Aldatılan İnsanların Geçirdiği Evreler

Dünya öyle bir yer ki başımıza ne geleceği belli olmuyor. Bunlardan birisi de ''Aldatılmak'' bir çoğumuz için çok acı bir durumdur, o kadar güvendiğimiz insanlar bile bunu yapıyorsa insan umutsuzluğa sürekleniyor. Sizce bugün bu konuda kendimde yaşadığım evrelerden bahsetmek istiyorum, hadi bakalım başlıyoruz :/ .

Aldatıldın ve diğer zaman dilimlerinde nasıl hissediyorsun ona bakalım ;)

1) Depresyon evresi

Aldatıldığını öğrendin sanki dünya başına yıkıldı bundan sonraki günler biraz sancılı geçiyor ama bunu tattıktan sonra daha da olgun biri oluyorsun.

Peki ne düşünüyoruz biliyor musun? Acaba bende mi bir hata vardı? Acaba ben çok mu çirkinim? Neden her şey benim başıma geliyor? Erkeklerden/kadınlardan nefret ediyorum, güvenmiyorum..! Ölmeliyim. Artık kimseyi sevemeyeceğim. Dürüst insan kalmadı. Beni anlayan birisi kalmadı vs...

Evet belki ben de bunlardan birisini düşündüm ama değmiyor be hayatın akışına bakmak gerekiyor istemesek de...

2) Özleme, affetme düşünceleri

Sakın bunu düşünme çok uzun süre ilişkiniz olsa bile. Aldatanı sakın affetmeyin tekrar aynısını yapar onun size ben değiştim artık görmüyor musun gibi cümlelerine aldanmayın. Sizden daha değerli biri yok.. Telefonunuzdan vs silin hayatınızda artık yok öyle düşünün iyileşme evresine yavaş yavaş giriyoruz :)

3) Hüzünlü şarkılar dinleme evresi

İçinden geliyordur ama böyle şeylere yaklaşma. İstemesen bile arkadaşlarınla vakit geçir gez toz aklını başka yerlere çek ki daha çabuk iyileş..

4) Alışma evresi

Yavaş yavaş alıştık kabullendik artık daha huzurlu hissediyorsun belki ilişkin olduğu zamanlardaki rahatlığı yakaladın, devam et :)

5) Normal hayatta geçiş evresi

Artık hayattan zevk almaya başladın her şey iyi gidiyor. Ve sana şunu demek isterim aldatan sevgilin geri dönmek istese bile uzak dur ;)

6) Son olarak

Aldatılan olduysan sakın bunu kendinden olduğunu düşünme, bunu yapan kim olursa olsun şerefsiz ve karaktersizdir. Onun bu davranışından sakın kendine zarar verme.

Acı geçicidir, bir acı biter yerine başka bir acı gelir...

O yüzden kendine iyi bakmaya özen göster ;)

Bencemi okuduğunuz için teşekkürler :)


2|0
02

En İyi Erkek Görüşü

  • Aldatılmak kadar lanet bir duygu yoktur. Kelimelerle anlatılamaz, yaşayan bilir.

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

  • çok seven için rakı kavun meze et yedirtip içiren kişiligini kaybettigin bir dünyanın ta ortasından merkezine kadar inişli çıkışlı atakların oldugu evreler bunlar

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;