Efendi Erkekler Neden Hep Kaybeder? Kezban Lafı Nasıl Ortaya Çıktı?

Karmasutra

Merhaba,

Bu yazımda biraz bu konular hakkında konuşmak istiyorum. Erkeklerin efendi ve kızların kezban olması bir günde olan bir şey değil arkadaşlar. Bunların oluşmasında coğrafi, kültürel etkilerin önemi çok büyük.

Efendi Erkekler Neden Hep Kaybeder ? Kezban Lafı Nasıl Ortaya Çıktı ?

Erkekler Neden Efendi Oldu?

Çook çook eskiden (ki hala öyle sayılırız) ataerkil toplum yapısı vardı. Erkek egemen toplum. Erkek avlanır, erkek vahşidir, erkek savaşçıdır, erkek ülkeyi yönetir.

İlk çağlarda savaşmazsan, ölürdün. Hiç kimse karnı acıktıgında mc donalds'a gidemezdi. Avlanmak zorunluydu.

Daha sonraki zamanlarda erkek savaşçıydı. Bkz ; Gladyatörler, Yeniçeriler, Krallar, Beyler.

Günümüze geldiğimiz zaman erkek artık ya beyaz yakalı ya mavi yakalı. Savaşçı ve avcı olmamızı gerektirecek bir durum yok. Artık her şeye para. Ne kadar paran varsa o kadar güçlüsündür.

Bizden önceki nesil, yani annelerimiz, anneannelerimiz 17-20 yaşlarında evlendirildi. Hal böyle olunca pek de erkek seçme şansları yoktu. O yüzden zaman geçtikçe aradığı bütün erkek özelliklerini erkeğe yüklemeye çalıştılar.

''Kıza değer ver, kıza çiçek al, sevdigini söyle, kıskan'' Bunları uygulayan erkek, hiçbir kızı etkileyemedi. Çünkü yanlış olan bir şey vardı. Bu erkek olgun yetiştirildi, 35-40 yaş kafasında yetişti. Oysa 20 yaşında bunları uygulayınca friendzone'a girecegini annesi ya da anneannesi söylememisti ona.

Kadın nesli tarafından büyütülen erkek çocukları pısırık oldu. Savaşçı, avcı özellikleri kayboldu. Oysa kızların bilinçaltında hala savaşçı erkeklerin çekici oldugu algısı vardır. Bu yüzden kaslı erkek gördükleri zaman erirler, bu yüzden ''parfümden ziyade erkeğin testeron kokusunu'' daha çekici bulurlar.

İşte böyledir erkeğin efendi olmasının sebebi. Tabiki bunu değiştirebilmek sizin elinizde. Eğer uyanışa geçerseniz ve efendilikten kurtulursanız yavaş yavaş çevreniz azalacak, sizi artık kolayca kullanamayacaklar, alfa erkek olacaksınız, ve kadınları çekecesiniz. Friendzone sizin için hayal olacak.

Peki Kadınlar Neden Kezban Oldu?

Kızlar da bu coğrafaya doğdukları için ''cinsellik=tabu'' olarak yetiştirildiler. ''Sakın eve geç gelme, evlenmeden ilişkiye girme değerin kalmaz, göster ama elletme, yelkenleri hemen suya indirme''. Sürekli bunlarla büyüyen hanım kızımız, cinsellikten her zaman korktu. Ve bunu bir silah olarak kullanmaya başladı. ''Şöyle böyle yaparsan sana veririm'' ''Beni hak etmen lazım çünkü benim vajinam var'' moduna girmeye başlayarak ''kezban kültürü''nün yayılmasına vesile oldular.

Onlar da böyle yetiştirildi çünkü. Daha sonra da bu kezban ve efendi erkekler çocuklarını öyle yetiştirecek. Bu yüzden kültürlerin ve geleneklerin değişmesi gerçekten zordur. Amerika gibi, Hollanda gibi olmamız gerçekten çok zor. Evet toplum içinde efendi olmayan erkekler ve kezban olmayan kızlar var. Ama bu oran yarı yarıya'dır. Ki genelde cinselliğin asıl tabu olarak görüldügü doğuda bir aile 10-15 çocuk yaparken, batıda 1-2 çocuk yapar aileler. Bu yüzden bu oran %30'a %70'e doğru kaymaktadır.

Buradaki fark şudur ;

Kezban kişisi, cinselliği kullanır. Ya gösterir vermez, erkegin parasını yer. Ya da gösterip verir, erkegin parasını yer. Yani parayla vajinayı takas eder. Onlara göre önemli olan kadın vajinasıdır, erkegin bir önemi yoktur.

Oysa cinsellik iki kişi arasında yasanan karsılıklı bir alış-veriş'tir.

Kezban kızlar son derece gereksiz ve tehlikelidir. Genelde böyle olan kızlar kendilerini geliştirmez. Okusa da çalışmak istemez. Zengin koca bulup gezmek tozmak ve adamın parasını yeme peşindedir. ''Hayatım bana o ayakkabıyı alırsan akşam sana şöyle böyle veririm baak'' derler. Vasıfları yoktur, oksijen israflarıdır.

Mesela avrupalı bir kadın cinselligi kullanamayacagını bilir. Hiçbir amerikalı ya da avrupalı kadın erkeği cinsellikle kandıramaz. Çünkü orada cinsellik yaşı 14-15. Ve bakire tartışmaları yapılmaz. Bu yüzden kadın kendini başka yönlerden geliştirir.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Efendi Erkekler Neden Hep Kaybeder? Kezban Lafı Nasıl Ortaya Çıktı?
7
8
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
8Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  O derece kezbanlar var mı harbiden ya :D hiç denk gelmedi bana genelde güvendiğinle sevdiğinle yaşarsın cinselliği para için yapacak ya da bişeyler elde edebilmek için yapacak kıza hiç denk gelmedim yazık ne denilebilirki
  Görüş hala geçerli mi?
  • Karmasutra

   Cunku onlar senin arkadasin. Emin ol senin icin mukemmel bir kiz arkadas, sevgilisi icin kezbanin teki olabilir. Arkadaslikla sevgililik cok ayri

  • Gizli Üye

   Ben hiç kimseyi gözümde mkemmel tutmam dahası kusurlarını yüzlerine carparım arkadasım diye olmayanı oldurmam gözmde :) ama gercekten bir amac için yatanı ilk kez duyuyorum vay bee neler varmıs dedim.

En İyi Erkek Görüşü

 • hakannet55
  mantıklı tabi dogru

  ama ya paran olucak ya da asteriks gibi olucan saf olucan ama güçlü gibi görünücen
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

67
 • selcukbey
  https://hizliresim.com/8QrqmA
  Buda evlenmiş halleri. :)
 • seyyah
  Alfa erkek olmakla kaba saba bir birey olmak arasındaki ince çizgiyi tutturmak gerek.
 • sabahadek
  kizlar duydunuz demi hadi canlarim benim rahat olun ozgur olun kendinizi erkeklerin kollarina birakin
 • Helinaa
  Yazı zeka kokuyor. 👏 çok beğendim.
 • herooo
  güzel konuya değinmişsin
 • Hpolat0121
  ~ Emeğine Sağlık ~
 • Kurai
  Okumaya değdi :) eline sağlık.
 • Ammaaann
  Emeğine saglık çok doğru tespitlerde bulunmuşsun
 • Cyber49
  eline sağlık :D
 • Bakırköylüm
  Helal Olsun!
 • Chocnette
  İki konuyu iyi bağlamışsın.
 • NarÇiçeği92
  Bunlar sadece genelleme
  • Karmasutra

   Bu yasta bu zeka. Tebrik ediyorum.

 • Gizli Üye
  Güzel bir yazı olmuş bu konuya da açıklık getirmişsin kendi düşüncelerinle emeğine sağlık beğendim yazını :)
YÜKLENİYOR...