Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyor'da!

Adil Yıldırım ilişki koçu olarak KizlarSoruyor'da, televizyon kanallarında ve kendi sosyal medya hesaplarında aşk problemleri içinde boğulanlara formüller dağıtıyor; denk gelmiş, kulağınıza küpe edecek bir cümlesini duymuşsunuzdur mutlaka.

Bugünse mükemmel akışkanlıkta, kalp ritminizi değiştirecek, her bir paragrafını hayalinizde canlandırabileceğiniz detaylarla dolu kitabı Şeytan Tüyü ile ilgili sorularımı yanıtladığı röportajımızda birlikteyiz!

Merak ettiğim bir soru ile başlıyorum;

Sizce kötülük çekici midir?

Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyorda!

İnsan heyecanın peşinde koşar ve korku duygusu insanı güdüleyen duyguların başında gelir. İyilik özünde korku içermez bilakis ferahlama ve mutluluk getirir ancak kötülük insanı tedirgin eder ve korkutur dolayısıyla ayakta tutar. Kötülük yapan insanlar aslında diğerlerinin bir adım ötesine yani çizginin ötesine geçmiş geçebilmiş insanlardır çünkü herkesin ruhunda yoğun bir kötülük olmasına rağmen her insan bunu sahneleyecek cesarete sahip değildir ayrıca bazıları tercihini vicdan ve merhametten yana kullanmıştır. Bir insan çıkıp da akıl almaz kötülükleri sergilediği zaman bu durum diğer insanlar açısından tahrik edici bir hale gelir; çünkü içlerinden düşünürler acaba ben de bu kadar kötü olabilir miyim?

Yani kötülük bir yüzleşme yaratır, sen de çizgiyi geçebilir misin sorusunu sana yöneltir, bu zor soruya herkes dürüst şekilde yanıt veremez.

Kitabın kapağı çok dikkat çekici, ne anlama geliyor?

Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyorda!

Kitabın kapağı insan ruhunun derinliklerini gizemli şekilde ortaya koyuyor. İnsanın en büyük yanılgısı şudur: Bir ruh taşıyan beden olduğunu zanneder oysa bir beden taşıyan ruhlarız. İnsan tensel değil tinsel bir varlıktır ve bunu bedenimizde ortaya koyan tek bölge gözlerimiz, taktığımız maskelere rağmen gözler asla yalan söylemez...

Şeytan Tüyü'nde okuyucuyu neler bekliyor?

Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyorda!

Ben kendi misyonum gereği kadınlara erkek dünyasını anlatıyorum ve erkek ruhunun derinliklerine yolculuk yapmalarını sağlıyorum. Bir erkeğin karanlık taraflarını ortaya koyan bir roman oldu Şeytan Tüyü ve başroldeki karakter Mert Atalay ruhundaki şeytani dürtülerle hareket eden bir adam olduğu için kitapta bazı dehşet sahneleri okurlara sunuyor, saklamaya çalıştığı kötülüğü sahneliyor diyelim. Bu tip karakterlere edebiyatta “Anti Kahraman” diyoruz ve Mert Atalay anti kahraman olarak okurların ilgisini çekti, henüz kitap çıkalı iki ay bile olmadı ama güzel yorumlar alıyoruz, özellikle bizim edebiyatımızda anti kahraman pek yoktur.

Anti kahraman hakikaten yoktu, mutlaka güzel kadınlar ve yakışıklı erkeklerin hikayesini dinlerdik. Bu kitapta ters köşe bir kahramanla tanışıyoruz.

Kadınlar Mert Atalay’ı sevdiler, peki ama neden?

Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyorda!

Mert Atalay özünde kötü bir adam ve dediğimiz gibi edebiyatımızda pek karşımıza çıkmayan bir Anti Karakter. Kadınlar onu sevdiler çünkü adam pervasız birisi, çekinmeyen söyleyen ve arzularını ortaya koyan bu tip adamlar zampara sınıfının en yüksek skalasını oluştururlar ve özgüvenleri ile aynı zamanda umarsız tavırları ile kadınları etkileyebilirler. Yeni bir adamla tanıştığında kadını en çok etkileyen özellik adamın özgüvenli tavırlarıdır; reddedilme korkusu olmadan kadına yanaşan bir adam şartlar ne olursa olsun gülümsemeye devam eder ve umarsız davranır, kadına yönelik ilgisinden vazgeçmez.

İşte böyle adamlar tereddüt etmeden davranırlar çünkü erkekler arasında bir söz vardır: “Tereddüt kaza yaptırır.” Kadına yaklaşırken tereddüt eden, çekinen korkan bir adamın başarı şansı yoktur. Gerçi günümüzde öyle adamların da çok güzel ilişkiler yaşadıklarını görüyoruz; kendilerine maskülen kadınlar bulup ilişkide kadını erkek kendilerini de kadın rolüne sokarak uyumlu ilişkiler yaşıyorlar. İşte bu sebeple bana kadınlardan en çok gelen soru şudur:

“Adil Beycim, günümüzde kadınlar erkek, erkekler ise kadın oldu, bunu neden yaşıyoruz?”

Sebebi şudur: Maskülen kadın sayısı o kadar arttı ki erkekler de buna uyum sağlamaya çalışıyorlar...

Aklıma kitaptan bağımsız bir soru geldi bu noktada. :) Kadınlar gerçekten de kötü erkekleri seviyor. Peki öyle bir ilişkimiz yoksa? Çok sakin, huzurlu bir adamla berabersek ne olacak? Aşk bitecek mi?

Aksiyonu olmayan, sakin ilişkilerde çiftler tutkuyu nasıl yakalayacak?

Bir ilişkide aksiyon illaki sürekli atışmak veya kavga etmek veya ayrıl barış takılmak değildir; cinsellik her halükarda yaşanabilir yeter ki çiftler yaratıcı olsunlar bunun yolu spontane seks, farklı mekanlarda seks ve fantazilerini birbirleri ile paylaşmaları şeklinde olabilir. İnsanların yaratıcılığına göre aksiyonu sağlarsınız yeter ki bu konuda istekli olsunlar.

Cinsellikte şiddet tercih edilir mi? Neden?

Marquis de Sade şiddet olmadan cinsellik yoktur diyor. Öte yandan bazı araştırmalar gösteriyor ki kadın erkek ilişkilerinde en büyük fanteziler arasında mazoşizm, sadizm yer alıyor ve bu durum yüzlerce yıldır değişmedi, zaten insanlar eğer bu fantezileri sevmiyor olsalardı Marquis de Sade zamanında ve sonrasında uzun süre yasaklı bir efsane yazar olur muydu?

Adam her zaman gerçekleri yazdı ama bunları kimsenin dile getiremeyeceği kadar açık şekilde ortaya koydu ve insanlar hem utandılar yüzleşince hem de onu okuyup tahrik oldular. Cinsellik hep tabu olmuştur ve bana kalırsa her zaman tabu olmaya devam edecektir, bu arada cinsellik bir miktar gizemli ve ulaşılmaz da olmadılar yani ayağa düşmemelidir bence. Öte yandan evli bir çift arasında bile cinsel fantezilerin konuşulamıyor olması yani kadının kocasına yeterince güvenemiyor ve yanmış anlamasın diye cinsel tutkularına söylemiyor olması o evlilikte cinsel tatmini engeller ve cinsellik olmadan evlilik yürümez.

Son sorum ise kötü erkekleri yılmadan, usanmadan sevmeye devam eden kadınlar için geliyor.

Aşkta özellikle kadınlar affetmeye daha meyilli, sevince gözler kör oluyor. Bu ruh halinden kurtulmalık tüyolarınız var mı?

Aşkta affetme konusunda kadınların belli bir çizgisi vardır; evet bazı hataları affederler ancak bir kadın kalbinde bitirdiği zaman o ilişki kesinlikle bitmiştir ve asla geri dönüş yapmazlar. Tüm hayatını tek bir insana adayan kadının vazgeçmesi zor olur çünkü gözü o adamdan başkasını görmez, ben hayatınızı zenginleştirin diyorum ne kadar sosyal ve yoğun bir hayat yaşarsanız mantık yoluyla hareket etmeniz o kadar mümkün olacaktır.

Bu nefis sohbet için kendisine çok teşekkür ediyorum. Son olarak Adil bey ''KizlarSoruyor ailesine sevgilerimi sunuyorum'' dedi. Üstümde kalmasın, onu da iletmiş olayım. :)

Aşkın En Tutkulu Kısmına Hazır Olun: Adil Yıldırım Şeytan Tüyü Röportajı ile KizlarSoruyor'da!
Cevapla