Yakın Arkadaştan Sevgili Olur mu?

Gizli Üye

Yakın arkadaştan sevgili olur mu?

Bence'm de kanka ayağı g*t ayağı gibi saçma şeyler okuyacağını düşündüyseniz yanılıyorsunuz. Ben burada bir kaç aylık kankalardan değilde 8-9 yıllık dostlardan bahsediyorum.

Gerçekten şu zamana kadar en yakın arkadaşıma aşık olacağım aklıma gelmezdi. Önceleri sadece, sürekli yanımda olan daimi dostum olduğunu bilirdim. Şimdi işler değişti.

Görüldüğü üzere günümüz gençleri birinden ayrılıp diğerine bundan ayrılıp ötekine hafta gün dinlemeden koşuyorlar. Acaba hiç acı çekmeden, duygunun ağırlığını hissetmeden ne kadar devam edebilirler? Çıktığı kızların ismini duvara teker teker yazıp her ayrıldığının üstünü karalayıp listeye yenisini ekleyen beyler mi dersiniz, sabah biriyle yan yana oturup hızını alamayınca diğerinin dudağına koşan kızlar mı dersiniz. Ne derseniz değin hepsi mevcut ve inkar edilemeyecek düzeyde hepimiz farkındayız.

Bizim olayımıza dönecek olursam; bir insanın en yakın arkadaşına beslediği samimi duygulardan daha sevimli ne olabilir, günümüz ilişkileri mi(!)

Bahsettiğim gibi en yakın arkadaşı karşı cins olmayanlar bunu anlayamayabilir. Ben onun benim yanımda olmasından o kadar mutluyum ki, sesini duymadığım gün, nefesini hissetmediğim an çok daha zor geçiyor.

Yakın Arkadaştan Sevgili Olur mu?

Nerden bilebilirdim ki bir gün o adamın hayatımı değiştireceğini..

Yakın Arkadaştan Sevgili Olur mu?

Her şeyi bir kenara koyup mantıklı düşününce "olmaz o benim kardeşim, erkek\kız kankam" demeyi bırakıp ve gerçeği gördüğünüzde olurunun olduğunu anlarsınız.

En yakın arkadaş dost nedir biliyo musunuz? İki ay önce tanışıp kaynaştığınız değilde yıllarınızı birbirinize adayıp ayrılmadan birlikteliğinizi sürdürebildiğinizdir.

En yakın arkadaşınızdan sevgili olur, evet. Hatta çok mutlu bir aileye kavuşacağınız eş te olur. O adam\kadın sizin geleceğiniz ve geçmişiniz olur.

Ne kadar güzel değil mi?

Hayra karşı..

Yakın Arkadaştan Sevgili Olur mu?
62
54
Görüşünü yaz
54Kız Görüşü
62Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Bal gibi olur, hatta en güzel ilişkiler böyle olur.
  Biz 3-4 yaşlarından beri tanışıyoruz, lego dizdiğim, evcilik oynadığım, uzaktan kumandalı araba kullandığım oyun arkadaşımdı, sonra okula başladık birlikte ödev yaptık, birlikte günlük tuttuk. Her sayfasında aynı şeyleri yazdık. :) Çok kavga ettik çok küstük, çok kırıldık, birbirimizin omzunda bulduk teselliyi, birbirimize başkalarını anlattık, başkaları için birbirimizin omzunda döktük gözyaşlarımızı, başkası için içerken birbirimizin yanındaydık.
  Liseden sonra anladık ki biz aslında birbirimiz için vardık.
  O 3-4 yaşlarındaki lego dizdiğim minik oyun arkadaşımın şimdilerde yüzüğünü parmağımda taşıyorum?
  Mutluluğumuzun tarifi dahi yok.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Drejevic
  Çok kazık bir sorunsal bu. İkilemdir hatta. Eğer gerçekten sevgi varsa ve iki taraf da birbirinden elektrik alacaktır ve dünyanın en kuvvetli ilişkisi doğacaktır. Kök salar dalları yeşerir bu aşkın, meyve verir. Bu aşkın neticesinde doğacak bir çocuk her yaşında eskiyi hatırlatır, geçmişe özlem duymazsınız. Çocuk sizin için ayna olur çünkü.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5361
 • TomFord_
  Zaman gösterdi ki samimiyetin dozu kaçınca illaki birinden biri diğerine aşık olmaya başlıyor. Çünkü derdin oluyor onun omzunda ağlıyorsun, sevincin oluyor ona sarılıyorsun aklına gelebilecek her şeyi onunla paylaşıyorsun. Eh birde onunla tanışmadan önce başta bir fiziksel çekim aldıysan illaki bir süreden sonra oraya geliyor. Zaten istisnalar harici aşırı yakın erkek/kız arkadaşlıklarına bakın genelde hep bir hoşlantıyla başlamıştır ama o anki şartlar el vermediğinden ilerleyememiştir. Sonra bu hoşlantı çok büyük bir muhabbet ile arkadaşlığa dönüşmüştür. Dönüşmese bile genelde kişinin kendisi de bunu inanır bir süreden sonra. Ardından samimiyet çok ilerleyince bir gün bir bakmışsın o eski hoşlantın çok güçlü bir şekilde geri dönmüş. Karşılıklı olursa ne ala ama değilse en yakınındaki insanı kaybetmenin acısı cidden çok ağır olur. Bu yüzden insan birisini gerçekten seviyorsa bence samimiyetine biraz dikkat etmeli. Şimdi benim bu dediklerime ithafen itiraz eden kişiler olacaktır illaki fakat bunu kimse bilemez. Arkadaş olarak ölene kadar da arkadaşlığımız oraya dönmedi diyemezsiniz. Nice insanlar var ki birlikte devirdikleri yıllar sonra birbirine aşık oluyor. Bu her zaman bir risktir ve bunun bir risk olduğunu arkadaş olan iki kişi de çok çok iyi bilir.
  • Gizli Üye

   Çok haklısın

 • Naughtybynature
  Tabi ki olur.. zaten evilikik bir ömür boyu beraber yaşama sanatıdır.. Saygı ve sevgi çerçevesi içinde.. Senin hem saygın hem sevgin var.. Gerisi hikaye zaten.. İlişkiniz hayırlı olsun.. En sağlam evlilikler bu tip arkadaşlıklardan çıktığını düşünüyorum.. Umarım hayırlı olur senin adına..
  • Gizli Üye

   Cok teşekkür ederim 😊

  • Naughtybynature

   Rica ederim ((:

 • kripton94
  Mantık ve duygu ilişkisi gerek bu zaman
  En yakın ile olabilir ama kanka kardeşim sözlerini her zaman saçma buldum Karşı cinsle daha yakınım hiç birine bu sözleri dedirtmem
  Olabilir bence ama bilinmez kader biraz
  • Gizli Üye

   Dogrudur

 • DreamerCat
  Mantıksal olarak oluru olacağını ve olduğunda da sağlam olacağını düşündüğüm ilişki türü fakat bensel olarak düşündüğümde oluru yok maalesef. Dost dost olarak kalmalı görüşündeyim ve ondan ayrılırsan seni kim teselli edecek diye düşünmekteyim.

  Sizin için hayırlısı olsun :)
  • Gizli Üye

   İnşallah 😊

 • NikotinKolik
  Hayırlısı diyorum
  Ama bana kalırsa hepsinin yeri ayrı kalmalı
  Dost / arkadaş / kardeş / sevgili
  1 kişiden 4ünüde beklemek ya da ...
  1 dosttan sevgilin olmasını beklemek saçma geliyor bana.
 • yanlizkedi
  Olur tabiki çünkü birine sevgili olarak yaklasinca ister istemez bizi beğensin diye farklı davranirız ama kankan olduğunda her konuda gayet doğal neye sinirlisin neye uzulursun hepsini bilir seni koruyup kollar sana benzer en önemlisi sana benzemese senin gibi olmasa arkadaş olmaz ki dimi 😊
  • Gizli Üye

   Haklısın

 • _Black_Heart_
  Aman tanrım 2. resim bneim klibimdeki resim :D
  https://www.youtube.com/watch?v=J9lbC0kIK3E
 • hugherlouf
  Dost kişisine bakış açınıza bağlı bir durum. Bende mide var, bu nedenle olmamalı. Dost diye baktigim kişi kardeşim gibidir. Nikahında bulunurum ama şahit olarak. Kardeşimle aynı kefeye koyduğum on yıllık 2 tane kadın kişisi de dostum var. Bir an aklımdan "acaba" diye geçirdim de, ürperdim. Midem kabul etmez.

  Diğer bir konuysa "iş başka, arkadaşlık başka" deriz ya, ilişki-dost kavramı da böyledir. Dost olarak yıllarca beraber olduğunuz o güzel insanla süper bir ilişki yürütemez, bir süre sonra kopma şansınız daha fazla olur. Hani genel olarak ilişkiler biter ya, ondan. Ve dost dediğim kişi bana karşı bir şey hissediyor veya ben ona karşı bir şey hissedeceksem, dostluk bunun neresinde kalır ki? Dost dediğimiz kişiler, sevgilimiz olamazlar. Arkadaş-dost kavramını karıştırmayın lütfen.

  Bence'nize gelirsek de, gerçekten çok saçma. Giderli bir bence ve sanki 20 yıldır sevgilisiniz gibi yazmışsın. 2 yıl sonra hem dost hem de sevgilinizi kaybettiğinizde tekrar yazarsınız.
 • dil3k
  Yok yea bence olunmaz.

  Sebeb; Arkadas olundugu zaman herseyini bilir kesfedersin. Gecmisinden tutda ne b. k yedigine kadar her huyunu iyi tanirsin.
  Yani sevgililik döneminde olmasi gereken seyler arkadaslik döneminde olmus oluyor, ve sonuc: Heycansiz, tatsiz, tuzsuz iki sevgili mi desem arkadas mi desem.. Bilemedim.
 • RauraR5Auslly
  Olur, çok da güzel olur hem de ^.^ Kendimden örnek: Yakın bir arkadaşımla 9. yılımızda sevgili olduk. Kendisi şu an 2 yıllık sevgilim :) ^.^ *-*
 • kirikbirkaybedenn
  Olursa igrenclik olur. İnsan dostum dediğine o gözle bakiyosa güvenilmez zaten kimseye gerçekten dostça bakamiyordur. Günümüzde daha beter söylemek istemedigim şeyler de var ozaman bu yapılan her kötü şeyi hafifletecek hele ki "kardesim" dediyseniz gerçekten leşsiniz başka bişey değil. İyi günler topunuza linç edersiniz şimdi
 • herares
  dediklerinde haklısın, fakat ben sana katılmıyorum. bir erkekle birlikte olmak ile bir erkekle en yakın arkadaş olmak birbirinden çok farklı kavramlar. hele ki sen bu adamın en yakınıysan onu kendisinden daha iyi tanıyan bir insan oluyorsun. o kendine inanmazken sen ona inanıyorsun biliyorsun ki yapar, tek hareketinden bir bakışından ne düşündüğünü ne demek istediğini anlıyorsun. ve bu kadar iyi bildiğin bir insanla ilişki içerisinde olmak bir süre sonra seni yoruyor. sonra diyorsun ki keşke hep arkadaşım kalsaydı. dostluklarınıza arkadaşlıklarınıza yazık etmeyin, birinin yakınlığını sevmek ve birini o olduğu için sevmek birbirinden farklı şeyler.
  • Gizli Üye

   Boyle dusunmuyorum

 • googlebağımlısı
  hiç aşık olamamak değil, sana aşık olan birini sevmemen değil, aşık olduğunun seni sevmemesidir en kötüsü. dikkatli ol. herkes bir şeklide mutlu olmak istiyor. bazıları adam öldürerek, bazıları farklı olarak, bazıları aile kurarak...
 • Sarivari
  Dostluk, aşka göre cok daha yücedir gözümde.

  Dostum dediğin insan hayatına ilk girdiğinde tohumunu salar toprağa ve birbirinizi tanıdıkça, sıkıntılarınızda omuz omuza oldukça tohum büyür. Sohbetler gübre olur, kahkahalar suyu olur fidanınızın. Sonra zaman geçer şarap gibi yıllanır ilişkiniz. İncecik bedenli fidanınız olgunlaşır ve ağaç olur. Kökleri sağlamdır. O yüzden belki de en şanslı duygulardan biridir dosta aşık olmak.
 • suskun_deli
  Olmasına olur da mühim olan tamamına ermesi :) Tamamına ermezse arkadaşlık da bitiyor çünkü sevgililikten istifa ederseniz :)
 • Sakaryalim
  Arkadaştan sevgili olur. Çünkü arkadaş olarak tüm doğal hallerini bilir. Kasılmazsın. Rahat olursun. Huzur ve mutluysan senden iyisi yoktur. Mantıken bakıldığında da sana uygunsa pekala da güzel olur.
 • sbuses
  Olur. Birbirinizi uzun yıllardır tanıyor olmanız ilişkide çokta büyük avantaj olur. Ama uzun yıllar boyunca birbirinize kardeşim diye seslenmediyseniz tabi. Bu şekilde kardeşim kardeşim sonra aşkım bana iyi bir izlenim vermiyor maalesef.
 • aysedemir01
  Arkadasdan olabilirde ama arkasa kardesim gibisin sen benim kardesimsin kardesimdende ötesin diyip de sevgili olanlari ya da asik olanlari anlamiyorum bir insan kardesi gibi körüpte nasil olur da sevgili olabilir ya da asik olabilir gercek kardesimize böyle birsey hissedebilirmiyiz hayirrrrr ohalde sen beni kardesim gibi görmedin o gözle bakmadin demektir ama tabi arkadaslik farkli birsey orda olabilir derimm
 • PerfectPor
  Neden olmasın ki, adı üstünde arkadaş ve ayrıca ki senin kanından değil, birşeyin de değil sadece arkadaş yani bunu bu kadar büyütmenin bir manası yok bir çok insan bunu söz konusu ediyor ama saçma bence olmuş.
 • Erdal_Gümüş
  tabiki de sevgili olur güzelim. birincisi bu sana küpe olsun.. bütün erkekler için geçerlidir. hiç bir erkek hoşlanmadığı bir kızla samimi arkadaş olmazz... !!! arkadaş gözüyle gördüğü bir kızla da fazla samimi olmaz !!! merhaba nasılsın orda biter... eğer ki bir erkek sürekli senle takılmak gezmek istiyorsa bilki senden hoşlanıyordur.
 • dark_love8
  güzel olur ama riskli bence çünkü eğer bir şeyler yolunda gitmeyip ayrılırsanız çok yakın bir arkadaşını kaybetmiş olursun. Bir de biz sadece arkadaş kalmaya karar verdik konusu var. O da bana çok saçma geliyor çünkü hiçbir zaman tekrar eskisi gibi arkadaşlığınız olmaz. Yine bir şeyler eksik, uzak kalır. Eskisi gibi samimi olacağınızı sanmıyorum.
 • Osiris
  yeterince tanıdıysan kafana uygun biriyse bal gibi de olur
  • Gizli Üye

   Cok guzel 😊

 • TinaaaG
  hemde öyle bir olur ki hatta çok ta güzel olur bence. Abim ve yengem mesela 6 ay çok yakınlarmış ama sonra aşk gelmiş kapıyı çalmış :D hatta bence daha iyi tanıma fırsatın oluyo karşındakini saçma gelmiyo bana
 • Mugiwara-ya
  Bence en güzel sevgili yakın arkadaştan olur. Sevgili olmadan önce arkadaş olmak gerekiyor. Hatta yakın arkadaş olmak gerekiyor. İkilinin yeterince anlaşıyor olması gerekiyor.
 • PrezerlatifDoğan
  bir erkekle kız kanka olamaz zaten. olay mutlaka bu tarz bir yere bağlanır ya da bağlanamaz arkadaşlık biter.
 • GoodJob1
  Bence olmaz efendim olmaz. Çünkü adı üstünde dost yani senin herşeyini bilen biri bir önceki sevgilinle çıkarken yaptıgınız şeyleri ona anlattınız diyelim bu o kızın aklına sizinle çıkarken gelmicekmi ve birde şu var eger ayrılırsanız ne olucak? hem en yakın dostunu kaybetmiş olucaksın hemde sevdigini boşluga düşeceksin.
 • SextraOrdinary
  Olur olur biz de biliyoruz olur. Kisaca uzun sureli de olsa kanka ayagi got ayagi iste yavrucum. Kapi ona cikiyor. Buyurun budan alalim sizi, mutluluklar.
 • TürkSolu
  Belki olabilir ama ayrılınca arkadaşlık ve dostluk biter , çevrenden bir kişinin eksik olmasını göze almak gerekir.
 • phantomboyy
  11 ay kostum pesinden kanka veya kardes demiyoduk birbirimize ama sonradan benim bir arkadasim soyledi ona siktiri yedik cok yanlis anlasildim uzun bir hakaret mesaji geldi daha neleri var bana babam olsun sen olme diyodu en son wp dan 2 sayfa hakaret etti ben ne yaptim goruldu kalbini kirmak istenedim onun dedigi hicbiaeyi ben yapmadim kendi de biliyodu ama sadece beni parcalamak istedi uzun suredir dost oldugumuzdan zaaflarimi biliyodu enetkili yerlerden vurdu hep benim elimin ustunde degilde milletin belinin altinda olmayi tercih etti sevmek suc degildir veya sevgiye karsilik vermemek suclamiyorum onu beni yanlis anlamis olabilir ama keske hakaret etmeseydi kirildim kizsaydim gecerdi ama kirildim iste aylardir gecmiyo
  • yarenbirsen

   Geçer insallah. .
   Acıklasaydın keske.

  • Gizli Üye

   Boyle dusunen birine aciklamak gereksiz @yarenbirsen

  • phantomboyy

   hakkimda eminim ileri geri konusuyodur yapmadigimivenden iyi bilsede simdi gelse kabul etmem kirildi bir kere ama insalalh beni tercih ettigi insanlar ona yamuk yapmaz

 • olymposbebegim
  Ne olursa olsun en yakın iki arkadaştan sevgili olur çok yolunda giden huzur veren bir ilişki olur karşılıklı sevgi söz konusudur ama asla tutkulu bir aşk olamaz.
 • husso
  Olur tabi ki neden olmasın? Bir kadın ve bir erkek varsa ortada akraba olmadıkları sürece her şey olabilir.
 • astopia
  Şuana kadar okuduğum en güzel benceydi. Ayrıca olabilir yani hatta sağlam ilişki olur
  • Gizli Üye

   Cok tesekkur ederim 😊

 • RedLacquer
  En yakın erkek arkadaşım, en yakın kız arkadaşlarımdan birisinin eski sevgilisi. Allah korusun. Hiç başka gözle baktığımı düşünemiyorum bile. Arkadaş, arkadaş olarak kalmalı. Senin için de hayırlısı olsun.
 • isimyokısraretme
  o zaman bu şarkı sana gelsin :D
  https://www.youtube.com/watch?v=acvIVA9-FMQ
 • sirgasizgis
  Zaten olmaz demiyoruz, yadırgadığımız bu değil. Her iki cinsin de bunu bilip yakınlaşmaya devam, ironik olanı da inkar etmesi. Muallak, çirkin ilişkiler...
 • akincelik
  tabi 7 8 sene sonra arkadaş gördüğünü seversin
  sonuçta ister istemez bir birinize karşı duygular kıskançlıklar yalanlanamaz
 • sananeşekerim123
  ben zaten bir kizla erkegin kardes gibi buyumedikleri surece kanka olabileceklerine inanmiyorum ikisinden beri eninde sonunda hoslanir vs vs
 • Kumasbay
  Bence olabilir. Zamanında yaşadım da çok güzel oldu hatta. Tek problem, eğer (bak eğer diyorum) biterse arkadaşlığın da bitecek olması :/
 • Trendyy
  Yakın arkadaş en az şaşkınlık yaratan sevgili modeli... Öyle biri aşktan bahseder ki imkansızdır baktığında... Ama gönül akıp gidiyor işte imkansız falan dinlemiyor... Ben en imkansız olana teslim oldum
 • asosyalsosyolog
  Güzel soru. Olur bence en yakından tanıdığın insan sonuçta ayrilmamaya bakın.
 • engin_dolphin
  çohhhhhhhhhhhhhhhh iyi olur çohhhta güzel iyi olur hayır zaten anlaşıyosun daha ne arıyosun kki işte
 • themarmarasea
  tamamını okumadım bencene ya da kişiliğine saygısızlıktan değil linki aldım gündüz okuyacağım bu saatte kafam götürmez
  ama başlığa göre fikrim sevgili olmayan yakın arkadaş mı kaldı :D
 • 1tommy
  Gereğinden fazla yakinlastigin sevgiliden bile sevgili olmazken kanka dediğim birine yazacagima gay olurum. Bizde kardeşe yan gözle bakılmaz.
 • melek80-80
  Yakın arkadaştan duygular karşılıklı ise daha iyi sevgili olur. Yakın arkadaşlar birbirini ddaha iyi tanır. Bu yüzden daha sağlıklı bir ilişki olur
 • yrenn
  olmuyo denedim herşeyini arkadaşken analttığıiçin tanıdığın için cok iyi ne yalan söyleyebilyo ne sen ciddi anlamda ona inanabilysun..
 • eahand
  Tabiki olur sevgilimle 2 yıla yakın bir zaman aynı sınıftaydık falan okulda kötü davranırdık hani dalga geçerdik birbirimizle ama whatsapp da sabahlardık bazen sonra meğerse bana aşıkmış şu an 7 ay olucak ve gerçekten aramız çok iyi en azından samimi oluyorsun üzülmüyorsun
 • de_javu
  En yakın dostun eşin olması kadar büyük bir şans çok nadir denk gelir...
 • SuskunAdammm
  Bence çok doğru bir karar.
  Birbirinizi 8-9 sene yani yeterince tanımışsınız.
 • insitiable_54
  Kanka ayağı g*t ayağı bunu her zaman savunurum. Çünkü ben erkeğim bir erkeğin hem aklından geçeni hem ne hayal ettiğini okurum. Ama bir bayan ne aklımdan geçeni okuyabilir ne hayalimdekileri tahmin edebililr. Anlaşılamayan nokta bu aslında. Ben her kız arkadaşımla sevgili oldum başka türlü olmuyor çünkü bir zaman sonra alışıyosun başka sevgili bulsa kıskanıyosun. Sevgilisi arkadşlığınıza duysa bozmaya çalışıyor yıllardır arkadaşım deyip kız bu kez ayrılıyor erkek bu kez umut ediyor beni seviyor diye. Veya tam tersi oluyor. Mümkün mü sizce arkadaş kalmak böyle. Olmuyor işte kızdan arkadaş olmaz erkeğe. Erkekten arkadaş olmaz kıza. Ya eş olur ya sevgili.
 • asikondemo
  Olur. Ama tek tarflı aşktan olmaz. senin düsündüğün duyguları onun da hissetmesi lazım. yoksa dostluk da biter. bu böyledir. tek taraflı aşk platonik olmaktan ileriye gitmez
 • Valerié0
  En guzeli bence.. Seni en cok taniyan bilen, anlayan o' sonucta :')
 • herakeskin
  Kesinlikle katılıyorum daha önce başıma gelmedi ama en sağlam en güzel ilişkiler dostlukla başlar
 • SonofHorus
  Aynı olay benim başıma geldi yakın arkadaştık dışarıda gezerken bir haraketi aşık etti ama sanırım sevgili olunmuyor
 • SevgiMeyvesi
  olur tabi neden olmasın.
  zaten eş demek Hayat 'arkadaşı' demek.
 • ProqrammeR
  Oluyor merak etme :) 6 ay arkadaş 6 yıl sevgili kaldık :)
 • Güzelimtatlıyım
  Kanka falan bırakın bu Ayakları hayatta neler oluyo bumu çirkeflik neden olmasınmış bal gibi de olur... Kardeş deglki soncta bir kan bağı yok çünkü oLur yaanii
 • Problemyok
  Bir söz vardır: bir erkek ile bir kadın yetmişine kadar dost kalamaz.

  Kankadan da olur bence
 • yolcu3434
  bir insana bu kadar anlam yüklemek duygusal değil mantıksal bir birlikteliktir
 • kreyzikasapdiriliş
  Kizlarin hepsiyle genelde ayarlamak icin konustugum icin :)))) genelde ya sevgilim oluyolar ya da red ediyolar kanka olmadim hic
 • elinisobayadegmeCIS
  olmaz. onların zamanında kimlerle nasıl ve ne kadar çıktığını biliyorum
 • Daha Fazla (54)
YÜKLENİYOR...