İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

SmellSmoke

Merhabalar.. Kadın erkek ilişkilerinde en sık yaptığımız hatalara birlikte değinelim istedim..

1. Dünyanın merkezi olmak istemek

Hayatımıza aldığımız insanın bize olan sevgisini bir şekilde bize yansıtmasını istiyoruz ee haliyle bunu yaparken de hayatının merkezinde bulunmak istiyoruz bazen farkında olmadan. Unutmamalıyız ki herkes bir bireydir ve herkesin sevgisini gösteriş biçimi farklıdır..

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

2. Empati kurmayı bırakmak

İlişkinin başlangıcından itibaren gayet normal seyreden iletişim birden bozulur ve taraflardan biri empati yapmayı bırakırsa tüm denge alt üst olur. Her konu da olduğu gibi ilişkide de kilit noktası iletişim ve karşılıklı anlayıştır..

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

3. Duygu kontrolünü kaybetmek

Hepinizin duyguların da kontrolü mü olurmuş dediğinizi duyar gibiyim.. Elbette burada bahsi geçen şey şu, birine olan sevginizi, öfkenizi, kıskançlığınızı vesaire duygularınızı kontrollü yansıtabilmek.. Kesinlikle kontrolsüz her güç tehlikelidir ve her şeyin aşırısı zarardır..

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

4.Değiştiririm düşüncesine kapılmak

İlişki de en sık yaptığımız hatalardan biri de karşı tarafı başlangıçta olduğu gibi kabul edip ilerleyen zamanlar da değiştirmeye çalışmaktır.. Aynı şey bize yapıldığı zaman köpürüp deliriyoruz ama biz karşı tarafa bunu yapmaya çalışınca haklı olduğumuzu savunuyoruz.. Anlık olarak değiştirebilirsiniz karşı tarafı ama ilerde kesinlikle patlak verir..

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

5. Kıyas yapmak ve beklentiyi yükseltmek

Yapılan en önemli hatalardan biri de hayatınızda ki insanı ve ilişkinizi çevrenizdekilerle kıyaslamaktır.. Asla ama asla kıyas yapmamaya gayret edin ve beklentinizi her zaman orta seviye de tutmaya çalışın aksi takdir de hem kendinize hem karşı tarafa hayatı zehir edersiniz..

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar

Kıymetli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.. Herkese keyifli günler diliyorum..

#smellsmoke

İlişkilerde En Sık Yaptığımız Hatalar
16
7
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
16Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Erkek Görüşleri

 • Pulsarr
  Emeğine sağlık. 4 ve 5. maddeleri yapmıyorum. empati de kuruyorum ama sinirli olduğum zamanlar tüm devreler kapanıyor. Diğerlerini arada bir yapıyor. Ailesi hariç tabi ki hayatımdaki insanın merkezinde olmak isterim ama bu elbetteki onun arkadaşlarına zaman ayırmayacağı anlamına gelmez. Benim demek istediğim önem sırası ve değer verildiğinin gösterilmesi.
  Görüş hala geçerli mi?
  • SmellSmoke

   Teşekkürler efenm 🥂 Sizi atlamışız kusura bakmayın 😄

  • Pulsarr

   Sen yazmışsın gitmemiştir o beni atlamak mümkün mü efenim :P :D

  • Pulsarr

   Teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
 • _ToxiCs_
  Her durumu anlayabilirim ama kıyas yapmayı bir türlü anlamıyorum.. Çok basit değil mi? Madem onun hareketleri hoşuna gitti, git onunla birlikte ol.!

  Elinize sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?
  • SmellSmoke

   Teşekkürler efenm 🥂

  • Degil mi. bide başka şiddet gösteren erkekle kendisini kiyaslayıp. bak ben oyle değilim. onun eşi onunde tir tir titriyor demesi.

  • _ToxiCs_

   Eig için teşekkür ederim.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

714
 • BenBal

  Yapılan en büyük hatalar;

  1- Dinlemeyi ihmal edip karşıdakinin gözüyle olaya bakmamak,
  2- Karşıdakini olduğundan az görmek,
  3- İlişkilerde yaptığın hataları kabul etmeyip örtbas etmeye çalışmak,
  4- Davranışların ve konuşmaların arkasındaki gerçek niyeti ihmal etmek,
  5- Başkalarının düşünce ve davranışlarının sonucu kurban haline gelmeye ve bütün suçun üstüne yüklenmesine izin vermek,
  6- Oluşan olumsuz havaya kapılıp dirayeti kaybetmektir..

  Kural 1: Önce kendinden ne kadar feda edebileceğini hesapla.
  Çünkü her ilişki fedakârlık üzerine kurulur.
  Kural 2: Hayatında karışıklık istemiyorsan eşyaları aldığın yere, insanları hak ettikleri yere koy.
  Kural 3: Sadakat elzem.
  Yalnız unutmamak gerekir: Asıl sadakat zihinde başlar, bedende değil.
  Kural 4: Mutluluğu önce kendinde ara.
  Kendi ile barışık olamayan birisinin başka insanlarla sağlıklı bir ilişki kurması imkansızdır.
  Kural 5: Karşındakini değiştirmeye çalışma.
  Onu olduğu gibi kabullen.
  Kural 6: Senin de hata yapabileceğini kabullen.
  Ve son madde: Denge.
  Unutma; mutlu ilişkilerin diğer bir olmazsa olmazı dengedir.
  • BenBal

   Kusura bakma yazmamışım, ellerine sağlık :)
   gayet doğru noktalara değinmişsin.

  • SmellSmoke

   Teşekkür ederim sen de öyle 😊🖤

  • BenBal

   teşekkürler :)

  • Hepsini Göster
 • _Jante_
  Eline sağlık, güzel bir bence okudum. :)
 • Auxerre
  İlişkilerde kıyaslama yapmak Bence, hata değildir sonuç olarak bir yaşanmışlık veya sosyal çevresindeki kötü veya iyi yönde bir rolde biri varsa, onu davranışsal olarak gözlemlemek ve karşılaştırmak kendi ilişkisinin yöntemini ve durumunu nitelikli bir duruma stabil yapabilir. Sosyal hayatta birçok rol ve statüde olan bireyler ve örgütler var, bunları iyi gözlemlemek Bence, rasyonel bir davranış. beklenti konusuna gelirsek evet, tatminsizliğin başında zaten bu gelir. Hayatımıza giren kişileri ya da kişiyi gökten ışıklarla inen aziz veya mesih gibi görmek, tanrı ra nın kayıp hazinesi gibi olmasını ummak insanı yalnız bırakır. Yalnızlık gerçi benim için bir olay veya olgu değildir bir seçimdir rasyonel insan zaten bu tekilliği seçer ama, gözlemleme yapmak herzaman önemlidir ilişkilerde, beklentiler ama ne kadar yüksek olursa o kadar mutsuzluğun kara deliklerine sokar insanı. Değiştirme konusuna katılıyorum, insanlar okyanus gibi ve herbiri ayrı bir renk, zaten hepimiz aynı olsaydık dünya tek renk olurdu, gökkuşağı gibiyiz herkesin bir rengi var tabi burdan hümanist biri olduğum anlımı çıkmaz sadece var olan gerçeklik bu. Ben, duyguların yönlendirmesinden hoşlanmıyorum, çünkü duygusal bir süreç ve bakış açısı, insana birçok hatalar yaptırıyor. Bakıyorsun ama görmüyorsun, sesleri konuşmaları duymuyorsun, duygularına kapılmışsın doğru ve kendini koruyacak davranışlarda bulunamıyorsun. Belki aşk dediğimiz tutsak olmayı kabul etmektir ama bu beyinsel fonksiyonunde gidişatı, X bir kişiye kendimizi teslim edelim boyutunda olmamalı, değerler ve duruşu koruyabilmeli o yüzden, duygularla değilde ya da tamamen duyguların esiri olmadan mantık yürütebileceğimiz, olgunluğa ve davranışsal anatomide olması kişinin kazanımlarıdır bir ilişkide. Ama bazen anlatıyorsun ama anlamıyorlar, William Blake'nin dediği gibi oluyor... anlaşılmadıktan sonra kelimeler ölür.. o yüzden dudaklarımın arasında cesetler var.. Elinize sağlık.
 • SHİNKO
  2, 3, 4.
  En önemli hususlar bence.
  Güzel bence.
  🌟🌟🌟
 • callmedestroyer
  ben karşıdakine karşı saygı ve sevgi ile yaklaşıyorum her zaman almış olduğu ve alacağı her karara da aynı şekilde yaklaşıyorum ki insan olmak bunu gerektirir.
 • BayNar
  Ben öteriter ve diktatör bir adamın ama ona karşı 7 yaşında eli ayağına dolanan küçük bir çocuğa dönüyorum.

  Bu hata değil tabi ama öteriter yanımı kaybediyor olmak sanırım onu daha güçlü beni ise bolca sessizliğe gömüyor, işte bu hata sayılırmı bilmiyorum.
  Biliyorum gerektiğin de dur demeliyim ama kıyamıyorum ve her seferinde haklılık payını gözetmeksizin sessizliği seçiyorum.

  O, çoğu kez kaçtığımı sanıyor ama ben aslında öfkeli şiddetimi uzaklaştırıyorum.

  Onun ile ilgili en büyük hatam ise iyiliğini isterken onu üzüyor olmak sanırım.
 • bizibilenbiliyor
  Sık değilde en patlak veren hatam karşımdaki insanı pişman ettirmek için bi süre görüşmeme kararı vermekti. Kaçan balık büyük oluyor
 • qizmo
  Sadece olması gerektiği gibi degl ıcımden geldıgı gibi davrandığım ıcın yanlıs anlasılırım ben hep kendimi yanlıs tanıtım ya beceremiyorm bu seyı
 • ebru0725
  Başım ağrıyor kelimesi bende değil partnerimde oluyor bende sorun ok herezam olur
 • JudasGoat
  Bir ilişkide yapılan en büyük hatalardan biri iletişim sağlığını gözden geçirmemek. İnsanlar bir şekilde iletişim kuruyor ama bu iletişimin nasıl ve ne yöne gittiğine hiç dikkat etmiyor nedense. Herkes bir hedef belirlemiş kendisine ve bu hedefe doğru ilerlerken kaçırılan fırsatlar, fark edilmeyen değerlerle dolu bir hayat oluşturuyor kendine. İlk önce kendimizi tanımalıyız ki partnerimizi tanıma konusunda bir ilerleme kaydedebilelim. Kendimizi tanımak için ilk adım önceliklerimizi tanımak olmalı diye düşünüyorum. Bu sayede kendimizi karşıya doğru tanıtıp ilerleyen zamanlarda oluşabilecek çelişkilere yer vermemiş oluruz. Bu adıma dikkat ettiğimiz süreçte partnerimizin de önceliklerini tanımaya başlıyoruz çünkü dikkat etmeyi öğreniyoruz. Daha bir çok yolu olan sağlıklı iletişim kurma yöntemleri için yazdığım bu yorumu okuduysanız teşekkür ederim :D
 • SafaBerkayKolaçan
  Bir ilişkisi varsa eğer insanın bunların hiçbirisini yapmaması Lazım
 • saffet446
  Beğendim ellerine sağlık
 • kahveligünler_
  Hepsi doğru tespitler
 • Adşblk006
  Bide fazla ilgi ters tepiyor bazen
 • Ayse0501
  Çok doğru
 • sKrivNostna
  5. Düşüncene katılıyorum
 • _AnTiDoTeS_
  3. Numara benim hsjfhjshj🤦🏻‍♀️
 • LossYear
  Seni seviyorum demek
 • Ketronaj
  ilişkisi olanlar dikkat etsin :)
 • Kenan_sert
  anlıyorsun bu işten
 • Gizli Üye
  İlişkim olmadı
YÜKLENİYOR...