İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Whisky_Chocolate

İlk buluşmanın heyecanı çok başkadır. Erkek içinde özeldir kadın için de.Şöyle bir gerçek var genelde bekleyen taraf erkek olur. Peki neden? Hadi birlikte bakalım kadınların bekletme nedenlerine 😊

Buluşmaya giderken ne giyinmeliyim?

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Erkeklerin bunu çok fazla düşündüğünü zannetmiyorum. Çok nadirdir bir erkeğin akşamdan ne giyeceğini düşünmesi. Ama kadınlar öyle mi? Markete giderken bile nerdeyse kombin yapan canlılarız biz.İlk buluşmada özenmememiz imkansız. Akşamdan düşünülür nasıl bir kombin yapılacağı öyle 1 saat değil tüm akşam ve sabah emin olana dek :)

Önce ılık bir duş

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Duş diyorum yahu şöyle 10 dk sürmesi gerekeninden. Hani acele olanı, aciliyet var çünkü sevgili bekliyor. Ne önemi var :) o tüyler alınacak sanki kırklanıyormuşcasına o keseler yapılacak 😊 oldu mu o 10 dk 40 dk. Olsun canımız sağolsun

Ayakkabı seçimi

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Kafamızda cevaplanamayan karmaşık sorular. Spor mu giysem, klasik mi, bir sandalet işimi görür, aslında şık bir yer olabilir topuklu en iyisi... Bitmez bu çelişki. Son bir ihtimal kardeşine, annene, arkadaşına sor ve en doğru ayakkabıyı seç. Çoğu gitti hazır sayılırsın.

En önemlisi tırnakları unutmayalım

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Ojenin zahmeti mi olur canım diye düşünme. Bunun rengi, taşırmadan sürmesi, sürdükten sonra kıpırdamadan beklemesi. Aslında en zor hazırlık süreci olarak madalya vermeliyiz. Çarpıcı bir renk seç kıyafetinle bütünlüğü sağlasın.

Makyajıda yaptım hazırım

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Oje ilk sırada diyerek makyajın boynunu bükmeyelim. Çok görev düşüyor burda kendilerine. Sabitleyicisi, fondöteni, göz farı, rimeli, ruju derken gitti mi bir 30 dk daha. Gerçekten bu kadınların işi zor çok zor.

Yok yok daha hazır değilsin. Saçları unutmayalım.

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Güzel bir at kuyruğu ya da salaş, dağınık bir topuz. Vazgeçtim açık kalsın hem bana yakışıyor. Aslında hafif dalgalı olsa daha mı çekici olurum acaba🤔en iyisi örgü, yok ya ben kuaföre gidip bir fön çektireyim en iyisi.

Veeee hazırsın...

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Aman Tanrım ne kadar güzel oldum. Adamın kesin dibi düşecek. Ee biraz bekledi ama değdi yani. Harika bir elbise, uyumlu bir makyaj, ayakkabılarım ateş ediyor, şuh bir bakış ve baş döndüren dolgun saçlar 😁

Hadi şimdi erkeklere bakalım

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Buluşmaya kalmış çok az zaman sen yeni uyanıyorsun be adam. Heyecanlı ve mutlu. Sanarsın çok özel ve büyük bir davete gidecek. O ne özen diyemiyorum çünkü klasik erkek tiplemesi 30 dk hazırım :)

Duş al, traş ol ve giyin şimdi hazırsın.

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Aslında hep diyorum. Bu erkeklerin yaratılışında var. Bizim gibi saatlerce süslenemezler. Onların işi sihirli değnek gibi. Seç, giy, çık.

Eveett. Kadın o kadar hazırlan, süslen. Erkek gelsin salaş bir görüntü karşında dikilsin. Hadi buna razısın ama ya ilk görüşmede lahmacun ya da kebap tercihi sunarsa o zaman ne yapacaksın :)

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci

Yaptığınız hazırlığa değecek buluşmalarınız olsun dileklerimle 😊❤️

İlk Buluşmada Kadınların ve Erkeklerin Hazırlanma Süreci
13
5
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
13Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • YouAreLikeChocolate
  Bence çok güzel olmuş eline sağlık :)
  Kıl sorunum yok tabi ki ama kıl sorunu yaşayan hemcinslerim bence bu tür özel günlere değil sadece her zaman buna hazır olmalı özel bir güne ihtiyaç yok bence.
  Banyomu yaparım ve en az yarım saat sürer, banyo sonrasında nemlendiricilerimi kullanıp bakımımı yaparım :) Saçlarımı da buluşma için hazırlamaya başlarım :) En zor kısım giysi seçimi gideceğimiz yere uygun olmalı ve özen göstermeliyiz aslında bunu her zaman yapıyorum özel günler haricinde de ama ister istemez bir heyecan ve telaşı olabiliyor :D Makyajı çok tercih eden biri değilim genelde yapmıyorum yaapsam bile hafif yapıyorum çok uzun sürmüyor makyajım :) Çantamı hazırlayıp ayakkabılarımı da giydiğimde işte o zaman hazırım :) İlk buluşmamda bekletmemiştim. Tabi erkeklerin hazırlanması gerçekten çok kısa sürüyor. Saçlarını hazırlamaları bizimki kadar uzun sürmüyor. Giysi tercihleri de öyle çünkü bizim ki kadar çok seçenekleri yok ayakkabılar içinde öyle. Yapıları gereğide hemencecik hazır oluyorlar :D
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Need4Read
  Güzel bence! Detaylar açısından, kadın ve erkek arasındaki hayata bakış farkını özetlemiş aynı zamanda.. Yalnız bir erkek olarak ben kendi adıma konuşuyorum, bu kadar özensiz değilim yahu. 😅😂 Kadınlara gelirsek; buluşmadan önce bu kadar hazırlık yapacak olsam, ilişkiden soğurdum herhalde daha başlamadan. 🤣🤣
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

412
 • İnci_tanesiii
  Benim bir arkadasim vardi 15 gun hazırlandi ödemini atti tirnak bakımı sac bakımı uzun uzun yaptı en son duş kıyafet v. s di kskskdkd çocuk ise sabah uyandı yikandi giyindi çıktı 😀😀
 • Saddov
  Hiçbir yazını okumadım. Duş alıp deodorant ya da roll on kullanacaksın, saçı yapıp ütülü düzgün bir kombinle gideceksin işte. Bunların hepsi zaten günlük rutinler erkek için ekstraya gerek yok.
 • Baranliveme
  Erkekler daha pratik ve basit düşünür. Kadınlar daha detaylı ve komplike düşünür. Genel de bir başka kadına karşı hava atmak için çok şık ve güzel olurlar. Bonus olarak erkekleri etkilemek gelir. :)
 • doanylmz
  Valla biir ile özel bir buluşma ya da ilk buluşmaya gideceksem belki siz kadar olmaz ama benim hazırlanmam da yarım saat sürmez. Onu mu bunu mu giysem. Bu buna gider mi ceket mi alsam, çok mu resmi kaçar. Ayakkabı ne olsa. Spor ama hangi renkte bir spor. Bunun altına gider mi? Sonra saçları tarama işi falan. Öyle basit değil yani :)
 • Clairee
  Hepsi o kadar doğru ki 😂😂
  kadın olmak çok güzel 💃💃💃
 • Kolaçanberkay
  Kadınlar beyaz gömlek siyah etek siyah çorap. Giyse bile muhteşem olur buluşma için veya siyah elbise siyah çorap. Çorabının çok temiz olmasına gerek yok 2 3 günlük olsa da olur
 • Sevbarim
  Ama sizde kaliteli bir hazırlıktan sonra çok güzel oluyorsunuz beklemeye değiyor. Beklerken sıkıcı ama
 • Revesma
  Baştan yapılan hataları seviyorum, zaman kaybına neden olmuyor
 • 60fatih
  Hiç hazırlananmam normalde nasıl takılıyorsam öyle giderim
 • Slim_Shadyy
  Benim 1 saat filan. Ama kıza özgü bisey değil Bu normalde de böyleyim.
 • LacivertGandalf
  İyiymiş👍🏻
 • kahveligünler_
  Doğru
 • Sorucu111
  20 dakikada pürüpak
 • Fevzi1982
  1 Saat
 • Gizliiilikler
  Kadın 2 saat erkek 10 dakika
 • Gizli Üye
  Doğru
YÜKLENİYOR...