Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!

Redamancy-4 u

Selamlar


Biliyorsunuz son günlerde fazlasıyla gündemde olan bir şey var açık ilişki.


Böyle kötü bir şeyin iyice normalleştiğini görmek beni üzüyo açıkçası bu normalin yani bu saçma sapan şeyin normallik olmasının önüne geçmek için ufak bir yazı yazmaya karar verdim.

  • Genelde insanlar açık ilişki de hani hiçbir zaman karşı tarafa yalan söylemeniz gerekmez diye söylüyor ama aslında hayır bu böyle değildir ilişki olur normal hatta ilişkinin içinde Yalanlar da olur önemli olan yalanı boyutudur mesela bazen karşı tarafın daha iyi olması için Yalanlar söylersiniz bu normaldir eğer arada hiçbi hiçbir iletişim yoksa açık ilişki değildir bu yani düpedüz kullanmaktır.
  • Sürekli rapor vermek zorunda kalmazsınız diye bir madde var bir kere şöyle ki ilişkinin anlamı budur yani seversin de sevdiğin zaman merak edersin sorarsın bu normal bir şeydir rapor almak vermek ayrı bir şey isterim merak etmek ayrı bir şey eğer merak etmiyorsanız bunun ilişkilik bir tarafı yoktur. Sadece birbirinizi kullanıyorsunuzdur.
Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!
  • Kıskançlıklar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız diye bir madde var kesinlikle katılmıyorum bir insan değer veriyorsa kıskanır kıskanmak herkese özgü bir şeydir Allah bunu insanların fıtratına vermiştir seviyorsanız kıskanırsınız eğer kıskanmıyorsanız karşı tarafa karşı içinizde hiç bir duygu yoktur. Ve yine tekrar edeceğim birbirinizi kullanıyorsunuzdur.
  • Sorumluluk yoktur altında ezilmezsiniz diye bir madde var daha sonrasında sorumluluk almıyorsanız ilişkinin ne anlamı var diye sormak istiyorum yani seviyorsun evet belli bir yükün altına gireceksin gülü seven dikenine katlanır bu bir kuraldır eğer ilişki sana hiçbir sorumluluk hiçbir şey katmıyorsa ilişki değildir tabii ki yine tekrar edeceğim eğer böyle bir şey yoksa sadece birbirinizi kullanıyorsunuzdur.
  • Sadece istediğiniz zaman görüşüp keyif aldığınız şeyleri yaparsınız diye bir madde var saçmalık bir kere seviyorsanız sadece istediğiniz zaman görüşmek değil onun için özel zaman yaratırsınız en meşgul olduğun zaman içinde bile görüşmek istersiniz sevmek bunu gerektirir her sadece ihtiyacınız olduğunda koşuyorsanız açık açık birbirinizi kullanıyorsunuzdur.
Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!
  • Kendinizden Ödün vermezsiniz gittiği yere kadar gitmediği yerde biter açık ilişki de böyleymiş bu saçmalık başka bir şey değil kendinizden fedakarlık etmediğini zaman her ilişki biter bunun açık ya da kapalı diye bir tabiri olamaz eğer işte ben en güzel taraflarını yaşayayım daha sonrasında uğraşamam diyorsanız saçmalık yani eğer gerçekten iyi bir şeyler yaşamak istiyorsunuz ele ya da işte göze gelecek bir şey istiyorsanız fedakarlık edeceksiniz maalesef bu acı bir gerçek ama sonu güzel bitiyor.
  • İlişki yaşıyorsanız başka birisini değerlendirirsiniz başkasından başkasına gidersiniz yani düşününce iğrenç bir şey gibi geliyor bana bunun adı açık ilişkiymiş mesela birisiyle konuşuyorsunuz buluşuyorsunuz her şeyi yapıyorsunuz başka birisini isteyince ona gidiyorsunuz bunla aşk ilişki iğrenç bir şey bence yani bir insan bu kadar geniş olmamalı.
Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!
  • Karşı taraf hayatımızın içinde olamaz açık ilişkide böyle bir şey varmış madem hayatımın içinde olmayacak o zaman neden biz bir ilişki içindeyiz diye insan sormak istiyor bunu duyabiliyorum sizden de yazmak istemiyorum artık ama bu düpedüz kullanmak.
  • Sosyal medya istemek filan böyle şeylerden kaçmış olursunuz yani kısacası bu maddede anlatılmak istenen şu hem onunla bir şeyler konuşursunuz yaparsınız hem de internetten zibilyon tane kişi idare edebilirsiniz demek istiyor.
  • Üstünüzde baskı olmayınca karşı tarafı daha iyi tanırsınız diye bir madde var daha sonrasında buna birazcık katılıyorum açıkçası baskı olmayınca bir insan daha iyi tanıyor ama yinede düşündürüyor açıkçası.
Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!
 • Ve daha sonrasında şöyle saçma sapan bir madde var ilişkide güven sadakat sevgi saygı yoksa aldatma gibi durumlar olmaz çok normal değil mi çünkü güven yok sadakat yok bir şey yok gelecek yok geçmiş yok aldatmak zaten olmaz olamaz Buda yine saçma maddelerden birisi.
 • Günün 24 saati konuşmak zorunda kalmazsınız Buda yine çok algılaşmış bir şey bir kere sevgili olsanız bile günün 24 saati zaten konuşmak zorunda değilsiniz bunun için açık ilişki yaşamanıza gerek yok.
 • Biz şimdi neyiz ilk buluşmada parayı kim ödeyecek ne yiyeceğiz ne içeceğiz ilişki nasıl gelişecek gibi SORULAR kafada olmaz açıkçası en saçması da bu geldi bana çünkü heyecanı bu yani sevgililik işinin heyecanı bu hani acaba beni ne zaman öpecek beni ne zaman bir yere götürecek biz ne zaman konuşacağız ne zaman bir şeyler yaşıycaz ilişki ilişki yapan şeyleri bitiriyorlar.
Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!


İşte bu yazıda da böyle açık ilişki saçmalığını anlatmaya çalıştım gerçekten çok büyük bir saçmalık olmuş yani bunu kim çıkarttıysa insanlığı bitirmeye çalışıyor bence ikili ilişkilerin sonunu getirmeye çalışıyorlar bir şekilde.


Okuduğunuz için teşekkürler beğenmeyi unutmayın.

#reda

Açık İlişki Nedir? 😃 Birlikte İnceleyelim!
25 Cevap