Evli Biriyle İlişki Yaşarken Bilinmesi Gerekenler

Ben Attila İlhan değilim. Sevgiye, yalnızlığa, ayrılığa ve aşka dair bildiklerim konusunda mütevazıyım. Aşk hakkında bildiğim az şeyden biri de, kime aşık olacağınızı seçemediğiniz gerçeğidir. Adeta bilimsel gerçeklik içerir. Görecelilik söz konusu olamaz. 'Gönül bu, neye konacağı belli olmaz' der, geçersiniz. Kalbin seçtiğinde kusur aranmaz. Bazen en yakın arkadaşın, bazen sınıf ya da iş arkadaşın, bazen her sabah durakta gördüğün yabancı, bazen de yıllar önce evlenerek hata yapmış birisi... Tutuluverirsin. Hata yapmış dedik ya, karşılığı elbet görülür. Suç mudur? Gönül ferman dinlemez diyen atalarımızı haksız göremeyiz.

Sonra devreye size her daim ne yapmanız gerektiğini anlatan, onların hoşuna gitmeyen duyguları dışlayan, size sormadan koydukları etik kurallara uymak için canını dişine takan yüzler girer. Evli biriyle ilişki yaşanamayacağını sanan, sığ yürekler!

Tüm sıradanlıklardan kurtulabilecek kadar geniş ufuklu biriyseniz, bu bence tam size göre. Yalnızca karakterini yapay şekilde inşa etmeyip, akışına bırakabilecek kadar cesur kişiliklerin bencesi!

Eşini Tanıyın

Evet, yanlış okumadınız. Ne demişler? Dostlarını yakın tut, düşmanlarını daha da yakın... Eşinin nelere zaafiyet gösterdiği ya da ne konuda güçlü olduğunu bilirseniz, aşığınızla ilişkinizi yürütmeniz kolaylaşacaktır. Hangi işte çalıştığını, hangi saatlerde meşgul olduğunu, nasıl biri olduğunu en ince detayına kadar öğrenmenizde yarar var. Ve sevgilinizin eşiyle asla ama asla, sevgilinizin muhabbetini yapmayın. Aranızdaki samimiyeti ne soğutun, ne de vıcık vıcık hale getir. Belirli seviyede bir arkadaşlığınız olsun. Hafta sonları onu halı sahaya çağırın ama gol sevincini beraber kutlamayın mesela. Çevrenizde bulunsun ancak yüz göz olmayın. Yine de onu iyi tanıyın.

Eşi Gibi Olmayın

Eşini tanıma aşaması bu bağlamda önem kazanıyor. Tabii ki sizin kendinize has bir yönteminiz vardır ancak bunun üzerinde rötuşlar yaparak daha ideal biri halini alabilirsiniz. Eşi, büyük ihtimalle özünde romantik bir adam olsa bile, yılların verdiği bıkkınlıkla artık sevgilinize hak ettiği değeri vermiyordur. Gözünüz gibi baktığınız, bir damla göz yaşına kıyamadığınız sevgilinize insan gibi muamele yapmıyor bile olabilir. Bu durumda devreye gireceksiniz ve sevgilinize tekrar o özlediği kadınlığını/erkekliğini hissettireceksiniz.

Farklılıklara Açık Olun

Unutmayın ki evliliklerin mutsuzluk getirmesinin en büyük nedenlerinden biri rutinlerdir. Her gün aynı ses, her gün aynı yüz, her gün aynı konuşmalara ve hatta her gün aynı öpüşler. Siz orijinal kaçamaklara her daim açık olmalısınız. Eşiyle yapamadığı kaçkınlıkları sizinle yapabilmeli. Her insan biraz delidir. Ona çılgınlık fırsatı vermelisiniz. Sıradanlıktan sıyrılmalısınız.

Özel Anlarınızda Tamamen Ona Ait Olun

Çok fazla zamanınız olmayacak. Neresinden bakarsanız, adına yasak denilen bir ilişki içindesiniz. O yüzden geçirilen nadir zamanlarda tüm bünyenizle ona ait olun. Kafanız dışarıda olmasın. Tamamen ona konsantre olun. Gözlerinin içine bakın onu dinleyin. Onunla ilgilenin. Onu güzel sevin. Büyük şarkıcı Gülşen'in dediği gibi, o dar vakitlerde aşkın açık saçık her halini gösterin. Sevildiğini, iliklerine kadar hissetsin. Onu aşktan titretin çünkü muhtemelen eşi bunu yapmıyordur.

Yalnızca Anı Yaşayın

Biricik aşkınıza gelecekle ilgili sorular sormayın. Geçmişini irdeleyip onu sıkmayın. Şu an anındasınız ve önemli olan bu. Ona sarılın. Anın tadını çıkarın. Affedersiniz, eşiyle sidik yarıştırmayın. Hangimiz daha iyi, gibi bir soru sorma saçmalığını hiç yapmayın. Güzel olduğunu bildiği halde, karşıdakinden iltifat almak için çirkin olduğundan yakınan kezban triplerine girmeyin. Birinci olduğunuzu bildiğiniz halde gereksiz sorular sorup tatava yapmayın.

Buluşma İçin Onun Evini Seçmeyin

Biliyorum, tüm hücrelerinize kadar onu istiyorsunuz. Onunla nede zaman geçirdiğinizin, ne yaptığınızın önemi yok. Onsuz yaşamaktansa ölmeyi de göze alabilir, başınıza gelecek her türlü felakete razı olursunuz, onun da farkındayım. Yalnız siz yine de akılcı yaklaşmayı ihmal etmeyin. Mümkünse kendi evinizde görüşün. Dışarıda tenha mekanları tercih edin. Kapalı bir yerde yaramazlık yapmak istiyorsanız ve eviniz müsait değilse, tarafsız sahada karşılaşın.

Fotoğraf, Video Kaydı Yapmayın

Bu acemiliğe düşmeyin. Ne olursa olsun, onunla geçireceğiniz anları yalnızca kafanıza kaydetmeniz gerektiğini bilin. Fotoğraf çekilmek, sadece birbirlerine ait olan sıradan aşıklar içindir. Sizin risk dolu, çılgın aşkınızda buna yer yoktur. Bir şekilde 3. kişilerin eline geçerse büyük sıkıntı çekersiniz. Ve inanın görsellerinizin 3. kişilere ulaşması sandığınızdan çok daha kolay.

Boyutu Büyük Olsun

Çok bilinenin aksine, sevginizin boyutu önemlidir. Ona hiç tadamadığı bir sevgi verin. Kalbinizde büyük bir yer edindiğini gösterin.

Bencillikten Sıyrılın

Başı boş olan sizsiniz ve ilişkisinin stresi büyük oranda onun omuzlarında. Bu yüzden anlayışlı olması gereken, mutluluk konusunda önceliği karşıya vermesi gereken taraf sizsiniz. Özel hayatınızda nasıl biri olursanız olun, bir tanenize karşı egoistlikten vazgeçin.

Yedek Olan Siz Değilsiniz

Saçma sapan yorumlara kulak asmayın. Emin olun ki eşiyle mecburiyet, alışkanlık, korku, çocuklar gibi sebeplerle takılıyor. Dünyada baş başa kalmak için tek bir kişi seçse, bu siz olursunuz. Bu durumda siz as, geri kalan herkes yedektir.

Haksız Psikolojisine Bürünmeyin

Kağıt üzerinde başka birine ait diye kendinizi küçümsemeyin. Aklı, ruhu ve bedeni sizde olan biri aslında gerçekten sizindir. Suçlu olduğunuz konusunu düşünmeyin bile! Monotonluklarından kurtulamamış, ezbere yaşayan beyinler sizi anlamayacaktır. Eleştirileri takmayın. Siz, 21. yy.'ın duyguları doğal kalabilen onurlu aşıklarısınız.


7|3
4627

En İyi Kız Görüşü

 • Aşk ve cinsellik üzerine kurulu ilişkileri aptallık olarak gördüğümden, kim ne b. k yerse yesin.
  Eline sağlık..

  0|4
  9|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Evli bir insan kimseye aşık olacak kadar yakınlaşmamalı. İlişkinin her türlüsünü kabul ederim ama evli kişilerin başkalarıyla ilişkiye girmesi midemi bulandırıyor. Eğer dünyadan bir topluluğu yok etme şansı verilse bana, homofobik olduğum halde evli olup eşlerini aldatanları ve onlarla birlikte olanları yok ederim.

  18|7
  0|0
  • onların yüzünden bekarların önü kapanıyor. topluluğu kaldırmada sana yardım ederim.

  • Hepsini Göster
  • Bilip bilmeden ön yargı ile hareket etmeyin. bu her kesin başına gelen, gelebilen bir durumdur. O nedenle evleneceğimiz kişiyi çok dikkatli seçmeli ve sonsuza kadar da ciddiye alıp ilgilenmeli, sevip, saymalıdır. Evlilik kurumu bir işkence yeri değildir, hapishane değildir, yok oluş değildir...

  • @kahriman17 Bilmediğimi nereden biliyorsun? Evlilik işkenceye dönüştüyse boşanılır. Yok olunmaz. Evli insanlar aşık olacak kadar yakınlaşmazlarsa kimsenin başına gelmez.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 45

 • Yok artık. Bu bence neden cinsellik kategorisinde değil?

  0|2
  1|0
 • Cidden yarısına kadar zorla okudum daha fazla dayanamadım. Evli biriyle ilişki yaşamak etik kurallardan sıyrılmak değil karaktersizliktir! İki tarafta karaktersizdir. Aldatılan sadece eşte olmaz çocuk varsa çocuklarda aldatılır aile aldatılır. Aşkmış! Aşkı böyle ayaklar altına almayın lütfen. Evli diye yasak olanın çekiciliği, bir macera aramak aşk diye nitelendirilmemeli. Aşık olursan eşine açıklar düzgün bir şekilde yolları ayrırırsın karaktersizliğin iki yüzlülüğün anlamı yok. Evli olduğunu bile bile biriyle ilişki yaşamak düpedüz midesizlik. Yazık gerçekten yazık. Benim babam annemi aldatıyor senelerdir. Hemde çok yakınımızdan biriyle. Sen biliyor musun evladının annesi üzülmesin diye böyle bir yükle yıllardır yaşaması nasıl bir his? Bilir misin babanın yerine utanmak nasıl korkunç bir olay? Söyleyeceklerim bu kadar kırdıysam kusura bakma ama kendime hakim olamadım sende benceni bir gözden geçir bence!

  9|5
  4|0
  • Kesinlikle sana katılıyorum. Olan çocuklara oluyor, hele babasının bu durumu ortaya alenen çıkan bir kız evlat erkeklere öyle kolay kolay güvenemiyor, kimseyle birlikte olmak istemiyor ve annesinin kahrolduğunu görmesi cabası ahlaksızlığın adı 21. yy aşıkları olmuş üstelik. Gerçekten acınası.

  • Hepsini Göster
  • @kahriman17 Yalana dolana gerek yok. Boşansın ne yapıyorsa yapsın zor bir şey değil. Kanun var bu ülkede ne kadar az işlese de. Ortada çocuk varsa psikoloji diye bir şey kalmıyor o çocuklarda eğer evleniyorsan bir insanla sorumluluk alıyorsun bu oyuncak değil. Birey kendi zevkine yaşıyacaksa zevkine yaşasın her gün birisiyle. Aldatmak artık günümüzde o kadar basit, kolay hale geldi ki normal karşılanması anormal. Pes doğrusu !

  • Sen ailende böyle bir rezalete şait oldun mu? Eğer olsaydın bunu böyle kolay yazamazdın.

 • Onur;dediğin şey senin saçma sapan cümlelerinle kirletilebilecek bir şey değil çünkü basit bir şey değil."21. yüzyılın onurlu aşıkları"ymış... Onur;döneme göre tanım farklılığı gösterecek bir şey değil."Nasıl Şerefsiz Olunur?"bencesine hoşgeldiniz, eğer gerçekten şerefsizseniz doğru yerdesiniz;eğer değilseniz sadece benim gibi sinir sahibi olursunuz, başka da bir halta yaramaz.

  11|0
  2|1
  • Hepsini Göster
  • Ve tanımadığın insanlarla ilgili konuşurken fazlaca ve derin düşünmeni öneriridim ama henüz düşünmeyi beceremeyen birinden bunu istemek absürt olur. O yüzden sana tavsiyem (Aslında bir cahille konuşmamın hiçbir işe yaramayacağını bilsem de) en azından tanımadığın insanlar hakkında yorum yapmaktansa çeneni kapatman."Büyük lokma ye, büyük konuşma."demişler ama bazı şeyler vardır ki "asla" demediğin zaman açık kapı bırakmış olursun ve "asla"diyemiyorsan kendinden şüphen vardır. Evli biriyle ilişki yaşama konusu benim şüphemin olabileceği bir konu değil. Yani kesinlikle diyebilirim ki"Asla ama asla evli biriyle ilişki yaşamam."Evli olduğunu bilmezsem, tabii ki bir şey yapamam ama öğrendiğim saniyeden sonra tek bir mesajına, aramasına geri dönmeyeceğime yemin edebilirim, onun bir daha yüzüne bakmayacağıma, hiçbir şekilde iletişimde olmayacağıma yemin edebilirim. Benim şu an sevdiğim (eski sevgilim) tek bir adam var ve ömrüm boyunca da onu seveceğimi düşünüyorum.

  • Evlenmeyi düşüneceğim tek insan o, benim için.(Artık böyle bir şey pek mümkün olmasa da.) Ve onunla evlenebilseydim onu asla aldatmazdım. Ama bekar kalmam başka bir adamın eşini aldatacağı kadın olacağım anlamına kesinlikle gelmez. Zaten adam olan, eğer seviyorsa önce eşinden boşanır sonra sevdiği kadınla/erkekle birlikte olur. Hiçbir şey aldatmak için bahane olamaz.

 • vay anasını sayın seyirciler gayrıahlakılık nasıl mesrulastırılır? nasıl g.. olunur yazı dızısını okudunuz lavaboya kusmaya gdebılırsınız.

  9|2
  2|0
 • Utanmadan yazmis bir de sanki doğal birsey mis gibi sizin gibi insanlar yüzünden Türk toplumunun ahlaki bozuluyor herkes kulturlerden uzaklaştı bu normal birsey değil sen bunu yaziyorsan karaktersiz bunu yasiyorsan da dumbuksun kb

  7|6
  1|0
 • Hayatımda okuduğum en zina dolu en utanmaz bence!

  13|3
  2|0
 • Sen resmen g. avatlık nedir onu anlatmışsın.

  11|8
  2|0
 • Tam kendi karakterinde bir bence yazmışın bravo saygı değer sevgili i*ne arkadaşım. Başarılar

  8|5
  1|0
 • *Şerefsizliğe ne de güzel kılıf uydurmuşlar.

  10|3
  0|2
 • Hiçbir şekilde, asla ve asla kabul edilemez bu durum.
  Çok yanlış.
  eşinizin başka biriyle beraberlik yaşadığını öğrenseniz ne yaparsınız merak ettim doğrusu.

  7|3
  2|1
  • Başka biriyle ilişki yaşamayı kafaya koyduysa zaten bir eşlik ilişkisinden bahsedilemez. Eyleme dökmemiş olması önemli değil. Aklı başkasındaysa...

  • Dikkat edin burada eş oma delili sadece evlilik cüzdanında kalmış. Yoksa kimseye rahat batmıyor, aşk eziyet etmiyor.

  • O zaman evlenmeyeceksiniz. Zinayı normal bir olay gibi göremem ben. O kadar geniş ve rahat değilim sizin gibi. @kahriman17

 • Aşk adı altında bunlarıda meşrulaştırır oldunuz. Helal olsun!!!

  Ancak karakter yoksunlarının işidir bu zaten. her zaman yedekte tutulursunuz. En başta siz şutlanırsınız.

  7|2
  2|0
 • Bu yazinin her bir cümlesi ayri hakaret... yazik!

  4|6
  1|0
 • Pezeve. nklik moda mı oldu?

  7|3
  1|0
 • Aldatılanın suçu ne burda? Önce boşansın sonra kimle yaşıyorsa yaşasın ilişkisini. Aşk 2 kişiliktir 3 değil..

  5|2
  2|1
 • Saçmalıktan başka bir şey değil. Resmen zihin yıkama. Evli bir adam karısından başkasına bakmamalı, kadın ise evli bir adama o gözle bakmamalı.

  5|1
  0|1
 • Üşenmeden ve utanmadan yazmış. TEBRIKS

  4|3
  1|0
 • Bide çok faydalı bir konuymuş gibi uzun uzun anlatmış!

  5|1
  1|0
 • Ahlaksız olun i*ne olun haysiyetsiz olun diyorsun resmen beğenmedim bu benceyi.

  5|2
  3|1
 • En saçma en edepsz paylaşım. tebrikler

  4|3
  1|0
 • Gerçekten ustaca kaleme alınmış buram buram tecrübe kokan bir başyapıt.

  Korkaklar anlayamaz böyle bir ilişkiyi. Özellikle yedek olan kişi ile ilgili kısım o kadar doğru ki!

  Herkesin okuması gereken bir bence, yine tebrik ediyorum.

  2|2
  10|2
  • Allah senden razı olsun. Evlilik kurumu içinde eşlerin görevleri var ve bunların en başında da cinsel mutluluğun ve tatminin de sağlanması ve ilgi, alaka, sevgi, saygı, sadakat ve bağlılıktır. Cüzdanı alan ertesi gün bambaşka bir insana dönüşüyor ise kusura bakmasın sen ilgilenmez adam yerine koymaz isen başkası pek ala da koyar ve dibine kadar da haklıdır, aşktır, sonsuzluktur...

 • Kızlar Devam
  25

Erkekler Ne Diyor 26

 • En önemli kural,
  Eşine yakalanmayın.

  0|0
  9|4
  • Fenomensiniz, bir de 35 yasindasiniz lakin gönül olarak ne fenomensiniz, ne de 35 yasindasiniz, neyse ki bir gün eşiniz de size yapınca, ona da tavsiye verirsiniz, bana yakalanma da naparsan yap diye.

  • @aycaaltin42 ağzına sağlık kardeşim

 • Eğer evliysen ve evliliğinden memnun değilsen boşanırsın. Aldatmak hiçbir durumda savunulamaz, mazereti olamaz. Evlilik kurumunun kutsallığına ve verilen sözlerin gerçek olmasına çok önem veririm. Aldatmak yerine boşan, sonra ne yapıyorsan yap. Bu kadar.

  8|0
  0|0
  • Hala anlamıyorsunuz. Burada mesele aldatma değil. Aldatılmışlığın yarattığı mutsuzluğa bir çare bulmak, hayatını bir düzene sokmak çabasıdır desteklenen. Eşler bir birine sahip çıkmıyor, önemsemiyor, ihmal ediyor, seksten kaçıyor, sevgisiz ve ilgisiz bırakıyor ise başımızın çaresine bakmaktır mesele. Tabiki boşanmak en ideali ama bazı sebeplerle hemen boşanamıyorsunuz, taraflardan birinin inadı nedeni ile yıllarca da sürebiliyor davalar. Bu gibi hallerde zaten böyle ilişkiler oluşuyor ve hiç biri aldatma değildir. Yeni ilişkinizde her iki trafta ciddidir, samimidir, sahiplenirler, sahip çıkarlar, destek olurlar, amaç boşanabilmek ve yeni bir yuva kurmaktır da zaten.

  • Hepsini Göster
  • Gerçekten mi? Neden ilgili davaları bir inceleyip, aylarca, yıllarca boşanamayan çiftlerin neler yaşadığını da görsen diyorum. Kimse anasından sapık ve manyak doğmadı. Hayat devam ediyor ve aşk bir yolunu bulacak, destek alacak, dayanma gücü bulacak, sabredecek, dayanacak, savaşma gücü bulacaktır.

  • @kahriman17 Aldatmanın izahı olamaz, dilinizi boşa yormayın.

 • Bunun üstüne, Nasıl boşanılır konulu bir bence şart

  7|1
  1|1
 • ahlaksızlık için yol göstermek... kanım dondu..

  3|1
  1|0
 • Sen bunu yazmaya bir de ugraştın , vakit mi harcadın. Bunun yerine evli insanların ilişkilerini nasıl tazeleyebileceklerini , nasıl birbirlerine sahip çıkabileceklerini yazsaydın ya. Ne kadar da güzel bilgiler veriyorsun insanlara. Yazık. Insanların daha da ilgisini çekiyim diye mi ugraşıyorsun bu yazıyla? Yani evli misin bilmiyorum ve hanımına herhangi bir söz söylemekten Allaha sığınırım. Şimdi sen diyosun ki benim karımı da eğer sevdiyseniz ve aşık olduysaniz sıkıntı yok istediģinizi yapabilirsiniz mi diyorsun? Şimdi diyorsun ki benim annemle babam evliyken anneme bir adam anneme aşık olduysa sıkıntı yok annem de istiyorsa istediklerini yapsinlar. Yoksa ben mi yanlis anladim?

  4|0
  1|1
 • Aşırı berbat ve saçma bir post olmuş

  6|1
  1|0
 • Aferin ne güzel örnek oluyorsun. Başına geldiği zaman da böyle geniş olabilecek misin bakalım?

  3|1
  1|0
 • bana ters

  4|1
  0|0
 • Gereksiz bence olmuş

  5|1
  2|1
 • Aşk ile olan her şey karşılıklı olduktan sonra ve sorumluluğunu aldığımız sürece demükemmeldir, doyurucudur, her şeye değer ve tüm yazılanlara evet diyorum...

  1|0
  5|0
 • Gereksiz.
  Günün sonunda eşi tarafından öğrenildiği taktirde herhangi bir maddeye oturtulma sonucunun %99 olduğu şeydir. Adam olun. G. tnz başınız oynamasın :)

  3|1
  2|1
 • 10 derste mezhebi genişliğin dersi

  2|0
  1|0
 • bir an bize b. k atacaksın sandım da değilmiş :)

  1|0
  0|0
 • Birader aynı muameleyi senin eşine yapsalar "buyur, afiyetle ye" mi dersin?
  Olabilir, evli bir bayandan hoşlanabilirsin,
  ozaman kadın boşanacak, bu kadar basit.

  1|0
  0|0
 • Başına gelseydi, böyle bir yazı yazamazdın BENCE...

  5|0
  1|1
 • Bana pek uygun değil

  5|0
  1|1
 • Çok şerefsizce

  2|0
  1|0
 • Bence fiyaskodan ibaret.

  0|0
  0|0
 • ahlaksızlığa çanak tutan embesil ergen

  1|0
  1|0
 • ya yakalanırsa

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  6
Yükleniyor...