Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Sevgilinizin, " Beni aldatıyor mu? Beni artık sevmiyor mu? Kendisini sürekli İrdeliyorum ve kendisinden şüphelerim var. " gibi cümleler kurduğunu duyuyorsanız geçmiş olsun, güvensizlikten ötürü dağılabilecek bir ilişkiyle karşı karşıyasınız.

Bu tarz soruları sevgilinizden duyuyorsanız belli ki güven verme konusunda hatalarınız var gibi. Peki bu güven nasıl verilir? Şöyle madde madde açıklayalım.

Herhangi bir yere giderken sevgilinize haber verin

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Bakkala veya markete giderken haber verin demiyoruz tabii ama mesela arkadaşlarınızla buluşacaksınız, gece geç saatlere kalacaksınız veya uzun bir seyahatiniz olacak. Bu tarz durumlarda kesinlikle ve kesinlikle haber verin. Tabii bu haber verme olayı karşılıklı olmalı, orasını bir netleştirelim. Böylelikle sevgilinizin size karşı olan güveni artar. Kim istemez ki huzurlu bir ilişki?

Olayı sakın ve sakın " Anam babam sanki, bir de izin isteyip haber mi verecem? " diye anlamayın. İzin istemiyorsunuz zaten, haber veriyorsunuz.

Kendiniz gibi olun, başkası gibi görünmeyin

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Eğer sevgilinizle olduğunuz gibi konuşamıyor ve bir rol yapma ihtiyacı/pembe yalanlara başvurma ihtiyacı hissediyorsanız bunu yapmayın. O sizi, " Siz olduğunuz için " sevmedikten sonra ne anlamı var? Tamam, rol yapıyorsunuz ama bir yerlerde fire verirseniz ne olacak? Ondan sonra toparla bakalım toparlayabilirsen.

Saçma sapan kıskandırma olaylarına girmeyin

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Kıskanmak... Kulağa ne hoş geliyor değil mi? Aranızdaki sevgiyi harlayacak ve sizi daha da bağlayacak falan.

Yok öyle bir şey! Minimal kıskanmalar için üstte yazdığım şey geçerli olabilir ama eğer bu kıskanma işleri büyük şeylerse ve üstüne üstlük bunu bilerek yapıyorsanız geçmiş olsun. Güven vermek istediğiniz birini kıskandırırsanız veya kıskandıracak hareketler yaparsanız o iş orada bitmeye ve yok olmaya başlar. Tabii bir de üstüne üstlük bilerek kıskandırdığınızı öğrenirse tamamdır, bitti gitti o ilişki. Bundan sonrası ayrılık belirtileri vs. diye uzayıp gider.

Arkadaş çevrenizi mutlaka sevgilinizle tanıştırın

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Şimdi bazı arkadaşlar oluyor hani, " Sevgilim olduğunu kimse bilmesin, sosyal medyada da duyurmayayım, gizleyeyim vs. " neden? Bir insan, neden sevgilisinin olduğunu gizlemeye çalışır? Nazar inanışı yüzünden mi sizce? Çok minimal bir istisna ile evet ama onun dışında değil. Neyse, bu başka bir konu. Sevgiliniz varsa arkadaşlar, bunu belli edin ve arkadaş çevrenizle de sevgilinizi tanıştırın. Böylelikle sevgilinizin güvenini de, sevgisini de, ilgisini de arttırır ve arşa çıkarırsınız.

Ketum olmayın

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Benim de şahsen en sevmediğim ve nefret ettiğim bir harekettir şu ketum olma işi. Arkadaşlık, flört vs. ilişkilerinde bile nefret ederim. Örnek veriyorum, bir derdiniz mi var veya sevgilinizle alakalı bir sıkıntı mı var? Söyleyin arkadaşım, açık açık gidin söyleyin, " Ben senden hoşlanmıyorum, ben seni sevmiyorum, ben böyle bir şey yaptım " vb. her ne ise derdiniz konunuz, çıkın söyleyin. Ketumluk = Güvensizlik oluşumu demektir. Yapmayın, siz kaybedersiniz ve karşı tarafın gözünde de dürüst olmayan yalancı birine dönüşürsünüz.

Seviyorsanız ve ilginiz varsa, bunu göstermekten çekinmeyin

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?

Eğer rol icabı ve maddi odaklı şekilde sevgili olmadıysanız, karşı tarafı seviyorsunuz demektir. O zaman öyle davranın. Ne ilginizi, ne de sevginizi karşı taraftan esirgemeyin. Siz, " Çok ilgi/sevgi göstermeyeyim peşimden koşsun, beni cepte görmesin. " gibi düşüncelerle devam ederseniz, kusura bakmayın ama eninde sonunda siz kaybedersiniz. Karşı tarafın güveni ve sevgisi öyle bir zedelenir ki, toksik bir ilişki içinde bulursunuz kendinizi. Bunu yapmayın ve size yapılmasına da müsaade etmeyin. Aşağılık bir hareket çünkü.

Bu söylediklerimi uygulama ve kulağınıza küpe yapma olayı sizde artık. Okuduğunuz için teşekkürler. :)

Sevgilinize Tam Anlamıyla Nasıl Güven Verebilirsiniz?
Cevapla