O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

SmellSmoke

Merhabalar.. Bugün ayrılık acısını kısam sürede ve az hasarla atlatabilmek için yapılması gerekenleri paylaşmak istiyorum sizlerle.. Mazi hepimizin kalbinde izler bıraktı ve bırakmaya devam edecek.. Hazırsanız başlayalım.. :) Peki nasıl daha çabuk atlatabiliriz ayrılık acısını..?

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Bırak dökülsün gözyaşların..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Ayrılığın ilk zamanlarında kendimizi afallamış hissederiz, sanki korkunç bir deprem yaşanmış da biz enkaz altında kalmışız gibi.. O dönemlerde '' Kendi kaybetti bana bir şey olmaz'' modunda takılır direniriz ağlamamak için.. Güçlü kişiliğin ağladığın zaman eksilmeyecek merak etme.. Ağlamak zayıflık değildir aksine insani bir olaydır, bundan utanma ve ağlayabildiğin kadar ağla acını yaşa..

Yak bütün fotoğrafları, ona ait eşyaları..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Konuya Tarkan şarkısıyla giriş yaptım diye gaza gelip '' yakarım bu gezegeni yakarım '' moduna geçmeyin, sakin olun.. :D Yaşanmışlıkları bir kalemde silip atmak ve anıları imha etmek kolay değil bunun farkındayım.. Fakat ilişkinize dair ne varsa ortadan kaldırmanız psikolojik ve duygusal olarak onu unutmanıza daha kısa vadede yardımcı olacaktır..

Zaman her şeyin ilacıdır..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Kulağa ne kadar klişe geldiğinin farkındayım ama bu gerçek üzgünüm.. İnsan tüm hayatı boyunca başına gelen her türlü acıyla zaman sayesinde mücadele edebilir bunu unutma.. İlk günkü kadar can yakamaz hiç bir acı.. Zamana ihtiyacın olduğunu kabullenip sabırlı olmaya çalış.. Bu günlerde geçecek merak etme..

Depresyon hırkasını yavaşça yere bırak..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Ayrılık sonrası muhtemelen kendini dış dünyadan tamamen izole etmek isteyecek, oturduğun ya da yattığın yerden bile kalkmak istemeyeceksin.. Bunu aşman çok önemli.. Evet ağla, gerekiyorsa bağıra çağıra ağla ama bu sürekli hale gelmemeli.. Yoksa depresyon kapıda demektir.. Kendini salma ve her gün kendin için bir adım at.. Olabildiğince dış dünyayla bağını koru.. Mümkün olduğu kadar dışarı çıkıp temiz hava al ve hiçbir şey yapmıyorsan kulaklıklarını takıp yürü.. :)

Eski sevgiliyle sosyal mesafeni koru..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Ayrılık sonrası yapılan en temel hatalardan biri de sürekli takip etmek.. '' Nerede, ne yapıyor, kiminle, ben burada böyle üzgünken o mutlu mu? '' gibi düşüncelerin esareti altına girip stalklamaya başlıyoruz.. Onu takip etmeniz hiçbir şeyi değiştirmeyecek unutmayın, daha da acı çekmenize sebep olacak.. Unutmayı bir kenara bırakın daha da takıntı haline getirmiş olursunuz.. Kendinizi geri çekin, ortak çevreniz varsa mümkün mertebe yan yana gelmemeye özen gösterin.. Araya ne kadar mesafe girerse unutmanız o kadar kolay olacaktır..

Arkadaşlar hayat kurtarır..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Arkadaşlar elbette sadece kötü günümüzde yanımızda olmamalılar.. :) Hayırsızlık yapmayın ona göre vefalı olun ki yarın bir gün ağlayabileceğiniz bir omzunuz olsun.. :) Ayrılıktan hemen sonra vur patlasın çal oynasın davranmayın tabi ki.. Fakat acınızın eilk evresini atlattıktan sonra arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmeyi ihmal etmeyin.. Unutmayın mutluluklar paylaştıkça çoğalırken acılar da paylaştıkça azalır ve hafiflersiniz.. :)

Kendinizi boş bırakmayın..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

Bunun anlamını sakın yeni bir ilişkiye yelken açmak olarak algılamayın.. Kendinize meşgul olabilmek adına size iyi gelen hobiler edinin.. Kimi okuyunca kendini daha iyi hisseder kimi yazınca kimi resim yaparken vesaire.. Boş kalırsanız kendinizi toparlamanız daha zor olacaktır çünkü insan hiçbir şey yapmadığı zaman kendine ve geçmişine sarar.. Motivasyonunuzu yükseltmek için size iyi gelen şeylerle haşır neşir olun.. :)

Yara bandı olarak kimseyi kullanmayın..

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!

En sık yaptığımız yanlışlardan biri de budur.. Bir enkazdan kurtulmamışken yeni bir enkaz yaratmak.. Sizi iyileştirecek olan şey bir başkası değil sadece sizsiniz bunu asla unutmayın.. Biten bir ilişkinin ardından hemen yeni birini hayatınıza almanız, zincirleme trafik kazasının sonuçlarına benzer sahnelere sebep olacaktır.. Bunu hem kendinize hem de hayatınıza alacağınız insana yapmayın.. Büyük haksızlık çünkü.. Hem kendinizi daha kötü hissedersiniz hem de hayatınıza yeni dahil olan kişiden istemsizce biten ilişkinizin acısını çıkartırsınız.. Ne demiştik, kendinize zaman tanıyın.. Nasıl olsa zamanı gelince her şey yaşanır..

Bir Bence'min daha sonuna gelmişken hepinize teşekkür eder keyifli günler dilerim.. :)

#smellsmoke

O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!
13
11
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
13Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • filinta1
  7 aylık aşk ve sevgi sürecim oldu. Tanıdığım kızın sadece sevgilisi olmadım, onu yaratandan öte gibi sevmiştim. En kötü anlarında bile ona destek oldum ve moral verdim her anında. Aniden öyle bırakıldım ki anlatamam. Soğuk davranmalar, iletişimi kesmeler, görmemezlikten gelmeler on iki gündür felan böyle. Üç dört saat sonrada yola çıkacağım göreve doğuya gideceğim için. Bu psikolojiyi yaşatıyorsun ya bana beni böyle kalbi ve boynu bükük gönderiyorsun ya. Sayen de delikanlı gibi sevip sevilmemeyi öğrendim. Sayen de kimseye göstermeden erkek halimle ağlamayı öğrendim, ben görevi mi sağ salim bitirip sana kavuşmayı hayal ederken beni hayallerimle baş başa bıraktın :/ gene sana karşı ne küfür ediyorum ne kızıyorum. Ama zalımın kızı şunu bil tamam mı Allah'a havale ediyorum seni :/ Ne zaman sevenlerin karşısına sevdiği gibi sevgili çıkaracaksın karşısına Allahım. Kusura bakmayın arkadaşlar sosyal hayatta kimseyle paylaşamıyorum derdimi dost düşman ayırt edemiyorum artık şiştim. Böyle bir konu görünce içimi dökmek istedim.
  Daha az göster
  Görüş hala geçerli mi?
  • Repeir

   Alisacaksin kardeşim acini yaşa ağla tutma kendini rabbim o kadar büyük ki kimseye yasattiklarini yaşamadan oldurmuyomus buna inan o gözlerden yaşlar dökülecek acini yasayacaksin acinla yuzleseceksin ki daha da gucleneceksin sevmeyeni zincire bağlasan durmaz kardeşim bundan sonra kimseyi sevemem onsuz olmaz unutamam deme unutuyosun arada bir aklına geliyo ama canını yakmiyo inan

En İyi Erkek Görüşü

 • Akrep-Bir_Adam
  Yine çok güzel bir Bence olmuş ve tam 12 de vurmuşsun 😅

  Eline sağlık.

  Evet o acı yaşanacak ve gelecek için hep tecrübe olarak kalıcak.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1111
 • ZayıfFil66
  Güzel olmuş abla beğendim. 👍 ufaktan bir editör gibi kokmaya başladınız sanki. Editörlük alacaksınız yakında hissediyorum. Kapanışı da senin tarzında yapıyorum keyifli geceler.
  • SmellSmoke

   Teşekkür ederim kardeşim çok naziksin 🖤🥂

 • Ms26Ms
  Emeğine sağlık çok sevmeyince hiç birine gerek kalmıyor😂
  çok sevmeyin azizim seveni üzerler sonrada ne yapmışım ben ki derler😕
  • SmellSmoke

   Teşekkür ederim canım 🖤

  • Repeir

   Valla doğru diyosun bu bana da tecrübe bundan sonra sevgi yok

 • Serenia
  Ne kadar güzel kelimelere dökmüşsün. Eline sağlık. <3
 • MektupcuGirl
  Çevremde gördüğüm ki çevrem fazla kalabalık değil genelde ilişki devam ederken kadın daha çok yükü çekerken ilişki bittiğinde erkek daha çok üzülüyor. Biz fazla aşk acısı çekmiyoruz... Bir çikolata yetiyor bazen onu unutmaya diyen bile duydum :D
  • Repeir

   Evet arkadaş çok tuhaf değil mi bu durum

 • ByExrian
  Bir kadını/erkeği hayatınızın merkezine almadığınız sürece ayrıldıktan sonra her günün birlikte bile geçse aşk acısı yaşamayacaksınız. Konu bu kadar basit.. Doğru söyleyeni 9köyden kovarlar , ben oturur dinlerim... Can YÜCEL' de ne güzel özetlemiş tek paragrafta.. AŞkla kalın.O Aşk Acısı Yaşanacak Arkadaş!
 • Ummtşşş
  Gençler buyrun işte doğal kürler tazecik hemde 🦋


  Emeğine sağlık tatlışım 😘😘😘
  • SmellSmoke

   Teşekkür ederim sinyora 😄🖤🌺😘😘

 • ωιтcнєя
  Merhaba,

  Tavsiyelerin her biri müthiş. Eline sağlık.
 • KareciÇocuk19
  Benim ki İmkansız bir Aşk hikayesi
  hayallerimde yaşıyor kendisi
  adını bilmediğim afetin ta kendisi
  gülüşü görenin ömrü uzar dişleri inci tanesi
  kendisi tam bir iffet abidesi
  Adını bilsem keşki bir tanesi
  Sevdim seni @KimimBenBurasıNeresi
  Arkadaşlar bu şiiri sevdiğime yollar mısınız beni engelledi o yüzden göremiyor siz bu şiirimi ona yollayın lütfen mesaj olarak atın.
 • onur26vw
  Aşksızlık krizinden aşk acısı çekiyorum. Hiç sevgilim olmadı ve bulamamaktan sürekli bu acıyı çekiyorum. En farklı aşk acısını yaşayan kişiyim.
  • Repeir

   Bence yaşamamak daha iyi diye düşünüyorum

 • G35AMG
  Zaman en iyi ilaç olmakla beraber amaaaan takıldığın konuya bak çivi çiviyi söker
 • Cassie_Robichaud
  En güzeli boş kalmamak. Güzel hobiler yeni uğraşılar bulup kendini oyalamak.
 • ufk34
  Atlatılmaz belki ama o da bir tecrübedir aslında ve hayatına katacağı ve daha dikkatli olunması gerektigini ögretir bize.
 • persordinary
  Seven unutamaz
 • The_Freakk
  Aşk acısı yoktur, az şaplak vardır.
 • knksen
  Tam ihtiyacım olan şeydi
 • marjinalgirl2367
  Acıyı da çekip önümüze bakmamız gerekir
 • bluemoon06
  Eline emeğine sağlık
 • Mehmetbke
  He he tamam 🤦
 • AtLaS_006
  Ask acısı nedir ki :d
 • ayşessm
  Bunları deneyip unutamayan ne yapsın
 • jtckr3tk7xcj
  Siz siz olun evleneyim
 • Gizli Üye
  Yara bandı olarak kullanan insanlar net gerizekalıdır. O insanlar bir bir eşya değil aklınızda bulunsun ! sevmiyorsanız tek başınıza çekin acınızı sizin gibiler yüzünden travma yaşıyoruz kendinize gelin yahu
YÜKLENİYOR...