Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

FelFire

En sevdiğiniz konulardan birine el atayım dedim bu defa, Aşk.

Şaka şaka.

Aşkın sona erişi benim konum, büyük çabalarla kurulmuş birlikteliklerin koca imparatorluklar gibi çatırdayarak tarihe karışması.

Hoşuma giden bir açıdan bakma lüksüm var nasılsa diyerek, keyif alarak anlatmaya karar verdim.

Çünkü hayal kurmayı severiz biz insanlar, geleceğimizi hayal ederiz, geçmişimizi, bugünümüzü düşünür dururuz. Nedense bu tuvalde de siyahı çok kullanmayız, varsa yok pembe! Diğer renkleri de tanımak gerek nihayetinde dedim ve sizler için listeledim.

Psikoloji Uzmanlarına Göre İlişkileri Bitiren En Büyük Sebepler!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Yanlış İnsana Yönelen Öfke!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Yorucu bir iş günüydü, patronunuz sizi gerim gerim gerdi ama siz ne yaptınız? Bu öfkenizi gün boyu biriktirip büyüttünüz. Ve akşam olunca evinize geldiniz. Eşiniz kapıyı açtı, sonra şöyle bir diyalog,

-Hoşgeldin hayatım!
-Ne hoşu yahu ne hoşu!

Ne yaptınız? S.tınız. Bu yüzden şu senaryoyu tercih etmelisiniz,

-Canın mı sıkkın bakayım senin?
-Çok kötü bir gün geçirdim, sadece sarılmak istiyorum.

Ve mutlu son. Demek ki neymiş? Öküzlüğün lüzumu yokmuş.

Destek Olmamak/Görmemek!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Hayatınızdaki insan, hani o hayallerini kurduğunuz, rüyalarınıza giren, sözde köpek gibi aşık olduğunuzu iddia ettiğiniz insan zor zamanlar geçiriyor, stresli bir işi var ya da yaşadıklarının altında eziliyor ve depresyonda. İşte bu durumda onun ihtiyacı olan şey sizin desteğiniz, tutun kolundan zorla bir şeyler yaptırın değil tabi ki, hiçbir şey olmasa da oturun yana, tutun ellerini ve "Yanındayım, güven bana, herşey çok güzel olacak." deyiverin.

Ağzınıza mı yapışır? Hm? Hmmm? Ölür müsünüz bunu deseniz?

Bunu yapamıyorsanız, içinizden gelmiyorsa zaten vakit ayrılık vaktidir. Rica ediyorum toplayın bavulunuzu da gidin.

Şefkat ve İlgi Eksikliği!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Bir insan var ise hayatınızda, onu hayatınıza sevginizle aldıysan eğer mecbursunuz bu sevgiyi ona da yansıtmaya. Karşınızdaki bir yere kadar bu sevgiyi talep eder sizden siz göstermeseniz de. Ancak bir süre sonra, hem talep etmekten hem de red cevabı almaktan bıkar. Uzaklaşmaya başlar. (Bu sadece yatak ilişkisi değil. Genel bir durumdan bahsediyorum, aklınız hemen oraya kaymasın. Ayıp. 😒)

Duydunuz değil mi çan sesini? Kimin için çalıyor bu çanlar sizce?

İşte bunları yaşamamak için alıyoruz yerden taşı, atıyoruz çan kulesindeki elemanın kafasına,

"Sus lan, şurda iki romantizm yaşayalım dedik sevgilimizle, içine ettin!"

diyoruz ve sarılıyoruz hiç bozuntuya vermeden. (Bir ara gidin bakın ama, ölmesin gariban.)

Yalan Söylemek!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Hadi ama... Hayatınızda bir insan var, hayatını adamış siz ve siz kalkıp ona yalanlar mı söylüyorsunuz burnu kopasıcalar? E alışacaksınız, bu sahte rahatlık hoşunuza gidecek. Sonra ne olacak?

Farkında mısınız peki bunun güvenin sırtına sapladığınız hançer olduğunun? Bir gün ne olacak biliyor musunuz? Şöyle bir diyalog yaşayacaksınız,

-Nerdesin?
-Hayatım annem rahatsızlandı, hastaneye getirdim.
-Yalan söyleme bana! Kim o s.rtük?
-Diyorum ya, annem.

Heh, gitti mi gariban anne de arada? Değdi mi şimdi bunca rezilliğe? Değmedi.

İletişimsizlik!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Arada kavga etmek güzeldir. Kavga etmekten, tartışmaktan, gerekirse bağırıp çağırmaktan korkmayın, geri çekilmeyin. Onun da sizin de içinizi boşaltmanız gereken anlar olur. Olacak. Olmalı!

Ama bu durumlarda susup kedi gibi sinerseniz koltuğa, o öfkesini atamaz daha da sinirlenir, siz ise içinize ata ata dolar ve artık atacak yeriniz kalmadığında, muhtemelen de en kötü zamanda, en olmayacak anda patlarsınız.

Sonuç mu? Bavul.

Bonus: Çalmak!

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!

Maddi sorunlar günümüz dünyasında her evde her ilişkide olmazsa olmazlar listelerinin zirvesinde yer alıyor. Peki bu maddi sorunları yaşayan insanlar ne yapar?

Daha çok kazanç elde edebilecekleri işler bakarlar, ev masraflarını azaltmaya çalışırlar. Bazıları çok tuhaf bir şey yapar, eşinden/sevgilisinden çalar.

Düşünsene sabah uyandın, eşiniz çantanıza sokmuş elini ve para tırtıklıyor. Çok saçma bir sahne değil mi? Böyle bir insanla nasıl geçer ki bir ömür? Geçmez. Nedense gözümde canlandı sizin çorabınızı kafasına geçirmiş hali, çok eğlendim.

Neyse işte, böylece sıraladık en genel ilişki katillerini. Bu maddelere ilişkin bir sinyal var ise birlikteliğinizde, önlem almaya bakın bir an evvel. Mesela çikolata stoklayın, bir Nutella kaç para haberiniz var mı? Sonra, kağıt mendil, makyaj temizleyici falan.

Allah yardımcınız olsun canlar, ne diyelim. Okuyan yüreklerinize sağlık, sağlıcakla kalın.

#felfire

Madalyonun Öteki Yüzü; Ayrılık!
33 Görüş