Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Sosyetic_SheqiiL

Kadınların Erkeklerde aradığı özellikler ve beklentilerini bir araya toplamaya çalışacağım bu Bencem'de. Çocukluğumuzdan başlayalım, o zamanlar hayatımızın ilk erkek modeli babadır. Mesela Baba çalışkan biri ise, biz kadınlar da çalışkan birini isteriz hayatımızda ya da tam tersi baba eğer sorumsuz biri ise, sorumluluk alabilen biriyle evlenecektir. Babamızı izleyerek öğreniriz bir erkeğin kadına nasıl davranması gerektiğini ve nasıl iletişim kurduğunu. Evlilik modelini öncelikle kendi ailemizden temel alırız. Görünüşlerimiz nasıl farklıysa tercihlerimiz de farklıdır ama hemen her kadının standart beklentileri var.

Peki Kadınlar nasıl bir Erkek modelinden etkilenir ve onu benimser?

Zeki, Espritüel ve Kültürlü

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Hangimiz sevmiyoruz ki, Zekasıyla bizi cezbeden insanları. Her iki cins içinde geçerli bir kriter bu. Espiri kabiliyeti ve şaka kaldırma potansiyeline sahip olan Erkekler her zaman bir adım öndedir. Nerde ne konuşacağını bilen biri olmalı. Hızlı problem çözebilen ve sorun çıkartmak yerine çözüm bulabilen erkekler kadınların her zaman gözdesi olmuşlardır.

Bir kızı güldürebilirsen ona herşeyi yaptırabilirsin. Marilyn Monroe

Kıskanç Olmalı ve Sahiplenmeli

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Lütfen kırmadan ve ukalaşmadan. Kadınlara sorsak, 'kıskanmayan Erkek mi olur ama dozunda olsun' derler ve burda geçen 'dozunda' kelimesi hayati önem taşıyor. Erkek dediğin biraz kıskansın ama bunaltmadan. Kadınlar bundan hoşlanmıyor gibi dursa da içten içe sahiplenilme duygusu gururumuzu okşar. Erkekler de sahiplenmeyi yanlış algılamasın, sahiplenmek asla Kadınların korunmaya muhtaç ve çaresiz olduğu anlamına ve onun hayatı üzerinde söz sahibi oldukları anlamına gelmez.

Kızlar ona ihtiyaç duymayan hiçkimseye ihtiyaç duymazlar. Marliyn Monroe

Güvenirlik ve Dürüstlük

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Kadınlar gözü kapalı güvenebileceği biri olsun ister yanında. Güven, sarılmak gibi, yemek yemek gibi, uyumak gibi bir ihtiyaçtır. Yalandan hiçkimse haz etmez. Dürüst olun Beyler! Bir kadın her zaman aslında doğruyu biliyordur veya çok uzun sürmeden öğrenecektir, en iyisi siz gerçeklerle gelin de, faturanız kesilirken ağır gelmesin. "Pɑhɑlı pɑrfümleri bir kenɑrɑ bırɑkın, insɑn dediğin güven kokmɑlı.", demişler. Her ne kadar erkeklere güven olmaz diye çoğu zaman karşımıza bunun aksini ıspat edenen Erkekler çıkıyor. Ve işte böylesine güvenebileceğimiz bir erkek olduğundan ondan kopmamızda kolay olmuyor.

İki yüzlü olacaksan da hiç değilse bir tanesini güzel yap. Marilyn Monroe

Ahlak, Nezaket ve Saygı

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

"Adam gibi adam" olsun yani şöyle ki, ağzı bozuk olmayan, sürekli küfür etmeyen, ailesi ile iyi ilişkileri olan, parasını kendi kazanan ve gerektiği gibi harcamayı bilen, düzeyli ve dürüst bir adam. Hayat hakkında kararlarını verememiş ve yerini bulamamış Erkekler maalesef ilgi alanımıza girmiyor. Nazik erkekler ise çok fazla abartmadıkları sürece dikkat çekicidirler. Eğer karşısındaki kadını etkilemek adına ekstra bir çaba harcıyorsa bu çok itici olabilir. Birlikte bir ortama girdiğinde erkeğin ona karşı davranışları da çok önemli bir kadın için. Kadını rencide eden, kalabalıkta veya yalnız olduklarında ona kaba davranan bir erkek kaybetmeye mahkumdur.

Gerçek bir aşık sizi yalnızca alnınızdan öperek, gözlerinize bakıp gülümseyerek ya da sadece boşluğa bakarak bile heyecanlandırabilendir. Marilyn Monroe

Bakım

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Tabii kişisel bakım. Bir erkek giyimine kuşamına özen göstermeli. Bu insanların hem kendine hem karşısındakine saygısını temsil eder. Elbette bir kadın kadar süslü ve bakımlı olmanızı beklemiyoruz. Ancak görüntüsüne özen gösteren Erkekler her zaman dikkat çeker ve bir adım öndeler.

Kusurlar güzelliktir delilik ise zekilik ve tamamen saçma biri olmak tamamen sıkıcı biri olmaktan daha iyidir. Marilyn Monroe

:)
:)

Keyifle okumanız dileği ile ✨

Kadınların Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?
67 Görüş