İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

RenkliRuya

1- Bütün ailesi beni biliyor.

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

Erkeğin ailesiyle tanışmayı büyük birşey sanar kızlarımız. :D
Bunu ilişkinin ciddiyet garanti belgesi olarak kabul ettikleri aşikardır.
Erkeğin annesiyle bol bol telefonlaşılır olabildiğince yakın durmaya çalışılır.Buda bir tatiktir
Evine gidiyorsa mutlaka hamaratlık gösterisini ihmal etmez.

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

Ne yazık ki işler herzaman öyle yürümez.İliskinin garantisi filan değildir bu.
Erkek ilişkiyi sonlandırdığında aile herhangi bir rol oynamaz ve yarın başka bir kızıda tanıştırabilir.

2- Sürekli evlilik hayalleri kuruyor.

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

Erkeğin evlilikle ilgili atıp tutması,çocuk isimleri düşünmesi,pembe panjurlu ev vs bu kızcağızlarımıza ümit olur ,içten içe sevinirler benimle gelecek düşünüyor diye kendilerini buna inandırırlar.
Bu evlilik muhabbetide erkeklerin çoğunlukla kullandığı kozdur.
Cinsellik muhabbeti etmek istiyorsa hele ,evlilikteki ilk gece muhabbetinden girer olaya ,bizim saf kızımızda evlilik lafını duyunca bir bocalar bu durumda. :D

Ancak o öyle konuşmayla olmuyor be canım. :)
Laf çok icraat yok.

3- Kendi aramızda yüzük bile taktık.

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

Buda herhangi bir ciddiyet içermiyor.Kuyumcudan iki yüzük alıp etrafta onunla dolaşmak evcilik oynamak gibi birşey.Hatta liselilerin oyuncağı oldu.
Cidden evlenecek adam alır yüzüğünü teklifini eder.Sonra istemeye gelinir aile arasında artık söz ,nişan neyse kesilir.

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe

Kendinizi kandırmayın kızlar. Sevgiler

#modernzamanlarinsovalyesidirmotorcu

İlişkilerde Kızların Gözünü Boyayan 3 Klişe
58
61
Görüşünü yaz
61Kız Görüşü
58Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • ayfonuolmayangörl
  Çok doğru, özellikle yüzük meselesi. Senin yanında o yüzüğü takıp, başka kızların olduğu ortamlarda çıkarmadığı ne malum? Erkeklerden her haltı bekleyeceksin.

  Emeğine sağlık!
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • SinirliBiber
  Bunları birebir yaşadınız mı?
  Görüş hala geçerli mi?
  • RenkliRuya

   Yok ben zaten 1.5 ay içinde evlenmiş biriyim :D okadar vaktim olmadı :p Ondan öncede ciddiyet muhabbetlerini girip kimsenin didisinin didisiyla yüzgöz olmadım.
   Tamamen gerek burada okuduğum gerek gerçekte bana anlatılan hikayeler ve sadece kadınların derdini anlattığı bir platformdan okuduğum ve cıkarttığım sonuçlar bunlar.

  • iloşşumm

   şu an evliliğiniz nasıl

  • Mortdecai

   Çok çabuk evlenmişsin şimdi olmasada ileride yazık olcak sana ben 2 ayda evlenmiş bir ailenin tek oğluyum 2. çocuğu yapacak vakitleri olmadan boşandılar inş allah sanada olmaz

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6057
 • barraquda
  Şahsen evlenmeyi dusunmedigim bir kızı asla annemle tanistirmam..
 • coffeyyJohn
  Mesele eğer iki insanın bir ömrü birlikte geçirmesiyse evlilikte bunu garanti edemez (Bkz. Boşanma, altınları alıp kaçan erkek-kadınlar).

  Önemli olan birlikte yaşama duyulan istektir yani sevmek önemli. Ondan dolayı asıl amaç bir ömürü bir kişiyle mutlu mesut geçirmekse evliliği amaç edinmek yetersiz kalabiliyor. Bundan dolayı bir adamın sevdiğini yazdığın maddelerdeki şeylerden (aile ile tanıştırma, pembe panjurlu ev) anlamazsın senin yanında geçirdiği vakitten, vakit geçirirken mutlu olmasından anlarsın. Evlilik takıntılı gibi geldin biraz.

  Amaç evlenmek değil evlenmek bir ömür boyu mutlu olmanın bir aracıdır. Amaç bir ömür boyunca sevmektir ve uzun vakitler geçiriliyorsa birlikte evlilikle de taçlanır zaten. Bunun içinde ailesiyle tanıştırıyor mu, çocuktan bahsediyor mu demek yersiz.

  Sana katıldığım nokta ise evlilik laflarıyla kızları mutlu eden erkeklere çok da inanmayın. Ben de dolaylı yollardan bunları söyledim. Biraz da kızların evlilik takıntısı yüzünden kaynaklanıyor bunlar. Bunu empoze eden de toplum, yaşın geçiyor vs. söylemleri. Zaten amacı evlilik olan için değil benim söylediklerim amacı sevdiği insanla bir ömür geçirmek, beraber olmak isteyenler için. Önemli olan yan yanayken güzel vakit geçirmek, mutlu olmak. Bunları yapabiliyorsanız daha evlenmeden mutluluğu yakalaya bilmişsiniz demektir.
  • RenkliRuya

   Burada amaç evliliği garantilemekten çok bu vaadlerle kandirilmamayi görmelerini istedim.
   Yoksa evlenince bosanabilirsin , nisanlaninca nisani atabilirsin. Problem, hic olmayacak abuk sabuk insanlarin bu boş vaadler ve hareketlerle kızları kandiŕmasidir.
   Kizlarinda bunlara bakip zor durumda kalacaklari seyleri veya istemedikleri seyleri yapmamalari kendilerinden taviz vermemeleri.
   Senin bakış açın mantıklı ancak bu benceyi gerek burada gerek gercek hayatta gerek kadinlarin dertlerini anlattigi platformlari okuyarak dinleyerek ortaya cıkarttım ben malesef.

  • coffeyyJohn

   İşte neden-sonuç ilişkisi olarak ortaya çıkıyor malesef. Kızların ne olursa olsun evlilik beklentisi o kızı elde etme yolunda yetersiz, özgünvesiz hisseden erkekleri bunları söylemeye itiyor. İstediklerini başka şekilde söylemeye gücü yetmeyen adam bunları söyleyerek şansını deniyor. Kızlarda normalde hayır diyecek şeylere bu söylenilenler yüzünden tav oluyor. Burada biraz kızlarda da iki yüzlülük var. Normalde hayır olacak cevap evlilik yolunda ilerlenecekse de hayırdır. Kızlar da bu istenilenleri yaşamak istiyor kısaca kandırılmak istiyor. İstemeyen hiçbir kadına bir erkek bir şeyler yaşatamaz. Bunları yaşamak için yalan söylemek zorunda olan taraf erkekler. Toplum erkeklere senin saklaman gereken şeyler var deseydi erkekler kızlardan bu adımı yani yalan söylemeyi beklerdi. Maalesef kandırmak erkeklere verilmiş bir görev bizim toplumumuzda. Kimisi dürüst olur kandırmaz kimi erkekte omurgasızdır kandırır. Şu var ki kimse, yapılan bir yanlışın tek suçlusu değildir.

  • RenkliRuya

   Bencede cevap yine hayır olmalı cunku kandirmiyorsa bile nikah gunu alıp anlaşmazlık sonucu ayrılanlar var. Kaldıramayacağı yükün altına girmemeliler ama kafa yapısı böyle işte..
   Neden diye sorduğunda aldığım yanıtlar bunlar
   Ailesi beni biliyordu
   Evlenecektik oyle soyluyordu
   Yuzuklerimiz bile vardi
   Onu kaybetmekten korktum
   Kendime bağlamak istedim.
   Başkalarına gitmesin diye :)) ve uzuyor..
   Ve evet birçok kıza evlilik dediğin zaman akan sular duruyor ve yazımdada belirttiğim gibi buyuzden bunu erkekler koz olarak kullanıyor.
   Ben bu konuyu bu yönden ele almak istedim.

  • Hepsini Göster
 • suskun_deli
  Tabi bu davranışlar hep yalan olacak değildir ama cidden kızların gözünü boyayan davranışlar olduğu kesin. Kimseye kesin gözüyle bakmazsak yanlışlarımız daha az olur. Bu yazı da bu konu hakkında güzel bir uyarı yazısı olmuş, ve cidden çoğu kişiye iyilik etmiş oldun :) Tebrik ederim güzel bence :)
 • g___ozgur
  Arkadaşlar altta bunlarla kızların kandırıldığını yazmış. Ancak gerçekten niyeti ciddi olan biri için. 1. Erkeğin ailesi gelini olarak kabullenmişse o kızı emin olun erkeğin babası ve annesi gelin kızımı üzme deyip erkeğe kızarlar. Kaldı ki erkek ayrıldı nişan döneminde erkeğin ailesi baskı yapar erkeğe. Tabi gerçekten ailelerinde rızası varsa emin olun gelin kız prensesler gibidir kayınpederi ve kayınvalidesinin gözünde. 2. Evet gerçekten romantik erkekler vardır. Pembe pancurlu ev belki kuramayacak maddiyat açısından ama en azından mumlarla donatılmış bir sofra hazırlayabilir. Ama parası olursa saray yavrusu gibi bir evde yaptırır. Cinsellik konuşmaz eşini seven akıllı bir insan. Heleki nişanlı bile olsalar ve evliliğe kesin gözüyle bakılsa bile. Hayat bu der yarın ne olacağı belli değil. Kızın günahınada girmeyeyim der ve düğünü bekler. Bundan sonraki aşamada başrol oynayan erkek benim sevdiğim kız benden önce başkası ile ilişkisi olmasın der ama kendiside buna önem verir ve ilk gecesini evleneceği kadına saklar. O yüzüğü parmağa değil kalbe takmak lazım. Sadece parmağa takılmışsa anlamı yok.
  • senhala

   Bizim durumumuzu özetledin resmen. Hoşuma gitti.

 • kızın-teki
  oha ya bunların hepsini bana yaptığı (yapacağı yada) için ciddidir diye düşünüyordum. gözümü açtınız çok sağolun.. kızlar soruyorda okuduğum benim için en yararlı şey oldu :) :) :)
 • duydunuzilinsesini
  hepsini tek tek yaşayıp sonunda bir halt olmadığını gördüm ve en büyük örneğim bu konuya :D ama gittim senin yaptığına benzer 5 ayda tanıdığım biriyle evlendim daha mutlu oluyor insan cidden :) bu arada Allah mutluluğunuzu bozmasın :)
  • RenkliRuya

   Seninkide daim olsun insallah tesekkurler

 • Lavinia_-_
  onu bunu bilmem ben o fincan o lokum ne öyle abi ya!
  hasta oldum osmanlı tarzı fincanlar onların her rengi var kırmızı sarı mavi pembe ve o renklerin ayrı anlamları var kafana göre bir rengi gelen misafire sunamıyormuşsun bir yerde okumuştum :)
 • reallove35
  ama ben sevgilimden ayrılsam önce annem bana tepki gösterir :( annem kızım diyerek sevgilimi arıyor sevgilim annesi ise bana oğlum der her zaman bu da mı klişe :(
  • RenkliRuya

   Bencemde anlatmak istedigim durum çok farklı genel olarak anlaşıldığımı düşünüyorum diger yorumlardan ötürü oyüzden acıklama yapmayacağım tekrardan. Ama senin sorduğuna gelirsek o tamamen kisisel bir durum ben asla esimin annesiyle evlenmeden once aşırı bir muhabbet kurmadım. Aynı sekilde annemde tutup esime oglum oglum diyip durmadı. Ben mesafeli bir insanım. Cok yüzgöz olmaktan hazetmiyorum.

 • BozQurd
  Diğer ikisi haklısında aile ile tanıştırmak gerçekten önemli bişey. İnsan her gezdiği kızı elinden tutup gidip ailesiyle tanıştırmaz.
  Kızlar bunu garanti sanmakla doğru yapıyorlar bence , çünki erkekler sevdiği ve ya ciddi düşündüğü - evlenmek istediği kızı ailesiyle tanıştırır. Bu nettir.
  İlişkinin geleceği ha tamam belli değil her şey ola bilir Allahın taktiri ama en azından kızlar şunu bilsin ki o ERKEK sizinle CİDDİ Düşünüyor
  • RenkliRuya

   Sen öyle düşünüyor olabilirsin ama cidden göz boyamak amaçlı bunu yapan insanlarda hatrısayılır derecede fazla var. Bu bencem tamamen kendi fikirlerden oluşmuyor. Bunu yazmadan önce çok kızı dinledim , cok kızın hikayesini okuduğuma emin olabilirsiniz. Ve sonra yazmaya karar verdim zaten.

  • BozQurd

   Valla her kes kendi çevresine göre konuşuyor. Benim çevremde sadece gönül eğlendirmek için , gezmek için "sevgili" olduğu kızı kimse ailesi ile tanıştırmıyor. Ailesini ne duruma düşürür bir insan düşün bakalım. Sonra o ailenin yüzüne nasıl bakar. Yani benim çevremde öyle biri yok. Kendi çevreme göre konuştum :)

 • Makedonsko
  Ben genelde günümüzde tam tersi örnekleri görüyorum. Civarımda ki çoğu arkadaşım kız arkadaşlarıyla ciddi ama kızlar okuldu, yaşımdı gibi bahanelerle ciddi adım atmaya yanaşmıyor.

  Üstelik bunlar bir kaç aylık değil 2 yıl ve üzeri ilişkiler.
 • PabucumunTanrıçası
  😊😊😊😊
  Senin evlilik hikayeni okumuştum galiba çok hızlı evlenmiştin sanki. Öylesi daha iyi aslında çünkü uzadıkça acaba olmuyor mu diye kuruntu yapmacaksın en azından.
  Biz kızlar her ilişkinin sonunu evlilik sanarız, her ilişkiye bu son ilişkimiz diye başlarız ama gel gör ki sonu hep hüsran. Gözleri açık tutmak lazım cidden.
 • MuratBoy_93
  bak hep merak ettiğim soruyu cevaplamışsın :D bu konuda teşekkürler idden evlenecek adam alır yüzüğünü teklifini eder. Sonra istemeye gelinir önce kız mı istenir yoksa evlilik teklifi mi orda baya kafa yormuştum zamanında :D
 • darkone
  kısmen katılıyorum ancak soyle bır eksıgınız var
  bunlar bir klişe degıl gercekler
  neden gercekler
  bu safhalardan ya da benzer safhalardan gecmeden nasıl evlenılıyor
  bı sekılde hayaller kurulacak
  aıleler tanısacak yuzukler takılacak bu bı handıkap degıl bılakıs cok guzel bır durum
  bellıkı sende yasamıssın 1.5 ay olduguna gore evlenelı
  ha anlasılmadıgı zaman yapaılcak tek sey ayrılık oluyor
  herkeste olacak dıye bırsey de yok
  tamamen sevgı saygı duurmuna baglı
  belkı kızlar atıyor yuzugu ıstemıyorlar
  bu safhalar olması gereken safhalar hıcde bıle kımse kendını kandırmıyor
  • RenkliRuya

   Aileler ile tanisilmasin demiyorum benceyi biraz dogru okumak gerek sadece tanisildi diye buna iliskinin garanti belgesi gibi bakmamak gerek. Cunku hep ciddi dusunuldugu icin olmuyor bu.
   2. Evlilik hayali yani evlenecek insan tabiki hayalinide kurar ama daha ayaklari yere basan seyler konusur sirf kafa ilk geceye gitmez. veya olmamis cocugun ismi konusulmasi fasa fiso..
   Evlilik hayaliyle kandirip nasilsa evlencez diye ciplak fotolar istemeler , cinsel, muhabbetlere girmeler olmuyor mu oluyor.
   3. Yuzuk aile arasinda takilir tutup 2 sevgili kendi kendine yuzuk alip aramizda yuzuk taktik biz dozluyuz nisanliyiz diye bisey yoktur. Okadar yuzuk takmaya merakli olan ailesini alir gelirdi zaten buradaki bence herkese hemen boyle seyler yapiyor diye kesin evlenecek gozuyle bakip kizlarin taviz vermemesi.

  • darkone

   haa çaktım kofteyı sayın edıoturum ama
   senın bahsettıklerın embesıllerı yaptıgı ısler benım kafam oraya gıtmemıstı pardon :)
   haklısın tabı
   ama o zaman ben sey dıyorum
   ornek
   sevgili kelımesı bıle bence cok ozel sevgiden türüyor boyle bır durumda sevgili olmaktan bıle bahsedılmemlı dıyorum ya da aşk dan vs
   cunku bu ısımler cokozel kırletılmemlı
   kız-erkek embesıllerı tarafından cınseytın onemı yok bu durumda zaten kızlarda kandırıyor cook
   kac tane evlı kadın asıldı bana sayısını ben bıle hatırlamıyorum
   once insan olmayı başarabilmeliyiz onu başarırısak cinsiyet sadece cocuk yapmak ıcın gecerlı olur dıyorum ben hep

 • 1ankakuşu
  süper olmuş bayıldım bencene acı gerçekler :D bende yaşadım hepsini iş ciddiye binince anne falan fazda etmez ;) elinize sağlık..
  • hakannet55

   ciddi bir ilişki için aile arasında yüzük takmak işi kesinleştirir mi

  • RenkliRuya

   @hakannet55 Evlendin diye boşanmayacağının, nişanlandın diye Nisan atılmayacağının bir garantisi yok buradaki bahsetmek istediğim konu bunlardan başka.

  • hakannet55

   dogru nişan atma magduru olabiliniyor üstelik karşındaki kişi oynak biriyse kaçınılmaz.. ne yaparsan yap :(

   onun için olgun birini seçmeliyim

 • StravberryRED
  Bu durumda olan her kız da evhamlanmasın ama..

  Vicdanında karşısında ki erkeği sağlam mükayese ederse olayı çözecektir zaten.
  • RenkliRuya

   Bence bu durumlar yaşanıyorsa %90 sıkıntı..
   Cok dikkat ettim surekli "butun ailesi beni biliyordu evlenecektik sevmese tanistirir mi hep evlilikten bahsediyordu aramizda yuzuk bile takmistik" temalı dert konusu dinlemekten olayı ezberledim neredeyse o derece fazla duydum..
   Bu bir tesadüf olamaz :D

  • StravberryRED

   Ama ciddi olan ilişkilerde bu aşamalardan geçiyor.
   O zaman şöyle diyelim; ciddi olupta bu aşamadan geçenler reklam yapmıyor, çocuk yapıyor. :) :)

  • RenkliRuya

   Ben evliyim hicte boyle seylerden gecmedik. Tutup kimse kimseyi ortada fol yok yumurta yokken sulaleyle tsnistirmadi. Veya Anasina yalakalik yapcam diye evlerine gidip hizmette yapmadim. Herkes bilmesi gerektiği kadar taniyordu. Evlilik teklifinden sonra evlerine gittim.
   Evlilik hayalleri altinda salak salak cinsellik muhabbeti yapmadi esim veya hepten dogmamis cocuga don biçmedik zaten 1.5 ay icinde evlendik senelerce hayal kuran var :D
   Kendi aramizdada yuzuk takmadik o sacmaligin daniskasi zaten.
   Evlenme teklif ederken tektaşımı aldi o kadar digr yuxukler aile esliginde takıldı. Oburu kendini kandirmaktir.
   Cok fark var

  • Hepsini Göster
 • -miss-perfect
  Yalnız tespitler çok yerinde olmuş tebrikler..!

  Keyifli bir derlemeydi, emeğine sağlık... :)
 • TaşPrenses
  Ben evlilikten, aileyle tanışmaktan bahsederse kaçıyorum. Yüzük olayına gelince, bugüne kadar ne kimse bana teklif etti ne de ben birine teklif ettim. Belki de evlilikten bahseden biri olunca hemen ayrılıyor olmamdan kaynaklanıyordur.. Lisede benim de arkadaşlarım taktı hep ama bana hep saçma gelmiştir. O arkadaşlarım şimdi hala beraber değiller. Yani bir anlamı olmayan bir şey..
 • Ragnar27
  En güzel tespitte aileyle tanışınca anneyle konusunca tamamdır tespiti kesinlikle öyle bir şey yok tanıştırsakta istemiosak aile pek karışmaz.. Ama istemedigin bir kizida ailenle tanistirirmisin ben tanistirmam
 • aerolite
  Özellikle 1 yazdığın madde konusunda çok haklısın. Diğerleri de doğru tabii. Neden bu kadar evlilik budalasısınız acaba siz türk kızları?
 • Mrs_Sinir
  Katılıyorum. Ailesiyle tanıştım diye havalara giren kafasında evlilik planları kuran çok kızımız var. Kuzenim şu an evli ve 2 yaşında kızı var. Ancak evlenmeden önce benim bildiğim 5 sevgilisi dayımla ve yengemle tanışmıştı kalmaya falan geliyorlardı bana. Hayatta hiç bir şeyin garantisi yok. He bir de verirsem benimle evlenir düşüncesinde olanlar var onlara daha bir gülüyorum :D bir de yalandan kıskançlık yapıp seviyor imajı yaratanlar var ohoo neler var...
 • capricornn
  Erkekler açısından doğru bir bence olmuş ama bende kızlar açısından bir görüş belirteyim. Çoğu kız erkeklerin evlilik muhabbetlerinin masal olduğunun farkında. Cinselliği rahat yaşamak için salağa yatıyorlar kandırılmış hissi verip erkeğe, seninle evleneceğimiz için bunları yaşıyorum yoksa böyle şeyleri asla yapmam izlenimi vermeye çalışıyorlar. Bu iki taraflı bir çıkar oyunu.
 • tatlımelekkk
  Bunları okuyunca kendimi nasıl kandırmışım yıllarca onu anlıyorum arkadaşım güzel bir paylaşım olmuş aklına sağlık 💕💕
 • pilav_ustu_az_kuru_2
  Sanırım evlilik uzak bana yani nikah masasına oturcak kadar bir kızla sevgili olmam aynı evde yaşamak istemem elin kızıyla :)
 • ipekyolu
  Evet kızlar yemeyin bu ucuz taktikleri..
  Ciddi adam böyle göz boyamaz.. Ne gerekiyorsa hiç oyalamadan "tak diye" yapar..
 • 2_wild
  Sen şimdi bizim işimizi niye bozuyosun ki. Sonra kızlar güvenmiyo bize. Günah günah :D
 • Melek0034
  Aynen taktigi ögrenen önüne gelene uyguluyor ama bunlarında anlamı kalmadı çünkü sadece taktik oldugunu biliyor bazılarımız
 • natsu
  ciddi olmadığım birisiyle hayal kurmam ve ailem ile tanıştırmam herkes böyle mi bilmiyorum ama bence böyle olması gerekiyor.
 • Bilal1153-_
  Sevgiliyle cinsellik konuşmak için gerdek konusunu açmaya gerek yok. Sevgilin sonuçta.
  • RenkliRuya

   O kişilerin tercihine kalmış bir durum herkes sevgiliyle cinsellik konuşmak istemeyebilir. Ki neyini konuscaksinki oturup bana göre boyle.
   Ama bu konuda cekinceleri olan konusmak istemeyen kizlari bu şekilde muhabbetlere cekmeye calisanlar var :) buradada çok okudum."Sevgilim ilk geceden bahsetmek istiyor" diye.

  • Bilal1153-_

   Tabi, icraat önemli

 • Semayk
  haha))) aynen aynen. Ben azeriyim ama hemen hemen bizde de geçerli bunlar.
 • Stanniss
  Sen nasıl evlendin bunları yapmadan , hapishaneden filan mı kaçırdılar seni?
  • RenkliRuya

   Yoo normal tanıştık flört ettik. Ve flört ederken tutup ailesinin icine girip kimseyle yuzgoz olmadim hic evine gitmedim herkez bilmesi gerektigi kadar biliyordu.
   Evlenme teklif ettikten sonra 1 kez gittim evine annesini görmeye oda 1 kez bizimkilerle gorustu sonra aileler tanisti hemen ve istemeye gelmek için tarih belirlendi.
   Tutup sacma sapan ilk gece napariz ayy olmayan cocumuzun adı ne olsa diye degıl daha yere basan muhabbetlerimiz vardı.
   Yuzugude kendi aramizda takmadik. evlenme teklif ederken tektasimi takti sonra istemeye gelindiginde diger yuzuklerimiz takildi.

 • ÇokBilememişKız
  Güzel bir bence olmuş, çok yerinde cidden eline sağlık :)
 • tutkumhmt
  ben hepsine katılıyrum bırebır basıma geldı cunkı gayet guzel olmus
 • KubaR
  10 numara 5 yıldız yerinde tespitler. Eksiği var fazlası yok...
 • typef
  Kizlar icin bir tur seyler cok onemlise buyuk takintisya neden erkekleri yerden here vurular yok erkekler okuzdur yok erkekler killi gobeklidir hem killi bakimsiz bir erkek hemde pempe panjurlu ev iron in once gideni.
 • What-is-Love
  Bu yazılanlar günümüzün kızları için geçerli değil.
  18-27 yaş aralığında ki günümüz kızlarının kriterleri bellidir
  Bu saydığınız klişeler ile de alakası yoktur...
 • impossssible
  Yeterince karamsarca. O zaman kimseye ve hiçbir şeye güvenilmemeli, yok öyle bir şey. Bu kadar gereksiz olabilir bir yazı. Umut varken, hayaller varken insanı ayakta tutan; bunlara yer yok. Psikolog olarak söylüyorum.
  • RenkliRuya

   Yazımın ne amaçla yazıldığını %70 insan anladi siz anlamadıysanız birşey diyemem psikolog hanımcım.
   Benceyi işkembemden uydurmadım.
   Derdini okuduğum dinlediğim bir çok kadından yola çıkarak bu benceyi hazırlamak istedim.
   Psikolog olup bunlardan bir haber olmakta çok ilginç doğrusu.

 • Hllal
  Ellerine sağlık önermen çok güzel. fakat bir erkek önemsediği kızı ailesiyle tanıştırır. Herhangi bir kızı değil.. Sonra fikir uyuşmazlıkları olabilir ayrılmak zorunda kalınabilir bunlar istisna.
 • BeyefendixL
  Niye anlattn l*n bunları nasl kandırcz şimdi kızları :)
 • majestetuncay
  çok sert ama bir o kadar da güzel bir bence olmuş..
  emeğinize sağlık..
  örnek alınması dileğiyle..
 • Seniilgilendirmezbee
  Hepsini yaşadım ve sonuç husran. bu yazılanlar tamamen doğru bende artık sevmiyorum kimseyi hevesim kaçtı
 • 1Afitap
  Kendi arasinda yuzuk takmak nasil etkiliyor bilmiyorum bir ozguven geliyor. bir gümüş parcasi insanlar evliyken ayriliyor da 😃 genelde ergen kisiler yapiyor bunu.
 • Hifromhumanity
  güzel ve de aynı düşünce yapısına sahibim tebrik ettim (Y)
 • Melikşah_
  Cuk oturmuş hepsi :) hele ki 3'ncü madde.
  Ellerine sağlık.
 • bigbadwolf0
  Hayatta kimseye olduğundan fazla güvenmeyecen.
  Gayet güzel olmuş tebrikler.
 • bornovya
  vala okadar doğru söylüyorsun ki :) işte bu yüzden evde kaldım :)
 • lale355
  Hahah bende annesiyle tanışmıştım ama kadını aramışlığım yok ne gerek var daha sevgiliyken ne diye samimi olayım demiştim o zamanlar :D
 • mmrlk
  bnim sevgilim olmadı bunun icin dogrulunu bilemm ama guzel bir bence cevremde orneklerini gordum
 • Askiyasamak
  onu bunu bilmem de ben kizla Nisan falan dusunursem ailemle tanistiririm
 • micmac
  Bütün ailesini tanıyorum, ailesi de beni tanıyor, geri kalan iki madde yok, evlenmicez de , sanırım beni sevmiyor değil mi?
 • mami1000RR
  Bu iş telefon dolandırıcılığı gibi her gün TV den izleriz ama hala kandırılanlar olur :)
 • gamzeliiiimm
  ahhh ahhh 5 yılımı hepa ettim şimdi başkasıyla evlendii :(
 • HAKDAN
  yerinde bir benc eolmuş ama aileler bilsin ama çok fazla konuşmasınlar sonu hüsran oluyor
 • STeRiL_MiKRoP
  E ne gerek var insanları kandırmaya evlilik nedir ki? :S Tamamen karşıyız o kuruma?
 • 96omerta
  Ailenin bilməsi onemli tabiki ama salak salak kendi aramizda yuzuk taktik ne büyük Nisan olmalı
 • Kallavi
  ilk maddeye kesinlikle katılmıyorum, diğer ikisi için sonuna kadar hak verdim..
 • ProBug
  Butun okul mu bilmeli aile mi? Ya uzaya cikma hayali mi kuracagiz? Ya da adak mi kesecegiz soz mu? Sonucta hayal ediyoruz.
 • Mutluyuzbiz
  Güzel paylaşım
  Umarım bir şeyler çıkarmışsınızdır kızzlar😊
 • peterpan1111
  Bunları bilmiyordum kullanıp kızların gözünü boyayım :D
 • siyahcorap
  Ben ilk geceden bahsetmem haftada kac kere yapmk istemesini sorarim ☺
 • scorpion026
  Buna benzer bir bence yazmistim cok dogru bunlara kizlar kanmamali
 • Daha Fazla (57)
YÜKLENİYOR...