Masal 1: Yürekle Sevmek, Güzel Sevmek, Sadece Sevmek...

AlmanPrens

Bugünkü Bencemizin Konusu: Saf Sevgi 💓

Günümüzde gerçekten sevgi kalmadı… Tüketici bir Toplum olduk. Hemen pes eden, hedefe ulaşmak için her yolu mübah gören, sadece sevmeyi güzel sevmeyi unutan bir toplum olduk. İçimizdeki çocuğu unuttuk, masallara inanmıyoruz artık… Halbuki çocuklardan öğrenecek çok şeyimiz var bence! Belki de masallar, çocukların hikayelerinden çıkaracağımız dersler var….

Masal Dünyasına Hoş geldiniz😁⭐️

Maniler her zaman vardır , önemli olan onları aşmak!
Maniler her zaman vardır , önemli olan onları aşmak!

Bir varmış bir yokmuş. Uzak bir beldede yakışıklı bir çocuk varmış masallara inanmazmış, yolda yürür giderken düşmüş ve uyuya kalmış. Uyandığında baş ucunda bir masal kitabı bulmuş. Kitapta prenses masalları, büyük büyük pembe aşklar varmış. Kitabın arkasında bir bakmış; bir not. Meğer o kitap bir uzak diyarda bir kızın en değerli Aile yadigârı imiş. Kız Masal hastalığına yakalanmış ve o kitapsız uyuyamazmış.
yakışıklı çocuk çok etkilenmiş ve bu kızın kitabını götürmek uykusuz gecelerini bitirmeye yemin etmiş. İncinmiş ayağı ile hemen uzak diyara doğru yola düşmüş. Yolda dağları canavarları aşmış ve sonunda kızın kapısına varmış. Bunu yaparken dağları delerek Ejderhaları öldürerek değil…. Dağları nezaketle eritip şerbet yapmış…. Masumiyet ve cesareti tuz olarak içine karıştırıp ejderhalara ikram etmiş…. O ejderhaların gönlünü kazanıp dualarla göz yaşlarıyla uğurlanmış…. Üstünde düşmanların ejderhaların kanıyla değil düşmanın duasını almış şekilde yola devam etmiş… Ve güzel kızın kapısına varmııış.

Bir de bakmış ki prenses güzeller güzeli bir hanımefendi. İçinden gülmüş çünkü kitaptaki Prenseslerden bile güzel olmuş. Orada aşık olmuş güzel hanımefendiye.

Ejderhayı yenmek kadar, Nezaketle Gitmekte Adamlıktır
Ejderhayı yenmek kadar, Nezaketle Gitmekte Adamlıktır

Yakışıklı çocuk kitabı verip prensese ilanı aşk ile o diyarın geleneği gereği evlenme teklifi etmiş. Prenses kitabı kenara koyup, şu manidar cevabı vermiş: “Ben Masallara inan biriyle evlenmem, ben büyüdüm İyileştim!”

SON⭐️😁

Büyümeyin!

Herkese Teşekkürler 🍀

Masalın Devamını herkes faklı yazabilir …. sonunu farklı Yazabilir …

Masal 1: Yürekle Sevmek, Güzel Sevmek, Sadece Sevmek...
12 Cevap