Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Biraz da aşk hakkında konuşmaya ne dersiniz? Kimi için aşk diye bir şey yok, kimi içinse hayat, aşktan ibaret. Ortası yok gibi sanki. Peki sizce, siz aşk hakkındaki her şeyi biliyor musunuz? Bana kalırsa bu mümkün değil. Aşk, uçsuz bucaksız bir okyanus gibidir.

Aşk hakkında pek bilinmeyenler
Aşk hakkında pek bilinmeyenler

Aşk hakkında pek bilinmeyenler, konuşulmayanlar

Eğer antidepresan kullanıyorsanız zor aşık olursunuz, çünkü antidepresanlar duygu yoğunluğunu dağıtır. Bu yüzden sevgi, ilgi duygusuna yoğunlaşıp kolay kolay aşık olamazsınız.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Aşık olmaktan korkmak diye bir şey var; filofobi. 'İnsan, aşık olmaktan korkar mı?' demeyin. Korkar. Eğer kişinin geçmişinde aşkla ilgili hayal kırıklığı çoksa, bu kişi aşık olup bağlanacağını düşündüğünde anksiyete belirtileri yaşamaya başlar. Bu da filofobinin göstergesidir.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Geçmişteki aşk acısı sebebiyle kalp kırıklığı sendromu yaşamanız da mümkündür. Bu da gerçekten kalbinizde bir ağrı varmış gibi hissettirir ve nefes alışverişlerde sorun yaşatır.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Aşık birinin sorunlara karşı daha çözüm odaklı yaklaştığını biliyor musunuz? Evet, aşk, yapıcı ve üretken olmayı tetikliyor. Sinir hücrelerinin gelişmesini sağlıyor. Beyin hormonların etkisiyle bu şekilde daha düzgün ve net düşünmeye başlıyor.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Aşkın yine hormonlarla oynaması sonucunda obsesif kompulsif bozukluğu yaşayan insanlarla aynı seviyede olabiliyorsunuz, ama burada beyninizi pozitife ve doğruya yönlendirmek kesinlikle sizin elinizde.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Aşık olunan kişiler genellikle dış görünüş olarak aynı ama bağışıklık sistemi olarak kendimizden farklı kişilerdir. Bu durum araştırmalarla desteklenmiştir.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Platonik olarak aşık olduğunuz kişinin her hareketini onun da size aşık olmasına yorumluyor olabilirsiniz. Bunun da bir psikolojik rahatsızlık olduğunu ve erotomani olarak adlandırıldığını bilmelisiniz.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!

Hep merak edilen bir konu vardır. 'Güzel bir yüz mü, yoksa alımlı bir vücut mu daha çekicidir?' diye. 'Hangisi aşkın yoğunlaşmasında etkilidir?' derseniz, genel olarak güzel bir yüz çok daha çekici bulunmuştur.

Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!
Aşk Hakkında Bilmediğiniz Birçok Şey Olabilir!
11
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • OnsuzOlmazz
  Aşkta herkesin bakış sürekli değişiyor. 20'de farklı 30'da farklı bakılabiliyor. Bu genelde kişinin geçmiş aşk yaşantısının sonucuyla alakalı bir durumdur. Aslında baktığınız zaman geçmişten ders çıkarmaya çalışanlar kendini kapalı bir kutu haline getiriyor.

  Sevdiği, alıştığı ve kendini mutlu hissettiği insanın yerine mantıklı baktığı birini tercih edebiliyor. İşte bu durum hem kendisi, hem mantıklı baktığı kişi için hemde duygular beslediği kişi açın 3'lü bir haksızlık ortamı oluşturuyor.

  Buna tabi ilave olarak cesaretsizlikte ekleyebiliriz.

  Aşk hakkında birçok şey bilmiyor olabiliriz ancak en gerçek olanı şu ki, insanın kalbi nerede ısınıyorsa orada olmalı.

  Ve bir şairin dediği gibi. "Ben sana yanarken şimdi kim bilir sen nerede üşüyorsun"

  Güzel benceymiş..
  Görüş hala geçerli mi?
  • Böylesi detaylı ve güzel bir görüş için teşekkür ederim 🌺

  • Rica ederim 🤚

En İyi Kız Görüşü

 • mikimauss58
  Aşk öyle bişeydir ki gerçekten anlaşılması acayip zor
  Seven insan onu isteyen insan ama gerçekten seven insan ssvdiğine sarılmak öpmek kokusunu hissetmek ister. Ama sevmeyen ve kullanmak isteyen insan da bunları yapar. Gsrip anlaşılması zor.
  Yüz mü iç güzellik mi?
  Dışını görünüşünü beğenmedin bi insanla sohbet etmezsin cahil gibi görünür belki ama içinde neler saklıdır neler... kapağına göre yargılamak bu olsa gerek.
  Beğenmediğin insanla sohbet etmediğin için onun içini bilemezsin ve onu beğenmezsin.
  Dışına bakıp hoşlandığın sevdiğin aşık olduğun birinin içini görünce iş çkktan geçmiştir aşk var ise geri dönüşü zordur.
  :)
  Şöyle bir söz bırakayım ; Güzelliğe aldanma bir kazaya bakar. İçine aldanma bir yalana bakar.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

210
 • superpsikolog
  Aşkın varlığı, bakılan gözlerde kalp ritmini değiştirmek yatar. Kalp yerine cinsel duygular harekete geçiyor ise, aşık olduğunuzu düşünmeyin. Aşkın ardındaki nefes cinselliktir.
 • Managermann
  Aşk herkeste farklı tezahür eden bir olgudur. Maddi unsurlara dönük olabileceği gibi manevi unsurlara yönelikte gelişebilir.
 • MahmutUcar
  İnsanı şapşala çevirse de yinr de güzel duygudur...
 • ozgur00000
  İyide korkulunur çünkü geçmiş acıdır. Olmasından çok olmamasını ister insan. Kötü bir şey olarak bakılır. Haklı olan insanlar vardır.
 • aşk hakkın bilinmeyen en önemli şey aşk ın ne oldugu
 • _ZârifHâtuN_
  Aşk en şiddetli duygu ve tarifsiz bir duygu
 • Harika paylaşım 😊
 • hazretiPRENS
  Bildiğimiz bir şey olsaydı defalarca yaşamazdık
 • Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler 💅
 • Aşk karışık bir şey tutturabilene aşkolsun..
 • Şu kalp kırıklığı olayı bende var galiba ua
 • Beyefendi16
  güzel paylaşım
YÜKLENİYOR...