Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Demir_Toprak

Herkes gerçek aşkı bulmanın derdinde. Kimisi kız arkadaşından, kimisi erkek arkadaşından şikayetçi; kimisi de aşkı hiç bulamamaktan şikayet eder hale gelmiş. Bırakın bekarları, evlilerde de durum çok farklı değil… Evlenmek için alık olmak ya da gerçek aşkı bulduğuna inanmak gibi ön koşullar da aranmıyor ne de olsa günümüzde...

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Karşındakini beğenmeyenler ya da doğru insanı bir türlü bulamayan bizler, sürekli şikayetçi olan ve yakınan bizler… Peki ya bizler ne kadar doğru insanız? Bir yerlerde de bizler çekiştirip duruyor olmasınlar sakın?

Aman dikkat, “Hayat bu Facebook’a benzemez; bir yerlerde hakkınızdan konuşulur ama size bildirim gelmez…” Umalım ki hakkımızda hep güzel şeyler söyleniyor olsun…

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Peki, sürekli merak edip durduğumuz bu doğru insanı bulmak, şikayet etmeyeceğimiz bir insanla hatayı paylaşmak, mutlu olacağımız bir hayatın sahibi olmak için bilmemiz gereken sırlar nelerdir?

1- Dürüst Olmak:

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Günümüzde genelde çıkara dayalı ilişkiler peşinde olunduğundan olsa gerek ki, artık dürüstlük kavramı daha da değerli olmaya başlamış:

"Evli olduğumu bilirse benimle görüşmez ki!"

"… yaşta olduğumu söylersem benimle ilgilenebilir."

"Bakire olmadığımı saklamam gerekir."

"Çok param olduğunu bilmemeli..."

Ve benzeri kaygılarla ne yazık ki dürüst olamıyoruz, açık konuşalım yalan konuşuyoruz ama sütten çıkmış ak kaşık gibi etrafımızı eleştirmeye devam ediyoruz. Neymiş? Dürüst olmamız gerekiyormuş..

2- Küçük Dağları Yaratmış Gibi Ego Sahibi Olmamak:

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Herhangi bir cinsiyet ayrımına gitmemize gerek yok. Ukalalık, tafra yapmak, kibirlenmek hem dinen hem de insani olarak uzak durulması gereken kavramlar. Unutmayalım ki, herkes eşit yaratılmıştır ve herkes sevmeye ve sevilmeye layıktır.

3- Cinsel Beklentileri Ön Planda Yaşamamak:

Günümüzde çoğu birliktelik ya da birliktelik girişimi, bir cinsel ilişki amacıyla başlıyor. Ancak, ardından geriye ne kadar fazla kırık kalp, onur, gurur ve mutsuz ve pişman insan kalıyor..

4- Menfaatler için Kendini Satmamak:

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Küçük ya da büyük hiç fark etmez ancak, menfaatlerimiz sözkonusu olduğunda şayet görüş ve düşüncelerimiz yerine göre değişiyorsa orada bir sorun var demektir. Doğrular değişken değildir. Nihai doğrular, neticesinden biz zararlı çıksak da doğrudur..

5- Değer vermek / Saygı Duymak:

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe

Karşınızdaki insana değer verip ona saygı duymanız, emin olun ona duyduğunuz aşkta daha önemlidir. Neden mi? Aşk bir şekilde bir süre sonra bitecektir ancak, değer verdiğiniz insanla nasıl güzel vakit harcayacağınız bilirsiniz? Düşünce ve sizden beklentilerine saygılı yaklaşırsanız, kusursuz bir ilişkiye sahip olacaksınız ve hatta siz bu şekilde yaklaştıkça, partnerinizde de duygusal ilişki anlamında çok ciddi iyileşmeler göreceksiniz.

Gerçek Aşkı Bulmak İçin, Doğru İnsan olmak için 4 Temel Gerekçe
4
3
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Mükemmel görseller, içerik tam manasıyla beni büyüledi.
  Samimiyetin ve doğal üslubunu çok beğendim lütfen devamını getir çünkü harika bir yazma yeteneğine sahipsin.
  Önce "iNsAN" olmak asıl şart sonra mutluluk ardınca geliyor zaten emeğine, yüreğine sağlık <3
  Görüş hala geçerli mi?
  • Demir_Toprak

   O kadar yakın, içten, samimi ve yapıcı bir yorum yaptınız ki, artık parmaklarım kilitlense de yazarım ben birşeyler... Yazdıklarımın doğru yere gittiğini, beğenildiğini görmek ise, benim için bir ömre bedel... Çok teşekkür ediyorum tekrar. Takipte kalırsan tüm yazılarımda hatırlatma yapıyor olacağım. Henüz sitede yeniyim ancak Profilimdeki soruların arasında bir erkek neden aldatır adlı bir makalem daha var. Okumanızı tavsiye ederim. Mutlu kalın...

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Emeğinize yüreğinize sağlık...
  Görüş hala geçerli mi?
  • Demir_Toprak

   Çok teşekkür ederim. Sizlerin de yüreğinize sağlık...
   😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

32
 • Sweetangel45
  Bunların hepsi bende yok ama hayatımda hiç sevgilim olmadı. Güzelim, iyi biriyim, üniversite okuyorum ama sap gibi yalnızım hep. Doğru insan olsan ne yazar. Karşında adam gibi insan olmadıktan sonra. Kimi sevsem beni hiç zaman sevmedi sevenim de yok hayat acımasız. Yanlış insan doğru insanın kıymetini bilmez. Doğru insan hep yalnız kalır. Bazıları da şanslarına doğruyu bulur. :/
  • Demir_Toprak

   Hayatın acımasız olduğu, karşılıksız verilen Sevgi'nin ise boşa harcandığı yönündeki tespitlerine üzülerek katılıyorum. Ama kendine haksızlık yapıyor ve en az hayat kadar acımasızca yargılıyorsun kendini.

   Bizim için daha neler kadar devam edeceğini bilmediğimiz şu hayatta sevmek ve Mutlu olmak olmalı ilk gayemiz. Ama nedense ben de dahil olmak üzere herkes karşısına çıkacak olan doğru kişinin bir an evvel çıkmasını bekliyor. Unutma gelişleri güzel kılan bekleyişlerdir. Yeterki gelecek olan kişi doğru kişi olsun. Ben Zaman'ı durdurur tüm saatlerimin pillerini çıkarırım gerekirse... Eminsem beklediğimde onun geleceğine, Zaman bile artık teferruat olur benim için...

 • _hera_
  Çok çok güzel yazmissin.
  Biz nasilsak karsimizdakinden de onu beklemeliyiz. Akışına bırakmak lazim elbet gelir bizi bulur yasanilcaksa
  • Demir_Toprak

   Olumlu görüşün ve desteğin için çok teşekkürler... Hayatın, hepimizin karşısına doğru kişileri çıkartması dileğiyle...

 • Hpolat0121
  İnsan bazen çok yanlış insana bile aşık olabiliyor. Bu anlattıkların ve devamında gelen güzel huylar sadece (+) katar.

  ~ Emeğine Sağlık ~
  • Demir_Toprak

   Çok teşekkürler. Doğrudur. Sizlerin de yüreğinize sağlık. ☺️

 • yazyagmurları
  Emeğinize yüreğinize sağlık...
 • NeverWarrior
  Hepsi bos boyle bir ulkede.
YÜKLENİYOR...