Sevilmenin 9 Taktiği

Çok sevilmek, onu her daim desteklemekle mümkündür.
Çok sevilmek, onu her daim desteklemekle mümkündür.

Çok sevilmek istiyorsunuz ancak ne yapmalısınız? Bana sorarsanız kendinizi buna mecbur bırakmayın. Aksi halde özünüzden uzaklaşırsınız. Yok, inat ettim ben, illa sevdireceğim kendimi diyorsanız da buna mukabil 9 madde yazacağız. Gözünüz aydın. Zira bana ne! Ben neysem o olacağım deyip duygusal dürüstlük ayaklarına yatacaklara anlatmıyoruz zaten. Onlar az ilerde kumda oynayabilirler. Dilerseniz başlayalım.

1. Zekanız ile Tedirgin Etmeyin.

Mesele algılardan ibaret...
Mesele algılardan ibaret...

Fazla zeki olduğunuzu belli etmeyin ya da aptalsanız aptal olduğunuzu karşınızdakinin gözüne gözüne sokmayın. Yani insanlar kendisinden aptal insanları severler, yol gösterecekler ya hani. Öte yandan kendisinden zeki insanları sevmezler çünkü onların yanında kendilerini aptal hissederler. Mesela yük taşırken ayağına palet düşen sevgiliniz size ayağının ne hale geldiği temalı bir resim atıyor ve siz bunu görür görmez ayağını nasıl bu hale getirdin, sana kaç defa dedim o peluşlu terliği giyme, ayakkabısız çalışma, bak ayağın ne hale geldi diye eleştirdiğinizde sevgiliniz kendini aptal zanneder ve bu sizin esasında kendisinden daha zeki olduğu algısı yaratır onda.. Bana kalsa zeki biri olduğunuzu bu şekilde eleştirerek değil de abartmadan gösterin. Çünkü algı çok başka bir şeydir ve sonuçları ağır olabilir.

2. Çevrelerini Kullanın.

Gülü seven dikenine katlanır.
Gülü seven dikenine katlanır.

Birini tavladınız ve bağları kurdunuz. Tek başınıza abone bir sap iken etrafınız sevgilinizin sizin tabirinizle canım kardeşim veya dallama arkadaşlarıyla bir an dolup taştı. Yine de her ne kadar sevgilinizin sizinle daha çok vakit geçirmesini isteseniz de bunu yapmayın. Sevgilinizi arkadaşlarından izole ederseniz kendisini mutsuz hisseder ve bu size de yansır. Salın, emin olun sevilmek istiyorsanız.

3. İstenmeyeni Vermeyin.

Ağlasa da meme vermeyin.
Ağlasa da meme vermeyin.

Her şeyin süresi ve zamanı vardır. Dengeyi kurun. Karşınızdakine her istediğini vermeyin. Aksi halde siz zor durumda kalabilirsiniz. Bu para, hatta maneviyat da olabilir. Zamanınızı, maddiyatınızı, enerjinizi ve hatta tüm mekanizmalarınızı dengeli kullanın. Eğer sürekli verirseniz sürekli daha fazlasını isteyeceklerdir ve sıkılmaya da asla gelmeyeceklerdir. Sıktığınız zaman da sizden kaçacaklardır. Sonra dönüp dolaşıyorlar o ayrı ancak vermediğiniz bir şey için kaçıyorsa da gitsin açkkçası.. Dediğim gibi; Dönüp dolaşacağı yer sizin yanınızdır.

4. Değerinizi koruyun.

Yaptıklarınızı başına kakmayın. Anlamıyorsa bu onun sorunudur.
Yaptıklarınızı başına kakmayın. Anlamıyorsa bu onun sorunudur.

Hep söylerim; Para gibi değeriniz olacak. Dolar arttıkça enflasyon gibi siz de artacaksınız. Siz kur yaptıkça dolar gibi zıplayacaksınız. Mesela 1 ay önce sizden bir şey istedi ve siz onu ona verdiniz. 1 ay sonra sizden daha başka bir şey daha isteyecek ve siz bunları başına kaktığınızda tüm yaptıklarınız değersizleşecek ve siz de o kategoriye dahil olacaksınız. Başına kakmamak için yılanın başını baştan ezeceksiniz ki olay sizi yiyecek seviyeye gelmesin. Çünkü ceremesini inleye inleye çekecek olan yine siz olacaksınız.

5. Pozitif Bir Sen

Pozitiflik bulaşıcıdır.
Pozitiflik bulaşıcıdır.

Bu en önemlisi. Mesela biri konusunda bir arkadaşınıza kötü dediniz ve arkadaşınız size; Aynen ya, ben de sevmiyorum onu. Şöyle yaptı, böyle yaptı deyip tüm incilerini bir anda döktü. Ortaya dökülenlerin hepsi belki negatif düşünceler olabilir ama siz bu durumda pozitif olun ve hiç bu tarz muhabbetlere girmeyin. Girdiyseniz de o kadar da değil derseniz karşınızdaki dut yemiş bülbül gibi susacaktır. Ya da şöyle düşünün; İş arkadaşlarınızdan birisi sizinle aynı vardiyada kalmaktan mutlu olabilir. Çünkü sizin iyi biri ve pozitif yapıda bir insan olduğunuzu biliyor. Bunu bilerek de sizinle aynı vardiyada olduğunda işini güvenli ve de mutlu yapıyor. İlla ki denk gelmiştir size de.. Bu okulda aynı sırada oturup anlaştığınız ve neticesinde derslerinize pozitif yansıdığını düşündüğünüz bir hadise gibi de aynı zamanda..

6. Farkınız Olsun.

Herkes gibi sıradan olun ancak biraz da farklılık yaratın.
Herkes gibi sıradan olun ancak biraz da farklılık yaratın.

Başkalarında olmayan ancak sizde gördüğü şey sizi farklı kılabilir. Bir parfüm, bir şapka ya da bir bileklik. Mesela benim parfümümü sevgilimden başkası bilmez ve inanılmaz çekici bulur. Gittiğiniz mağazaları veya dinlediğiniz müzikleri de herkes bilir ancak keşfedemez. Okuduğunuz kitapların ya da dinlediğiniz müziklerin konusu veya kategorisidir sizi farklı kılan. Karşınızdaki Felsefe okurken sizi daha farklı hissedebilir ve ne okuduğunuzu ister istemez merak edebilir. Örneğin; Apple saat takıyorsunuz. Bu bir imza değildir mesela. Bu herkeste olan bir şeydir ve sizi farklı kılmaz. Veya yelek de giyebilirsiniz, bunu herkes giymez. Ya da yünlü bir hırka. Siz bu şekilde farkkılık yarattıkça kesinlikle sevilme dozunuz artacaktır.

7. Hediye Anılar

Zevkler ve renkler tartışılır arkadaş.
Zevkler ve renkler tartışılır arkadaş.

Şimdi bunun dozunu doğru ayarlayın derim ben. Her ay 50 TL'lik hediyeler alın mesela. Bu ay kitap aldınız, gelecek ay bileklik alın. Ama bunu yaparken; Şener Şen gibi komanaçi, bekenbauver muhabbetlerine girmeyin. Bu sizi sevdirmez emin olun. Buradaki maksat ondan bana pozitif bir şey geliyor algısı yaratsın. Ha diyeceksiniz ki; Ya hocam ona her ay 50 TL'lik hediye alacağıma 1 ay parayı basıp İphone alıyım derseniz, cıks.. O iş öyle olmuyor. Derin mevzulara alıştıra alıştıra girmekle abanmak arasında fark vardır ve ikisi de aynı zevki vermez.

8. Sıfır Yalakalık

Duygusuz birine duygularınızı anlatmayın. Onlar durumlar kötü olduğunda anca sizi anlayabiliyorlar.
Duygusuz birine duygularınızı anlatmayın. Onlar durumlar kötü olduğunda anca sizi anlayabiliyorlar.

Gereksiz iltifatlardan ve abartılardan uzak durun. Romantizm'den zerre anlamıyorsa hiç bahsetmeyin. Nefret ederler.

9. Güvenilir Olun.

Ağzınızdan çıkanıın esiri değil, söylemediklerinizin efendisi olun.
Ağzınızdan çıkanıın esiri değil, söylemediklerinizin efendisi olun.

Dakik olun. Bir şey söylediğinizde onu yapın. Seni gün içinde arayacağım dediğinizde mutlaka arayın. Aramadığınızda emin olun sözüne güvenilir insan olmuyorsunuz onun nazarında.. Müsait olmayabilirsiniz o ayrı. En azından arayacaktım ancak vakit bulamadım diyebilirsiniz. Bu size olan güvenini arttıracaktır ve daha sevilir biri yapacaktır şüphesiz...

Bir bencemiz de böylece bitmiş oldu. Umarım beğenir ve faydalarından maksimum şekilde yararlanırsınız. Beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz. Unurmayın; Yorumlarınız unuttuklarımızı tamamlar.

Sevgiler.

Sevilmenin 9 Taktiği
25
35
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • HillssMoon_
  Ohooo kendimi sevdirmek için taktiklere kaldıysam vay halime. Aşk ilişkilerimde böyle bir sorun yaşamadım hiç. Ama çok çevresi olan biri de değilim.
  Kimseyle samimiyet kuramam kolay kolay. Yeni tanıdığım insanlar ya da çok eski tanıdıklarım arasında pek fark yoktur. Paylaşımım iki taraf içinde kısıtlıdır. Bana yaklaşmaya çalışanlar bir süre sonra geri çekiliyor sosyal çevremde. Fakat bunun nedeninin kendim olduğunun farkındayım. Çünkü onlarda bulunan bir çok özelliğe sahip değilim. Bu nedenle beni kendi aralarından sıyırıp otomatikman kenara itiyorlar.

  Aptal rolü yapamıyorum, sıradan muhabbetleri beni sıkıyor, herkes çok boş ve sahte geliyor. Bu durumdan şikâyetçi olsaydım çabalardım muhtemelen ama öyle dertlerim yok. Kendimi seviyorum şakşakçılar olmadan kendimin farkındayım. Bana göre önemli olan da bu.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amma da ilham yarattı bence he. Güzel yorumdu yine de..

  • Benceye sözüm yok. Sevilmek için taktiksel davranmak bana ters. Kendi bakış açımı paylaşmak istedim bu nedenle. Herkes kendi olsun. Saygılı davransın, merhametli ve adil olsun. Sevgi bu çerçevede oluşuyorsa uzun soluklu ve gerçek olur. Taktiklerle gelen sevgi bir süre sonra etkisini kaybeder çünkü insan ömür boyu bu şekilde davranamaz.

  • Tüm bencelerimde de bu algıyla ilerliyorum zaten. Kendiniz olun algısı. 😁

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2435
 • ne yaparsan yap
  bazen hiç bir zaman sevilmezsin
  Bununda farkında olmalı insan zorlamamalı
 • IAmarPresterAen
  Güzel taktikler emeğine sağlık hocam
 • DoubleU
  Merak ediyorum da, insan ilişkileri temalı konulara onlarca başlık altında uzmanca yaklaşıp şöyle yapın böyle etmeyin derken işin diğer tarafında kendi hayatınızda bunların bilinciyle yaşamayı görev edinmiş olarak sürekli bir iç kontrol ve insanlar arasında puanımı yüksek tutmalıyım çabası sonucu en azından birkaç hayrana sahip misiniz çevrenizde, ya da bu adam on numara lafını sık sık duyar mısınız?
  • Dedik ya; İnsanlar kendilerinizden daha zeki insanları sevmezler.

  • DoubleU

   Onu yanlış buluyorum ben. Şahsen özellikle kendimden zeki olanı severim

 • VayVayZara
  Sen kendini sevmeyen birini sevebilirmisin? Pek sanmıyorum. Bu ülkenin %80i kendini sevmiyo net. Bunu yaşadıkları ilişkilerde görebiliyoruz. Önce kendi özdeğerinin farkına varıp kendini mutlu etmeli kendini sevmelisin ki karşı tarafla alma verme dengesi olsun. Millet halen kaçan kovalanır taktiği uyguluyo. Sonuç? Fosss. Sen ne istersen değil, sen ne isen onu çekersin hayatına. 😉
 • Barış_LonelyForever
  Sevilmek evrenseldir bu yüzden herkes için farklıdır. bir insan için sevme kriterleri önemlidir yani insanlar kendisinden zekiyi sevmez aptalları sever demek çok düz bir düşünce. şahsen bende benden zeki insanları seviyorum aptal insanları sevmiyorum mesela. Yani sevilmenin taktiği yoktur Sevgi kalpten gelen bir şeydir mantık işe yaramaz.
 • Sevilmek için elimizden gelen çabayı göstermeli insan huyuyla ahlakıyla konuşmasıyla sevilir etrafına pozitiflik saçtıkça insanlar sever ama kötü huylu olup kalp kırdıkça herkes uzaklaşır o kişiden güven bunu gerektirir güvenmeden önce kendimize güvenmeli her zaman ona göre davranmalı güzel paylaşım olmuş teşekkürler🌸
 • MayısssssssKızı
  ne yapsam da sevilmiyorum sonunda üzülen yine benim
  • Aşağıdaki taktikleri uygula. Köpek gibi sevecek seni.

 • gıcıksavar
  Kaynak Haluk Tatar mı yoksa o mu buralarda takılmış biraz ;)
  • Kaynak Haluk Tatar tabi ki.

  • Abi ne ara yazdın o kadar şeyi :D adam paylaştı 2 saate burda gördüm :D

  • Sen ilk değilsin aslına bakarsan bunun farkına varan ancak farkındalık yaratmak da güzel bir şey. Çünkü dinlerken söylenenler uçup gidiyor. Lakin okuduğunda benim de örneklerimle olayı daha iyi pekiştirebiliyorlar. Ayrıca Felsefe ya da Sosyoloji ile az çok ilgin ve alakan varsa bilirsin. Her filozof, mutlaka başka bir filozofun fikirlerinden yola çıkarak kaynak üretir kendine ki biz de kaynak bularak yola çıktık. Aksi halde saçmalarız açıkçası.. Belli bir kalıp içinde gitmek de saçmalamanın önüne geçen bir faktördür bana göre. 🙃 Ve inkâr da edemem Haluk Tatar gibi bir deneyimin fikirlerinden yola çıktığımı.. Eminim kendisi de şu yazdıklarımı göre mutlu olurdu. 🤭

  • Hepsini Göster
 • bender8
  Abi salın ya. Ne taktiği hayatınız taktik mi doğal olun geçin her halinizle sevsinler
  • O zaman ne işin var burda? Maden kendin olmayı başarabiliyorsun. Soru sorma. Bu sitenin konsepti sorulara cevap bulmak değil mi? Sen kendin ol, sorulara cevap bulmayı da bırak. Nasılsa dünya kendi olanlardan ibaret. İnsanlar kendi olamadığı için mi soru soruyor sence? Yani dünya sadece sizin etrafınızda dönmüyor. Başkaları da sorularına cevap arıyor, acaba hatalı ben miyim deyip.. Bunun kendisi olmakla ilgisi ne?

  • bender8

   Gayette alakası var. İnsanları biçtiğiniz kılıflara sokmaya çalışıyorsunuz kendim olmayı başarabildiğim gibi insanların başkaları için değişmelerine birilerini etkilemek için taktiklere girmelerine gerek olmadığını dile getiriyorum. Sizin aksinize içten olmalarını istiyorum taktik adı altında rollere bürünmelerini değil. Hayatınızın her alanında sevilmek için taktik deneyemezsiniz. Sizin görüşünüzle size hayatınızda başarılar yorum kaldırmıyorsanız yayınlamayın herkese açık platformlarda

  • Bence saçmalıyorsun, hala da devam ediyorsun. Burada özgüven eksikliği olan bir sürü insan var. Onlara ilaç gibi geliyor bunlar ancak seni ilgilendirmiyorsa burada yazılanlar, yorum da yazmayacaksın.

  • Hepsini Göster
 • Mavisesssizlik
  Taktikle olmaz bence yine de teşekkürler emek verip yazmışsınız, doğal halinizle sevsinler bunları en fazla ne kadar süre uygulayabilir ki insan.
 • Soyersoyer
  Valla ben seviliyorum bunu açık ve net şekilde zaten görüyor ve biliyorum ama bazı nedenlerden dolayı ben aynı şekilde karşılık veremiyorum 😏
  • bazı nedenler nedir? bak merak ettım :P

  • 32 yaşında olduğuna emin misin? su verdiğin terbiyesiz cevapla, seni seven kıza acıdım doğrusu, yazıkk

  • Hepsini Göster
 • Varol26
  Çok kasma kendin ol ve kendini sev. Sen lendini sevdikten sonra diğerleri de seni sevmeye başlarlar hiç merakşanma.
 • CpDraco
  Zeki insana iki tarafın da tahammülü yok gerçekten. Hep bir rekabet içine girerim, ayak uyduramam korkusu var. Gizemi korumak ve keşfedilmemek önemli.
 • yaralıkalp06
  Sevilmek için ne bu kadar çabaya ne de taktiğe ihtiyaç var. Her şey doğru insanı bulmakla başlar ve hiçbir şey yapmadan Bi şekilde devamı gelir zaten bence
 • Hic kendimi kasmam ben dogal olurum seven sever sevilmeyi severim ama sevilmek dogalligimdan vazgecemem
 • Jokerr_21
  güzel yazıp çizmişler ama emin ol kimse nasıl seveceğini bilmiyor
 • benbendeğilimartık
  Çok güzel anlatmışsın, ancak aşka sevgiye inanmıyorum.
 • Feeling7d
  Haluk Tatarın, videosunu yazmışsın bildiğin. Evet doğru olan kısımları var, ama yanlış olanlarda var.
  • Arkadaş papağan gibi Haluk Tatar zırvası yapmayın. Herkes bir şey yazarken bir kaynağa değinir ve onu geliştirmeye bakar. Doğrusunu yazacaksın o zaman.

  • Feeling7d

   Eleştiremiyorum olabilir, evet abartılacak bir şey yok.

  • Feeling7d

   Yine foruma eklediğin, için teşekkürler biraz saçma bir yorumdu kb.

  • Hepsini Göster
 • mlkshnn
  Taktik uygulayıp dogallıktan ödün vermeyi sacma buluyorum
  • O zaman sitede sor sormayalım, doğal olalım. Herkes doğal olsun. Hadi bakalım. Taktik yok, bam bam.

 • Mervekarabulutt
  Tüm erkeklerin aklı fikri yatakta sevilmekle alakası yok bunun. Aşka da güvenim kalmadı zaten
 • 1982yearDead
  Keşke benide sevseeler ya erkekler neden böyle açık açık konuşun yaaaaa
 • erayalkas24
  Olduğun gibi biriysen, hatun kişisi mutlaka sevecektir.
 • 4MURAD
  bu dünyada illaki sever sevilirsiniz ama mutlaka seni sevrn isnadn ilr birlikte ol
 • Hocahanım
  Ne yaptıysam sevilmedim
 • fangoria
  önce kendimizi sevmeliyiz kendini sevmeyeni kimse sevmez
 • tutunamayanadam10
  Ama bu haksızlık manipülasyon ben bunları farkında olmadan yapıyorum 😂
 • hayalperestgözler
  seven beni bu halimle sevsin. taktiğe ihtiyacım yok
 • Aselsiba
  Kızlar eğer erkekler tarafından sevilmek istiyorsanız erkeğe sexsi davranın
 • yalrakdono
  zeki olmanıza gerek yok kısaca soğuk olun yeter.
 • meydannn06
  Herkese yapışanı değil kendine yakışanı sefer insan
 • Kendisi olan, doğal, dürüst olan insanlar sevilir
 • aysu629
  Şu bir gercek ki yatakta hepsinin zihniyeti
 • muzikcihatun
  güzel makale
 • HacıHüsrev46
  Kendin ol yeter
 • OooSUNSHİNEooO
  Helal çok iyi
 • Attarlıkadın
  Dürüst olsa insanlar sorun kalmazda aslında. ..
 • SarıHe-man
  Güzel taktıkler
 • restinerest
  Dogru gercekten
 • Sams7v
  Çok güzel bir yazı uygulanabilir.
 • eline sağlık
 • KırıKMerdane
  Kendimiz olmamız yeter güzel yazı olmuş
 • elnie sağlık
 • Farkın olmasoı ve sıfır yalakalık önemli
 • BitterCoffee
  Güzel bence
 • Asabi1çilek
  Bunu okurum.
 • papatyacan
  seven böyle sevsin
 • Olay kendin olmaktan geçiyor. Emeğine sağlık reis.
 • Ultrasonreyz
  Eline sağlık
 • Kendin ol yeter sanırım
 • CansuDemir112
  Sevilmenin en büyük taktiği sevmemek bence
 • Kamilerr
  emeğine sağlıkk
 • Gençveçiftsever
  Zeka çok önemli bu konuda
 • glockblack
  Ne yaparsan yap sevmeyen sevmez
 • Kökleyicibaran
  pozitif olmak yeterli bence
 • erkeklersormuyor19
  İnsan olmak yeter tek taktik bu
 • Bir_bilebilsenn
  Eline sağlık
 • CeyeniKedi
  Güzel yazı olmuş teşekkürler
 • Gizli Üye
  Beni seven ben olduğum için sevsin şekil şukul yapamam
 • Gizli Üye
  yalaka kardeşim oldunmu taktik falan gerekmez herkes sever
YÜKLENİYOR...