İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

Suskunbiradam

İlişkiler belli bir süre sonra rutine binebiliyor, çiftlerin yoğun hayatı birbirine yeterli ve düzgün zaman ayıramaması birbirlerinden yorulmalarına sebep oluyor. Bu durumu düzeltmek çiftlerin elinde, küçük dokunuşlarla ilişkiyi daha hareketli ve güzel hale getirebilirsiniz. O güzel dokunuşlardan biraz bahsedeyim

1-Telefonu kapatmak

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

Sürekli telefona bakan birisiyle kimse gününü geçirmek istemez, telefon ihtiyaç elbette ama fazla kullanmak çiftleri birbirinden haklı olarak soğutur. Sürekli telefonla oynamak yerine kapatın ve sevdiğinize zaman ayırın.

2- Ona bir fincan kahve yapın

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

Onu sevdiğinizi göstermek için illa büyük jestler yapmanıza gerek yok, bir fincan kahve bile onu mutlu etmeye yetecektir. Beraber kahve keyfi yapmak gibisi yoktur onun nasıl kahve sevdiğini bilmeniz yeterlidir.

3- Ona sarılın

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

Sevginizi gösteremediğini düşünüyorsanız ona sarılın, bu inanın terapi gibi bir şey. Sarılmak insanı o kadar mutlu eder ki konuşmadan duygunuzu karşınızdakine aktarmış olursunuz.

4- Gerektiğinde teşekkür edin

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

Sizi özel hissettirecek mutlu edecek en son neler yaptı onları bir düşünün, teşekkür ederim cümlesini duymak onu onure edecektir. Yardıma ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulunuyorsa ona teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Ufak bir detay gibi gözükebilir ama önemlidir.

5- Komik anılardan söz açmak

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

İlk tanıştığınız zamanlardan yaşadığınız komik anılardan konuşun, onun başka güzel anılar hatırlamasına yardımcı olun. Güzel ve komik anıları tazelemek ilişkiyi daha akıcı hoş hale getirecektir.

6- Hatasını düzgünce söylemek

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!

İnsanoğlu her zaman hata yapar bu doğasında var ama bu hatayı sürekli birinden kırılarak duymak kimseyi memnun etmez. Çiftlerden biri de hata yaptığında diğeri onun hatasını telafi etmesine yardımcı olmalıdır. Hatadan kastım ihanet aldatma gibi hatalar değil elbette ufak tefek hatalar karşı tarafın yüzüne vurulmamalıdır.

Her ilişkide ufak tefek sorunlar olabilir bunlar normal şeyler önemli olan birbirini kırmadan düzgünce iletişim halinde olmak ve sorunları çözmekte samimi davranmaktır.

Bencemi okuduğunuz için teşekkür ederim ilişkilerinizde mutlu olmanız dileğiyle hoşçakalın 👋

İlişkiniz Rutine mi Bindi? İlişkinizi Güzelleştirecek Sihirli Dokunuşlar!
9
15
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşleri

 • freesiaaa
  Bence ilişkinin routine girmemesi için yeni yeni değişiklikler yapılması en mantıklı şey olacaktır Değişiklik her zaman iyidir Herkese tavsiye ederim
  Görüş hala geçerli mi?
 • NazendeSevdiğim
  Teşekkür ederim. Ama pek ihtiyacım yok çünkü aşka kapalıyım :)
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

715
 • ɢɛʟinciӄ
  Ayıracak zamanı yoktur belki çok yoğun olurlar onlar kaldı ki güzelleştirecekmiş gereksizler...
 • MhmetMhmet
  İki tarafında aynı özveride olması lazım. Bir müddet sonra monotonlaşıyor yoksa insan
 • Denizdibindeinciiii
  Iliskiyi güzelleştirmek için güzel adımlar ama karsimizda ki de anlıyorsa
 • Dinazortreni
  İse yaraya bilir
 • BuraksS1
  harika bilgi icin tesekkurler
 • AdilOlmayanYıldırım
  Faydalı
 • restinerest
  Rutin me demek paslandi
 • orge49
  Bunlardan bile anlamayanlar var
 • NalinnNurr
  Manitim olursa denerim
 • doğan3856
  Değerli hissetirmek herzaman
 • ahmwt282
  Kusura bakmayın ama hepsi klişe
 • Eziremsem
  güzel bir bence olmuş
 • Çiçeklerisevinnn
  SarAP ve film geceleri
 • Meraklıgençççç
  Telefonu cok izlemem
 • samet789
  güzel olmuş deneyeceğim
 • Gizli Üye
  Teşekkürler çok güzel olmuş
 • Gizli Üye
  Kahvenin yanında eti karam da olsun 🙄😅
 • Gizli Üye
  Bunlar saygılı bir ilişkide herzaman olması gerekenler zaten yoksa saygı yoktur
 • Gizli Üye
  Telefonunuzu kapatın
  Akşam yemeklerinde telefonunuzdan sürekli sosyal medya hesaplarınızı takip ediyorsanız, telefonunuzu kapatmanın vakti gelmiş demektir. Çok sık sosyal medya kullanımıyla ilişkideki mutluluk arasında ters orantı vardır. Bazı insanlar kızgın olduklarında, partnerlerine bir şey söylememek için telefonlarına sarılıp, ona mesaj gönderme yolunu tercih edebilirler. Bu, kişinin partneriyle kendisi arasında mesafe koyabilmek için tercih ettiği bir yöntemdir. Partnerinize sevgi dolu ya da güzel içeriği olan bir mesaj yollamanın zararı olmasa da bir şeye öfkelendiğinizde bunu direk olarak onunla konuşmanız daha faydalı olacaktır.

  Yatağa aynı anda girin
  Partnerinizle özgürce, rahat bir zaman geçiremediğinizi mi düşünüyorsunuz? Özellikle kadınların bu konuda çok hassas olduğunu belirtmeliyim. O zaman yatağa aynı anda girmek bir çözüm olabilir. Uyku zamanı bütün gün içinde belki de baş başa kalabildiğiniz tek zaman olabilir. Geceleri geç saatte uyuyan biri olsanız bile partnerinizle yatağa aynı saatte girebilir ve o uykuya dalana kadar yanında durabilirsiniz. Yataktayken dokunun, sarılın. Her ikiniz de mutlaka yeteri kadar uyumalısınız. Geceleri yeteri kadar uyumayan kişiler ertesi gün partnerleriyle tartışmaya daha yatkındır.

  Partnerinize bir fincan kahve yapın
  Partnerinize olan sevginizi ifade etmek için her zaman büyük jestler yapmanıza gerek yok. Mesela sabahları ona bir tost yapmak gibi basit bir jest ilişkinizin düzelmesine yardımcı olabilir ya da şöyle kıvamında bir Türk kahvesini bazen siz yapmalısınız. Partnerlerin birbirlerine sık sık ufak jestler yapması mutlu bir ilişkinin göstergesidir. Sık sık ve düzenli olarak ufak jestler yaparak, ilişkinin rutinleşmesine engel olmanın yanında ona önemli ve özel olduğunu hissettirebilirsiniz.

  Geçmişteki komik bir anınızdan bahsedin
  İlk görüştüğünüz zamanlardan ara ara bahsedin. Gittiğiniz yerler, yaptığınız çocukça, çılgınca anılardan bahsedin. Bazen en iyi hatıralar en komik olanlarıdır. Motivasyon ve duygular üzerine yapılan bir araştırmaya göre geçmişte beraber güldükleri olayları hatırlayan çiftlerin ilişkilerinden memnuniyet oranları, yine olumlu hatıraları olan fakat içinde komiklik ya da eğlencenin olmadığı anılarını hatırlayanlara göre daha yüksek. Geçmişte gülünen bir olayı hatırlamak ilişkiye taze kan pompalıyor. Çünkü kişiler o olayı hatırladıklarında yeniden gülüyorlar ve rahatlıyorlar.

  Ter attıracak bir egzersiz yapın
  Düzenli egzersiz yapmanın uzun vadede yatak odasındaki dayanıklılık, güç ve esnekliği artırdığı herkes tarafından bilinir ama ter attıracak bir egzersiz yapmanın hemen görülebilecek sonuçları da vardır. Egzersiz sonucu açığa çıkan endorfinler sizde bir adrenalin akımına sebep olur, bu da cinsel olarak uyarılmanıza yardım eder. Yürüyüş yapmak, koşmak ya da bisiklete binmek gibi kalp atım hızınızı artıran aktivelerin kişinin cinsellik isteği üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sizin cinsel olarak uyarılmış olmanız partnerinize de sirayet edecek ve ilişkinize farklı bir heyecan katacaktır.

  İlişkide mutlu olmanın şifresi
  İlişkide mutlu olmanın şifresi
  Herkesin hayalinde mutlu ve sağl...

  Mutlu bir sevgilinin sağlığınıza 7 faydası
  Mutlu ilişki daha iyi ruh halind...

  Akşam yemekten önce dans edin
  Sürekli yeni şeyler deneyen çiftlerin ilişkilerinin daha iyi ilerlediğini biliyor muydunuz? Akşam yemeği, yeni bir şey denemek için uygun zamanlardan biri. Yemek yaparken hoş bir müzik açın ve beraber dans etmeye başlayın, dans uymuyorsa içten bir sarılmayla da şarkıya uyum sağlayabilirsiniz.

  Cinselliği yatak odasının dışına taşıyın
  Giriş, gelişme ve sonuç uygulamasıyla rutinleştirip resmi daireye çevirdiğiniz yatak odasını memuriyet havasından kurtarın. Cinsel yaşantınızda önemli olan ikinizin de tatmin olmasıdır, cinsellik dürtüseldir çok fazla kuralı, aşırı sınırları ve rutini sevmez. Cinselliği daha önceden hiç yaşamadığınız bir odada ya da yerde deneyin. Cinsel hayattaki bu gibi değişiklikler dopamin sistemini harekete geçirir. Vücudunuz daha çok dopamin salgılamasına sebep olacak bir şey yaptığınızda, o şey pozitif pekiştirici vazifesi görüyor. Partnerinize böyle bir öneride bulunmak için uzun uzadıya açıklama yapmanıza gerek yok. Mesela, bir cümleyle ona niyetinizi belli edebilirsiniz.

  Partnerinize sarılın
  Sarılma ya da partnerinizin elini tutma gibi cinsellik dışı dokunmalar da ilişkinizin canlı ve sağlıklı kalabilmesi için cinsellik kadar önemlidir. Partnerinize ne kadar çok dokunursanız, birbirinize karşı kendinizi uzun vadede o kadar rahat hissedeceksiniz. Dokunma bizim rahatlama ve sakinleşme yollarımızdan biridir. Partnerinize her dokunduğunuzda ona pozitif bir mesaj yolluyorsunuz.

  Ona yeni bir soru sorun
  En son ne zaman partnerinize onunla ya da ilgi alanlarıyla alakalı bilmediğiniz bir şey hakkında soru sordunuz? İlişkiler geliştikçe, herkes değişiyor. Bu nedenle, ilişkinizin ilk başladığı yıllara kıyasla, partnerinizin ilgi alanlarında ya da isteklerinde değişiklikler olmuş olabilir, olmamışsa da onun ilgi alanlarını da merak edebildiğinizi gösterin, şaşırtın. O nedenle, partnerinize normalde sormayacağınız bir soru sorun.

  Ona sık sık teşekkür edin
  Partneriniz size yardımcı olma amaçlı ya da sizi özel hissettirecek en son ne yaptı, bunu düşünün ve ona bunun için teşekkür edin. Partnerinizle zaman içinde birbirinize karşı rahat olduğunuz bir ilişki biçimi geliştirdiğiniz için, ihtiyaçlarınızı zaten karşılaması gerektiğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Partnerlerden biri diğerine ev işlerinde yardımcı olduğunda ya da bir hediye aldığında, diğer partner çoğunlukla ona teşekkür etmeyi unutabilir. Ancak partnerinize hiç sadece hayatınızda olduğu için teşekkür ettiğiniz oldu mu
 • Gizli Üye
  En güzeli rutine girmemk hayattan lezzet alan loop a düşmez
 • Gizli Üye
  Durup ne kadar sevdiğinizi anlamak için güzel tavsiyler.
 • Gizli Üye
  Faydalı
YÜKLENİYOR...