniyor...