Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

İyi akşamlar :) Umarım hafta sonunuz şimdilik iyi geçiyordur.

Bugünkü yazımda biraz tecrübe ve bolca gözlem ile size erkeklerin ilişkilerinde ne beklediklerini anlatmak istedim zira bir çok soruda konuya dair fazlaca kafa karışıklığı var. Sadakat, dürüstlük, sevgi elbette liste başı ancak ya sonrası...

Genelde erkeklerin bakış açısını anlamada bir çok kadına göre oldukça iyi olduğum söylenir. Bakalım bu sefer tutturabilecek miyim?

Takdir edilmek isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Erkekler iyi oldukları konularda takdir edilmek isterler. Güzel bir şey yaptıklarında, ufak jestlerinin karşılığında, evdeki bir tamiratı başarıyla bitirdiklerinde içten bir eline sağlık ya da teşekkür yeterlidir. Burada önemli olan, takdirin içinizden gelmesi ve gerçek olmasıdır. Kelimelerle belli etmek dışında ona zaman ayırmak, beraber yaşıyorsanız sevdiği yemeği yapmak hatta sizin üzerinizde görmekten keyif aldığı kıyafeti giymek bile takdir etmenin farklı yollarıdır.

Oldukları gibi kabul edilmek isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Yanıtlamasam da o kadar çok sevgilimi, eşimi nasıl değiştiririm ya da ilerde değişir mi gibi sorular gördüm ki erkekler için resmen üzüldüm. Biz kadınlar genelde bir erkeği olduğu hali için değil ilerde olabileceği adam için seviyoruz. İtirazı olan varsa buyursun ( Elbette itiraz edeceksiniz. Bu sitede öyle kadınlar yok çünkü). Ve en büyük sorun burada başlıyor. Onu değiştirmeye çalışmayın zira sizin istediğiniz gibi davranan bir adam Oscar'lık performans sergiliyordur. Şu huyundan hoşlanmıyorum ama ben onu adam ederim ilerde değişir mantığını bir kenara bırakın ve iyisi, kötüsü, şeytanları, hobileri, arkadaşları, kötü alışkanlıkları ile erkeğinizi olduğu gibi kabullenin ki o da sizi kabullenebilsin çünkü siz de mükemmel değilsiniz!

Şart koşulmayan bir ilişki isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Bu, erkeklerin kesinlikle sevmediği bir durum. Koşullar ve şartların önlerine konulması. İma ile ya da net olarak söylenmesi fark etmez bıraktığı his aynıdır. Bunu yaparsan sonucu şu olur gbi cümleler ya da ima eden yaklaşımlar erkeği sadece kızdırır. Erkekler, hayatlarındaki kadınların keyfi kısıtlamalarından rahatsız olurlar. Biriyle beraber olmak ona bağımlı olmak demek değildir ki bunu ısrarla talep ettiğinizde erkekler koşarak uzaklaşır. Ancak ona gerçekten özügrlüğünü kısıtlamadan yaklaştığınızda size o zaman tam anlamıyla sadık olurlar.

Beğenilmek isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Sadece kadınlar mı beğenilmek isterler sanıyorsunuz? Yakışıklılığı, karizması, iyi bir sevgili, iyi bir baba ve eş olması, cömertliği, merhameti...Bu liste uzar da uzar ancak konu ne olursa olsun beğenilmeyi isterler. Burada şımartmak ile ruhunu okşamak arasında ince bir çizgi var. Egosunu uçan balona çevirmeyin ancak kendinizi onu beğendiğiniz konularda iltifat etmekten alıkoymayın.

Huzur isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Hangimiz istemiyoruz değil mi? Ancak sürekli dırdır eden bir kadın ne evlilikte ne sevgililik döneminde erkeğe huzur verir. Arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına, halı saha maçlarına, iki kadeh bir şey içmesine, oyun oynamasına tahammülünüz yoksa o adamdan ayrılın hanımlar ciddiyim! Bir erkek yaptığı yapmadığı her şeyde kavga çıkaracak, hesap soracak bahaneler üreten bir kadınla asla ciddi düşünmez çünkü yanında kendini huzurlu hissetmez.

Saygı görmek isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Eşinize, sevgilinize itaat edin ya da erkek ne istiyorsa onu yapın demiyorum. Saygıdan kastım erkekler ona inanmanızı isterler. İşi, yetenekleri, hayatıyla ilgili cesaretlendirmenizi beklerler, destek olmanızı görmek isterler. Ona patronluk taslamadan, içinizden gelerek, dalga geçmeden yanında olduğunuzu belirtmeniz aslında yeterlidir. Günün sonunda erkek olduklarını hissetmek isterler ve bunu isteyerek yapan kadının yanında bir ömür boyu mutlu olabilirler. Nasıl siz onun yanında kendinizi güvende hissetmek isterseniz aynı şey erkekler için de geçerlidir.

Yatakta mutlu olmak isterler

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?

Hanımlar şunu kabul edin; yetişkin kadın-erkek ilişkilerinin ve evliliğin temellerinden biri kaliteli ve doyum sağlayan bir cinsel hayattır. Sadece bedenen değil ruhen de mutlu oldukları ve tatmin oldukları bir ilişki isterler. Zamanla oluşabilecek performans kaygılarını yatıştıracak, onlara bu dönemlerde de destek olabilecek kadınlarla beraber olmaya özen gösterirler. Bunlardan başka; kadınlarının onlara çekinmeden, utanmadan açık olmaları, istediklerini paylaşmaları ve kendisini tahrik edenin o olduğunu söylemeleridir. Kadının onlarla beraberken rahat hissetmeleri her şeyden önemli ve değerlidir.

Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?
33
12
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Affedilmeyen
  Erkekler ne ister sorusuna işte bunu okumalısın denebilecek güzel bir yazı olmuş :))
  gereksiz kısıtlamalara değiştirme çabalarını bir yana bırakıp
  huzur verecek ve her şekilde mutlu olabileceği bir ilişki için..
  Bence her kadın bunlara dikkat etmesi gerekiyor..

  Biz kadınların gözünde bir proje değil olduğumuz gibi kabul edilen saygı görmek isteyen arada bir takdir edilerek pohpohlanmak isteyen varlıklarız zaten bunu yapan kadını da mutlu etmek için elimizden geleni yaparız :))
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • criminaal
  Peki bunları yapmak zor mu?
  Tabi ki değil.
  Biz kadınlar ilişkide nasıl yumuşak bizi anlayan birini istiyor isek, erkeklerin de hiç yansıtmadığı bazı durumları var. Beklentileri var. Duygu bazında çok beklentileri varmış. Bunları öğrenmek güzel 😊
  Görüş hala geçerli mi?
  • Cailleach

   Sonunda erkeklere sövmeyen bir pembe :) Teşekkürler

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1132
 • Maidetta
  Sözsüz anlaşabildiğim vede senin ağzından bir cümle çıkmadan anlayacak birisinin olması önemli..
 • Mad_Soldier
  Tespitler çok güzel özellikle olduğumuz gibi kabul edilmek kısmı. Kadınlar bizleri genelde eğitmek yönlendirmek isterler. Oysa bu yanlış bir davranıştır. Bizler eğitilecek ya da ehlileştirilecek varlıklar değiliz. Bu davranışlarından vazgeçmeliler.
  • Cailleach

   O eğitme kısmına ayrı bir gıcığım. Karşında hayvan mı var sanki eğiteceksin... Saygısızlığın dik alası

  • Anlaşmazlıkların çoğu bu noktada çıkıyor zaten

 • canhıraş_
  Çözmeye Gönlü Olanlar İçin: Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?Umrumda değil erkekler ne isterse istesin benim ne istediğim önemli artık birilerini düşünmeyi bıraktım valla
  • büyük konuşan bir pembeli daha :) önünde daha çoook yol var anneemmmm :)

 • K__Li1983
  Şart koşulmayan bir ilişki istiyorlarsa eğer, beklentilerini de bir yerlerine sokabilirler demeyeyim 😄 ne diyeyim onu da bilemedim. Çift taraflı huzurla, sevgiyle hayatı paylaşmayı istemek değil midir ilişki..
 • iSLaNDBaZaR
  Bence bu yazıyı tüm blog ve sen sitelerinde hatta yetmez radyo ve tv de de göstermek lazim. Kaleminize ve aklınıza sağlık
 • kirazımm33
  Bence seven ve sağlıklı, çocuk gibi davranmayan erkekler nazik davranıldığında, kibar ve anlayışlı yaklaşıldığında kadının istediklerini yapmak için gereken emeği gösteriyorlar. O yüzden nezaket, anlayış ve biraz da pohpohlama erkekte çok etki yaratıyor
 • beyazyakalıanarşist
  Vallaha hepsinden geçtim artık beni gerçekten sevecek biri olsun yeter öyle çok blr kriterim yok😄
 • KadroluLoser
  basitlik ister erkekler.

  bir sorun varsa bunun direk söylenmesini dolaylı mesajlarla iletilmemesini ister.

  trip atılmamasını ister

  saçma kaprislerle uğraşmamak ister

  bizler düz insanlarız durmadan sizi sevdiğimizi söylememizi istemeyin. biz bunu farklı şekillerde gösteririz ama siz söylememizi isteyince içimizden söylemek gelmez.

  7/24 yapışık ikiz gibi takılmak istemeyiz. arada erkek sohbeti isteriz. bu bizi deşarj eder.

  kendimize arkadaş isteriz anne istemeyiz. zaten evde bir tane annemiz vardır.
 • grixxman
  "Erkekler Bir İlişkide Neler Beklerler?; Takdir edilmek isterler, Oldukları gibi kabul edilmek isterler, Şart koşulmayan bir ilişki isterler, Beğenilmek isterler, Huzur isterler, Saygı görmek isterler, Yatakta mutlu olmak isterler. " Şu isteklerin hepsine bakınca adeta hiç büyümemiş çocuk gibiyiz. JLO haklı anlaşılan. Bu ilgi budalası halimiz, belki de içimiz de ki ilkel kaostan kaynaklanıyor. Ne zama dönüp kendimize içimize bakacağız. Kadını sürekli ama sürekli bir beklenti haline sokmak, hep birşeyler beklemek. Kıçımıza pil takılan oyuncak bebekler gibiyiz. Biraz insan olsak, onlar da kadın olsa. ya şu hayat denilen şeyin ne olduğuna dair en ufak tatmin edici fikrimiz bile yok. hep ezber, hep bize sunulanı yaşıyoruz. keşfetmenin kutsallığı nerede..
 • PapatyaTaaneleri
  Çok doğru tespitler. Erkeklerde anlaşılmak istiyor. Emeğine sağlık
 • Pulsarr
  Herkesin beklediği şeyler aslında. Kadınlar da bekliyor bunları. Normal, doğal şeyler emeğine sağlık
 • MahmutUcar
  Bir durum tespiti ancak bu kadar guzel yapılabilirdi.
 • Olgun-bey_06
  Takdir edilmek. Erkek oldugunu hatirlatip gururunun omsanmasini
 • Need4Read
  Güzel Bence, ortalama bir Türk erkeğinin beklentilerini yansıtıyor. Elinize sağlık!
 • aylince12
  Biraz şımartılmak isterler ama fazla simirtmamak gerekir
 • -irəm-
  Yani bir kadın neler isterse bir erkek de onları ister dimi
 • Bunu sadece erkek değil her insan ister cinsiyet farketmez.
 • Evet doğru demissin ama sadece erkekler için de değil genel olarak insanlar böyle dir
 • Egeliefeben
  Fazla bir sey beklediğimiz yok güven ve sadakat olsa yeter
 • orge49
  Bizi anlamak o kadarda zor değilmiş Kızlar iyisiniz 😊
 • Bence artık kadın-erkek farkı yok her konuda olduğu gibi bu konuda da..

  Beklentiler aynı.
  • Cailleach

   Beklentiler aynı ancak nedense erkeklerin beklentisi sadece belli şeylermiş gibi davranılıyor. Teşekkürler görüşünüz için

 • Olympuscazg
  Bu yazılanları sadece erkekler değil herkes ister bence 😬
 • wtspmA-n
  Sadece ana başlıkları okudum haklısın
 • cenk06cenk
  Hep istemişler hiç vermemişler
 • Alarasmin
  Göreceli bir kavram
 • BitterCoffee
  Evet doğru
 • AdilOlmayanYıldırım
  istedik istedik ne oldu evde kaldık
 • Dkflgjdsk
  Aslında erkekler övgü ve iltifata bayılıyor kızlar
 • Aynen öyle
 • Huzur isterim
 • ykp35
  Derde derman bi yazı olmuş teşekkürler
 • semxsem
  Kendimi çok iyi hissettim. 👍
 • Turistrehberi
  Başarılı bir çalışma tebrik ederim :)
 • Metamortan
  Bu postun anlı olsa öperim 😘💋❤
 • LaStCaCa
  Sevgi saygı değer sadakat
 • Tudiy07
  Evet tam olarak bu.
 • deusㅤㅤㅤ
  Bence bütün bunları kadınlar da ister :D
 • h-hyperion
  Şart koşulmamak.. 👌🏻
 • kullaniyoruzisteabi
  Hatalardan ders çıkarıp anlayışlı olmak
 • AşırıHassasbirii
  Kadında ister bunları. Karşılıklı olabilse keşke..
 • 44asi44
  Aynen öyle harfi harfine doğru
 • Furkan2112
  İyi Bi sevgi aşk tutku hasret seks zek herşey
 • Sevgi
YÜKLENİYOR...