Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Aşk hayatımızın bir türlü düzgün bir şekilde gidemediğimiz bu dönemlerde, nerede yanlış yapıyoruz diye kendimize sormaktan öteye gidemiyoruz ve kendimizi yalnızlık korkusunu kapılarak kahredici bir yürekle karşı karşıya geliyoruz. Hayatımıza aldığımız insanları, kaderimiz böyleymiş diye avuntu cümleler kurarak kandırıyoruz ama farkında olmadan kendi kendimizi üzüyoruz. Peki, bunlar başımıza neden geliyor ve burada ben neden kahrolan taraf oluyorum diye düşündünüz mü? Niye hep üzülen kişi ben oluyorum da onun umurunda dahi olamıyorum?

Sen kendini sevmedikçe başkası hiç sevemez

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Hayatında vicdanlı ve merhametli bir şekilde davrandığın insanlardan aldığın darbelerin haddi hesabı yoktur fakat unuttuğun bir şey vardır ki ne yaparsan yap, yaranamazsın. İnsanlar elindekilerinin değerini varlığında değil, yokluğunda anlamaya elverişlidir. Ne zaman ki elindekilerini kaybetmeden kıymetini bilebilirsek; işte o zaman doğru yolda olduğumuzu ve üzülmeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Kıymetini bilip de kendini; onun için gömersen, o zaman daha çok üzüleceksin çünkü o seni senin kadar sevemedi çünkü onun mutluluğu için kendi mutsuzluğuna göz yumdun. Hata sendeydi halbuki... Sevdiğin kadar sevilirsin yalanına kanarak çabaladın ama boşa gitti ya bu sana koydu, biliyorum! Ama üzülme, vicdanın rahat bir şekilde, gönlünü ferah tut ve bundan sonra yapacağın ilişkilerde, edindiğin tecrübeleri konuştur. Aşk, çift karakterlidir, o yüzden tek taraflı bir karakterle çift karakteri oynayamazsın. Yani o mutlu olsun diye kendini hırpalama. Aşk bencilliği sever. Değerini bilmeyen insana fazla değer biçme, çürümüş bir domates kabuğu gibi olursun.

Erkek, güzel olan kadını sever; kadın ise güzel seven adamı sever

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Erkekler, genel itibari ile dış görünüşü güzel olsun ve benim olsun diyerek sevgiye yol açar fakat çoğu belli menfaat neticesinde hareket ederek kadınların kalplerine kusarlar. Kadın, yıpranır ve tükenirken erkek ise yoluna bakar. Ama bir kadın, sevdiği erkeğin duygularına bakar ve onun için sevdiği erkek, diğer erkeklerden en yakışıklıdır. Yani, kadınlarınızı üzerek kalplerini yıpratmayın. Gün gelir de kadınlar, mantıklarıyla hareket ederlerse işte o zaman, ön yargıları ile tabulaşan bir insan haline gelir ve kimseyi sevemez. Çünkü, kadınların duygularını yok eden, güzel sevmeyi bilmeyen erkekler yüzündendir.

Aşk, kusurları ile güzeldir

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Sevdiğin adamı asla değiştirmeye çalışma! Eğer ki değiştirmeye çalışan bir kişi çıkarsa karşına, emin ol ki o seni gerçekten sevmiyordur. Seven insan hiçbir zaman karşı tarafı kendi isteği doğrultusunda değiştirmez çünkü onu kusurlarıyla sevmeyi başarabilmiş bir kalple hayatına girmiştir. Olur da seni değiştiren ve emir kipleri ile şunu yapma, bunu giyme, oraya gitme, tarzını değiştir falan diyorsa seni sevmiyor.

Kırılan kalbin ne olursa olsun, sevmekten vazgeçme!

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Sevmek ve sevilmek... Bu iki duygu, insanları insan yapan değerlerdir. Sevgisiz büyüyen bir insan, bataklığa dönüşmüş bir kuru göl gibidir. Etrafında sadece sinekler uçuşur. Ama kalbinizi severek güçlendirirsen hayat sana daha güzel bir şekilde gelmeye başlar ve mutluluğu tadarsın. Sevmeyi bilmeyen insanlara karşı boş yere çabalama, ne yaparsan yap, yaranamazsın!

Özlem duymadan sevginin önemini anlayamazsınız

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Sürekli olarak yanınızda olan bir kişinin sevgisini anlamak için onu özlemek gerekiyor. Bazıları diyor ki uzak mesafeli ilişkiler yürümezmişmiş. Sen sevmeyi kalben bilmiyorsan ve mesafeleri bahane ediyorsan zaten sevginin ne olduğunu bilmiyorsun ki! Sevmek, nerede olursan ol, kalben yakınında hissetmektir. O yüzden özlem duyulmadan bir sevginin önemini anlayamıyoruz. Özlem duyulmadan aşkımızı ilerletebilseydik; yakınımızdaki sevdiğimiz insanın ihanetine uğrar mıydık?

Aşk fedakarlık değil; bencillik ister

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Karşı tarafı mutlu etmek için kendini feda edersen, en büyük hatayı yaparsın. Kendisini bir şey zanneden ve egoist bir sevgiliye sahip olursun. Hani derler ya benim gibi seveni sen asla bulamayacaksın cümlesini söyleyerek son noktayı koyarsın ama acılarınla baş başa kalırsın. Sonra eski sevgilinin başka bir sevgili bulduğunu gördüğün an kahrolursun. İşte, kahrolmamak için kendi mutluluğun için de biraz da o kendi fedakarlığını yapmalıdır. O ne kadar seni seviyorsa sen de o kadar seveceksin. Sevginin fazlası zarardır.

Aşkın yaşı ve yeri yoktur

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Ön yargılarımızdan birisi de budur. Aşk, bir insanın ruhunda kendini bulabilmektir! Sanaldan tanışmışsın veya yaş farkı çokmuş falan bunlar hikaye arkadaşlar. Sevginin olduğu yerde bahaneler üretmek, onu sevmemek için uydurduğunuz yalanlardır. Bir insan sanaldan da sever, uzak bir şehirden de sever, arada 20 yaş farkı olsa dahi sever. Çünkü sevginin temelinde duygular yatar. Mantığımızla hareket etseydik; duygularının önemi kalır mıydı? Mantığımızı ön planda tutsaydık robottan ne farkımız kalırdı? Onlar da mantık üzerine kodlanmış birer yapay zekaya sahip cihazlar değil midir? Kullandığımız cihazlar, mantığımızın verdiği emirleri yapar ama duygularını konuşturabilir mi? İşte dediğim nokta, bizi biz yapan mantığımız değil; duygularımızdır.

Bir insan kendi acısını kendisi sararmış

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Yalnızlıktan asla korkma! Yalnızlıktan korkarsan duygusal boşluğundan faydalananlar seni seviyormuş gibi davranır ve kandırır. Ama yalnızlığa meydan okursan işte o zaman, daha güçlü olursun. Ne yaparsan yap, dik dur ve güçlü ol. Seni senden başkası daha fazla sevemez. Sen sen olduğun için güzelsin. Kimseye muhtaç olma! Unutma ki seni her haliyle seven bir Allah'ın var. Sen aciz durumda hatırlasan da seni her zaman affeden bir rabbin var.

Gerçekten seven bir kadın, seni terk etmez ama...

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Gerçekten seven bir kadın, bir erkeği asla bırakmaz ama karşılığında değersiz bir şekilde sevgi göremese dahi çabalar. Çabalarının sonucunda da netice alamadığı zaman, o kadın seni bırakır. Giden bir kadına ne kadar gül dökersen dök, sana bakmaz çünkü o kadının kalbini taşlatan sendin. Onu üzdün ve değerini bilemedin. Ne yaparsan yap, gitmeyi göze almıştır, kalbiyle sevebilen o kadın. Erkek olmak kolaydır ama adam olmak, her yiğidin harcı değildir.

Sevmeyi beceremedik sevildiğim kadar...

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Dırdır etti dedi, laf bulduk. Trip attı dedik, bıktık. İlgi istiyor dedi, müdahale dedik. Kıskanıyor dedi, boğuyor beni dedik. Farkında mısınız hep bir bahanelerle kadınlardan şikayetçi olduk. Ama kadın, seni sevdiği için çabalarını göremedik. İşte o yüzden adam olmak, herkesin harcı değildir. Ne zaman bir kadını güzel seversen o zaman adam olabiliyorsun. Ama ne zaman bir kadını bedeni için seviyorsan işte o zaman aşağılık bir varlıksın.

Onu kısıtlamak ve kıskanmak, çözüm değildir

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Sevgilinizi kısıtlayarak onun hayatına müdahale ve zindan etmek, oksijensiz kalan bir balık gibi çırpınmaktır aslında. Biz neden aşk istiyoruz hayatımızda? Birbirimizi mutsuz etmek ve kısıtlamak için mi? Asla! Biz beraber yaşlanacağımız ve beraber mutluluğu tadacağımız o karanlık günlerimizi aydınlığa vurduran güneşi keşfetmeyi istiyoruz. Ama görün ki bazılarımız, kıskançlığı ile karşı tarafa güvenmemeyi hissederek zindan ediyor. İşte dananın kuyruğu ise burada kopuyor. Bir türlü güvenemediğin karşı tarafı kısıtlamaya çalışanlar var ya, onlar asla seni sevmiyor, emin ol. Kıskanıyor diye sevinme çünkü o seni köle yapmak istiyor. Hafif kıskançlıklar tatlı bir duygu iken fazlası ise güvensizliğin temel kolonudur. Onu olduğu gibi kabul ederek sevmeyi öğrendiğimizde, aşkın rayının oturduğunu göreceksiniz.

Eski sevgilini özlüyorum diye geri dönme! Değerini bilseydi seni kaybetmezdi. Seni bırakan, bir daha bırakacaktır! Kendini sev

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

Eski sevgilisini görüp duygusallığa bağlayan o kadınlar yok mu... Sakın duygularına yenik düşüp de geri dönmeyi aklına bile getirme! Seni seven bir kişi olsaydı seni tek başına bırakır mıydı bu yolda? Senin elini zehriyle sokan bir akrebe tekrar elini emanet eder miydin? Neticesinde, değişecek mi ki bir akrebin gerçekliğini...

Her seni seviyorum diyene inanma, ağızlarında sakız olmuş bu dönemde

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!

''Seni seviyorum'' demek o kadar kolay ki bu dönemde. Sakın ola ki her seni seviyorum diyeni inanma! Çünkü seni seviyorum demek ile sevdiğini hissettirmek arasında çok fark vardır. Seni seviyorum diyen bir insan, sevgisini hissettiremedikten sonra sevse ne olur, ağızlarından çıkan cümleleriyle. Ama seni seviyorum demeden önce sevgisini hissettiren kişi ise sizi gerçekten seviyor ki seni seviyorum demesine gerek kalmamış.

Aşk Tek Karakter İle Yürümez!
Aşk Tek Karakter İle Yürümez!
2
1
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • 1_Zühre_

  Aglaya aglaya okudum. Cok dogru sevilmmedigini gordugun anda birakmak en dogrusu.

  Görüş hala geçerli mi?
 • "Vay be" dedim gamer okurken güzel olmuş...🐾🙊🙂

  Görüş hala geçerli mi?
  • Beklemiyordun de mi? 😏

  • Açıkçası beklemiyordum senden böyle 👐🙂

  • Odun olsakta içimizde cevher var yani

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

00

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...