Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?

Merhabalar KızlarSoruyor ailesi, öncelikle belirtmek isterim ki daha şimdiden gelecek olan "Mental Olarak Bitik Erkek" yorumlarını görebiliyorum. Bunu 6 senedir görüyorum ve artık o erkeği değiştirmeye çalışmıyorum. Çünkü sen adamı pozitif yönde değişime itmeye çalıştıkça, adam kendi negatif inançlarını sana kanıtlamaya çalışıyor. Öyle tuhaf bir mentalite içine girmiş ki tüm gün evde oturup, sonuç alamadığı için sana da Tip, Para, Statü üçgenini dayatmaya kalkıyor.

O yorumlara sadece şifa ve düzelme dileği dileyerek konumuza başlayalım.

NEDEN KADINLAR KONUSUNDA BAŞARISIZLIK OLUR?

1- Kadın düşmanlığı

Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?

"Kadınlar konusunda başarısız her erkek, kadın düşmanı olur"

Bir dönem benimde içinde bulunduğum grup olduğu için bu sözümü sloganım haline getirdim. Kadınlar konusunda başarılı erkeklere baktığımızda , tipi fark etmeksizin hepsi kadınlar konusunda sevecen, onlarla vakit geçirmekten zevk alan pozitif tiplerdir. Olumlama yaparak asla olumsuz düşünmez ve hiçbir düşmanlık belirtisi sergilemez. Evrimsel Psikolojinin farkındadır ve empati yeteneği yüksek olan kişilerdir. Eğer bir kadın onu reddediyorsa bunun nedenini kendine bağlamaz. Olabilir herkes herkesi beğenmek zorunda değil ki diyerek başka kadınlar da şansını denemeye devam eder. Sokağa, avmye veya herhangi bir kafeye gittiğinizde kahkahaların yükseldiği masaya göz ucuyla baktığınız da bu adamları görürsünüz. Ve genelde çevresinde bir çok kadın vardır. Diğer grup ise bir kadından ret yiyip bunu tüm kadınlara mâl edenlerden oluşur aynı durum erkek düşmanı olan kadınlar içinde geçerlidir. Erkeklere "Erko" diyen, "Kapatılsınlar" diye sosyal medyaya yazdıktan 5 dakika sonra Berkecan'dan DM bekleyen kadınlar da aynı sterotipteki, ilişki materyali olamayacak düşmanlık besleyen kişilerdir.

2- Algıda seçicilik / yanlış inançlar

Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?

Evet geldik en kritik ve en çok rastlanan noktaya. "Kadınlar tipe bakarlar", "Kadınlar paraya bakarlar", "Kadınlar statüne bakarlar" üçgeni.

Evet bir yere kadar bunlar doğrudur ama önemi çoğu erkeğin kendisine dayattığından çok çok azdır hepsinin toplamı %30 diyebiliriz. Tipten başlayalım, bakımlı, şık giyimli, güzel kokan bir erkek aşağı yukarı bu öğeyi zaten halletmiş olur kimse sizden Brad Pitt olmanızı beklemiyor sadece siz mükemmel olma arzusuna yenik düşüp kendinizi buna şartlayarak "Yetersizlik Hissi" yaşıyorsunuz ve kadınlar bu hissin kokusunu alırlar. Aldıklarında ise sizinle olmayı zaten istemezler. Kadınlarla ilişkiler konusunda "Keko" dediğimiz tiplerin başarı formülü budur. Bu insanların vasfı azdır ama kendilerine İrrasyonel Öz güvenleri tamdır. Sen hiç "Ben tipsizim" diyen bir keko gördün mü? Hepsi sosyal medyada bile kendilerini överler.

Bunu yapın demiyorum keko olmayın. Öz güveninizi karşı tarafa şaka ile karışık üslupta belli etmekte bir mahsur yoktur.

Aynı etken diğer 2 şık içinde geçerli. Kimse sizden Dubaili Petrol Kralı olmanızı beklemiyor ancak kendi ihtiyaçlarınızı ve hobilerinizi karşılayacak maddi güce sahip olmanız sizin için önemli bir avantajdır.

Ve daha da önemlisi çoğu erkek Algıda Seçicidir.

Güzel Kız / Yakışıklı Erkek gördüğünde "İşte bak görüyor musun ben haklıyım, adam yakışıklı ve güzel bir kadınla olmuş" derler.

Ancak çoğunlukta olan Güzel Kız / Çirkin Erkek kombinasyonuna bakmazlar onu görmezler.

3- Depresif ruh hali

Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?

Bu çok önemli bir noktadır. Sürekli olarak depresif şarkılar dinlemek seni öyle biri olmaya götüren en kestirme yoldur.

Unutma! Ne dinlersen o olursun.

Arabesk şarkılar dinleyen, efkarlı takılan erkeklerin yanlarına baktığında eğer fenomen vesaire değillerse kadınlar konusunda çokta başarılı olmadıklarını, bunun aksine eğlenceli parçalar yüksek ritimli şarkılar dinleyen eğlenceli erkeklere baktığında ise çok başarılı olduklarını görürsün.

Kadınlar konusunda başarının altın anahtarı eğlenceli olmaktır.

Kadınlar duygusal varlıklar ve çoğunlukla depresif ruh haline yatkınlar. Kadınlar, kendilerini güldüren erkekleri severler sözünün karşılığı aslında "Kadınlar Eğlenceli Erkekleri Çekici Bulurlar" şeklindedir.

4- Yargılayıcı olmak

Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?

Bir kadının yanındayken asla ama asla hiçbir şeyi yargılama. Kadınla birlikte değilken de yargılama.

Örneğin bir kadın ile ilk buluşmanız, kadın gayet kapalı bir şekilde giyinmiş. Kot pantolon onun üstüne kazak veya t-shirt ceket vesaire.

Sen eğer sokaktan geçen croplu veya mini etekli bir kadını eleştirirsen.

"Ya şunlara bak ne haldeler!" Gibi bir yorum yaparsan, kadın senden etkilendiyse sana hak vermiş gibi yapacaktır. Ancak kuvvetle muhtemel seninle bir daha buluşmayacak, buluşsa bile senin yanında rahat olmayıp sürekli uslu ve cici aile kızı rolü yapacak ve seninle hiçbir şey yaşamayacaktır.

Kadınlar, yargılayıcı olmayan rahat adamlara kendilerini ve iç benliklerini açarlar unutma.

Günün birinde eğer ki herkesle birlikte olan bir kadın hakkında "Demek ki öyle yaşamak istiyor mutluysa bir sorun yok" diyebiliyor isen içinden gelerek. İşte o gün Olgun ve Yargısız bir erkek olmuşsun demektir.

Erkekler Kadınlar Konusunda Neden Başarısızlar?
Cevapla