Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?

anxietyy

Size göre "seven insan kıskanır" değil mi? Evet, bana göre de öyle fakat benim bahsedeceğim konu "aşırı kıskançlığın size etkileri veya sevgilinize etkileri"

Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?

Bazı ilişkilerde sevgililer, kıskançlık adı altında sevgilisine birçok kısıtlama uyguluyor, onu kendi kurallarına göre, kendi daimi mutluluğuna göre yaşatmak istiyor, sığ bir düşünce olsa da böyle maalesef.

Kıskançlık ise elbette güzel bir şeydir, fakat aşırı kıskançlık ilişkinin bitişine hazırlıktır. Kıskanılan taraf aşırı kıskanan taraftan soğuma süreci başlar.

1) Karşı cins arkadaşınız ile arkadaşlığınızı bitirmek zorunda kalırsınız

Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?

Sevgiliniz sizi karşı cins arkadaşlarınızdan kıskanır, kıskanmam dese bile bir süre sonra yakınlığınız yüzünden kıskançlığa dönüşür, bu sadece sizi kötü etkilemez, arkadaş çevrenizi de olumsuz etkiler.

2) Hiçbir karşı cins kişisi ile göz göze gelemezsiniz, bir saniyeliğine bile

Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?

Aşırı kıskançlığın diğer kötü yanlarından biri ise, kafanız durmadan yere eğik gitmenizdir, bazı kişiler bu durumu iyi anlayacaktır. Etrafınızı kolaçan edemezsiniz veya sevgiliniz yanınızda iken hiçbir karşı cins ile göz göze gelme veya yanlışlıkla bakma gibi durumlarla karşı karşıya gelemezsiniz, unutmayın yanlışlıkla gözünüz kaysa bile hatalı olan taraf siz olacaksınız.

3) Kıskançlığı bir süre sonra kuralcı bir ilişkiye dönecek ve kıskanan sevgiliniz sizi kısıtlamaya başlayacak

Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?

Kıskançlıklarını kabul edip bitirdiğiniz arkadaşlarınız var ise, ve sevdiğiniz kişinin kıskançlığını kabul ettiğinizde bir süre sonra sevgiliniz sizi kısıtlamaya başlayacak.
Kısıtlanmanız sizi aşırı derecede kötü etkileyecek, mutsuz olacaksınız onun kurallarına göre yaşamaya başlayacaksınız ve ayrıca farklı, sevmediğiniz bir kişiye bürünmeye zorlanacaksınız.

Ve son olarak aşırı kıskançlık sizi kötü etkileyecek, çok sevdiğiniz, belki de haftalarca, aylarca peşinde koştuğunuz, çabaladığınız kişiden artık soğuyacaksınız. Çözümü var mı diye soracak olursanız, elbette var. Psikologa gidebilir veya sevgilinizle sizi olduğu gibi kabul etmesini konuşabilir / tartışabilirsiniz.
Unutmayın, sizi olduğu gibi kabul etmeyen sevgiliniz, kıskançlıkları ile sizi farklı bir kişiye dönüştürmeye çalışan sevgiliniz, kendi mutluluğu için çabalıyordur ve sizi sevmiyordur. Bu yüzden geç olmadan zor da olsa kararlarınızı verin. Normal kıskançlık sevgi işaretidir, fakat dediğim gibi bu kıskançlık, kısıtlamaya dönüşürse kıskançlık değildir.

Hayat üzülmek için çok kısa

Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?
Neden Sevgilinizin Kıskançlığı Sizi Kötü Etkiler?
10
11
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • DonQuixotee
  kıskançlık duygusu normal bir duygu değildir altında mutlaka bir sorun yatar.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1010
 • AlperTan
  kıskanclıgın sevmekle ılgısı yok tamamen ozguven eksıklıgıdır. belkı dounda az bısey olabılır ama kıskanıp kısıtlamak oraya bakma buraya bakma demek sacma zaten kısı kendını sınırlarını bılmelı. elınde sopa ıle koyun yonlwndırır gıbı secdıgını kkıskanarak yonlendıreceksen koyun gıbı sevgılın esın olur. kıskanclık degıl guven olmalı bence. kıskanclık cok sacma
 • İki taraf da birbirini kıskanmalı diye düşünüyorum bokunu çıkarmadıkça herkesn sınırı farklıdır kusura bakmasın da sevgilimi vık vık buluşup rahat konuşup davranmasını istemem bunu çoğu kadın istemez erkrkler kadınlara yakın olunca düşüncelerini kontrol edemiyorlar. Aynı şey kadın için de geçerli sevgilisi arkadaşıyla samimi olck falan ne biliyim benlik değil böle rahat olanlara da anlam veremiyorum
 • Miray_eylul
  Değer yok ortada çünkü kısıtlama var hissizleştirme kötü hissettirme var kendinden soğutuyor insanı kıskançlık duygusu🙃😪
 • KafamKatliam
  Kişi kıskanıyorsa ya özgüveni düşüktür ya da karşısındaki insana güvenmiyordur en doğrusu o kişiden uzaklaşmak olur
 • Kıskançlığın dozunu bir tık kaçırırsan paronayaya dönüşür.
 • SsincapP
  Kıskanmam benim sevgilimse nerede ne yapması gerektiğini bilir genel bir lafım vardır " herkes kendine yakışanı/yakıştırdığını yapsın " bunu yapabiliyorsa kıskançlığın lüzumu yoktur.
 • ıspartanıngülü
  kıskançlık olmalıdır. ancak fazla olmamalıdır. malum fazla naz aşık usandırır.
 • Fetaminist
  Aşırı kıskançlığın diğer kötü yanlarından biri ise, kafanız durmadan yere eğik gitmenizdir,
 • Cengiz9090
  Sebepsiz yere kıskanmak kötüdür
 • Kralex09
  Valla beni kötü etkilemez daha çok hoşuma gider :)
 • Çünkü kısıtlarınız fazlaca
 • Turgayzz007
  Etkilemez aksine mutlu eder 😁
 • Premsesinis
  hiç kiskanmasin
 • DN-Pikachuu
  yok valla kıskanması benım hosuma gıderrrrrrrrr
 • Anlamalıydım
  Beni etkilemez
 • Gizli Üye
  ben çok kıskanç biriyim babamı yeri geliyor annemden bile kıskanıyorum babamı bambaka seviyorum sevgilimlede öyle farklı şehirlerde ilişki yürütmeye çalışıyoruz yeri geliyor kardeşi ona sarılınca bile kıskanıyorum istemsizce çünkü özlüyorum ama bunu ona bir kısıtlama olarak yansıtmıyorum ya da surat yapmıyorum istediğini yapabilir kız arkadaşıda olabilir isedigi yere gidebilir bu konudada problem yok gözüme batan ya da yanlış hisettigim bişi olduğunda dikkat etsin ve kendine özen göstersin yeter ve çok özledigimde hırcınlaşıyorum o yüzden kıskançlıkta ortaya çıkıyor oda bunu anlayışla karşılıyor
  • anxietyy

   Aslında güzel bir davranış biçimi, kıskançlık yeri gelince sevgi gösterisidir elbette. Benim nitelediğim ise aşırı kıskançlık idi. Bunun dışında kıskançlık iyi bir şeydir. Ayrıca kısıtlamak elbette kötüdür

  • Gizli Üye

   Genelde bende assri sevgi ve deger verdigim insanlara karşı çıkıyor herkesi kıskanmam Zaten asari bir kıskançlığım var ama zararım kendime karşımdakine belli etmesemde kendimi yiyorum bunu karşıya yansıtmamak için elimden geleni yapıyorum ama bazen anneli babamin yanından kaldırıp ben yanına yatıyorum dayanamayıp ya da sevgilime çok özleyince hayir sana benden başka biri dokunsun istemiyorum benim gözüme şoka şoka kardeşine şu an sarılma çok ozledim diye uyarıyorum benimle konuşmanı bitir git koyun koyuna yat ama şu an böyle yaoma diyorum pişman oluyorum ama engelleyemiyorumda

 • Gizli Üye
  Beni kıskanmasını severim
 • Gizli Üye
  Doğru bilgiler. Eline sağlık.
 • Gizli Üye
  Kıskançlık çok aşırıya kaçtığı zaman kötü etkiler, bu çok normaldir.
 • Gizli Üye
  Aşırı kıskanç o yüzden sorun yaşadık sevgilimle iyi olmus bence
YÜKLENİYOR...