Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Gizli Üye

Başlığı ben yazdım. Siz kendi kafanızda daha ağır cümlelerle süsleyin...

Karakteri kusurlu, zayıf, pasif, insanlıktan nasibini alamamış biri nasıl anlaşılır?

Ben anlayamadım. Önce her şeyi kusursuz sanıyorsunuz. Ben komik diye anlaşmış, anlaştıkça sevmiştim. Kafa yapınız uyunca sanıyorsunuz ki aradığınız her şey onda var. Ama yanıldığınız nokta burası. Kafa yapınızın aynı olduğu her insanla ilişkiye başlasaydınız ülkedeki karşı cinslerin tahminen %5'iyle falan sevgili olurdunuz. Hayatınıza alacağınız insanı önce gözlemlemek gerekiyormuş. Bunu fark ettiğimde iş işten çoktan geçmişti. Bakın bir insanın arkasından konuşuyor mu? Konuşuyorsa sizin arkanızdan da konuşur... Birinin sırrını size veriyor mu? Karşı cins hakkında nasıl konuşuyor. Fikirleri, istekleri neler? Ve bunları hoşlantınızı belli etmeden önce öğrenin. Ben sanmıştım ki benim için doğru insan bu. Nerden bileyim yaşadığımız tüm özel anları insanlarla paylaştığını?

Aldatırlar
Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Bende aldatıldım. Her şey çok güzel sanıyordum. Aptal gibi yüzüne gülerken o aslında başkasını düşünüyormuş. Başkasını seviyormuş. Öğrendiğimde yaşadığım hayal kırıklığının tarifi yok. Böyle bir acının tarifi mümkün değil

Yalan Söylerler

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yalan ağızlarına yuva yapmıştır. Lütfen iyi dinleyin bir insan karşısındakini kaybetmekten korktuğu için değil tam aksine korkmadığı için yalan söyler. Kaybetme korkusu olan biri yalan söylemeye cesaret edemez. Böyle insanlar yalan söylemekten çekinmezler. Yalanın büyüğü-küçüğü, affı yoktur.

Ben Değiştim!

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Bakın arkadaşlar insanlar değişmez. Ben 7'mde neysem şu anda o'yum. 70'imde de o olacağım. Ben değişmezken insanların değişmesine nasıl inanabilirim ki? Ben değiştim cümlesini kullanan hiçbir insana güvenmeyin. Gerçekten dürüst ve değişmek isteyen bir insanın kurduğu cümle bu olmaz. Değişim zaten zorken birde kısa sürede nasıl mümkün olacak? Anlıyorum seviyorsunuz, inanmak istiyorsunuz... Ama tüm bunlar palavra

Bencildirler

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Hayatınızı mahvetmekten bir an olsun çekinmezler. Sevdiğiniz sürece yanında olursunuz en ufak bir baş kaldırışınızda (onun hatalarına) sizi mahvetmekten çekinmezler. Bu sizin hayatınızı nasıl etkiler düşünmezler. Tek düşündükleri kendi rahatları olur çünkü. Siz üzülür müsünüz, acıdan kıvranır mısınız? Dünya yansa umurlarında olmaz. Yeter ki huzurları kaçmasın. Huzur kaçıran kendileri bile olsa görmezden gelmenizi beklerler.

Sizden başka herkese vardırlar

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Karakteri oturmuş bir insanın hayatında önceliği ailesi sonra sevdiği olur. Para, pul, mal, mülk, dost, akraba bunlar hep ikinci plandadır. Bakın hep derim. Sizi önceliği yapmayan insanla işiniz olmasın. Ben yaptım siz yapmayın. Bu tür insanlar uymaca akıllıdır. İki adam çıksın iki bira ısmarlasın hemen dost olurlar. Sen kimsin arkadaşlarıma karışıyorsun moduna geçerler. Siz ne kadar akıl verirseniz verin boş, dinlemezler. Bir insanın anne babası ölür, kardeşleri evlenir gider, arkadaşları kendi hayatına bakar, çocukları evlenir kendi hayatını kurar... Sizin yanınızda kalacak olan tek kişi eşiniz, sevdiğinizdir. Eğer önceliğiniz o olmuyorsa ilişkiye başlamayın. Uymaca akıllı, sizi geri plana atan zehirli insanlardan uzak durun.

Siz arkanızı döndüğünüz an özlerine dönerler
Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Sen hayatıma dokundun, sen beni değiştirdin, sen sen sen diyen insana inanmayın. Bir insanı siz değiştirebilirseniz herkes değiştirir. Bir insan kendi isteğiyle kendisi için değişmiyorsa zaten hiçbir anlamı yoktur. Siz arkanızı döndüğünüz anda istemediğiniz her şeyi yapmaya başlar. Karakterini güçlendirmeye çalışsanız da nafile. Allah'tan sabır dilemeyi bırakın. Allah'ın size verdiği sabra ihanet insanlar bunlar, onlardan size fayda yok.

Sizin için hiçbir şey yapmazlar
Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Siz çok güzel şeyler yaptınız da... O size ne yaptı? Hiç düşündünüz mü? Soruyorum bazen kendime yahu ölüp bittiğin bu insan sana ne yaptı? Ne kattı sana? Bakıyorum da ben sana neler yapmışken, senin bana kattığın bir tane olumlu bir şey yok.

Sizi değiştirirler

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Siz onu asla değiştiremezsiniz. Bu konuda anlaştık sayıyorum. Ama o sizi değiştirir. Zamanla paranoyaklaştırır, güveninizi zedeler, takıntılarınız artar, sevginiz için değil emeğiniz için katlanırsınız çoğu zaman belki düzelir umuduyla ama sadece kendinizden çalarsınız. Çevrenizde kimse kalmadı değil mi? Çünkü bütün vaktinizi onu değiştirmek için harcarken nasıl değiştiğinizi fark etmediniz bile.. Bu insanlar sizin beş çayı arkadaşınız değil lütfen unutmayın, zamanın nasıl geçtiğini unutturan cinsten dostlarınız değiller. Bunlar sizden eksilten insan görünümlü canavarlar.

Mutluyken bile mutsuz olmanıza sebep olurlar
Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

En mutlu olmanız gereken zamanlarda bile mutsuzsunuzdur. Çünkü o kadar çok yıpratmıştır ki sizi dengesizlikleriyle, yalan sözleriyle, git-gelleriyle, hatalarıyla... İki dakika gülseniz aklınıza kötü bir şey gelir yine mutsuzluk yakanızı bırakmaz.. Böyle insanlar size mutsuzluktan başka bir şey veremez.. Lütfen kendinize gelin ve bu kişilerden kurtulun. Anlık mutluluklar uğruna geleceğinizi yakmayın

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Böyle insanlardan da, yalanlarından da, hatalarından da, onlarla ilgili her şeyden nefret ediyorum. Bütün bir ömrü size adamaya hazır insanların ahını nasıl alıyorsanız öyle de yaşayın.

Bize gelince... Kırık bir kalple yaşamak kalpsiz olmaktan iyidir.

Karakteri Kusurlu Bir İnsanla Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
17
7
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İnsanlıktan gitgide uzaklaşıyoruz. Kusurlu karaktere sahip insan sayısı günden güne artıyor. İleride karakteri düzgün insanlar için plaket falan verirler. Nasıl oldu da bu kadar kişinin arasında "insan" kalabildiniz diye...

  Emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

617
 • Hislerim güçlüdür bana olan yaklaşımından ilgisinden hal ve hareketlerinden konuşma tarzı ve düşüncelerinden anlarım.
 • reversengineer
  zamanla onu tanıyarak davranışlarından çıkarım yaparım.
 • LaStCaCa
  Hareketleri kendini ele verir anlamamk içün aşık olmak lazım
 • Dkflgjdsk
  Keşke öyle olsa bazılarının kusurlu olucak Karekteri bile yok vay anasını
 • Umut verip yarı yolda bırakırlar ve sizi suçlarlar bencilce davranırlar.
 • RubbieRolePlayy
  Maddelerin yarısı yol haritası, yarısı karakter analizi.
 • Bazen insan anlasa da sevdiği için ona bunları konduramıyor ama biraz düz mantıkla bakmak gerekiyor.
 • orge49
  Sürekli bahanelerin arkasına sığınır. Verdiği sözlerin arkasında durmaz. Haksız olduğu halde hep kendini haklı bulur
 • cenk06cenk
  Bunları yapmayan var mı acaba
 • Alarasmin
  Kişi zamanla kendini belli eder
 • AdilOlmayanYıldırım
  pis adiler
 • MahmutUcar
  Dogruluk payı olsa da katılmadıklarım var.
 • Tudiy07
  Yalan ve iki yüzlülük !
 • Konuşma tarzlarından anlaşılıyor
 • biradetmehmet
  Yazıyı okuyunca aklıma birisi geldi ama soylemicem
 • Tahir32
  Aşk dediğin şey zaten kör etmiyor mu insanı
 • Olympuscazg
  Yalancılık, iki yüzlülük, ben merkezcilik...
 • BarlasFcbd
  Güzel çalışma
 • Sormayagelenadam4520
  Kazık atmaya alışkındır
 • Gizli Üye
  Kız bu nasıl bence benim eski flörtümü bire bir tutuyor eksiksiz.. iyi kurtarmışım yakayı desene
 • Gizli Üye
  Sanırım bire bir aynı şeyleri yaşamışız. Fakat insan belli bir şeyin büyüsü altına girdiği an bir nevi at gözlüğü giymiş gibi oluyor. Neyse o insanın kör olduğunu anlamam uzun sürmedi. Ve yazdıklarına ek olarak yargılama. Her hareketimi ve her davranışımı yargılama. Hayat onun etrafında onun istekleri üzerinde dönüyormuş o gerçek fakat onun istekleri dışında her şey ona yabancıymış gibi. Çok büyük bir bisiklet sevdalısıyım. Bana diğer erkekler araba ister senden salak gibi bisikletlere para harcıyorsun demişti.
 • Gizli Üye
  Bencillik en büyük özellikleri bence... Ellerinize sağlık.
 • Gizli Üye
  Güzel olmuşş d
YÜKLENİYOR...