Aşkın Tanımını Yapıyorum!

Herkese merhaba

İlk bencemde gerçek aşkın tanımını yapmak,içimden gelen duyguları anlık yazmak istedim.Şimdiden göz gezdirenlere tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum.

AŞK
AŞK

AŞK; öyle bir his, duygu ki bizi heyecandan tir tir titreten, onu gördüğünde gözlerin güldüğü, kalp atışlarının hızlandığı her insanın en az bire yaşadığı o eşsiz duygu hani derler ya anlatılmaz ama yaşanır gerçekten de öyle iki kişi arasındaki o muhteşem çekim üçüncü kişinin arada olmadığı her şeye gerektiğinde sırt dönüp, kulağını tıkayıp sadece ikimizin bulunduğu bir evrende yaşasak dediği o duygu...

Aşk karşılıklı tadına doyum olmayan bir duygu
Aşk karşılıklı tadına doyum olmayan bir duygu

Günümüzde karşı cinsi beğenme, arzulama belki hoşlanma duygusunu aşk ile karıştıranlar var. Aşk ne olursa olsun sadece o olsun hayatımda diyebilmektir. Onu olduğu gibi kabul etmek hataları ile, kusurları ile benimsemek gerektiğinde kusurunu bile göz görmeden sevmek. Bu yazımı okuyanlar diyebilir aşk geçici, sevgi kalıcı elbette öyle ama aşkın yerini zamanla sevginin aldığını unutmayalım.

Seven ellerin buluşması dileğiyle...
Seven ellerin buluşması dileğiyle...

Platonik Aşk; En acı veren aşk platonik aşk tek taraflı olan, karşılığını bulamayan, bir umut bekleyen, illa o olsun diyen ama çoğu zaman içte ukte kalan duygu peki bir insan platonik aşık olduğunu nasıl anlar onunla sürekli iletişime geçme istemesi neredeyse 7/24 onu aklından çıkaramaması ama acı olanda karşılığının olmaması.

Aşk denilen duygu karşılıklı olursa lezzetli olur, anlamlı olur. Diğer türlüsü can sıkıcı kişinin kendine resmen eziyet etmesi olur.

İki kişi kavuşursa aşk; Kavuşamazlarsa efsane olurmuş...

Bencemi beğenen, yorumlayan elleriniz dert görmesin 🥰

Aşkın Tanımını Yapıyorum!
Cevapla